Шабельна пила — паличка-виручалочка на будівництві і на дачі

Плюси і мінуси шабельних пил


Шабельна пила по металу

 

Шабельна пила - паличка-виручалочка на будівництві і на дачі

 

Якщо ви думаєте, який б корисний інструмент подарувати собі на день народження то за рівнем користі сабельної пилки практично немає рівних. Цей легкий інструмент абсолютно простий у використанні і дозволяє пиляти будь-які матеріали, починаючи від сирого дерева і закінчуючи чавуном .

Функції сабельної пилки — в чому секрет популярності

У деяких країнах шабельна пила займає третє місце за популярністю серед інструментів для дому та дачі, без неї не обходиться жоден будівельник. У чому ж секрет популярності, і чому цей інструмент мало знайомий нашому обивателю? Мабуть, секрет успіху за кордоном полягає в зручності використання — ергономічна форма, невелика вага дозволяють працювати сабельной пилкою навіть жінкам і дітям.

Вона набагато безпечніша, ніж ланцюговий або циркулярний інструмент, і набагато ефективніше, ніж ручна пила по дереву або металу. Більшість шабельних пил мають у стартовій комплектації лише кілька запасних пилок, призначених для розпилювання дерева, металу або каменю. Однак сьогодні ви можете знайти величезний вибір пристосувань, які легким рухом руки перетворюють пилу в рашпіль, напилок, металеву щітку.

Функції сабельної пилки

У цьому, мабуть, і криється причина того, що шабельна пила малопопулярна в наших краях — всі ці завдання більшість віддасть перевагу виконати вручну, ніж витрачати гроші на досить дороге пильне обладнання. Якщо ж потрібна ножівка або металева щітка — так ось вони, припадають пилом у коморі! Багатьом слід зрозуміти — придбати шабельну пилу, ви платите гроші за заощаджений час, сили і комфортну роботу. Мабуть, тільки тест інструменту своїми руками переконає вас у доцільності його покупки.

Принцип роботи сабельної пили

Дивлячись на цей пристрій, ви практично з першого погляду зрозумієте, як їм працювати. Продуманий корпус, гашетка під вказівним пальцем, регулятори швидкості і блокування від випадкового натискання — все це ви вже напевно зустрічали в інших інструментах. Навряд чи ви довго будете шукати йому застосування — у всіх на дачі завалялися купи старих дощок і товстих гілок, які і викинути шкода, і розпиляти колись. Ось вам і матеріал, щоб провести перший тест на зручність роботи. А навесні ви впораєтеся з обрізанням дерев за лічені години.

Шабельна пила незамінна при демонтажі різних конструкцій — існують спеціальні пилочки, які здатні різати і дерево, і метал, що особливо виручає при розпилюванні дощок з цвяхами або саморізами. Історія цього інструменту обчислюється десятиліттями, і найважливішим моментом в удосконаленні сабельной пили стало впровадження в її роботу принципу маятникового руху пиляльного полотна. При розпилюванні полотно з маятниковий хід переміщається не тільки вперед-назад, але і піднімається на зворотному ходу, відхиляючись подібно до маятника.

Принцип роботи сабельної пили

Завдяки цьому, істотно зменшується нагрівання полотна від тертя, що прямим чином впливає на термін служби полотен. На ножівку практично не потрібно натискати — тирса легко видаляється з розпилу, не перешкоджаючи роботі.

 

 

Швидкість ходу пилочки слід обов’язково міняти при роботі з різними матеріалами — всі виробники в інструкції, а часом і на корпусі інструменту вказують, які швидкості для чого найкраще підходять. Пиляти ж можна практично все — є пильні полотна по бетону, по сухій і сирій деревині, гіпсокартону, пластику, листовому металу, сталі, чавуну, алюмінію, цеглі, газобетону, композитних матеріалів, керамічній плитці і навіть скла. Потрібно лише підібрати пилочку з правильною формою зубців. Якщо ви не впевнені, розпиляє чи ні, проведіть тест інструменту на малих швидкостях.

Пила знадобиться як покрівельникові, так і сантехніку, столяру чи майстру з обробки. Довге полотно і вузький витягнутий редуктор дозволяють працювати навіть в дуже обмеженому просторі куди не пролізти ні болгаркою, ні лобзиком. Наприклад, тільки шабельна пила так легко впорається із завданням відпиляти металеву трубу врівень зі стіною або залізти під кухонну мийку. З цим інструментом зовсім легко працювати на вазі, і не потрібно побоюватися перегріву розрізається, виникнення окалини і іскор.

Види шабельних пил

За кордоном в кожному поважному будівельному магазині знайдеться десяток різновидів шабельних пил, у нас же вибір обмежується типом електроживлення — можна вибрати мережеві та акумуляторні інструменти. Набагато рідше трапляється пневматична електроножівка.

Мережеві «шаблі» — інструмент, незамінний поблизу будинку і розетки. Можна працювати практично необмежений час, поки в електромережі є напруга. Але якщо електрику відключили, доведеться діяти. Обмежує радіус роботи і довжина проводу, проте ніщо не заважає вам прикупити кілька подовжувачів.

Види шабельних пил

Відсутність електрики не так страшно акумуляторним пилам, до тих пір, поки заряджені батареї. Сучасні акумулятори здатні забезпечити безперебійну роботу від 20 хвилин до декількох годин. Прикупили кілька змінних акумуляторів? Значить вам вистачить енергії на цілий робочий день. Чи потрібно говорити, що відсутність дроту робить акумуляторні пилки більш зручними у використанні, правда, вони мають більшу вагу.

В цілому шабельні пили — інструменти легкі, проте пневматична шабельна пила по металу — рекордсмен по найменшій вазі. Якщо звичайний пристрій важить близько 3 кг, то пневматична пила — до кілограма, при цьому за своїми показниками такий інструмент вважається професійним. Робочий тиск, необхідний для пневматики — близько 6 бар. Пристрій настільки потужний, що без праці впорається з металевими трубами діаметром 160 мм, не кажучи вже про пластикові вироби. Пневматичний привід дозволяє використовувати інструмент у вологому або вибухонебезпечною середовищах, де неприпустимо виникнення іскор. Пневматична пила по металу — найдорожчий різновид шабельних інструментів.

На що звернути увагу при купівлі шабельної пили

В силу малої популярності інструменту не дивно, що в питанні, як вибрати шабельну пилу, часом не розбираються навіть продавці. При виборі не соромтеся брати пилу в руки, як то кажуть, проводячи тест на сумісність, адже від її зручності буде залежати як ефективність вашої праці, так і його безпеку. Перше, що потрібно оцінити — рукоятку. Вона повинна зручно лежати в долоні, не викликаючи напруги. Найбільш ергономічними вважаються рукояти, які розміщені до пильному полотну під кутом близько 70 — в цьому випадку рука знаходиться в природному положенні і менше втомлюється.

Електроножівка — досить потужне пильне обладнання, і для повного контролю над ним не завадить додаткова рукоятка, розміщена під прямим кутом до редуктора і пильному полотну. Досить часто вона вже входить в конструкцію пили, проте іноді випускають моделі і без неї — в цьому випадку буде не зайвим придбати таку деталь окремо. Щоб інструмент не вислизав з рук, власники повинні бути прогумованими.

купівля шабельної пили

Забезпечити потрібну довжину різу і точнішу розпилювання дозволяє обмежувач ходу леза або, як його часто називають — упор. Дійсно, завдяки йому ви можете впертися ножівкою, що істотно полегшує процес роботи. Упор легко регулюється уздовж осі ножівки, рідше можна його ще й повертати — це стане в нагоді при складних положеннях різу і нестандартних формах матеріалу. Проведіть тест і на зручність регулювання цієї деталі.

Багато хто вважає шабельні пили неточними інструментами — мовляв, лінія різу виходить нерівною, з торця видно сліди від руху полотна. Ручною ножівкою по металу і то краще можна впоратися! Дійсно, ручний інструмент в зверненні дуже слухняний, а за стрімким рухом полотна в інструменті спробуй-но встежити. Однак ви можете легко уникнути помилок при розпилі, використовуючи різні види направляючих. Деякі йдуть в комплекті, деякі продаються окремо.

Полотна для шабельних електропил — збільшуємо функціональність

Стандартне полотно для сабельной пили не розкриває і половини потенціалу електроножівки. Адже цей інструмент здатний різати з однаковим успіхом і метал, і бетон. Потрібно лише правильно підібрати пильні полотна, в чому вам допоможе маркування.

  • HCS — так маркуються полотна, виготовлені з високовуглецевої сталі. Тест цих пилок показав, що вони ідеально призначені для роботи з м’якими матеріалами: ДВП, деревина, пластик, гума.

HSS - маркування

  • HSS — маркування, що позначає швидкорізальну інструментальну сталь. Ці полотна призначені для роботи з металами і металевими виробами, як листовими, так і профільними.
  • BiM — так маркуються біметалічні пилки, які виготовлені з комбінованої сталі типів HCS і HSS. З одного боку вироби володіють гнучкістю, з іншого — міцністю. Тест полотен демонструє їх «всеїдність» — вони підходять для роботи як з м’якими, так і з твердими матеріалами, наприклад, для газобетону або розпилювання дощок з цвяхами, потрібно лише вибирати розмір і форму зубців. Біметалічні полотна відомі своїм довгим терміном служби.
  • HM / CT — полотно для сабельної пили з твердих сплавів. Призначено для розпилювання твердих і пористих матеріалів, таких як бетон, черепиця, склопластик, сталь, підійдуть вони і для газобетону. Тест пилок показав їх дуже довгий термін служби.

HM / CT - полотно для сабельної пили

При виборі звертайте увагу на розмір зубців. Великі зубці підходять для грубих робіт, дрібні зубці, хоч і ріжуть довше, дозволяють виконати роботи точніше.

Побутова чи професійна — яку «шаблю» вибрати?

Шабельні пили, як і всякі електроінструменти, можна розділити на три групи:

  • побутові — інструменти для потреб власника дачі або приватного будинку;
  • напівпрофесійні — шабельні пили для тих, хто у вільний час надає послуги по ремонту або займається столярним справою;
  • професійні — інструменти для щоденного використання, здатні витримати великі навантаження.

Головна відмінність між цими групами — це тривалість роботи, на яку розраховані інструменти. Провівши тест інструментів з різних груп, ви можете переконатися, що якість робіт може абсолютно не відрізнятися. Побутові моделі розраховані на 20 годин роботи в місяць, що обумовлює їх невисоку вартість.

Побутова чи професійна сабельна пила

У комплект побутових інструментів, як правило, входить два набори з пильних полотен — для грубого і точного розпилювання поширених в побуті матеріалів. Розширити функціональність таких моделей можна за рахунок покупних напрямних і пилок.

Напівпрофесійні інструменти відрізняються великими розмірами, продуктивністю і потужністю. Їх вистачає на 4 години роботи щодня, тоді як професійні шабельні пили здатні працювати до 10 годин на день. Тест на тривалість роботи вони витримали завдяки зносостійким деталям в конструкції.

Оскільки інструмент цей має велику популярність на Заході і в Європі, то найкраще купувати вироби зарубіжних виробників, які добре зарекомендували себе на ринку. Зокрема, це добре відомі по інших інструментах Bosch, Skil, Makita, Black & Decker, Hitachi, Dewalt. З вітчизняних брендів можна з упевненістю назвати хіба що Інтерскол.

Відео: Чи варто купувати шабельну пилу

Детальныше про садовий інструмент та техніку для дачі ви можете переглянути в нашій рубриці сайту Інструменти для дому та дачі.

 

Шабельна пила - паличка-виручалочка на будівництві і на дачі