Розведення курей в домашньому господарстві

Як розводити курей в домашніх умовах - відео


Розведення курей у домашніх умовах: Відео про те як розводити курей в домашньому господарстві

 

Розведення курей в домашньому господарстві

 

Розведення курей у домашніх умовах

Кури — це гарна допомога для будь-якої сім’ї. Розводячи їх в домашніх умовах на своїй ділянці цілком можна забезпечити себе такими важливими продуктами як м’ясо і яйце. Важливим позитивним моментом можна вважати не складний догляд за цим птахом. Цілком дозволено допускати дітей в допомогу по догляду за ними.

У сільській місцевості майже в кожному дворі можна зустріти наявність такого господарства. Це тому, що кури не занадто вимагають до себе увагу. У літній час їх можна утримувати на волі, де для них досить багато корму, у вигляді комах і трави. Але такий варіант підійде для простих курей, котрі не породисті.

Крім цього важливим ще є отримання м’яса і яєць, ці продукти повинні знаходитися в холодильнику кожної сім’ї, до того ж вони дієтичні та корисні. М’ясо курей — прийнято вважати низько-калорійним через відсутність великої кількості жиру, а білка тут достатньо для повноцінного харчування. Так само відомо про зміст корисних вітамінів і амінокислот.

На замітку! М’ясо курки вирощеної в домашніх умовах має значні відмінності від тих, які вирощуються на птахофабриках і потрапляють на прилавки магазинів. Вона значно смачніші і ароматніші. Що не можна сказати про тих, які вирощуються величезними обсягами і містяться в тісних клітках і отримують мало корму.

Яйце курки — це незамінне джерело білка для людини. У ньому так само міститься багато вітамінів і корисних речовин. Дієтологи його називають важливим компонентом у харчуванні людини.

На замітку! Якщо порівняти жовтки домашніх курей і тих, що придбали в магазині, то перші будуть значно жовтіші. Це говорить про більшу кількість такої речовини як каротин, який важливий для будь-якого організму.

Як стало ясно користі від розведення курей у домашніх умовах багато, але багато тих хто не розуміє, як і з чого потрібно почати цей процес. Тепер, необхідно зрозуміти, що робити новачкові в цій галузі.

Розведення курей для початківців. З чого почати?

Розведення курей для початківців. З чого почати?

Отже, рішення прийнято, необхідно зайнятися розведенням курей. Перше, що потрібно зробити, це набратися знаннями, зібрати достатньо інформації про весь цей процес. Якщо, загалом, то можна сказати, що це не складно, але заглянувши глибше, приходить розуміння того, що це справа витратна і вимагає певних зусиль. Краще заздалегідь дізнатися про те, які породи краще розводити, як правильно утримувати цих птахів, чим годувати, як можна вивести своє потомство і, звичайно ж, вартість всіх цих складових.

Інформацію можна отримати з таких джерел:

 • Книг
 • Сільськогосподарських журналів
 • Сайтів
 • Порад фахівців.

Якщо є бажання займатися цим професійно, то не потрібно чекати, що всі витрати окупляться швидко. Краще весь цей процес починати з невеликої кількості курей і бажано вибрати саму невибагливу породу.

Після цього важливо, визначитися в яких умовах будуть жити кури, в клітках або на волі, а може просто під навісом. Якщо це клітки, то визначиться з тим, якого розміру вони будуть, їх можна зробити, самостійно маючи для цього відповідний матеріал.

Це приміщення для птахів необхідно планувати заздалегідь, якщо курки в ньому будуть міститися в холодну пору року, то краще, якщо воно буде обігріватися. Так само ця умова є обов’язковою для молодняка. Перед тим як купити курей, готове приміщення краще підігріти . Як його побудувати, інформації багато скрізь: книги, мережа інтернету, та й просто рекомендації людей, які вже робили таке. Тепер кілька важливих рекомендацій про будівництво клітки.

Отже розміри будуть залежати від того скільки Ви плануєте завести курей. Давайте зробимо розрахунок на десять домашніх курочок. У цьому процесі є свої особливості та нюанси, які потрібно врахувати.

 

 

Перш ніж почати будівництво краще зробити креслення і продумати всі особливості цьої нескладної будови. Робити все без попередніх розрахунків не можна, так як від умов в курники буде безпосередньо залежати те, як будуть рости і нести яйце кури. Так що краще відразу ж підготуватися до того, що робота чекає серйозна. І не потрібно слухати існуючу думку, що така будову можна виготовити з непотрібних і старих матеріалів.

Як правильно підібрати підходяще місце? Це має бути освітлювана і суха територія. Не потрібно починати будівництво під деревом або в низині. Місце для вигулу краще зробити під нахилом, щоб під час дощу, вода не стояла, а стікала і грунт залишався сухим. Краще якщо курятник розташується так, щоб сонячні промені потрапляли на нього весь день.

Для прогулянки однієї курки потрібен один метр квадратний, так що з цього можна робити правильний розрахунок. Сам курник йде з розрахунку один метр квадратний на три курки, ширина будиночка повинна відповідати ширині вигулу. Це найкращий варіант.

Будівництво курятника

Як тільки рішення прийнято про розміри курятника і зони вигулу, можна починати саме будівництво. Будувати будиночок для курей на землі не рекомендується, для птиці такий варіант буде холодним і сирим, а шкідники і гризуни зможуть безперешкодно відвідувати їх житло. Так що необхідно зводити попередньо підставу. Для цього можна робити так:

 • Стандартний бетонний фундамент.
 • Невелике підняття від підлоги за допомогою стовпчастого фундаменту.

Фундамент роблять в наступні етапи:

 1. Робиться розмітка за допомогою підходящих речей (шнур, кілочки),
 2. Прибирається верхній шар землі під майбутньою будовою, в глибину на півметра,
 3. Робимо подушку з використанням піску і гравію, товщиною до 15 сантиметрів, бажано все це утрамбувати,
 4. Робиться стандартна опалубка з використанням дощок,
 5. Тепер необхідно це все зміцнити, робиться сталева кладка і заливається стандартним міцним бетоном,
 6. Тепер важливий етап, буде потрібно повне висихання всієї цієї кладки, для цього необхідно почекати три тижні. І тільки після цього починати зводити стіни.

Цей процес не складний, але постаратися доведеться. Тепер найскладніше, це будова стін. Вони повинні бути по максимуму щільними, щоб вітер не проникав всередину. Для цього можна навіть використовувати блоки, але легкі (газобетон). Так само непогано підходить для таких будов каркас, який заповнюють спеціальною сумішшю. Але вибір завжди залишиться за Вами, це так само залежить від того скільки Ви плануєте вкласти грошових коштів. Важливим є зробити все по максимуму теплим.

Не потрібно забувати про гідроізоляцію, для якої можна використовувати руберойд. Вигул краще робити з сітки, за бажанням можна зробити і дах, для якої підійде полікарбонат. Після того як зведені стіни і зроблений дах необхідно зробити утеплення стін. Варіантів дуже багато на будівельних прилавках магазинів. Можна використовувати і простий брус.

Якщо кури в цьому курятнику будуть жити і в зимову пору року, буде потрібно утеплити і підлогу. Цей процес не занадто складний і відповідних варіантів може бути багато, всю цю інформацію можна знайти і в книгах і в інших джерелах. Утеплення підлоги можна і не робити, але обов’язково потрібна додаткова підстилка у вигляді тирси або сухої трави.

Тепер потрібно визначитися з формою даху. Найбільш підходящим варіантом можна назвати двосхилий, він економить на будматеріал тим, що стіни не потрібно робити занадто високі і в перекриттях немає необхідності. Покриттям можна вибирати будь-який матеріал.

Тепер важливий етап правильно облаштувати внутрішній простір. Тут повинна бути вентиляція, щоб не збиралася вогкість і звичайно ж освітлення. Для цього встановіть вікна, їх може бути багато або одне, все залежить від вашого плану. Але відкритим вікна або вікно не може бути весь час, так що додаткова витяжка повинна бути. Встановити це не складно.

Ще один важливий момент, зробити правильний вихід для курей на прогулянку. Він повинен бути як мінімум півметра завширшки і трохи більше у висоту. Цей додатковий хід може бути прорізаний в двері.

Більш докладно про будівництво курятника Ви можете прочитати в статті: Як зробити курятник своїми руками.

Отже, в курятнику має бути все підготовлено і пристосовано. У цьому приміщенні обов’язкові наступні будови:

 • Лампи для обігріву і світла,
 • Вентиляція,
 • Поїлки,
 • Годівниці, гнізда для несення,
 • Сідала, без них ніяк.

Щоб здійснювати прибирання в курятнику необхідно мати, вила і лопату, а так само мітлу і скребок, це обладнання знадобиться, щоб робити прибирання і годувати птицю. Це так само важливі процедури.

Житло є, тепер потрібно розуміти, чим і як їх годувати. Буває й таке, що певну породу годують чим, то конкретним. А в іншому випадку, це може бути комбікорм, він повністю підходить в ньому є всі компоненти для повноцінного росту і розвитку. Так само можна годувати іншими сумішами зерна.

Ще вони не відмовляються від самостійно приготовленої мішанки. Це склад, до якого входить будь-який корм, картопля відварна або будь-які інші овочі, трава або сіно. Таке харчування вони їдять набагато краще.

Майбутнє потомство можна не купувати, а вивести самостійно в інкубаторі. Але цей процес досить складний і необхідно мати невеликий багаж знань, щоб все вийшло. Так що для початку краще все ж придбати курчат або купити вже підростаюче потомство з ними набагато простіше і менше клопоту.

Щоб точно знати всі свої витрати, краще попередньо скласти кошторис, ну а після закупівлі всього можна і точно знати скільки було витрачено. У розрахунок береться все придбання без винятку:

 1. Будівництво курника.
 2. Купівля необхідного інвентарю.
 3. Корм.
 4. Придбання птиці.

Все це дуже важливо, кожен етап має бути точно розрахований і спланований, тоді буде розуміння, що чекає в майбутньому.

Яку породу курей вибрати для розведення  в домашньому господарстві?

Яку породу курей вибрати?

Важливим моментом стає вибір підходящої породи. З цим необхідно визначитися на самому початку розведення курей у домашніх умовах. Це для того, щоб мати уявлення про примхливість і переваги безпосередньої породи.

Кожен повинен знати, що він хоче отримувати від свого господарства м’ясо чи яйце, а може і те й інше. Виходячи з цих параметрів, і визначаються, яку породу курей вибрати. Багато від цих птахів бажають отримувати яйця, значить, і порода повинна бути обрана відповідно (яєчної спрямованості).

Такі кури нестимуть досить активно яйця, вони не вважаються високою примхливими. У таких порід настає момент так званого «відпочинку», коли несучість падає, і в цей період їх можна цілком пустити на м’ясо. Якщо мета тільки м’ясо, як багато зараз роблять, купують породу — бройлери, вирощують їх протягом весни і літа, а восени рубають. Цього часу цілком вистачає, щоб набрати необхідну масу. М’ясо вважається хорошим і малокалорійним. Але є і мінус, їх складно виводити самостійно (в інкубаторі або з квочкою).

Яєчні породи:

 • Російські білі,
 • Червоні білохвості.

М’ясні породи:

 • Бройлер,
 • Корніш,
 • Плімутрок,

Але ці птахи можуть бути і просто прикрасою. Декоративних порід такого варіанту величезна безліч, зараз не складно потрапити навіть на виставки. Вони можуть відрізнятися невеликим розміром, але вони так само несуть яйце. Докладніше про різновиди порід Ви можете дізнатися в статті: Породи курей.

Після того, як це питання вирішене, приходить відповідальне питання, де зробити цю покупку. Тут, як і в породах може бути кілька варіантів: птахофабрика, ринок або у заводчика, таких зараз не мало. Краще якщо покупка буде здійснена у професіонала, наприклад заводчика, крім курчат він докладно може розповісти багато про що, як правильно годувати, де краще утримувати, а це досить важливі знання особливо для початківців. Тим більше тут буде точна впевненість, що кури будуть здоровими і щепленими, що важливо.

Читайте також: Інфрачервоний обігрів курятника

При покупці в інших місцях звертайте увагу на ціну, якщо вона занадто низька, то це може свідчити про певний обман.

Звертайте увагу на вік курки. Якщо Ви купуєте молодняк, то їм має бути приблизно п’ять місяців, прорахуємо, коли вони були виведені. Якщо ваша покупка випадає на квітень, то виходить, що курчат виводили в зимову пору року, а значить, це додаткові витрати для птахівників, що не вигідно, значить, Вам будуть запропоновані, торішні виводки.

Визначити вік, приблизно, не так вже й складно. Якщо курка скажем так не молода то у неї спостерігається потрьопане пір’я і тіло важке. Ще один показник, це лапи. У молодих вони рівні без додаткових наростів і горбів, що не скажеш про старих курей.

З курчатами буде розібратися набагато важче, це через вік, а так само яка порода і як виводилося потомство. Якщо вибір ліг саме на цих малюків, то головне зовнішній стан і їх поведінку. Вони повинні реагувати на стукіт і голос, а так само зовнішні чинники. Пір’я так само повинне бути гладке й рівне, на їжу вони повинні реагувати, бурхливо бігаючи по курятнику.

Відео: Розведення курей для початківців

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як розводити курей в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

 

Розведення курей в домашньому господарстві