Селера коренева — вирощування з насіння у відкритому ґрунті та догляд

Як вирощувати селеру кореневу розсадою в домашніх умовах


Селера коренева - технологія та основні заходи вирощування її з розсади

 

Селера коренева - вирощування з насіння у відкритому ґрунті та догляд

 

Листова, стеблова і коренева селера має приємний аромат, а тому активно застосовується в кулінарії. Крім апетитного запаху ця культура дарує людині омолодження організму, зміцнення судин і травної системи. У супи, маринади і тушковані страви часто додають селеру кореневу. Вирощування з насіння цієї пряної рослини не пов’язане з особливими труднощами. Але без знання основних принципів агротехніки, можна зазнати невдачу. Так як селера коренева має надзвичайно тривалий період вегетації (до 200 днів) і є теплолюбна, її найчастіше сіють на розсаду.

Селера коренева - технологія вирощування розсади та основні заходи її догляду

Про цей спосіб вирощування культури піде мова далі. Якщо ж ви проти такого важкого способу, спробуйте висадити насіння селери прямо у відкритий ґрунт. Цікавий спосіб — посадка на сніг напровесні. Вирощування таким способом підходить тільки для ранніх сортів кореневої селери, на дозрівання якого йде не більше 150 днів.

Селера коренева та її вирощування розсадою

Висадка насіння

Селера коренева - технологія вирощування розсади та основні заходи її догляду

Вирощування розсади селери кореневої необхідно починати в кінці лютого. Перед посадкою насіння замочити для пророщування на 2 дні. Краще не опускати їх в воду, а розташувати між шарами мокрої тканини. Висаджуйте їх в ящик з субстратом, що складається з дернової землі, перегною і піску. Полийте і накрийте плівкою або склом. Не забувайте зволожувати ґрунт і ненадовго знімати укриття для провітрювання.

 

 

Догляд за молодими сіянцями кореневої селери

Для вирощування потужної розсади кореневої селери підтримуйте температуру повітря на рівні 16ºС. У більш теплому приміщенні пагони будуть тягнутися вгору. Надмірного їх подовження сприятиме також недолік сонячного світла. Залишайте над ящиками пристрій для додаткового освітлення, якщо хочете отримати міцну розсаду.
Зволожуйте ніжні сіянці з пульверизатора, видаляйте утворений на покривному матеріалі конденсат. Якщо посадка вийшла дуже густа — прорідити сіянці якомога раніше, залишивши найсильніші, інакше пагони виявляться занадто слабкими для пікіровки. Повертайте ящик різними сторонами до світла, щоб вони не вигиналися.

Читайте також: Селера лікувальні властивості: користь для краси та здоров’я

Пікіровка кореневої селери

Проводьте пікіровку сіянців кореневої селери в окремі ємності, коли на них з’являться два справжніх листа. Проробляйте процедуру вкрай акуратно, так як молоді рослини дуже тендітні. Не варто їх сильно заглиблювати в ґрунт — центральна брунька повинна залишатися на поверхні.

Висадка у відкритий ґрунт

Селера коренева - технологія вирощування розсади та основні заходи її догляду

Молоді пагони бояться навіть слабких заморозків, тому поспішати з їх висадкою у відкритий ґрунт не варто. Дочекайтеся періоду, коли заморозки повністю відступлять. Щоб уникнути ризику, приступайте до пересадки не раніше середини травня.
Здійснюйте посадку кореневої селери на дачну ділянку, зробивши лунки або борозни — як вам зручніше. Ні в якому разі не заглубляйте в землю точку росту, якщо хочете виростити велику бульбу. Відстань між сусідніми рослинами не повинно бути менше 20 см. Перед посадкою внесіть в поглиблення невелику кількість азотних добрив. Це допоможе виростити великі й ароматні бульби. Поки розсада укорениться на новому місці, необхідно її накрити.

Заходи для отримання хорошого врожаю

Вирощування кореневої селери можна назвати занадто складним процесом. Обов’язковими є такі заходи:

  • Розпушування. Для хорошого розвитку коренів необхідно забезпечити їм максимальний доступ кисню. Тому, поки бульби не стануть занадто великими, робіть глибоке розпушування ґрунту на грядках з селерою.
  • Полив. Поливати грядки з кореневою селерою краще рано вранці. Воду необхідно відстояти, щоб вона підігрілась. Не допускайте застою вологи на ділянці.

Селера коренева - технологія вирощування розсади та основні заходи її догляду

  • Прополка. На початкових етапах вирощування селери у відкритому ґрунті бур’яни здатні істотно пригнічувати його розвиток. Регулярно їх знищуйте.
  • Мульчування. Шляхом покриття грядок кореневої селери шаром сіна, соломи, трісок або бадилля можна подбати про збереження вологи в ґрунті і запобігти заростання ділянки бур’янами.
  • Обрізка. Для того щоб до кореня проходило більше сонячного світла, обрізайте бічні стебла рослини. Але робіть це тільки після того, як корінь почне помітно потовщуватись.
  • Підживлення. Головне — забезпечити коренеплідну культуру азотом. Зазвичай проводять всього два підживлення азотними добривами за сезон. Додатково деякі городники роблять добриво за допомогою борної кислоти.

Відео: Вирощування та догляд за Кореневою селерою

Спробуйте посадити на своїй ділянці кореневу селеру. Вирощування з насіння цієї культури не створить великих проблем, а результат вас може приємно здивувати. У підсумку багато страв у вашому раціоні придбають неповторний аромат. Хіба це не варто невеликих зусиль? Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Селера коренева - вирощування з насіння у відкритому ґрунті та догляд