Садовий бордюр для клумб своїми руками: декоративні бордюри з фото

Як зробити декоративні та садові бордюри для квітників та саду. Фото


Декоративний та садовий бордюр для клумб, квітників своїми руками

 

Садовий бордюр для клумб своїми руками: декоративні бордюри з фото

 

Будь-яка дачна ділянка передбачає гарне оформлення. Для того щоб клумба, сад або газон помітно виділявся на загальному фоні, необхідно використовувати декоративний та садовий бордюр для клумб — невеликі огорожі з різних матеріалів. Як зробити бордюр своїми руками для саду та клумби, і які матеріали для цього знадобляться?

Бордюр своїми руками: варіанти огорож для оформлення клумби

Якщо Ви бажаєте, щоб огорожа не тільки виконувала свою первісну функцію, а й прикрашала навколишній ландшафтний дизайн, тоді необхідно задуматися про зведення споруди, яке буде максимально відповідати загальному стилю. Ми пропонуємо вам розглянути кілька варіантів.

Дерев’яна огорожа для клумб та квітників

Дерево, як ніщо інше, дуже гармонійно вписується в загальну картину дачної ділянки. Особливо природно це виглядає, якщо з дерева виконаний будинок, альтанка, господарські будівлі та лавки. Дерево поєднується з рослинами, зеленню, квітами і каменем, тому обираючи його, Ви точно отримаєте прекрасний результат.

Бордюр своїми руками: варіанти огорож

Одним з найдоступніших і практичних матеріалів є дерев’яні кілочки різної довжини. Це можуть бути невеликі бруски одного перетину або рівні гілки, заготовлені заздалегідь. Всі деталі повинні бути ретельно оброблені спеціальними речовинами, що захищають дерево від вологи, гниття і сонячних променів.

 

 

Читайте також: Декоративні вироби для саду своїми руками

Звичайно, таку огорожу необхідно постійно підтримувати у формі, підфарбовувати і видаляти зіпсовані деталі.

Дерев'яна огорожа для клумб та квітників

Садовий бордюр з червоної цегли для квітника

Якщо Ви проводили будівельні роботи, в результаті яких залишилася цегла, тоді чому б не скористатися нею і не захистити клумбу або квітник на дачі. Цегла — це міцний матеріал, який не потребує догляду і красиво виглядає на загальному тлі, особливо якщо на території деякі споруди цегляні.

Садовий бордюр з червоної цегли для квітника

Як зробити декоративні та садові бордюри для квітників та саду. Фото

Перш за все, необхідно підготувати неглибоку траншею, залити її розчином бетону і залишити висихати пару днів. Далі цегла викладається на бетонну основу, а відстань що залишилася між цеглинами заповнюється розчином. Після застигання все обережно засипається землею, і все — садовий бордюр з цегли готовий.

Пластикові огорожі для клумби та саду

Пластикові огорожі для клумби та садуСьогодні все більш затребуваними стають пластикові огорожі для клумб. Якщо Вам до душі цей варіант, тоді можна скористатися купленим виробом або ж спорудити оригінальну прикрасу своїми руками. Перший варіант ідеальний в тих ситуаціях, коли потрібно максимально швидко спорудити бордюр для клумби.

Читайте також: Оформлення клумби з підручних матеріалів

Пластикова огорожа виготовляється з якісного пластмасу, який відрізняється довговічністю і міцністю, не вигоряє і не гниє. Її також легко мити і не потрібно обробляти додатковими речовинами. Вартість таких виробів невисока і доступна всім бажаючим.

Якщо ж Ви вирішите поекспериментувати і створити декоративний бордюр своїми руками, тоді Вам знадобляться пластикові пляшки. З них можна спорудити красиву і унікальну огорожу, яку легко встановити і можна пофарбувати в будь-який колір.

Відео: Як зробити бордюри для клумб з пластикових пляшок

Як бачимо, зробити садовий бордюр для клумб своїми руками для дачі нескладно. Головне — обрати огорожу, яка ідеально буде поєднуватися з навколишнім ландшафтним дизайном.

 

Садовий бордюр для клумб своїми руками: декоративні бордюри з фото