Саморобний картоплекопач для мотоблока — фото, відео

Як зробити картоплекопач до мотоблока своїми руками: креслення


Як зробити саморобний картоплекопач для мотоблока-фото,креслення

 

Саморобний картоплекопач для мотоблока - фото, відео

 

Зміст:

  • Саморобний картоплекопач для мотоблока
  • Картоплекопачі до мотоблока
  • Креслення і схеми саморобних картоплекопачів для мотоблока
  • Картоплекопач до мотоблока своїми руками: Відео добірка

Саморобний картоплекопач для мотоблока

У наш час майже ніхто вручну не копає садові ділянки, тому що сучасна техніка по догляду за дачною та присадибною ділянкою стала доступною для всіх. Зараз широко використовується нова техніка і часто до неї робиться картоплекопач для мотоблока зроблений своїми руками, нижче опишемо кілька варіантів виготовлення.

Багато людей, які працюють в полі, не з чуток знають, яка це нелегка справа вирощувати і збирати власний урожай картоплі. Щоб полегшити збирання врожаю картоплі, людина придумала спеціальний винахід — картоплекопач. Наші предки до цього використовували лопату, для нас же спеціально було створено механічний пристрій автоматичного збору картоплі. Призначення картоплекопачів в тому, щоб відокремлювати бульби від грунту і укладати їх на поверхню землі.

Саморобний картоплекопач для мотоблока

Зараз є великий вибір заводських варіантів цього пристрою. Але якщо садівник, більш-менш досвідчений, для нього буде неважко самостійно зібрати картоплекопач, який не поступається заводським зразкам.

Картоплекопачі до мотоблока зроблені своїми руками

В першу чергу збираємо зварену раму з металевих пластин (8 мм), залізного швелера (№8) і спеціального куточка (63х40). Використовуючи пластини виготовляємо леміш. Виготовлений леміш встановлюємо на елеваторний кожух, використовуючи чотири болта, і затягуємо гайками.

Виготовляємо редакційний вузол використовуючи два металевих корпуси циліндричної форми.

Виконані вони у вигляді склянки і втулки, що з’єднує між собою ведений і ведучий сталевий вал. Вони повинні легко обертатися. На шпонки призматичної форми насаджуються спеціальні зірочки, з привареними маточинами. Вони виготовляються з труби, розмір якої 25 мм.

Картоплекопачі до мотоблока зроблені своїми руками

 

 

Щоб уникнути розрізу картоплі, заточка деталі повинна бути кругла. Якщо змінити кріплення кожуха до рами, то зміниться нахил елеватора і кут копання лунок. Щоб зробити саморобний картоплекопач, будуть потрібні певні навички. Жоден картоплекопач не обійдеться без барабана очищувача.

Створити його досить непросто, але якщо використовувати правильний підхід, це займе зовсім небагато часу. Головна конструкція містить в собі два роликові ланцюги, які мають 94 ланки, і що одягаються на стрижні. Через своєї форми, ця конструкція називається «біляче колесо». Це колесо, для більшої міцності, закріплюється на двох зігнутих дисках. Замість дисків, можна використовувати обід велосипедного колеса.

Після того, як до дисків приварили «біляче колесо», для його обертання воно закріплюється на дві приварені нерухомі осі. Обертання валу відбувається на підшипниках, разом з яким крутяться ведені зірочки, що приводять у рух барабан.

Картоплекопачі до мотоблока

Для виготовлення повзунка найкраще використовувати фторопласт. У цьому випадку буде легко ковзати ланцюгова-пруткова стрічка. На вигляд стрічка схожа на «біляче колесо», але там прутів менше і вони значно коротше. В якості опори служать повзуни, які захищають ланцюг від пошкоджень.

Найлегший у виготовленні картоплекопачів — опорно-транспортний вузол. Виходячи з методики обробки і посадки картоплі, кожен може зробити його. Під час створення подібних вузлів особливих труднощів виникнути не повинно. Подібні механізми застосовують в картоплезбиральних комбайнах.

Збірка картоплекопачів своїми руками

Вставляється вихідна вісь копалки в лівий бічний отвір кожуха. Виглядає воно як болтик з різьбленням. Після встановлення осі, починаємо монтаж зірочки з підшипником, кільця для розпірки і проміжної розпірної втулки. Потім вставляємо вхідну вісь в отвір кожуха справа.

картоплекопач для мотоблока
Самий популярний метод вирощування картоплі — голландський. Він відрізняється високою врожайністю і крайньої універсальністю. Ви отримаєте хороший урожай картоплі, навіть якщо погодні умови були несприятливі. Використовуючі сьогоднішні методи значно скорочують час, сили і витрати завдяки використанню автоматизованої копалки картоплі для мотоблоків.

Креслення і схеми саморобних картоплекопачів для мотоблока

Креслення і схеми саморобних картоплекопачів для мотоблока

Креслення саморобних картоплекопачів для мотоблока

 схеми саморобних картоплекопачів для мотоблока

Креслення і схеми картоплекопачів

Відео: Картоплекопач до мотоблока своїми руками

Сподіваємося наші рекомендації допоможуть Вам зробити картоплекопач для дачі. Залишайтеся з нашим сайтом Корисні поради садоводу та городнику.

 

Саморобний картоплекопач для мотоблока - фото, відео