Селера лікувальні властивості: користь для краси та здоров’я
Корисні властивості кореня селери для здоров'я людини


Селера — це повністю їстівний овоч. У їжу можна вживати всі його частини: корінь, стебла, черешки, листя. Селера має пряний аромат і легкий горіховий присмак, вона широко застосовується в кулінарії і фармакології.
У природі практично немає альтернатив селері завдяки унікальним речовин, що входять до її складу. Іноді її навіть ставлять на один рівень з цілющими властивостями женьшеню. Селера також багата на вітаміни групи В, містить провітамін А, вітамін К, вітамін Е і аскорбінову кислоту.
Користь селери для здоров’я:
- Має протиалергічну, проносну, антисептичну і піднімаючу тонус властивостями;
- Завдяки вмісту вітаміну С, відновлює кровообіг, приводить в норму тиск;
- Залізо, магній і кальцій в складі покращують імунну систему;
- Селера підвищує рівень гемоглобіну в крові;
- Покращує пам’ять, захищає від старческого недоумства (хвороби Альцгеймера);
- Сприятливо впливає на нервову систему, зменшує вміст «гормону стресу»;
- Лікує порушення обміну речовин;
- Лутеолін в складі селери надає максимальний протизапальний ефект і сприяє омолодженню організма;
- Селера містить фталіди і поліацетілени — речовини, здатні знешкоджувати канцерогени;
- Корінь селери є сильний афродизіак, використовується для підвищення потенції (до речі збудливо він діє не тільки на чоловіків);
- Селера допомагає жінкам при болісних менструаціях і клімаксі.
Селера в харчуванні для схуднення
Селера — є однією з суперпродуктів для схуднення. Вона містить всього 16 ккал на 100 г, а найголовніше — при її перетравленні енергії витрачається в кілька разів більше, ніж накопичується. До складу селери також входить дієтична клітковина, тому її можна їсти стільки, скільки душа забажає. На основі цієї рослини існує безліч дієт і розвантажувальних днів.
Корисні властивості селери для краси:
- Вона допомагає позбутися від шлаків і токсинів, тим самим підтримуючи хороший стан шкіри;
- Покращує зовнішній вигляд зубів і нігтів;
- Селера є антиоксидантом, вона бореться з вільними радикалами і уповільнює старіння організму;
- Сік селери активно використовую в косметології як протизапальний і антіугревой кошти.
Селера: Рецепти для краси
1. Очищаюча маска для жирної шкіри
Візьміть по 1 ч. Л. висушеного листя селери, щавлю, кропу і петрушки, а так само сухі квіти шавлію, ромашки та календули, залийте їх однією склянкою крутого окропу і дайте настоятися протягом 60 хвилин. Для приготування маски використовується тільки рідка частина настою (2 ст. Ложки), додайте до неї один збитий білок. Змішайте продукти до однорідної маси і нанесіть на обличчя тонким шаром. Зачекайте, поки вона повністю висохне і нанесіть ще один шар. Витримайте маску на обличчі 15 хвилин і змийте прохолодною водою.
2. Омолоджуюча маска з селери
Подрібніть листя і стебла селери (2 ст. Л.), Додайте 150 гр молока і доведіть суміш до кипіння. Остудіть відвар і процідіть. Відціджену селеру нанесіть на обличчя. Зачекайте 15 хвилин, а потім змийте прохолодною водою.
3. Поживна маска для сухої шкіри з кореня селери
Подрібніть корінь селери (1 ст. Л.), Додайте творог високої жирності (1 ст. Л.) І підігріте молоко (3 ст. Л.). Всі компоненти ретельно розітріть до однорідної маси і нанесіть на 15 хвилин на очищену шкіру обличчя і шиї. Змийте маску теплою водою.
Читайте також: Вирощування селери кореневої
4. Тонізуючий косметичний лід з селери
Один пучок зелені селери дрібно наріжте, залийте склянкою крутого окропу. Залиште на три години, щільно накривши кришкою. Процідіть і заморозьте його в формочках для льоду. Щоранку льодом з селери протирайте очищену шкіру обличчя і шиї.
5. Скраб для втомленою шкіри
Змішайте по 1 ч. Л. подрібненого на борошно сухого кореня селери, кінзи, тертого імбиру і мускатного горіха. До отриманої маси додайте ½ ч. Л. кориці і 1 ч. л. меду. Ретельно розмішану суміш нанесіть на вологу шкіру і масажуйте протягом 2-3 хвилин, змийте водою кімнатної температури.

Селера, фото
Протипоказання до споживання селери:
- виразка,
- гастрит,
- підвищена кислотність шлунку,
- тромбофлебіт,
- варикоз,
- вагітність і період годування.
Селера коренева: цікаві факти
1. У двох тоненьких стеблах селери міститься 15% добової дози вітамінів А і С. А в двох столових ложках рослини — більше 150% добової дози вітамінів, яка рекомендується для вживання.
2. Селера — рятівник для жінок, що палять. Вона сприяє виведенню токсинів, а також нейтралізує канцерогени, що містяться в сигаретному димі. Якщо Ви курите, селера для Вас обов’язкова до вживання.
3. До складу селери входять цінні флавоніди, які потрібні для профілактики онкологічних захворювань. Селера — один з найефективніших продуктів для підтримки здоров’я хворих на рак.
Відео: Лікувальні властивості селери- сніданок з 1+1
Ось таким відмінним овочем є селера. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво і будьте в курсі нових корисних порад.