Розведення індиків в домашніх умовах

Як розводити індиків в домашніх умовах відео


Птахівництво, індики, індички, индюшата, розведення індиків в домашніх умовах, як розводити індиків, як влаштувати гнізда для індиків, як годувати індиків, як годувати індичат, відео індиків Птахівництво, індики, індички, индюшата, розведення індиків в домашніх умовах, як розводити індиків, як влаштувати гнізда для індиків, як годувати індиків, як годувати індичат, відео індиків

 

Розведення індиків в домашніх умовах

 

Розведення і догляд за індиками

З нашої сьогоднішньої статті Ви дізнаєтесь:

  • Особливості індиків.
  • Як влаштувати гнізда для індиків.
  • Як тримати індиків.
  • Чим годувати індиків.
  • Як дізнатися, хто вилупиться з яйця індик або індичка.

Догляд за індиками та індюшками не складніший, ніж за іншими домашніми птахами. Перш за все необхідно, щоб індюшата були ранні. Ранні виводки можна отримати, якщо тримати індичок взимку в злегка опалюваних приміщеннях. З цього не випливає, що індички постійно повинні бути в теплому приміщенні, навпаки, в невеликі морози і сухі зимові дні їх слід випускати на двір з сходу до заходу сонця; необхідний тільки теплий ночліг, також варто особливу увагу приділити такому аспекту, як хвороби індиків.

Як влаштувати гнізда для індиків

Перегородки або стінки гнізд для індичок піднімають настільки високо, щоб квочки не могли бачити одна одну. Підлоги в гніздах вистилають спочатку гілками, а потім соломою, поверх якої кладуть сіно. Буде корисно, якщо яйця в гнізді оточувати вінком з соломи, щоб ті не розсовувалися і лежали щільніше один до одного — солома зберігає тепло в гнізді.

Розведення самок і самців індиків

Для 8-10 індичок залишають одного індика. Найздібнішими до висиджування яєць вважаються 2-4-річні індички. Самці придатні лише у віці від двох до трьох років. Трапляється, що індички несуться по два рази на рік: навесні вони в змозі знести 15-20 яєць, які будь-якими способами намагаються приховати, тому їх щоранку необхідно оглядати. Перше яйце, знесене індичкою, називається гнездном — воно відзначається чорнилом і залишається в гнізді для того, щоб індичка охочіше клала поруч з ним подальші яйця. Найвигідніше посадити кілька індичок на яйця в один день. Тим індичкам, які раніше за інших проявлять бажання висиджувати, слід підкласти гніздове яйце, залишаючи його до тих пір, поки інші не перестануть нестися. Потім під кожну індичку підкладають 15-19 яєць. До індичок, які висиджують яйця індиків допускати не варто.

 

 

Які яйця треба класти під індичку? Оскільки не всі яйця годяться для висиджування, вибирають ті, на яких немає численних білих прозорих цяток, — ці яйця, очевидно, недостатньо запліднені, шкаралупа на них тонка, тому вони швидко охолоджуються, коли індичка виходить із гнізда для прийому їжі. Найпростіше визначити придатність яєць можна в теплій воді. Ті, що спливають на поверхню, для висиджування не годяться, а ті, що опускаються на дно, мають у собі зародок і тому підкладаються під індичку.

Читайте також: Індики бройлери вирощування в домашніх умовах

На практиці відзначено, що з відносно круглих яєць вилуплюються індички, а з загострених — індики. У приміщеннях, де будуть висиджувати яйця, повинно бути тепло, а вікна спрямовані на південь або схід. Рівень шуму тут — мінімальний. Приміщення слід щодня двічі провітрювати і раз на рік білити вапном. Гнізда перед посадкою індичок слід ретельно промити, як і підлогу. В останньому треба уникати щілин, в які могли б забратися хижі тварини — тхори, норки, видри та інші. При теплій погоді вікна слід відкривати, при цьому вони повинні бути забиті дерев’яною решіткою від собак і кішок.

Годівля наседок індиків

Щоранку індичок годують вівсом, розмоченим у воді. У той час, коли птахи залишають свої гнізда для годівлі, їх слід прикривати полотном, складеним у кілька разів, щоб яйця не охолоджувались. Пташенят висиджують зазвичай чотири тижні, проте вже з 27-го дня перевіряють, скільки в гніздах наклювалося яєць. Напоївши і нагодувавши індичок, залишають їх у гніздах — яйця не повинні охолоджуватися. Буває, що деякі пташенята виходять з яєць на 31-й або 32-й день, слабким індичатам потрібно допомогти виклюватися, тобто обережно надломити шкаралупу.

Годування індичат

Розведення індиків в домашніх умовах відео

На третій день, коли у пташенят очиститься зоб, їх садять в решето і обкурюють димом шкаралупи яєць, з яких вони вийшли. Потім дають корм, приготований таким чином: листя кропиви, лопуха, сріблянки, жгучка, кашки і чебрецю промивають і нарізають ножем (при січці трави дають більше соку, який індичатам шкідливий). Подрібнену траву добре перемішують, обсипають пшеничними висівками або ячним борошном, додають до суміші кислого молока і кладуть корм невеликими купками на товсте полотно, яке витягне зайву вологу, шкідливу індичатам.

Корм для порослих індичат і дорослих індиків

Місячним індичатам дають трав’яний корм з кислим молоком, поступово додаючи сироватку або чисту воду. При цьому корм перемішується, як міситься тісто для хліба. Коли голови у індичат починають червоніти, їм потрібно давати крупу або квіти кінського щавлю з насінням, що становить третину всього корму. На три літри такого корму додається столова ложка товченої сірки. Цей корм дається двічі на день, поки у індичат не виростуть гребінці. З цього моменту індичат можна вважати дорослими і годувати їх так само, як і інших дорослих індиків. У раціон входять стебла від картоплі, пожовкле листя капусти і брукви, немолода салатна трава і подібне.

Завжди слід додавати кропиву з насінням і листям; рубана трава посипається висівками або ячним борошном. При сінокосі їх слід виганяти на скошене поле, де індики відшукають чимало корму. У зимовий раціон зазвичай входить сира рубана бруква, картопля, морква, ріпа, капуста. Нешкідливо годувати запареною половою, крім ячної і гречаної.

Відео: Розведення індиків в домашніх умовах

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як розводити індиків в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

 

Розведення індиків в домашніх умовах