Гойдалки з дерева для дачі — фото та відеоінструкція з виготовлення своїми руками

Як зробити садові гойдалки з дерева своїми руками


Садові гойдалки з дерева своїми руками

 

Гойдалки з дерева для дачі - фото та відеоінструкція з виготовлення своїми руками

 

Тінистий сад на присадибній і дачній ділянці стане чудовим місцем для сімейного відпочинку, особливо якщо ви докладете невеликі зусилля і зробите його комфортним за допомогою різних аксесуарів і невеликих споруд, наприклад, навісів, альтанок, лавок і т.п. Змайструйте своїми руками і розташуйте на ділянці садові гойдалки: фото та креслення, розміри і основні параметри для будівництва ви зможете знайти в цій статті.

садові гойдалки з дерева своїми руками

Гойдалки — це прекрасний спосіб урізноманітнити дозвілля під час відпочинку на дачі

Гойдалка з дерева своїми руками: характеристики і види конструкцій

Для створення садових гойдалок найчастіше використовують три основні матеріали. У цей список входить деревина, пластик і метал. Безсумнівно, кожен з даних матеріалів володіє власними перевагами і недоліками. Але коли мова заходить про креслення садових гойдалок своїми руками, більш практичної і зручної сировини, ніж деревина ви не знайдете.

У дерев’яних гойдалок є всього один недолік, який стосується експлуатації будь-яких виробів, виготовлених з деревини. Подібні конструкції без застосування відповідних захисних заходів можуть сильно постраждати від впливу негативних факторів навколишнього середовища.

Гойдалка з дерева своїми руками

Оригінальні садові гойдалки круглої форми з м’яким матрацом

До таких факторів належить вплив:

 • дощ;
 • сніг;
 • прямі сонячні промені;
 • грибки і пліснява;
 • комахи;
 • різкі температурні перепади;
 • процес гниття.
гойдалки своїми руками фото

Своїми руками можна зробити найрізноманітніші гойдалки і втілити в реальність власні ідеї

Корисна порада! Щоб запобігти передчасному псуванню деревини, досить встановити конструкцію під навіс або натягнути над нею тен. Завдяки цьому ви забезпечите захист гойдалки від шкідливого впливу опадів та сонця. Спеціальні захисні засоби та антисептичні речовини вирішують проблему з паразитами, грибками, процесами гниття і вологістю.

Переваги створення дерев’яних садових гойдалок своїми руками

Деревина володіє відмінними технічними та експлуатаційними характеристиками. Завдяки властивостям даного матеріалу, можна створити по-справжньому зручну і красиву конструкцію.

Плетені гойдалки у вигляді сфер

Плетені гойдалки у вигляді сфер досить місткі і зручні

Особливості створювання своїми руками садових гойдалок з дерева:

 • екологічність. Так як деревина відноситься до матеріалів натурального природного походження, вироби, виготовлені з неї, абсолютно безпечні для здоров’я людини;
 • зовнішня естетичність. Конструкції здатні вписатися в будь-який ландшафт і дизайн саду, оскільки основну частину оточення складають природні матеріали (камінь, дерево) і рослинність. У порівнянні з металевими виробами, споруди з дерева значно виграють в естетичному плані і можуть підтримати екстер’єр будь-якого заміського будинку;
Особливості створювання своїми руками садових гойдалок

Подушки і пледи зроблять гойдалки м’якше і затишніше

 • безпеку. За рахунок своєї м’якості, деревина зручна в роботі і експлуатації, вона здатна знизити кількість травм. Найбільш вигідна ця перевага проявляється в тому випадку, якщо ви маєте намір виконати конструкцію дитячих гойдалок;
 • проста система монтажу. Зайнятися зведенням гойдалок може будь-яка людина, що володіє найпростішими навичками в будівництві і вміє поводитись з деревиною;
Навіс над гойдалкою

Навіс над гойдалкою захистить від палючих променів сонця в літній час

 • універсальність. Даний вид матеріалу досить легко піддається різним видам обробки (шліфування, нарізка, вирізання). Завдяки чому будь-яка з садових гойдалок своїми руками з дерева, фото якої вам найбільше сподобається, може бути виконана вами власноруч без залучення до цього процесу фахівців. Деревина дозволяє виконувати конструкції одномісного типу або гойдалки з великою місткістю, виготовлені у вигляді канапок.
як зробити гойдалки для дачі

Дорослі теж не проти розслабитися і відпочити, вальяжно погойдуючись на гойдалці

Зверніть увагу! Витрати на закупівлю матеріалу не високі. Додатково до цього, створюючи вироби самостійно, ви економите на послугах майстрів.

Садові гойдалки своїми руками з дерева: фото та креслення, розміри і модифікації

Якщо ви прийняли рішення зайнятися створенням гойдалок на дачній ділянці самостійно, в першу чергу варто визначитися з типом конструкції, яку бажаєте встановити та визначити підходяще місце для її розміщення. Щоб полегшити і прискорити етап проектування і підготовки, використовуйте фото гойдалок для дачі своїми руками з дерева та креслень, яких чимало в мережі інтернет.

Креслення дерев'яних гойдалок

Креслення дерев’яних гойдалок оптимального розміру для однієї людини

Види садових гойдалок з дерева

Класифікація садових гойдалок досить широка. В даній статті представлені основні види конструкцій:

 • сімейні — мають велику місткість. В основі конструкції лежить довга лава, яка виконує роль великого сидіння, яке здатне одночасно вмістити до 5 чоловік. У більшості випадків гойдалки цього виду оснащуються власним навісом, що захищає від сонячних променів і негоди;
 гойдалки сімейного типу

На гойдалці сімейного типу можуть з комфортом розміститися 3-5 осіб

 • дитячі — конструкції можуть мати значну кількість модифікацій. Найчастіше основними складовими такого виробу є опори, невелике сидіння і кріпильні деталі. Важливо при цьому забезпечити повноцінний рівень безпеки для дитини. Для цих цілей в конструкції повинні бути передбачені захисні елементи, які допоможуть запобігти падінню малюка. До таких елементів відноситься: зручна спинка, поручні з боків, перегородка, розташована спереду, ремені безпеки, що фіксують дитину всередині сидіння;
дитячі гойдалки з дерева

Оригінальні дитячі гойдалки з дерева у вигляді конячки

 • переносні — вироби з компактними розмірами і полегшеною вагою. Ці характеристики дозволяють не тільки переміщати гойдалки по ділянці, а й складати їх в машину для перевезення в інше місце на час відпочинку. Як правило, закріплення таких виробів здійснюється на гілку дерева або ж на попередньо виготовлену опору.
Переносні гойдалки

Переносні гойдалки можна переставляти в будь-яке місце ділянки, в залежності від погодних умов

Вибір місця для розміщення дерев’яних дитячих гойдалок

Будь-який тип будівництва, що здійснюється на території заміської земельної ділянки, починається з етапу проектування і вибору відповідного місця.

Зверніть увагу! Принцип, згідно з яким здійснюється вибір місця для будівництва, стосується не тільки дитячих гойдалок з дерева. Дані вимоги застосовні і до інших варіантів конструкцій.

дерев'яна дитяча гойдалка

Звичайна дитяча гойдалка, виготовлена з використанням дерев’яної дошки і каната

У міру можливостям, слід підбирати на присадибній території ділянку з рівною поверхнею. Бажано, щоб ця зона була вкрита від сонця і атмосферних опадів. Ідеальне місце для створення гойдалок — ділянка під деревом, куди падає густа тінь. Допускається виконання монтажу на ганку, захищеному навісом.

Читайте також: Садові лавочки зі спинкою своїми руками

Всі ці умови безпосередньо впливають на рівень комфорту експлуатації, так як сідати на сидіння гойдалок, яке розпечене під сонцем, неприємно і незручно. А безперешкодний вплив дощу може пошкодити конструкцію.

дитячі гойдалки

Розміщуючи в саду дитячі гойдалки, необхідно забезпечити достатньо місця для розгойдування

Варто також брати до уваги той факт, що в міру пересування сонця по небосхилу, тінь, що відкидається деревом або іншими об’єктами, буде переміщатися. Для монтажу слід підбирати таке місце, де тінь буде стояти в полуденний час. У цей відрізок дня сонце надає найсильніше і агресивне вплив.

Креслення і фото садових гойдалок для дачі

Якщо говорити про універсальні конструкції, то гойдалки підвісного типу, що встановлюються на опори А-подібної форми, стануть справжнім об’єктом відпочинку для всієї родини. Причому встановлювати їх можна як на великих дачних ділянках, так і в маленьких садах біля будинку. А сам процес не витратний щодо ресурсів часу і зусиль.

гойдалки підвісного типу

Конструкція крісла-гойдалки з м’яким чохлом-подушкою

Список обов’язкового для роботи інструментарію повинен включати:

 • рулетку і олівець (рулетку можна замінити мірною стрічкою);
 • лобзик механічного типу або електричний;
 • дискову пилу;
 • ножівку;
 • кутник для вимірювань кутів (комбінованого типу);
 • кроквяні штифти;
Гойдалка-ліжко

Гойдалка-ліжко, виготовлене своїми руками

 • перевірки кутник;
 • пильні козли;
 • рейсмус і рубанок;
 • молоток, викрутку, струбцини, гайкові ключі;
 • стамеску (25 мм);
 • електричну дриль з набором свердел (10, 8 і 4,5 мм);
 • брусок для шліфування.
дерев'яні гойдалки для дитячих ігор

Прості дерев’яні гойдалки для дитячих ігор на свіжому повітрі

Зверніть увагу! Зрозуміло, придбати готову конструкцію в магазині значно простіше і швидше. Але в цьому випадку вона навряд чи буде повністю відповідати всім вашим вимогам щодо дизайну, розмірів та ін. Створення за власними кресленнями садових гойдалок своїми руками з дерева дозволить наділити конструкцію усіма необхідними характеристиками.

Створення за власними кресленнями садових гойдалок

Гойдалки в тихому куточку саду дозволять насолоджуватися ароматами зелені

Як зробити садові гойдалки своїми руками: креслення і підбір матеріалів

На початковому етапі здійснюється підготовка матеріалів для створення садової гойдалки своїми руками, фото якої вам сподобалося найбільше. На основі креслень можна легко зрозуміти, яка кількість заготовік потрібна для збірки конструкції і якими розмірами вони повинні володіти.

Розмірна таблиця для створення заготовок:

 

 

Деталь в конструкціїРозміри поперечної частини заготовки, смКінцева довжина, смНеобхідна кількість заготовок, шт.
Каркасна частина конструкції
Розпірка (верхня)4,5х14232
Розпірка (нижня)4,5х14962
Ніжка4,5х9198,74
Ригель4,5х142101
Деталі для сидіння
Задня стійка3,5х7602
Брусок (опорний)3,5х795,52
Брусок (для сидіння)3,5х71202
Підлокітник3,5х7602
Планка спинки2,5х71302
Опора для підлокітника3,5х727,52
Планка сидіння2,5х7128,48
Верхня планка2,5х91301

Читайте також: Садові гойдалки своїми руками

Додаткові матеріали для створення сімейних або дитячих підвісних дерев’яних гойдалок

Кінцевий розмір конструкції становить: 2,1 м (ширина), 1,235 м (глибина) і 1,9 м (висота). Рекомендується використовувати в якості сировини просочену сосну.

Розмірна таблиця кріпильних елементів:

Тип кріпленняРозмірні параметри, мм
Шурупи з оцинкованим покриттям8х65
Шурупи (24 шт.)8х50
Шурупи8х38
Шурупи (8 шт.)10х75
Цвяхи (покрівельні)2,5х40
Цвяхи (опукла капелюшок)2,5х65
Шурупи з голівкою квадратної форми і шайбами під них (8 шт.)8х100
Болти з напівкруглою головкою і гайки під них (2 шт.)10х125
Римболти з шайбами під них і стопорними гайками (6 шт.)100

Корисна порада! Підготуйте заздалегідь неохідний для обробки деревини антисептичний засіб, а також матеріали для виконання обробки. Дані моменти продумуються на етапі проектування і планування майбутньої конструкції.

Гойдалки з м'яким матрацом

Гойдалки з м’яким матрацом і затишними подушками — відмінне місце для відпочинку

Крім кріплень вам знадобиться ряд додаткових матеріалів: пара дерев’яних розпірок для кутовий зони (довжина 38 см), наждачний папір з рівнем зернистості 120, гаки, укомплектовані запобіжником (6 шт., 5 мм), ланцюг довжиною 4,4 м (товщина ланок 2 см).

Креслення садових гойдалок: як зробити своїми руками сімейну конструкцію

Для розміщення гойдалок рекомендується вибирати задню частину будинку. Навіть якщо ваша ділянка огороджена парканом від галасливої вулиці і сусідів, ця зона все одно буде сама комфортна і тиха. Задній дворик в більшості випадків облаштовується для відпочинку, і ви можете сміливо використовувати його для монтажу сімейних або дитячих вуличних дерев’яних гойдалок для дачі.

Дерев'яна гойдалки-лава, крок 1

Дерев’яна гойдалки-лава, крок 1: ескіз конструкції і підготовка деталей для збору

Розмітка опорної частини виробу

Для виготовлення опори потрібно розпиляти поперечну балку до зазначеного розміру за допомогою дискової пили. На відстані 15 см з кожного кінця виконуються позначки і проводиться пряма лінія. Вона повинна проходити по всіх гранях на балці. Дана лінія буде розглядатися як зовнішня грань для опори А-подібної форми.

Читайте також: Дитячий майданчик власноруч

На торцеву частину ніг слід нанести розмітку для похилих зрізів. Для цього кутник скріплюється за допомогою стропильних штифтів. Монтаж одного з штифтів здійснюється на більший катет (на відстані 316 мм від кута), а іншого — на менший (на відстані 97 мм від кута). Нога укладається на грань і розмічається позиціями кутника. У вас повинен вийти скіс для виконання нижнього пропила.

Дерев'яна гойдалка-лава, крок 2

Дерев’яна гойдалка-лава, крок 2: нанесення клею і скріплення деталей між собою

Після цього здійснюється розмітка позицій лінійки кутника на межі ніг. Для цього потрібно зрушувати кутник у напрямку вздовж ноги, щоб поєднати його з попередньою позицією лінійки. Наметову довжину лінійки, можна зрушувати кутником далі.

Зверніть увагу! Ця процедура виконується до тих пір, поки кутник не буде виставлений по довжині 6 разів.

Дерев'яна гойдалка-лава, крок 3

Дерев’яна гойдалка-лава, крок 3: фіксація з’єднаних деталей саморізами

Остання лінійка розмітки призначена для поперечного розпилу балки. Ці позиції відзначаються за допомогою прямих ліній, що ведуть до кожної з граней ноги. Щоб зробити лекало, потрібно відпиляти матеріал на тій стороні, яка не оброблена.

Розпил опорної частини конструкції

Щоб відпиляти матеріал за допомогою ножівки, слід попередньо покласти його на ребро і затиснути в пильних козлах. Розпил здійснюється строго по розмітці. Не забувайте контролювати збоку. Особливо це стосується зони верхнього розпилу. Іноді виникає необхідність в тому, щоб вирівняти скіс. Для цього досить обробити рубанком торцеву частину зрізу.

Дерев'яна гойдалка-лава, крок 4

Дерев’яна гойдалка-лава, крок 4: монтаж спинки і сидіння конструкції

Для формування другої ніжки потрібно покласти до неї першу, стик в стик. Після цього всі позначки за скосам і довжині переносяться на другу ногу і відпилюють по розмітці.

Потім обидві ноги укладаються на ребро таким чином, щоб торцеві частини вершин розташовувалися по різних сторонах поперечної балки. Нижня частина ніг відсувається в сторони до тих пір, поки не утвориться відстань в 1,2 м. Верхня частина цих деталей обов’язково повинна прилягати до ригель. Для перевірки скосів використовуйте лінійку, прикладаючи її до торців. Виконайте коригування, якщо в тому буде необхідність.

Дерев'яна гойдалка-лава, крок 5

Дерев’яна гойдалка-лава, крок 5: кріплення підлокітників

Від заснування ніг відміряється відстань в 50 см і прикладається нижній брусок. Далі переносяться лінії ніг, а також верхня та нижня частини бруска на відповідні деталі. Після цього верхній брусок укладається на ноги. Зробити це потрібно так, щоб він розташовувався на 15 см нижче, ніж пролягає поперечна балка, і знаходився паралельно по відношенню до першого бруска. Розмітка здійснюється точно таким же чином, як і в попередньому варіанті.

Після цього бруски прибираються, а розмітка поєднується на поверхні. По заданих точках ці елементи потрібно розпиляти до необхідної довжини.

Дерев'яна гойдалка-лава, крок 6

Дерев’яна гойдалка-лава, крок 6: підвішування конструкції

Креслення садових гойдалок: збірка опорної частини

Наступний етап будівництва — перевірка підгонки. Виконується перенесення розмітки за допомогою кутника на внутрішню частину ніг.

Корисна порада! Ви можете використовувати ці 4 деталі, як зразки для виготовлення другої бічної рами. Вона збирається аналогічним чином.

Шаблон встановлюється на позначці в 22 мм і проводиться розмітка між перпендикулярно розташованими лініями на внутрішній стороні кожної з ніжок.

Дерев'яна гойдалка-лава, крок 7

Дерев’яна гойдалка-лава, крок 7: обробка вироби захисними складами

Далі дії здійснюються в такій послідовності:

 • із зовнішнього боку ніжки вбивається цвях з опуклою головкою (25х65 мм);
 • підгонка стиків і вбивання в раму цвяхів;
 • формування отвору свердлом, діаметр якого становить 8 мм. Отвір має доходити до центральної частини торця кожного бруска;
 • формування установчого отвору свердлом, діаметр якого дорівнює 4,5 мм. Зробити це потрібно якомога глибше в торцеву частину брусків;
Креслення опорної частини для садових гойдалок

Креслення опорної частини для дерев’яних садових гойдалок

 • стяжка деталей через установчий отвір за допомогою шурупів з квадратною голівкою, укомплектованих шайбами 8х100 мм. Зробити цю процедуру потрібно з усіма брусками;
 • розміщення поперечної балки на відповідне місце у верхній частині рами;
 • суміщення граней рами з перпендикулярною розміткою на поперечній балці;
 • формування отворів діаметром 10 мм в балці і в обох ніжках;
 • фіксація деталей за допомогою болта з напівкруглою голівкою (125х10 мм) і гайкою;
 • звірка кутів між балкою і ніжкою;
А-подібна конструкція гойдалки

А-подібна конструкція — найнадійніша в якості опори для гойдалок

 • формування наскрізних отворів в нозі діаметром 4,5 мм на рівні 30 мм від низу балки. Фіксація деталей шурупами (65 мм). Аналогічні дії виконуються і в верхній частині ноги. Тільки в цьому випадку для скріплення використовуються інші шурупи (38 мм).

Далі потрібно з’єднати верхній брусок і ригель. Розпірка фіксується наскрізним шурупом, розмір якого становить 65 мм. Верхня частина цього елемента фіксується до нижньої межі балки в торцевій частині шурупом 38 мм в попередньо виконане отвір (4,5 мм).

Гойдалки на терасі

Гойдалки, встановлені на терасі — прекрасне місце для проведення часу з сім’єю і друзями

Як зробити сидіння для гойдалок садових своїми руками з дерева

Технологія створення сидіння здійснюється поетапно на основі Г-образного каркаса з дощок (40-50 мм).

Зверніть увагу! Креслення дитячих гойдалок з дерева багато в чому схоже на креслення гойдалок з звичайними конструкціями сімейного типу. Тільки в цьому випадку ви можете вкоротити сидіння, зробивши гойдалки одномісними, або додати кілька ременів безпеки для фіксації кожної дитини на великому сидіння.

Гойдалка з сидінням, крок 1

Гойдалка з сидінням, крок 1: розпил палети до потрібного розміру

Покрокова інструкція виготовлення сидіння:

 • з дощок слід сформувати 3 каркасні деталі для лавки. Вони повинні мати Г-подібну форму. Фіксація здійснюється саморізами. Щоб підігнати каркасну частину під вигин хребта, використовуйте столярні інструменти. Завдяки цьому ви зможете домогтися комфортної пози для спини під час катання;
 • каркасні елементи слід розмістити по довжині лавки з однаковим кроком. Використовуйте тонку дошку для їх скріплення. Конструкція, стане основою для створення лавки. Частина з вертикальним типом розміщення буде спинкою, горизонтальна — сидінням;
Гойдалка з сидінням, крок 2

Гойдалка з сидінням, крок 2: обробка дерев’яного сидіння волого-захисним складом і лакування

 • площа сидіння, яка залишилась заповнюється дошками. Попередньо виконайте в них отвори, щоб полегшити процес вкручування саморізов і запобігти появі тріщин. Слідкуйте за тим, щоб дошки розташовувалися на однаковій відстані і мали рівну довжину;
 • обробіть поверхню шліфувальним інструментом. Завдяки цьому ви зможете усунути нерівності і задирки на деревині;
 • закріпіть підлокітники.
Гойдалка з сидінням, крок 3

Гойдалка з сидінням, крок 3: закріплення гойдалок за допомогою троса або міцної мотузки

Фото дерев’яних гойдалок для дачі і процес підвішування

Для того, щоб підвісити сидіння в його бічній частині (приблизно посередині) слід встановити гвинти, укомплектовані кільцями. Ще два кільця закріплюються в нижній частині поперечини. Ці елементи будуть використовуватися для з’єднання опори і гойдалок за допомогою підвісів. В даному випадку використовуються ланцюги.

Читайте також: Садова доріжка своїми руками

Сполучними елементами між головними деталями будуть карабіни. Довжина підвісів встановлюється за бажанням. Оптимальна висота для розміщення лави становить 30 см над землею.

Креслення двомісних гойдалок

Креслення двомісних гойдалок, підвішених на металеві ланцюги

Корисна порада! Ланцюги можна замінити канатом або міцною мотузкою. Доцільність цього заміщення полягає в тому, що канат або мотузка створює набагато менше шуму, ніж ланцюги. Але варто пам’ятати, що терміни служби у них також знижені в порівнянні з металевими елементами. Мотузка з часом розтягується під впливом вагових навантажень, тому періодично доведеться виконувати корекцію висоти гойдалок.

Гойдалки, підвішені на дерево

Гойдалки, підвішені на дерево за допомогою мотузки

Завершальний етап будівництва конструкції

Наступний етап будівництва буде завершальним. З метою захисту готової конструкції, гойдалки потрібно обробити лакуючим складом. Він забезпечить гладку поверхню, збереже природну красу деревини і продовжить експлуатаційні терміни служби виробу.

Залежно від особистих побажань, гойдалки можна забарвити в будь-який з кольорів або виконати монтаж невеликого навісу. Проявіть трохи фантазії на цьому етапі і вам вдасться створити унікальний виріб.

як зробити гойдалки для дачі

Готові конструкції можна прикрашати подушками, пледами та іншими декоративними елементами

Для більшого комфорту можна покласти на лаву подушки або невеликий матрац, що дозволяють знизити жорсткість посадки. Його розмір повинен відповідати розміру сидіння. Тому, хто знайомий з технологією виконання м’якої оббивки для меблів, можна порадити застосувати ці навички при створенні гойдалок. Зробіть м’яким не тільки сидіння, але і спинку, а також підлокітники, якщо вони присутні в вашій конструкції. Не варто забувати, що виконання м’якої оббивки можливо тільки в тому випадку, якщо виріб розташовується під дахом або навісом.

Гойдалки садові своїми руками

Дерев’яні і металеві частини гойдалок необхідно періодично обробляти захисними складами

Дитячі гойдалки з дерева своїми руками: фото та як зробити

Дитячі варіанти конструкцій виконати набагато простіше, так як вимоги щодо вагових навантажень до них значно нижчі. З іншого боку, норми щодо безпеки в цьому випадку слід виконувати неухильно, так як діти надзвичайно рухливі і можуть розгойдуватися різними способами.

Дитячі гойдалки з скейтборду

Дитячі гойдалки з скейтборду, зроблені своїми руками

Створення дитячих садових гойдалок своїми руками: відео та різні способи виготовлення

Популярними конструкціями для саду вважаються гойдалки підвісного типу. Існує кілька простих методів створення виробів для дітей.

 • Згідно з першою технологією використовується сидіння з деревини у вигляді широкої і товстої дошки. У ній виконуються отвори (пара з кожного боку), куди протягується мотузок. Робиться це в такий спосіб, щоб підвіс був протягнутий в один отвір, і виходив з іншого, розташованого поруч.
Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 1

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 1: підготовка матеріалів та інструментів

Корисна порада! З метою посилення конструкції, щоб запобігти поломці дошки в зоні розміщення отворів, під сидіння можна встановити з кожного боку додаткову дощечку з наскрізними виїмками. Ці отвори повинні розташовуватися точно під тими, що зроблені в сидінні. Мотузка буде проходити через всі парні отвори.

 

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 2

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 2: демонтаж роликів з дошки і свердління в ній отворів

 • Друга технологія передбачає створення гойдалок на основі рами-каркаса з деревини. Цей елемент підв’язується до перекладини або гілки дерева мотузками, а вільний простір заповнюється дрібними, але міцними дощечками.

 

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 3

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 3: підготовка дерев’яних брусків круглого перетину для підлокітників

 • Як сидіння для конструкції, створюваної третім способом, використовується половина оциліндрованих колод. Їх слід розрізати вздовж. Даний варіант сидіння вважається дуже міцним, проте вимагає ретельної обробки. Поверхню колоди потрібно добре зашкурити і відполірувати, щоб позбутися від сучків і задирок.
Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 4

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 4: протягування мотузки в отвори дошки і брусків-підлокітників

 • Четвертий варіант створення конструкції передбачає використання дошки в якості сидіння і наскрізних металевих кріплень. Асортимент сучасних магазинів пропонують фіксуючі кріплення різних форм, тому у вас буде достатньо великий вибір.
Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 5

Дитячі гойдалки з скейтборду, крок 5: закріплення створеної конструкції на дереві за допомогою карабінів

У плані дизайну дитячі гойдалки не роблять серйозних обмежень. Для їх створення ви можете скористатися будь-якими підручними матеріалами. Наприклад, мотузку можна замінити ланцюгом, дерев’яну дошку, яка використовується в якості сидіння, можна замінити стільцем, попередньо видаливши його ніжки. Обов’язково використовуйте яскраві кольори, оскільки велика кількість фарб дуже подобається дітям.

Відео: Гойдалка з дерева своїми руками

Відео: Садова качеля зроблена власноруч

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як зробити садові гойдалки з дерева своїми руками, і скоро на Вашій дачі з’явиться затишне місце зустрічей з друзями! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Гойдалки з дерева для дачі - фото та відеоінструкція з виготовлення своїми руками