Садові лавочки зі спинкою своїми руками — як зробити

Як зробити лавку зі спинкою для дачі


Садова лава зі спинкою

 

Садові лавочки зі спинкою своїми руками - як зробити

 

Облаштування присадибної ділянки здійснюється різними методами: встановлюються навіси і альтанки, прокладаються доріжки, розбиваються квітники і клумби. Завершальним нюансом є садові меблі. Для облаштування невеликої зони відпочинку підійде садова лавка зі спинкою своїми руками: креслення і схеми красивих конструкцій, а також рекомендації щодо їх утворення ви зможете знайти в даній статті.

Садова лавка зі спинкою

Садова лавка зі спинкою може бути ключовим елементом в дизайні прибудинкової території

Садова лавка зі спинкою: види конструкцій і фото

Сучасний асортимент меблів для саду досить великий. Класифікація виробів здійснюється на підставі таких ознак:

 1. характеристики;
 2. матеріал;
 3. функціональність.
садова лавка зі спинкою своїми руками

Дерев’яна лавка, що розташована на веранді приватного будинку

Фото садових лавок своїми руками, їх функціональна сторона

Функціональні особливості меблів цінуються нарівні з їх практичністю і довговічністю. Всі вироби поділяють на дві великі групи:

 1. лавки, які використовуються виключно для сидіння;
 2. лавки багатофункціонального призначення (виріб може виконувати кілька функцій — бути лавкою, гойдалкою або столиком).
садова лавка з дерева

Лавка зі спинкою, виготовлена з колод і дощок

Корисна порада! Використовуйте незвичайну конструкцію лавки-трансформера, щоб економно витрачати місце в саду. Її легко можна перетворити в столик для письма або для прийому їжі на свіжому повітрі.

Багато власників присадибних ділянок встановлюють лавочки-гойдалки. Для їх створення використовуються матеріали різного типу, а самим конструкціям можна надати цікаву форму. Щоб такою лавкою було зручно користуватися, обов’язково потрібно спорудити поверх неї навіс. Він забезпечить захист від сонця і опадів.

Лавочка-гойдалки

Лавочка-гойдалки — відмінний варіант садових меблів

Популярні для виготовлення своїми руками лавки зі спинкою, ті які мають стаціонарний тип розміщення. Найчастіше їх роблять з бетону або цегли, а під установку підбирається спеціальне місце. Подібні вироби не бояться впливу сонця і вологи.

Читайте також: Садова лавка

Існують лавочки складеного типу з невеликими габаритами і мобільною конструкцією. Вони стануть в нагоді, якщо дачна ділянка використовується рідко. На час відсутності власників такі лавочки прибираються в гараж або в будинок для зберігання.

Дерев'яна лавка зі спинкою

Дерев’яна лавка зі спинкою використана для організації зони відпочинку в саду

Фото дачних лавок своїми руками з дерева і металу

Металеві вироби мають найвищі характеристики міцності. Вони надійні, довговічні і можуть експлуатуватися протягом всього року. Конструкції з металу невибагливі щодо догляду. Достатньо періодично покривати їх поверхню антикорозійним засобом, який захистить лавки від згубного впливу вологи.

лавка з каркасом з металу

Приклад дерев’яної лавки з каркасом з металу

Повністю виконана з металу лава матиме дуже масивний зовнішній вигляд, тому сучасні конструкції виготовляються із застосуванням кованих візерунків. Слід пам’ятати, що для цього потрібно мати зварювальний апарат.

Читайте також: Мангали з металу своїми руками.

Велика частина власників заміських ділянок, які приймають рішення зробити лавку для дачі своїми руками, віддають перевагу деревині. Цей матеріал стає основою для створення лавок з гарним дизайном, відмінними експлуатаційними характеристиками і теплою фактурою. Незалежно від оформлення саду або двору, дерев’яні вироби завжди можна гармонійно вписати в ландшафт.

Комбінована лавка

Комбінована лава з деревини та металу з кованими елементами

Корисна порада! Візьміть для роботи дуб або модрину.

З метою захисту поверхні виробу потрібно покрити лаком або фарбою. Це дозволить запобігти псуванню деревини, яку викликають комахи, грибки, цвіль, а також волога і сонце. Використання лакового складу в якості фінішної обробки допоможе зберегти природний малюнок дерева.

садова лавка своїми руками

Вироби з металу відрізняються високою міцністю і тривалими термінами експлуатації при мінімальному догляді

Садова лава своїми руками з каменю: фото

Якщо ви віддаєте перевагу практичним варіантам лавок, варто звернути увагу на вироби, виконані з каменю. Цей вид матеріалу відрізняється невисокою вартістю і тривалими термінами експлуатації, а конструкції виходять міцними, надійними і естетично привабливими.

Читайте також: Вироби з каменю

Камінь відноситься до розряду матеріалів природного походження. Незважаючи на це, конструкції таких лавочок не завжди зможуть підтримати будь-який дизайн і стиль саду. На ділянці обов’язково повинні бути присутніми кам’яні елементи в якості доповнення. Особливо гарно лавки виглядають на тлі житлового будинку, частково виконаного з каменю.

Лавка з каменю

Лавка, викладена з натурального каменю, з м’якими матрацами і різнокольоровими подушками

Непоганий ансамбль складуть кам’яні:

 • сходинки;
 • доріжки;
 • водойми;
 • габіони;
 • клумби.

З каменю можуть бути виконані частково або повністю опори огороджень, альтанок і навісів. Якщо на ділянці присутній хоча б один з цих елементів, кам’яні лавки завжди припадуть до місця. Однак слід пам’ятати, що такі вироби не мають спинки.

Садова лавка зі спинкою своїми руками: вдалі саморобки з пластика і інших матеріалів та фото

Пластикові вироби мають цілу низку переваг, до яких відносяться:

 • простота і невелика вага конструкції, завдяки чому транспортування матеріалу не викликає складнощів, а саму лаву можна переміщати з одного місця на інше;
 • економічність;
 • великий вибір колірних рішень, що дозволяє виготовити виріб, який згодом добре впишеться в дизайн саду;
  практичність (конструкції складено-розбірного типу легко розбираються і укладаються в багажник і також легко збираються на місці).

Корисна порада! Використовуйте креслення садових лавок своїми руками для створення конструкцій з комбінованих матеріалів. Ви зможете наділити свій виріб позитивними експлуатаційними характеристиками, які притаманні кожному типу застосованого сировини.

Лавки з пластика

Лавки з пластика мають невелику вагу, що робить їх надзвичайно мобільними, а також простими в транспортуванні

Комбіноване поєднання різних за текстурою, фактурою, кольором і походженням матеріалів використовують не тільки в декоративних цілях. Найбільш поширеним варіантом є комбінація каменю і деревини.

Комбінована лавочка

Комбінована лавочка, побудована з металу і деревини

Оригінально виглядають конструкції, виготовлені з деревини і доповнені кам’яними або металевими елементами. В таких проектах деревина створює м’яку і красиву текстуру, а камінь і метал відповідають за міцність.

Садова лавка зі спинкою і підлокітниками своїми руками. Технологія виготовлення

Конструкції лавок мають відмінні риси. Будівництво лавочки — найпростіший спосіб організувати сидяче місце в саду. Виріб не має спинки і, на відміну від лавки, володіє простим зовнішнім виконанням.

лавочка для саду

Створення лавки — швидкий і легкий спосіб організації місця для відпочинку в саду

Створювана своїми руками дерев’яна садова лавка зі спинкою може мати більш складне декоративне виконання:

 • нестандартну форму;
 • підлокітники;
 • конструкцію, прикрашену різьбленими і кованими елементами.

Найпростіші ідеї для створення садових лавочок

Щоб оживити конструкцію звичайної лавочки, необов’язково придумувати складне креслення і ламати голову над створенням додаткових аксесуарів для саду. Досить скористатися двома дерев’яними ящиками і декількома дошками.

дерев'яна лава зі столиком

Оригінальна дерев’яна лава зі столиком, призначена для сидіння двох людей

Ящики в цьому випадку будуть виконувати функцію опор. Після виготовлення лавки їх можна наповнити землею і організувати невелику квіткову клумбу. З дощок робиться сидіння, яке встановлюється між ящиками. Матеріал обов’язково потрібно добре відшліфувати за допомогою наждачного паперу, прибрати всі нерівності і задирки.

Корисна порада! З лавочок на основі ящиків можна зробити садову лавку зі спинкою своїми руками. Досить встановити конструкцію до стіни і на її площину прибити в необхідному місці кілька дощок як спинку.

Схема лавки з дерев'яними ящиками для квітів

Мал. 1-1. Схема лавки з дерев’яними ящиками для квітів: 1 — пристрій лавки і розрахунок матеріалів; 2 — облицювання борту; 3 — установка стінок ящика для квітів; 4 — монтажні розміри стінок ящика; 5 — схема пристрою дна ящика для квітів

Конструкція з деревини має певний недолік. Матеріал сам по собі вимагає постійного догляду, а в даному випадку дерево ще й стикається з ґрунтом, тому періодично необхідно виконувати полив рослин. Щоб зробити лавочку більш практичною, дерев’яні ящики можна замінити бетонними або кам’яними тумбами. Клумби з бетону можна зробити самостійно або придбати в магазині.

Для сидіння слід використовувати оброблені дошки або половину оциліндрованих колод. Вибір сировини залежить від того, в якому стилі виконаний дизайн саду або дворика. Закріплювати сидіння рекомендується металевими куточками,які  фіксуються до бетону із застосуванням дюбелів, а до деревини за допомогою наскрізних болтів або саморізів.

Схема лавки з дерев'яними ящиками для квітів

Мал. 1-2. Схема лавки з дерев’яними ящиками для квітів: 6 — монтажні розміри каркаса сидіння; 7 — посилення конструкції лавки; 8 — установка рейок сидіння; 9, 10 — монтаж ящика

В якості опори можна використовувати вазони з карликовими деревами або декоративними кущами. Єдина, але дуже важлива вимога — ємність повинна бути дуже міцною. У сидінні вирізається отвір за формою вазона в тому місці, де зазвичай знаходяться ніжки лавок. Розмір отвору повинен бути достатнім, щоб створити умови для росту рослини і догляду за ним, однак, при цьому він не повинний перевищувати розмір ємності. По суті, сидіння з дощок поміщається поверх вазонів і фіксується за рахунок сили тяжіння і ваги тих, хто буде сидіти.

дерев'яна лава з ящиками для квітів

Кутова дерев’яна лава з ящиками для квітів, встановлена на веранді приватного будинку

Садові лавки з дерева в стилі етно

Стильові напрями дизайну етно і рустик часто використовуються в дизайні приміщень. Заміський будинок, котедж або дача — прекрасне місце для створення екологічного і природного куточка, придатного для сімейного відпочинку. Цей дизайн можна продовжити і в саду. Для цього необхідна садова лавка зі спинкою своїми руками з колод (Мал. 1) і інших природних матеріалів.

Корисна порада! Для будівництва конструкції можна використовувати колоди з корою або без неї. Обробляти матеріал або залишити його в первозданному вигляді — залежить від ваших побажань і дизайну ділянки.

Лавочки з колод

Лавки, виготовлені з колод, відрізняються самобутністю і екологічністю

Технологія виготовлення дачної лавки своїми руками з колоди

Щоб сформувати сидіння, достатньо розпилити стовбур дерева уздовж. Зробити це можна рівно посередині (в зоні діаметра) або змістивши пилу ближче до краю (в зоні середнього діаметра). Спинка виготовляється зі стовбура дерева з меншою товщиною або ж, ви можете виконати зріз ближче до крайової частини. В результаті цей елемент повинен бути тонше і легше, ніж деталь сидіння.

 

 

Садова лавка з колод

Мал. 2. Садова лавка з колод у дворі заміського будинку

Ніжки можна зробити із залишків колод. Їх з’єднують з деталлю сидіння за допомогою металевих штифтів. Робиться це так:

 1. В деталях, які потрібно з’єднати, робляться отвори під штифти в відповідних місцях. Діаметр отворів повинен бути трохи менше, ніж діаметр кріплення.
 2. Штифт забивається в один з отворів приблизно на середину своєї довжини.
 3. Поверх вільного краю штифта насаджується друга з’єднувальна деталь і також забивається. В цьому випадку удари припадають на штифт, а на деревину.
оформлення присадибної ділянки

Стилі етно і рустик відмінно підходять для оформлення присадибної ділянки

Кріплення забивається за допомогою кувалди або молотка. Оскільки деревина є за своєю структурою досить м’яким матеріалом, удари молотка можуть пошкодити її поверхню. Щоб уникнути цього, потрібно підкласти під інструмент непотрібну дошку.

Штифти забезпечують надійне з’єднання всіх деталей. Щоб підсилити фіксацію, можна встановити 2-3 штифта.

Садова лавочка зі спинкою

Лавка зі спинкою, виготовлена з використанням колод

Стиль етно в садових лавках зі спинкою своїми руками: додаткові ідеї

У стилі етно можна створити конструкцію з нестандартним виконанням. Родзинкою може стати, наприклад, виготовлення лави із застосуванням вигнутих гілок різного діаметру. Перед складанням виробу ці гілки обробляються і ошкуріваються. Іншими словами, з них знімається кора, а потім поверхня шліфується наждачним папером. Для складання сидіння повинна використовуватися необрізна дошка. Вона обробляється аналогічним способом.

Різні варіанти дерев'яних лавок

Різні варіанти дерев’яних лавок, створених в стилі етно

Зверніть увагу! Всі елементи цієї конструкції мають округлену формаму, а дошки сидіння дивляться торцями вперед.

Якщо на вашій дачній ділянці є плетений тин, ви можете використовувати цей же варіант конструкції з деякими змінами. Короткі дошки сидіння можна замінити довгими, розташувавши їх уздовж. Спинка формується за принципом плетіння з гілок середньої товщини, які добре гнуться.

Лавка в стилі рустик

Лавка в стилі рустик стане унікальним об’єктом на садовій ділянці

Щоб виконати плетену спинку, необов’язково володіти якимись особливими навичками. У вас може вийти не дуже акуратний результат, але цього і не потрібно. Спинка повинна бути простою і ненав’язливою, грубе плетиво тільки збільшить її декоративні властивості. Гілки можна розташовувати щільно або, навпаки, залишати зазори між ними, щоб ваша лава «дихала».

Лавка зі спинкою

Лавка встановлена на закритій веранді заміського будинку

Садова лавка для дачі своїми руками

Незважаючи на відсутність спинки, дана схема (Мал. 3-1) виготовлена лавка виглядає досить привабливо за рахунок особливостей матеріалу, з яких вона буде виконана. Сама по собі конструкція має дуже просту будову, тому з технологією її створення впорається кожен.

Для ніжок потрібен округлений брус. Якщо у вас є колоди з невеликим діаметром, можна заощадити на закупівлі матеріалу і обтесати їх самостійно. Оригінальний зовнішній вигляд лавочки виходить за рахунок того, що бруски укладаються один на інший і фіксуються. В результаті виходять гарні опори для вироби.

Технологія виготовлення лавки

Мал. 3-1. Порядок виготовлення простої дерев’яної лавки: 1 — складання креслення конструкції

Розрахунок параметрів і необхідних матеріалів для лавочки

Висота лави може коригуватися з урахуванням ваших потреб. Цей показник також залежить від діаметра бруса, який буде використовуватися в роботі. Щоб розрахувати кількість матеріалу, потрібно визначити скільки брусків буде укладатися один на інший для формування необхідної висоти однієї з ніжок.

Розмірна таблиця:

Параметри виробуПоказник, см
Довжина120
Висота38
Ширина45
Дошка для сидіння (перетин)4х9

У нашому випадку буде потрібно 5 брусків, довжина яких становить 0,45 м. Формула розрахунку: 5 Х 0,45 = 2,25 м. Виходячи з цього, для будівництва двох опор необхідно 4,5 м бруса (2,25х2). Сидіння буде складатися з п’яти дощок довжиною 1,2 м. Для його виготовлення потрібно наступна кількість матеріалу: 5х1,2 = 6 м.

Порядок виготовлення простої дерев'яної лавки

Мал. 3-2. Порядок виготовлення простої дерев’яної лавки: 2 — розпил деревини для ніжок лави; 3 — свердління отворів в деталях ніжок; 4 — підготовка дощок для сидіння; 5 — обробка країв деталей сидіння

Корисна порада! Для заокруглення граней бруса можна використовувати фрезу або придбати готовий профільований матеріал. Його вартість вище, зате в роботі профільований брус набагато зручніший.

Початковий етап: підготовка матеріалу

Для початку готують дошки для сидіння. Матеріал нарізають на необхідну кількість дощок відповідної довжини і обробляють. Гострі кути слід округлити. Скористайтеся для цього можливостями фрезера або шліфувальної машинки. Якщо у вас немає під рукою такого інструменту, досить буде обробити краї наждачним папером.

Порядок виготовлення простої дерев'яної лавки

Мал. 3-3. Порядок виготовлення простої дерев’яної лавки: 6, 7 — нанесення розмітки на деталі ніжок; 8 — свердління отворів в намічених точках; 9 — нанесення захисного покриття на деталі сидіння

Шліфування за допомогою наждачки — процес тривалий і трудомісткий. Щоб спростити собі роботу, можна замовити шліфування матеріалу на тартаку. Після того як дошки підготовлені, їх потрібно змазати лакуючим складом. Це може бути повністю прозорий лак або склад з відтінком (вибір фінішного покриття залежить тільки від вас).

Бруски, призначені для формування ніжок лавки, щільно укладаються поруч один з одним так, щоб їх краї утворили рівну лінію. За допомогою олівця нанесіть розмітку в тих зонах, де будуть встановлені елементи кріплення. Лінії слід розподілити по всій довжині з кроком в 7-10 см.

Порядок виготовлення простої дерев'яної лавки

Мал. 3-4. Порядок виготовлення простої дерев’яної лавки: 10, 11 — кріплення ніжок до сидіння; 12 — вид готового виробу

Збірка дерев’яної конструкції: монтаж кріплення

В якості кріплення будуть використовуватися металеві штифти. Альтернативною заміною їх можуть стати нагелі, виконані з деревини. Під установку кріплення виконуються отвори, діаметр яких трохи менше діаметра штифтів, а глибина становить половину довжини штифта.

Для фіксації деталей, кріплення буде забиватися в один з брусків, а наступний елемент буде насаджуватися через отвір поверх нього.

лавка без спинки

Проста лавка без спинки може використовуватися не тільки для сидіння, але і в якості столика

Корисна порада! Збірка конструкції за допомогою штифтів — надійний спосіб кріплення. Щоб збільшити міцність фіксації, можна скористатися клейовим складом при монтажі, але цей прийом зробить конструкцію нерозбірною.

Штифтове з’єднання використовується і в процесі створення за креслення лавки для дачі своїми руками з дерева, конструкція якої укомплектована спинкою. Якісного результату можна досягти тільки в тому випадку, якщо всі отвори будуть розташовуватися строго один над одним. В результаті всі деталі при складанні повинні утворити рівну крайову лінію.

Дерев'яний стіл і лавка

Дерев’яний стіл і лавка, пофарбовані в білий колір, утворюють затишну обідню зону в саду

Після нанесення ліній розмітки потрібно виміряти відстань від краю, яка повинно бути однаковою. Для цих цілей рекомендується створити шаблон. Досить взяти шматок планки, ширина якої становить 1,5 см. Вона буде служити своєрідним обмежувачем. Іншими словами, отвори від краю будуть відокремлюватись відстані, яка рівна ширині цієї планки. Прикладіть шаблон рівно по крайової лінії і відзначте місця перетинів з уже наявною перпендикулярної розміткою.

Установка штифтів повинна здійснюватися в шаховому порядку, тому вам слід розташовувати отвір не на кожному перетині ліній, а через один. З іншого боку бруска також виконуються отвори. Вони повинні розташовуватися в шаховому порядку по відношенню до отворів, які були виконані раніше. В результаті при з’єднанні ніжок з сидінням на кожну планку припадатиме пара штифтів.

садова деревяна лавка

Звичайна лава зі спинкою, побудована з деревини

Завершальний етап створення лавочки з деревини

З технологічної точки зору, описаний раніше тип з’єднання можна вважати правильним. Однак, схема його монтажу досить складна для людини, яка не володіє необхідними навичками.

Існує більш простий спосіб скріплення конструкції:

 • Бруски укладаються один на одного.
 • Складені деталі фіксуються струбцинами.
 • Виконуються наскрізні отвори в трьох точках (в центрі і по краях).
 • Через отвори деталі скріплюються довгою шпилькою (не забудьте підкласти під гайку і капелюшок шайби).
лава, виготовлена зі старого дерев'яного ліжка

Оригінальна лава, виготовлена зі старого дерев’яного ліжка

Після цього дошки сидіння прибиваються до цих ніжок цвяхами (зверху) або ж, ви можете виконати в цьому місці штифтове з’єднання.

Корисна порада! Щоб приховати місця розміщення цвяхів, приготуйте маскуючий склад із суміші дуже дрібної тирси і мастики, призначеної для деревини. Підбирайте мастику в тон лавці. Цією сумішшю замажте всі місця з’єднань. Після висихання поверхню слід зашкурить.

Лавочка, яка прибудована до дерева

Варіант простої лавочки з дощок, прибудованої до дерева в саду

Коли збірка конструкції завершена, виконайте шліфування всіх деталей. Їх поверхня повинна бути максимально гладкою. Після цього можна наносити фінішне покриття. Використовуйте для цих цілей лакуючий склад або фарбу для деревини, призначену для зовнішніх робіт. Краще, якщо фінішне покриття буде напівпрозорим. Таким чином, ви зможете залишити видимим природний візерунок дерева.

Креслення лавок для дачі своїми руками: фото та опис

Садова лавка зі спинкою має більш зручну конструкцію, ніж без. На неї можна покластися і розслабити спину. Місткість таких виробів може бути різною, але зазвичай креслення садових лавок з дерева своїми руками складають на 2-4 персони. Це робиться з тієї причини, що довга конструкція потребує встановлення додаткової опори. В результаті процес створення виробу ускладнюється. Фактично простору на 2-4 людини досить, тому можна обмежитися виготовленням найпростіших конструкцій.

Лавка зі спинкою дуже зручна

Лавка за рахунок наявності спинки має більш зручну конструкцію для сидіння

Садова лавка зі спинкою своїми руками: креслення конструкції на дві особи

Для виготовлення своїми руками лавки зі спинкою з дерева за даним проектом (Мал. 4) вам потрібно мати такі інструменти:

 • дрель;
 • набір свердел;
 • ножівку;
 • рубанку.

Зверніть увагу! Конструкція призначена для монтажу в саду, на балконі або терасі.

Лавочка з деревини

Лавки, побудовані з деревини, гармонійно вписуються в будь-який ландшафт

На виконання всіх робіт по створенню лавки у вас піде не більше одного дня. В якості основного матеріалу буде використовуватися квадратний брусок, виготовлений із сосни. Параметри його перетину — 6х6 см. Також будуть потрібні дошки «двадцятки». Перед тим, як виконувати розкрій цих дощок, їх слід обстругати до тих пір, поки не вийдуть деталі з розмірами 5,8х5,8 см.

Лавка для дачі з дерева власноруч: покрокова інструкція

Збірка лавки з соснових брусків здійснюється в наступній послідовності:

 • за допомогою шкантів і клейового складу виконуємо збірку ніжок для боків П-подібної форми. Потім з використанням того ж методу кріплення фіксуємо на них рейки (5,8х2 см) і бруски-проножки (3,5х3,5 см), монтовані з боків;
Креслення дерев'яної лавки зі спинкою

Мал. 4. Креслення дерев’яної лавки зі спинкою для двох

 • щоб намітити місця розміщення відповідних дірок під монтаж шкантів, використовуйте маркер;
 • з’єднайте боковину і поздовжньо розташовану рейку. Для того, щоб відзначити положення боковини, слід використовувати прокладку товщиною 2 см;
 • фіксуйте всі елементи під час свердління отворів струбцинами. Це дозволить вам добитися точного сполучення між сполучними деталями конструкції;
 • перед тим, як виконати остаточну збірку, добре відшліфуйте всі елементи.
 • Останній етап будівництва — нанесення захисного засобу і фінішного покриття.
як зробити лавку для дачі

Для більш тривалого терміну експлуатації конструкції з дерева потребують обробки захисним засобом і нанесенні фінішного покриття

Садова лавка зі спинкою своїми руками з підручних матеріалів: застосування піддонів

З таких підручних матеріалів, як піддони, можна створити цікаву конструкцію лавочки (Мал. 5). Вона може бути встановлена не тільки в саду, але і на терасі і, навіть, всередині дачного будиночка. Для роботи буде потрібно три піддона.

Етапи виготовлення:

 • один з піддонів поділяємо навпіл. Ці половинки згодом будуть спинкою виробу. Розкрій потрібно зробити так, щоб після збирання деталі спинки і сидіння утворили фігуру геометрично правильної форми, а всі краї збіглися;
лавочка з піддонів

Мал. 5. Порядок виготовлення лавочки з піддонів в шести фото

 • два інших піддонів за допомогою цвяхів збиваємо разом. До них закріплюємо спинки-половинки;
 • поверх конструкції слід покласти матрац відповідного розміру. Ви можете використовувати подушки зі старого дивана, попередньо замінивши їх оббивку, або пошити нові. На спинку також можна покласти кілька подушок невеликого розміру.
дерев'яні піддони для лавочки в саду

Використання дерев’яних піддонів — цікавий спосіб створення оригінальної садових меблів

Корисна порада! Ви можете залишити матрац лежати спокійно або зафіксувати його за допомогою ременів. Для більшої функціональності до конструкції можна додати колеса.

Креслення садової лавки зі спинкою з дерева: конструкція «Трансформер»

Для виготовлення конструкції потрібно закупити соснові пиломатеріали.

Матеріали для роботи:

Тип матеріалуКількість, шт.Розмір перетину, смДовжина, см
Дошка63х10100
Дошка23х1032
Брусок43х680
Брусок23х650

Технологія виготовлення лавки-трансформера

Слідуючи покрокової інструкції, ви зможете створити цікаву лавку, конструкція якої може трансформуватися в столик з двома лавочками (Мал. 6).

Основні етапи виготовлення лавки:

 • створивши опорні частини згідно з кресленням, прикріпіть до однієї з них 3 дошки. З цих дощок буде сформовано сидіння. Не забудьте при цьому відступити від торцевої частини на 5 см. У кожну дошку потрібно встановити 4 саморіза. Два з них будуть фіксувати сидіння до опори з одного боку, інші призначені для фіксації сидіння до стійці (з іншого боку вироби);
лавка-трансформер

Схема з монтажними розмірами лавки-трансформера

 • на кожну вузлову зону  потрібно виконати монтаж 4 кріпильних елементів;

Корисна порада! При складанні вузлів нанесіть на ці зони столярний клей. Клейовий склад підвищить міцність фіксації і довговічність всієї конструкції.

 • після того, як всі деталі підготовлені до роботи, ніжки, мають опору спинки і сидіння, слід запилити з торця під кутом близько 75º. Використовуючи саморізи, призначені для роботи з деревиною, з’єднайте ніжки попарно з середини брусками. Оптимальна довжина кріпильних елементів становить 5 см;
Схема створення лавки-трансформера

Мал. 6. Схема створення лавки-трансформера: 1 — кінематична схема трансформера в положенні «стіл» (1 — обмежувачі положення В (труба 20 × 20 мм, довжина 35-49 мм), 2 — опорний стрижень); 2 — деталь С (труба 40 × 20 — 2 шт.); 3 — з’єднувальні перемички (труба 20 × 20 мм). Д — для зовнішньої лавки, Д1 -для внутрішньої; 4 — деталі В, В1 (труба 40 × 20 мм). В1 дзеркальна по відношенню до В; 5 — ніжка лавки (4 шт.), Де: А — сталева труба 40 × 20 мм, 1 — перемички (труба 20 × 20 мм — 4 шт.), 2 — опорний стрижень

 • далі виконується спинка. У процесі трансформування вона перетворюється в стільницю. Знайдіть поздовжню кромку опорної дошки. Її довжина становить 32 см. Сюди потрібно прикріпити три дошки довжиною 150 см. При цьому відступ від торця в цьому випадку вже буде становити 8 см;
 • дошки монтуються так, щоб між сусідніми елементами утворився зазор в 1 см;
 • в опорній дошці необхідно виконати 3 отвори, діаметр яких становить 0,8 см. Краще цю процедуру виконати заздалегідь. Дані отвори будуть використовуватися для фіксації спинки лави в горизонтальному положенні.
Конструкція, що складається з столу і лавок

Цілісна дерев’яна конструкція для саду, що складається з столу і лавок

Завершальний етап будівництва лави-трансформера

Для створення осей обертання виконайте 2 отвори в верхній частині задньої ніжки. Фіксація спинки до основи виробу буде здійснюватися за рахунок пари болтів М8.

Один з виконаних отворів буде осьовим, другий — звичайним. Щоб спростити експлуатацію лави, болт в зоні осьового отвору оснастите гайкою з 6 гранями, для другого підійде гайка-баранчик. У неї слід відігнути вусики. За рахунок цієї простої маніпуляції кріплення може відвертатися / завертатися без застосування додаткового інструментарію, а лише силою рук.

дерев'яна лава зі спинкою

Ключовою ланкою на дачі виступає дерев’яна лава зі спинкою

Після завершення всіх робіт потрібно перевірити конструкцію на працездатність. Встановіть спинку в похиле положення і закріпіть її болтами. Дістаньте скріплюючий елемент з отвору і перемістіть спинку в горизонтальне положення. Щоб зафіксувати її, помістіть болт на колишнє місце і закріпіть гайкою. Конструкція повністю готова до експлуатаційного використання.

Відео: лавка-трансформер своїми руками

Отже, при створенні лавок можна експериментувати. Головне, щоб при цьому виріб вийшов міцним і практичним. Сподіваємось, що стаття «садова лавка зі спинкою своїми руками креслення та фото цікавих виробів» стала корисною для вас, дорогі читачі.

Відео: Садова лавка зі спинкою своїми руками для дачі

 

Садові лавочки зі спинкою своїми руками - як зробити