Що садити на зиму і як підготувати грядку для осінньої посадки

Коли і як саджати овочі восени, щоб отримати хороший врожай навесні


Що садити на зиму на городі та як підготувати грядку для осінньої посадки

 

Що садити на зиму і як підготувати грядку для осінньої посадки

 

Приходить момент, коли городники замислюються над тим, що можна садити на зиму  для раннього врожаю навесні. Для посадки восени є багато овочевих культур. Головне знати, як правильно підготувати ґрунт, обрати температурний режим і сорт обраної рослини.  В цій статті ми розглянемо питання, які стосуються того, що садити на зиму і як підготувати грядку для осінньої посадки для гарного врожаю навесні.

Овочі, які можна садити на зиму на городі

До цих рослин відносяться:

 • цибуля-чорнушка (насіння);
 • насіння цибулі для посіву;
 • цибуля ріпчаста на зелень;
 • буряк;
 • морква;
 • часник;
 • редис;
 • петрушка;
 • салати;
 • пастернак;
 • кріп.

Обирати потрібно ті сорти, які стійкі до заморозків або спеціально призначені для осіннього посіву.

Овочі, які можна садити на зиму

Радимо прочитати: Садимо часник на зиму

Посадка овочів на зиму: переваги та недоліки

Якщо посіяти деякі городні культури під зиму, то плюси такого методу наступні:

 1. Немає проблем з весняною посухою. Коли сніг тане, вся волога йде на благо насінню овочів. Вони використовують по максимуму це джерело води. – набухають і проростають.
 2. Ранній врожай. При правильному догляді, дозрівання настає на 2-3 тижні раніше. Якщо накрити плівкою в холоди — то раніше на місяць.
 3. Стійкість до заморозків. Коли заморозки псують весняні сходи, то рослини, висаджені восени їх не бояться.
 4. Раннім овочам шкідники і бур’яни не страшні — вони ще дрімають і не можуть нашкодити рослинам.
 5. Загартовані і здорові рослини. За зиму виживає найсильніші. Слабкі насінини і паростки гинуть. А міцні сходи з сильною кореневою системою дають відмінний урожай. Тому висівати насіння під зиму треба більше на 30-40% ніж весною.

 

 

Місце для посадки овочів на зиму

Варто запам’ятати, що садити під зиму на городі, адже від цього залежить майбутній врожай . На відкритому просторі, де гуляє вітер і здуває сніг, нічого не перезимує. Також не підійде сильно затінене місце або в низині. Ідеальним буде те місце, на яке навесні світить сонечко, швидко тане сніг, та не застоюється волога.

Місце для посадки овочів на зиму

Підготовка ґрунту для посадки овочів восени

Перед тим, як садити культури, потрібно підготувати грядку заздалегідь. Це потрібно для того, щоб в холодний період не колупатися в мерзлій землі. І ефект від таких робіт буде зовсім не такий, який вам необхідний. У вересні — на початку жовтня потрібно провести всі роботи з підготовки грядок.

У підготовчі роботи входить: 

 1. вибір місця, з урахуванням сівозміни.
 2. копання ґрунту, прибирання бур’янів.
 3. внесення добрива з урахуванням потреби рослин.
 4. розрівнювання ґрунту, прибирання або розбивання великих грудок.
 5. створення борозенок і лунок, глибиною 3-5 см. Адже з настанням заморозків це буде зробити складно. Накриття їх плівкою, щоб не розмило опадами.
 6. набирання землі в відра або мішки (в залежності від обсягу посадок осінніх культур). Поставити цю землю необхідно в приміщенні, де земля не замерзне. Вона потрібна для підсипання зверху посадженого насіння, адже примерзлим ґрунтом це не зробиш.
 7. підготувати мульчуючі засоби (пісок, компост, перегнилу тирсу).

Коли прийде час садити насіння, тоді просто залишиться розкласти його в заготовлені борозенки і присипати землею.

Підготовка ґрунту для посадки овочів восени

Коли садити овочі під зиму на городі?

Точної дати немає і не буде, адже погода непередбачувана і кожної осені свої періоди дощів і морозів. Потрібно орієнтуватися по прогнозам. Якщо температура опускається до 0 ° С або -2 ° С — пора сіяти. Але при ймовірній відлизі — краще почекати. Різкі перепади до мінусових температур до -5 ° С — не страшні — можна йти на грядку і проводити посадку. Таким чином, час посіву може припадати одного року на кінець жовтня, а іншого — на початок грудня.

посадка овочів восени

Процес посадки овочів восени

Простежити за тим, щоб  насіння  було сухим. Враховувати, що витрата насіння збільшується при осінньому посіві на 30-40%. Розподілити насіння в борозенках. Присипати заздалегідь підготовленою землею, товщиною 1,5-2 см. Зверху прикрити мульчею, товщиною 2-3 см. Мульчуючий шар збереже  від весняних заморозків кореневу систему, а також допоможе уникнути утворення кірки. Потім потрібно прикрити все листям, ялиновим гіллям або сухою травою. Зверху накласти гілок, щоб вітер не розніс листя. Товщина листового шару — близько 15 см.

Важливо: поливати такі посіви не треба!

Відео: Які овочі і коли садити на зиму на грядці

Якщо постаратися і зробити все як написано, то можна отримати ранньою весною необхідні організму вітаміни у вигляді свіжої зелені і овочів з власної грядки. Не потрібно засмучуватися, якщо в перший рік не все вийшло. Потрібно проаналізувати помилки і в наступному році все садити на зиму правильно, і в цьому вам допоможе рубрика нашого сайту про город. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Що садити на зиму і як підготувати грядку для осінньої посадки