Саманний будинок плюси і мінуси

Будівництво будинку із саману


Саманний будинок плюси і мінуси - Як збудувати дом із саману

 

Саманний будинок плюси і мінуси

 

Останнім часом люди звертають дедалі більшу увагу на натуральні матеріали. Раніше наші предки будували якісні будинки з  природної сировини і поняття не мали про штучні будматеріали і передові технології. Саманні будинки мають безліч переваг і сьогодні стають популярними не тільки в сільській місцевості, але і в межах міста. З саману можна побудувати своїми руками не просто постійне місце проживання, а справжні архітектурні шедеври.

З чого роблять саман

Саман отримують з натуральних природних матеріалів, доступних для кожного жителя сільської місцевості. Технологія створення такої сировини зведена до розрідження ґрунту, що має глину. Спочатку землю з глиною розминають у спеціальних ящиках, а після цього додають в суміш воду і спеціальні добавки, які впливають на міцність і практичність готових цегл.

Саманний будинок плюси і мінуси

В якості добавок для саману можна використовувати:

  • Для збільшення міцності властивостей — солому, гній, тирсу.
  • Для скорочення усадки цегли після повного висихання — щебінь, пісок, гравій.
  • Для прискорення процесу затвердіння і збільшення вологостійкості — цемент або вапно.
  • Як пластифікатор — казеїн, крохмаль, сироватку, рідке скло.

Переваги та недоліки саманного будинку

Переваги та недоліки саманного будинку

 

 

Основна перевага будинків із саману — екологічна безпека. Крім цього в таких будівлях завжди панує гарний мікроклімат. Саман володіє чудовою властивістю вбирати вологу. Як тільки вологість сильно підвищується, саманні поверхні починають її поглинати. Якщо в кімнатах буде сильно сухе повітря, то саман виділятиме накопичену вологу. Такі стіни стануть хорошою альтернативою кондиціонерів.

Читайте також: Як зробити погріб своїми руками

До плюсів саманних будинків відносять вартість будівельного матеріалу, який має ціну в кілька разів меншу, ніж цегла, дерево або блоки. Саманну цеглу можна зробити самостійно і при цьому не потрібен її  додатковий випал, в порівнянні із звичайною цеглою. Саманні стіни мають гарну тепло — і звукоізоляцію, тому Вам не потрібно витрачати кошти на додаткові оздоблювальні матеріали.

Будівництво будинку із саману

У глині ​​міститься алюміній, що призводить до того, що блоки захищають від електромагнітного випромінювання. Завдяки органічним добавкам, які включаються при виготовленні саману, матеріал володіє хорошою вогнестійкістю.

Перед тим як купувати будь-який будівельний матеріал, потрібно оцінити не тільки його гідності, але й недоліки. Для того щоб захистити саманний будинок від впливу дощу і снігу, використовують зовнішню побілку гашеним вапном. Якщо глиняні цегли містять велику кількість органічних добавок, будьте готові до того, що в будинку найближчим часом з’являться гризуни.

як зробити саманний будинок своїми руками

Важливо, щоб саман добре просох, тому в країнах з помірним кліматом саманні будинки довгий час вистоюються. Якщо не дочекатися висихання, то може почати гнити наповнювач саману і в результаті, зіпсуються кліматичні умови в приміщенні. Якщо Ви вирішили будувати будинок із саману, ретельно продумайте терміни будівництва, які обмежені жарким періодом часу. Недостатньо щільно зведені будинки з часом можуть дати сильну лінійну усадку.

Читайте також: Як побудувати альтанку своїми руками з дерева

Знаючи особливості саману, Ви самостійно вирішуєте, чи варто використовувати даний матеріал для будівництва будинку. Фахівці рекомендують саманні будинки зводити в тому випадку, якщо в будинку постійно хтось буде проживати. За допомогою саману можна втілити будь-які дизайнерські проекти і звести навіть двоповерховий будинок в місті або передмісті. Натуральні природні матеріали — перший крок до турботи про ваше здоров’я і всіх членів вашої родини.

Відео: Саманний будинок своїми руками

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як зробити саманний будинок своїми руками! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Саманний будинок плюси і мінуси