Розведення цесарок в домашніх умовах для початківців

Відео: Як розводити домашні цесарки щоб отримати дохід


Розведення цесарок в домашніх умовах. Відео: вирощування цесарок

 

Розведення цесарок в домашніх умовах для початківців

 

У цій статті хотілося б розповісти про справжню «царську» птицю — цесарку. Існують як дикий, так і домашній різновид цього птаха. За своїм виглядом їх дуже складно відрізнити. Статура дуже щільна, оперення сірого кольору в білу цятку. На голові знаходиться цікаве м’ясисте утворення, що нагадує шолом, а з боків звисають червоно-білі сережки. Так чому ж її все-таки назвали «царським» птахом? Причин тут декілька. По-перше у цесарки дуже красиве і пропорційне оперення, а по-друге за дуже високу якість м’яса і яєць.

На сьогоднішній день розведення цесарок в домашніх умовах не дуже поширене. І це марно. Цесарки відмінно уживаються практично в будь-яких кліматичних умовах, дуже добре переносять і спеку і холод. Дуже стійкі до різних хвороб: хворіють набагато рідше ніж інші свійські птахи, невибагливі. Цесарки дуже живі птиці — швидко бігають і так само можуть злетіти, тому їм трохи підрізають крила.

Розведення цесарок в домашніх умовах. Відео

Яйця цесарок трохи менші, ніж курячі, їх вага становить близько 40-45 грам. Відрізняються особливо міцною шкаралупою. Тому яйця можна без побоювання зберігати до півроку при низькій температурі — від 0 до 9 градусів. Значна відмінність цесаріних яєць від курячих в тому, що в них підвищений вміст вітаміну A, а так само каротиноїдів.

Коли у цесарок настає час шлюбних ігор, їм необхідно надати достатньо місця. Якщо на 1 квадратному метрі живуть більше 5 птахів, то вони практично не спаровуються і яйця дуже рідко бувають запліднені. Тому для отримання запліднених яєць необхідно тримати одного самця на 4-5 голів самок.

Для інкубування, яйця домашньої цесарки, збирають зазвичай до 12 годин дня і кладуть в спеціальні осередки гострим кінцем вниз. Не рекомендується збирати яйця для інкубації після або під час дощу. Тому що шкаралупа яйця буде сильно забруднена і через неї буде погано проходити повітря, і ембріон може задихнутися.

 

 

Зберігати яйця для інкубації слід не довше семи діб з температурою 2-7 градусів. Небажано містити цесарок в домашніх умовах різних порід і забарвлень. Так як при змішуванні будуть з’являтися цесарята самого різного забарвлення, при тому що продуктивність, як правило, буде знижуватися. Якщо розводити цесарок разом з курми, то в результаті вільного схрещування будуть з’являтися гібриди (суміш цесарки і курки / півня). Гібриди відрізняються тим, що на головній частині у них немає ні гребеня, ні сережок. Вони відрізняються своїми значними розмірами. Статеві залози у гібрида домашньої цесарки і курки або відсутні взагалі, або дуже погано розвинені. Їх статеву приналежність дуже важко визначити навіть після розтину.

Відео: Як розводити домашні цесарки щоб отримати дохід

Домашня цесарка проявляє дуже велику вибірковість до свого статевого партнера. Нову птицю зустрічають дуже недружелюбно. Тому краще в зграю додавати відразу кілька цесарок. При хороших умовах утримання домашні цесарки починають нести у віці 28-34 тижнів. Важливою умовою для розведення цесарок є освітлення. В ідеалі воно повинна складати 16 годин на добу. При утриманні цесарок всі задаються питанням скільки часу доцільно утримувати цих птахів. Питання це досить неоднозначне. У молодих птахів, віком до двох років, краща несучість, однак у більш старших особин, отримані яйця на порядок більше і виводимість з таких яєць набагато краще.

У будь-якому випадку, якщо молодий самець проявив хорошу запліднюваність самок, то доцільно залишити його ще на один сезон. Разом з тим дуже небажано допускати близькоспорідненого схрещування цесарок. В такому випадку виходить дуже слабке потомство. Тому кожен сезон бажано поповнювати стадо сторонніми особами або ж обмінюватися з іншими цесарководами.

Розведення цесарок в інкубаторі

Домашня цесарка дуже погана квочка, тому розводити їх доцільніше штучним способом в інкубаторі. Частина особливості підготовки цесаріних яєць до інкубації сказано вище. Залишається додати, що при виведенні цесарок використовується той же принцип, що і при виведенні курчат. Температура, вологість і інші параметри залишаються незмінними. Інкубація ембріона триває близько 27-29 діб.

Розведення цесарок в інкубаторі

У перший день життя цесарят бажано опромінювати кварцовою лампою протягом 1-2 хвилин. Це помітно покращує здоров’я молодняка. Перші два-три дні маленькі цесарята не надто рухливі, зазвичай вони лежать під обігрівачем з закритими очима. Ці птахи швидко ростуть і через місяць у них з’являється перша оперення.

Бізнес план по розведенню цесарок

Так само хотілося б докладно розібрати детальний бізнес план по розведенню цесарок. Перш за все слід зазначити соціально-поведінкові та фізіологічні аспекти життєдіяльності цесарок.

  • Цесарка — стадний птах. Це дозволяє здійснювати перегін з одного місця в інше, так само цей аспект стане в нагоді при випасі.
  • Чим більше кількість птиці в стаді, тим краще проходить розвиток і зростання.
  • Мають генетичну схильність до польоту і за раз можуть з легкістю пролетіти десятки метрів. Тому їм слід обрізати крила.
  • Цесарки з небажанням несуться в штучних гніздах, а вважають за краще робити власні в траві або кущах.
  • В осінньо-зимовий період потрібне додаткове освітлення, інакше знижується несучість. А після настання трьох років знижується загальна репродуктивність, тому бажано в цьому віці оновлювати поголів’я. Це основні нюанси, проте не всі.

Для того щоб розрахувати прибутковість розведення цесарок, трохи повторимося і розберемо продуктивність одного птаха, а так само середню ціну на продукцію.

  1. М’ясо. Самка цесарки трохи більша за самця і досягає ваги до 1,8-2,5 кілограм. Самці важать близько 1,5 кілограм. Вартість м’ясо на ринку дуже коливається, але в середньому становить 150-200 грн. за 1 кг. До 7-8 місяців молодняк вже набирає остаточний вага.
  2. Яйця. Де то з квітня і до вересня несучки несуть яйця, приносячи 50-120 яєць. Взимку, при сприятливому освітленні, вона приносить ще 40-90 яєць. Ціна за одне яйце коливається від 5 до 10 грн. за штуку (все залежить від сезону).
  3. Пташенята. З однієї несучки за сезон без проблем можна отримати 40-50 пташенят. Ціна одного добового курчати складає 20-30 грн. Віком один місяць вже від 100 до 150 грн. А дорослих птахів від 200 грн. і більше. Все залежить від породи, регіону та інших факторів.

Так, Ви готові розводити цесарок для бізнесу і отримання прибутку, а так само обзавелися всім необхідним для цього. У Вас є присадибна ділянка, сарай з електрикою і обігрівом, а так само кормова база.

Припустимо, що в квітні Ви купили на пташиному ринку 100 пташенят віком одну добу і витратили на це 2500-3000 грн. Тепер ми чекаємо 7-9 місяців поки цесарки виростуть. Витрачаючи тільки на корм.

Відео: Як розводити домашніх цесарок на дачі

Наприкінці хотілося б сказати про додаткові витрати розведення цесарок при великих обсягах виробництва. До них відносяться: холодильні установки, утилізація відходів життєдіяльності птахів, додаткові цеху.

Ось ми і прийшли до висновку, що розведення цесарок досить прибуткова справа для бізнесу, а так само дуже цікава справа для фермерів, хто вирішив розводити цесарки в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

 

Розведення цесарок в домашніх умовах для початківців