Акумуляторний обприскувач — все про агрегат, як зробити власноруч

Який вид розпилювача краще обрати


акумуляторний обприскувач

 

 

Перш, ніж говорити про акумуляторний обприскувач, давайте розглянемо, які ж альтернативи може запропонувати сучасний ринок. За способом переміщення всі без виключення моделі будь-яких марок можна розділити на ручні, ранцеві і колісні, причому останні можуть бути встановлені на базі мотоблока. З ручних, в свою чергу, розрізняють пульверізаторні з невеликим резервуаром, а також насосні, лише з невеликою камерою, що заповнюється за допомогою поршня шляхом всмоктування речовини за принципом шприца.

Помпові моделі бувають як ручні, так і ранцеві, у них рукоятка для накачування рідини в шланг і розпилювальна трубка знаходиться зверху в центрі бака. Ранцеві варіанти діляться на механічні: помповий і важільний, а також автоматичні: акумуляторні і бензинові. Принцип помпи полягає в нагнітанні повітря в резервуар поршнем для збільшення тиску, причому для цього ранець треба зняти. Важільний акумуляторний обприскувач садового варіанту зручний тим, що качати речовину можна постійно, зручно розташувавши резервуар за плечима і рухаючи важіль лівою рукою. Бензинові моделі важкі і масивні, крім того, двигун внутрішнього згоряння неприємно вібрує під час роботи

Садовий акумуляторний обприскувач

              Акумуляторний обприскувач

Правда, і потужність струменя у них досить велика, через що штанга розпилювача робиться короткою, близько метра, а гнучкий гофрований шланг рідко буває довше 20 сантиметрів. А ось акумуляторний обприскувач можна назвати золотою серединою серед ранцевих. Майже такі ж легкі, як важелі, вони в той же час не вимагають постійної механічного дії. Рідина перекачується з резервуара в шланг невеликим компресором, що працює від електричного мотора.

Шум видається насосом невеликий, вібрація майже невідчутна, єдине, на що потрібно звертати увагу при виборі — ємність акумулятора. Треба сказати, що чим відоміша марка, тим якісніша буде батарея, яка і прослужить довше, і заряд буде тримати краще. Тому покупка повинна бути виправдана обсягами розпилення. Особливо варто поговорити про колісні обприскувачі. Це може бути комбінований садовий варіант, тобто бак ранцевого типу при необхідності встановлюється на майданчик з колесами і ручкою, де надійно закріплюється.

Але зустрічаються і моделі, виготовлені за типом електричних культиваторів, тобто тільки на колісному ходу, не переносні. Особливість таких розпилювачів — в об’ємному баку і потужному компресорі, який може підживлюватися від дуже ємного акумулятора, який був би занадто важкий для ранцевого варіанту. Але слід зазначити, що більшість колісних моделей випускаються все-таки на бензиновому двигуні, а не на електромоторі.

Відео: Садовий акумуляторний обприскувач

З чого складаються садові розпилювачі

Оскільки всі садові розпилювачі з автономним живленням відносяться до резервуарному типу, основну частину корпусу складає об’ємний бак, який заповнюється різними діючими речовинами. Під ним зазвичай розташовується компресор, що втягує форсунка якого заведена в резервуар, а до вихідного клапану під’єднується шланг, на іншому кінці якого розташована штанга розбризкувача.

Анатомічний розбір агрегату Обприскувач акумуляторний

                                  Обробка саду

До слова, вихідна форсунка може видавати конус рідини певної форми: хмарою, струменем або віялом. Дальність викиду залежить від потужності електромотора, максимальна вертикальна дистанція — до 7 метрів, а горизонтальна — до 15. Корпуси більшості моделей виготовлені з пластику. Причому акумулятор та компресор в нижній частині зазвичай укриті в відділенні з кришкою на петлях, щоб при необхідності можна було легко замінити батареї або мати доступ до електромотора для ремонту.

Стандартна напруга батареї 12 В, ємність же може бути різною, зазвичай встановлюються акумулятори 5 і 7,2 mАч. Нерідко пластиковим роблять тільки резервуар, а нижній відсік з компресором захищають від випадкових ударів металевим кожухом, посиленим каркасом з легких сталевих тонкостінних або алюмінієвих трубок.

Відео: Акумуляторний розпилювач FORTE CL-16A

Як правильно вибирати акумуляторний обприскувач

В першу чергу від будь-якого механічного, електричного або бензинового агрегату потрібна продуктивність або, як мінімум, ефективність. Тому дуже важливо урівняти довжину шланга і штанги до ваших потреб в саду, враховуючи і потужність струменя. Якщо обприскування виконується невеликою хмарою найменшої суспензії, то вона легко зноситься вітром, а обробляти необхідно високорослі дерева, то вам обов’язково потрібна довга трубка розпилювача.

 

 

Читайте також: Саморобний картоплекопач для мотоблока

Ємність резервуара може бути невеликою, близько 3 літри, або досить значною, до 18-20 літрів. У першому випадку буде легше носити ранець, але доведеться частіше заповнювати його, а другий варіант буде важким, але дозволить виконати за 1 раз більше роботи. Акумуляторний обприскувач краще вибирати з широким горлом резервуара, щоб було зручно заливати речовину безпосередньо в «польових» умовах

Шланг більшості моделей зазвичай виходить справа, але є варіанти, коли він розташований посередині, що зручно було лівшам. При цьому вкрай бажано, щоб шланг не був коротким, інакше ви ризикуєте його обірвати, витягнувши руку вгору або в сторону, дотягуючись до далеких гілок в кроні дерева або чагарника. Ранець слід приміряти перед покупкою, ремені можуть бути занадто вузькими і незручними, та й деякі моделі бувають незграбні і викликають дискомфорт при носінні. Ряд брендів пропонують дуже зручні рішення, типу «рюкзак», коли укладається на спину поверхня бака покрита м’якою накладкою.

Акумуляторний обприскувач Sadko SPR-20E

Плюси і мінуси електричного обприскувача в порівнянні з бензиновим

Найбільш часто перед хліборобами постає питання вибору між бензиновим розпилювачем і акумуляторним. У кожного є незаперечні переваги, але агрегат з двигуном внутрішнього згоряння є кращим при наявності в гаражі автомобіля. Але давайте розглянемо переваги і недоліки кожного варіанта. Для початку поговоримо про ефективність. Треба сказати, що в цьому відношенні бензиновий обприскувач виграє, оскільки його повітряний насос жене через трубу великого діаметру потужний потік повітря.

І вже на виході в повітряний струмінь потрапляють бризки речовини з форсунки, завдяки чому вони несуться на велику відстань. Взимку садовий агрегат з порожнім балоном може бути використаний для здування снігу. Що стосується електричного обприскувача — тонкий шланг і довга трубка малого діаметра забезпечують викид досить вузького конуса, хоча сила розпилення може бути досить великою. І все ж здути сніг таким повітряним струменем практично неможливо. Зате у акумуляторний обприскувач для саду має інше перевагу — багато моделей забезпечено телескопічною штангою, яка виконує функцію подачі трубки.

Плюси і мінуси електричного обприскувача

                 Потужний бензиновий агрегат

А у деяких марок ці штанги можуть замінюватися на довгі, тобто телескопічний або багатосекційний варіант входить в комплект, крім стандартної короткої насадки. Слід враховувати і той момент, що, надягаючи ранець бензинового розпилювача, ви будете носити на спині не тільки резервуар з речовиною, а й бензобак.

Огляд обприскувачів «Розумниця», «Садко» і «Трудяга»

Форм-фактор у більшості моделей, випущених вітчизняними виробниками, дуже схожий і не особливо оригінальний — багато моделей обприскувачів зовні нагадують прямокутні каністри. З одного боку у верхній частині розташовується горловина з кришкою, що закручується, по центру корпус переходить в зручну рукоятку. Є й інші варіанти, зокрема, що зовні нагадують вогнегасники, але мова піде не про них.

Отже, садовий акумуляторний обприскувач «Розумниця». По суті, це не одна лінійка пристроїв, а кілька, що мають різні назви і, крім іншого, виробником випускається ряд розпилювачів «Комфорт».  Акумуляторні обприскувачі марки «Розумниця» ранніх і пізніх моделей, що випускаються для саду, мають різні ступені потужності. Тобто, якщо перші моделі розраховані на 2 години роботи без перезаряджування, з пропускною спроможністю до 100 літрів за вказаний період часу, то останній випуск працює безупинно до 6 годин з продуктивністю близько 450 літрів.

Огляд агрегатів "Розумниця", "Садко" і "Трудяга"

                            Модель «Розумниця»

Як матеріал, виробником використовується товстий ударостійкий поліпропілен. Практично всі моделі мають потрійну фільтрацію заливання рідини при подачі її через компресор до трубки розпилювача, яка, як правило, виконується з латуні.

Пристрої лінійки «Трудяга» від однойменного виробника зовні майже не відрізняється, тобто резервуари за формою нагадують прямокутні каністри або циліндричні баки. Виготовляються вони з дуже міцного і стійкого до агресивних умов ABC-пластика. Основна перевага обприскувачів цієї марки — вони практично завжди забезпечуються телескопічними штангами з нержавіючої сталі, що зручно і, головне, надійно в експлуатації. Крім того, у деяких моделей буває до 3 змінних насадок. Слід зазначити, що, незважаючи на порівняно невисоку вартість, акумулятори в пристроях стоять ємні, що забезпечують тривалість роботи в середньому до 5 годин.

Огляд агрегату "Трудяга"

                   Пристрої лінійки «Трудяга»

І, нарешті, розглянемо моделі «Садко». Перш за все, варто відзначити нестандартну форму корпусів обприскувачів декількох лінійок даного бренду, вона дещо відрізняється від раніше описаних марок обтічною формою. В іншому форм-фактор зустрічається різний, нагадує каністри, баки та вогнегасники. Корпуси зроблені з міцного пластику, а штанги розпилювачів — з нержавіючої сталі. Комплектація у більшості моделей стандартна, проте, у деяких є цікаве доповнення — двоколісний візок для перевезення, який також може служити підставкою, а за ручку пристрій зручно переносити.

Читайте також: Конусний дровокол своїми руками

Як зробити електричний обприскувач своїми руками?

Виходячи з наведених вище описів конструкцій, вам в першу чергу знадобиться бак для речовини з досить широкою горловиною. У нижній його частині має бути штатний отвір або прорізаний вручну. За основу можна взяти пластикову каністру або бочонок, але найкращим рішенням буде модернізація дешевого помпового обприскувача для саду. Для перенесення, зручно буде закріпити ємність на готову металеву раму туристичного рюкзака або самостійно виготовити схожу конструкцію.

Майданчик в нижній частині дозволить розмістити і компресор з акумуляторами. Вставляємо автомобільний ніпель в прорізаний у верхній частині отвір (він повинен підходити по діаметру, щоб клапан сидів щільно), з розрахунку на подачу повітря всередину ємності. Приєднуємо до нього компресор для нагнітання повітря в резервуар, кришка якого повинна закриватися герметично і досить щільно, щоб не злетіла від внутрішнього підвищення тиску. Якщо ви використовуєте бак від помпового обприскувача, то використовуйте штатний вихідний клапан для підключення шланга з приєднаною до нього штангою розпилювача.

Як виготовити електричний обприскувач своїми руками

Саморобний обприскувач

Якщо у вас в руках каністра або інша ємність, прорізаємо ще один отвір в нижній частині і накручуємо знімний клапан з комплекту крапельного зрошення. Підключаємо до компресора акумулятори, повертаємо рубильник і працюємо.

Другий варіант, який ми пропонуємо виготовити в домашній майстерні — колісний, на базі двовісного візка, на який ми встановлюємо великий пластиковий бак (можна використовувати і одноосьовим, але з відкидними підпорами). Горловина ємності повинна бути досить широкою, оскільки через неї ми опустимо всередину погружной насос потужністю 12 В., живлення буде від автомобільного акумулятора великої ємності, підключаючи безпосередньо спеціальними контактами типу «крокодил» на клеми.

Єдиний недолік таких насосів — багато з них можна включати не більше, ніж на 20 хвилин, тому потрібно вибирати ті моделі, в технічних характеристиках яких вказано тривалий режим роботи. Також звертайте увагу на наявність грязьового фільтра, він стане в нагоді для розбризкування на ділянці. Опускаємо насос в резервуар і, по можливості, закріплюємо його дротяними розпірками, щоб не бовтався при переміщенні. У кришці проробляємо проріз під вихідний шланг і шнур живлення. Далі дивимося, де розташований отвір забору води.

Відео: Як виготовити садовий розпилювач з пилососну «Тайфун»

Якщо він внизу, то просто опускаємо насос до дна резервуара, а якщо зверху, то приєднуємо до нього короткий відрізок шланга, кінець якого повинен лягти на дно. Вихідний шланг насаджуємо на штангу розпилювача, причому вкрай рекомендується наявність кнопки запуску подачі рідини в трубку розпилювача. Обидві запропоновані саморобні установки можуть використовуватися не тільки для розпилення хімічних і біологічних речовин, що діють проти шкідників і хвороб рослин. Також на ділянці можна розбризкувати гербіциди і пестициди для прискореного зростання городніх культур, а також удобрювати великі площі обробленого ґрунту.

При цьому другий обприскувач електричний, який має більший резервуар і акумуляторний потенціал за рахунок колісної бази, може використовуватися для того, щоб поливати садову ділянку. Є в використанні насосу при поливі і ще одна перевага — немає прив’язки до певної ємності. Завжди можна взяти більш об’ємний резервуар або опустити насос у водойму, наприклад — в басейн, який попутно випорожниться.

Відео: Виготовлення садового розпилювача своїми руками в домашніх умовах

Отже, з даної статті «Акумуляторний обприскувач — все про агрегат, як зробити власноруч» ви дізнались які бувають розпилювачі, з чого вони складаються, переваги та недоліки кожного виду, а також як зробити своїми руками акумуляторний обприскувач. Сподіваємось, що інформація була корисною для Вас, а також радимо переглянути інші рубрики на нашому сайті. До нових зустрічей, дорогі читачі!

 

Акумуляторний обприскувач - все про агрегат, як зробити власноруч