Садові гойдалки своїми руками — покрокова фото-інструкція

Як зробити гойдалку своїми руками на дачу


Садові гойдалки своїми руками

 

Садові гойдалки своїми руками - покрокова фото-інструкція

 

Як приємно після робочого тижня з її важким і насиченим графіком зібрати сім’ю і виїхати за місто на дачу. У цьому місці можна насолодитися тишею, свіжим повітрям і дикою природою, якої в царстві сталі і бетону практично не залишилося. Власна заміська ділянка примітна тим, що облаштовувати її ми можемо за своїм розсудом. Ми самі вирішуємо, де у нас буде розташовуватися альпійська гірка, а де садові гойдалки для дітвори.

Гойдалка своїми руками для саду

Гойдалка своїми руками

Це один з неодмінних атрибутів власного будинку або дачної ділянки, особливо якщо у Вас є діти. Їм завжди подобається кататися на гойдалках, а дорослі в цей час можуть займатися своїми справами. У наш час в будівельних супермаркетах можна знайти багато варіантів готових гойдалок, від простих моделей, які підвішуються на природну опору (дерево або стінка гаража і т.д.) до цілих комплексів, які інтегровані у альтанки, мають дах, а на них можна розмістити більше двох дорослих осіб. Правда, варто відзначити, що їх вартість досить висока, що не завжди є прийнятним варіантом для сімейного бюджету.

Як зробити гойдалку своїми руками на дачу

Є спосіб заощадити кошти, зробивши гойдалки своїми руками. У мережі є велика кількість креслень дачних гойдалок різних моделей з покроковою інструкцією виготовлення, так що, якщо Ви в змозі відрізнити рубанок від ножівки по дереву, а цвях від саморіза, то цілком зможете впоратися з цим завданням. Про різні варіанти гойдалок і способах їх виготовлення розповімо далі.

Як зробить гойдалку з покришок на ланцюгах

Як зробить гойдалку з покришок на ланцюгах

Це найпростіший варіант дачних гойдалок своїми руками, який практично всі дорослі, будучи дітьми, робили самостійно. Їх конструкція вимагає місця підвісу. Таким може виступити масивна гілка дерева, труба, закріплена між будинком або гаражем, або ж окрема конструкція. Для виготовлення гойдалки з покришок нам будуть необхідні:

 • Стара покришка (з високим профілем R19 «).
 • Ланцюги та карабіни.
 • Римболти М12 (болти зі спеціальним вушком, за яке можна причепити ланцюг) — 2 або 4 штуки.

Беремо стару покришку, кладемо її горизонтально, у верхній її частині робимо 4 отвори. Для цього можна нагріти шматок арматури і пропалити отвір під болти. Зсередини на болт одягаємо широкі шайби і затискаємо гайками. Покришку можна прикріпити вертикально. Тоді нам необхідно буде тільки два болта. До проушин шурупів кріпимо ланцюга, за який підвішуємо покришку до опори. Ланцюги та деталі кріплення повинні бути якісними і міцними, адже головне для дитячих гойдалок — це безпека.

Дошка на канатах

Виготовляються практично таким же чином, як і перший варіант конструкції. Беремо невелику дошку шириною 30 см і довжиною 50 см. Її товщина зазвичай складає не менше 30 мм, так як вона повинна витримати вагу навіть дорослої людини. По кутах дошки просвердлюють отвори, діаметром рівним габаритам канатів. Просмикуємо канати в отвори, і зав’язуємо на кінцях вузли, які будуть тримати дошку. Далі закріплюємо їх на опорі.

 

 

Гойдалка з дерева виготовлена власноруч

Гойдалка з дерева

Для виготовлення опори можна використовувати різні матеріали: металеві труби, масивні дошки або колоди. Розглянемо виготовлення опори з бруса. Для цього нам знадобиться:

 • брус розміром 100х100 мм,
 • кріплення,
 • цемент, пісок і вода.

Порядок робіт:

 1. Для початку робимо деталі конструкції. У кожному стовпі, які будуть тримати поперечину, вирізаємо паз, який нагадує за конструкцією «ластівчин хвіст». На перекладині таким же чином робимо виступ.
 2. Далі під столи копаємо ямки. Для цього можна використовувати льодобур.
 3. Потім з’єднуємо поперечину і стовпи в одну конструкцію. Місця з’єднання краще посилити металевими куточками.
 4. Після того як конструкція зібрана, починаємо встановлювати її. Робити це краще удвох. Встановивши стовпи опори, вирівнюємо їх за рівнем, закріплюємо і заливаємо бетоном. Ту частину опор, яка буде під землею, необхідно обробити антисептиком і мастикою.
 5. Після того як конструкція встановлена, її можна підсилити за допомогою косинок. Для цього беремо брус і встановлюємо його під кутом 45⁰ С до стовпа спереду і ззаду.
 6. Косинки за аналогічною технологією, як і стовпи, опускаємо під землю бетонуючи. Дані конструкції запобіжать перекидання гойдалок, коли вони будуть піддаватися навантаженню. Тепер на такій опорі можна кріпити будь-які гойдалки.

Гойдалки з металу своїми руками

Гойдалки з металу

Такі дачні гойдалки досить складно виготовити. Для того щоб зробити всі деталі конструкції, необхідно мати навички зварювання металу і відповідне обладнання. Якщо у Вас все це є, тоді можна приступати до роботи.

Для виготовлення гойдалки з металу нам знадобляться:

 1. Сталеві труби діаметром приблизно 70 мм.
 2. Металевий уголок 25х25.
 3. Два шматки арматури діаметром 10 мм.
 4. Два дерев’яних щита з дощок.
 5. Зварювальний апарат, електроди, кутова шлифмашинка.
 6. Репшнур (спеціальна альпіністська мотузка, яка здатна витримати навантаження більше 300 кг).
 7. Кріплення для шнура.

Розміри нашої гойдалки:

 • довжина — 2,5 м.,
 • висота — 2,5 м.,
 • довжина бічних упорів 1,5 м.

По цих розмірах робимо креслення дачних гойдалок своїми руками.

Порядок проведення робіт:

 1. Починаємо підготовку матеріалів. Болгаркою ріжемо труби. Для поздовжньої підстави і перекладини розмір відрізків труб буде дорівнювати 2,5 м, для поперечної підстави — 1,5 м, для похилих упорів поперечини — 2,61 м.
 2. Першим ділом зварюємо підставу. Кінці труб фундаменту обрізаємо під кутом 45⁰С і знімаємо фаски. Потім закріплюємо їх.
 3. Далі приварюють до кутів підстави трикутники-опори. Перед остаточним зварюванням виставляємо їх по рівню.
 4. Потім приварюють поперечину. На неї приварюють вушка з гнутої арматури, за які будуть підвішуватися гойдалки. Всі металоконструкції грунтуєм і фарбуємо фарбою.
 5. Переходимо до виготовлення сидіння для гойдалок. Для цього ми зварюємо 2 прямокутника з куточка. Їх кінці болгаркою підрізаємо під кутом 45⁰С і закріплюємо зварюванням між собою. Прямокутник-сидіння, розмір якого 2 х 1 м., і спинку з габаритами 2 х 1,2 м. Зварюємо під кутом 100⁰С.
 6. Переходимо до зведення конструкції гойдалки з металу. Наступним кроком встановлюємо дерев’яні щити на підставу з куточка. Кріпимо до неї щити за допомогою саморізів або болтів. На кінцях спинки і сидіння приварюють вушка з арматури для кріплення шнура.
 7. Підвішуємо гойдалки на репшнур. Для цього кріпимо шнур до проушин на сидінні і спинці. Посередині шнура фіксуємо 2 карабіна.
 8. Щоб шнур не ковзав по карабіну, у місця фіксації затискаємо його хомутом.

Садові гойдалки своїми руками

Щоб на гойдалках було зручніше сидіти, на спинку і сидіння кріпимо листи поролону, а після цього обтягуємо спинку і сидіння щільною тканиною. Ось наші гойдалки і готові. Їх розмір дозволить навіть дорослій людині зручно полежати на свіжому повітрі, а конструкція може витримати до 3-х дорослих осіб.

Якщо дозволить час і матеріали, можна встановити над гойдалками невеликий навіс, завдяки якому на них можна буде проводити час навіть у дощову погоду. Для цього до перекладини приваріть дві напрямні з труб меншого діаметру, між якими натягніть спеціальний непромокальний матеріал, що використовується для виготовлення тентів і наметів.

Якою б не була конструкція садових гойдалок своїми руками, від найпростішої до складної, вони зможуть доставити Вам і вашим дітям велике задоволення. Найголовніше у виготовленні гойдалок для дачі своїми руками — це робити конструкцію з триразовим запасом міцності, адже безпека понад усе. Після того як закінчите роботу, зробіть фото гойдалок, і поділіться ним з оточуючими.

Фото садових гойдалок

Гойдалки як зробити

Як зробити садові гойдалки своїми руками з дерева

Гойдалка своїми руками

Як зробити гойдалку з дерева своїми руками

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як зробити садові гойдалки для дачі своїми руками, і скоро на Вашій дачі з’явиться затишне місце зустрічей з друзями! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Читайте також:

 

Садові гойдалки своїми руками - покрокова фото-інструкція