Розведення курей несучок в зимовий період в домашніх умовах

Розведення курей несучок у домашніх умовах


Розведення курей несучок в зимовий період (в домашніх умовах

 

Розведення курей несучок в зимовий період в домашніх умовах

 

Потрібно зауважити, що зима в нашому краю не надто холодна, а цей сезон виявився зовсім теплим. Спосіб життя курей-несучок змінюється в зимовий період не тільки завдяки морозам, це пов’язано і з тим, що день стає коротшим.

Як несуться кури в зимовий час

Деякі птахівники висловлюють невдоволення з приводу того, що кури погано несуться в зимовий час. Ознайомившись з літературою по догляду за курми-несучками, ми застерігаємо, що в взимку птахи будуть гірше нестися. Це може відбуватися за рахунок зменшення тривалості світлового дня. Отже, з осені нами було прийнято рішення запастися яйцями на період зими, які чудово збереглися до лютого.

Тепер уже можна стверджувати, що в зимовий період кури несуться трохи менше. Якщо говорити про несучість окремих порід курок, то найбільше вона впала у Колумбіни. Курка взимку неслась 4-5 разів на тиждень, а влітку це відбувалося 6-7 разів. Кури породи Леггорн і Мара стали нестися приблизно 6 разів на тиждень, в літній час їх несучість становила 13 яєць в 2 тижні.

Читайте також: Інкубатор квочка

 

 

Несушка породи Браун (коричневого забарвлення) несеться також щодня, як і раніше, пропуск може становити 1 день на місяць. Неспроста кури цієї породи вважаються найкращими несучками. Напевно, невдоволення людей стосовно поганої несучості птахів в зимовий час пов’язано з триманням різних порід.

Щоб штучним чином збільшити несучість курей взимку, в курнику або на вигулі можна поставити денне освітлення. Даний метод не вважається таким вже правильним. Бажано, щоб кури жили в природних умовах, підкоряючись природним змінам. Коли на практиці було доведено, що кури несуться протягом всієї зими, і надлишки доводиться продавати або роздавати, стало зрозуміло, що ніяке додаткове освітлення курям не потрібно. На сім’ю, в якій 4 людини, чотирьох курей-несучок взимку цілком вистачає.

Як правильно годувати курей несучок взимку

Як правильно годувати курей несучок взимку

У зимовий період крім звичайного харчування бройлерів і несучок, що складається з комбікорму й підгодівлі у вигляді овочів і зелені, потрібно неодмінно додати зернові. Зерно слід підсипати після обіду, до того як кури підуть до сну. Якщо вночі буде мороз, зерно потрібно давати обов’язково. Володіючи високою калорійністю, тому його вживання допомагає курям не замерзнути морозної ночі. Головний раціон повинен складатися з комбікорму, в якому є всі необхідні мінерали і вітаміни.

У морози слід також подбати про те, щоб вода в поїлках не вкривалася льодом. З цією метою поїлки варто утеплити, занести на ніч у приміщення курника.

Догляд за курми в зимовий час

Згідно з проведеними дослідженнями в зимовий час курник потрібно частіше прибирати. Коли на вулиці темно, кури довше знаходяться в курнику, отже, підстилка швидше брудниться, і її потрібно періодично міняти. Якщо підстилка брудна, і яйця будуть бруднитися, що не дуже приємно.

Ця зима видалася дощова, і підстилка часто була мокрою. По всій видимості, вода якось потрапляла в курник. Волога підстилка шкодить курям, вони можуть захворіти. В якості підстилки візьміть кокосове волокно — воно легке, і прибирати забруднені частини волокна досить просто. Також підстилку потрібно стелити взимку більш товстим шаром, щоб птахам було не холодно в дощ і вітер.

Відео: Розведення курей несучок в зимовий період

Розведення курей несучок в зимовий період в домашніх умовах має цілий ряд особливостей, але для читачів нашого сайту «Сільське господарство та Садівництво» вони не страшні, адже Ви озброєні всією необхідною інформацією.

 

Розведення курей несучок в зимовий період в домашніх умовах