Щеплення дерев — Як самому прищепити дерево в домашніх умовах

Способи щеплення дерев самостійно


Технологія та особливості щеплення дерев

 

Щеплення дерев - Як самому прищепити дерево в домашніх умовах

 

Щеплення дерев

Зростає сад, йде час, але щось плодів не видно, а може бути вони поганої якості. Вихід є — це щеплення. Щеплення в саду проводять, якщо хочуть отримати більш смачні плоди або якщо дерево потребує лікування (пошкоджений стовбур або скелетні гілки). Для перещеплення беруться живці з того дерева, яке дає смачні плоди.

Читайте також: Щеплення яблуні

Зазвичай щеплення проводять у великі гілки або в штамб дерева. Можна прищепити кілька живців різних сортів на одне дерево.

Терміни щеплення

Терміни щеплення залежать від способу.

  • Щеплення в деревину гілки проводять в квітні.
  • Щеплення за кору — у травні.
  • Щеплення пучкою — наприкінці липня.

Технологія та особливості щеплення дерев

Перещеплення дорослого дерева краще провести в два роки: у перший рік — одну частину крони, а в наступний іншу.

Що таке черенок

щеплення деревЧеренком для щеплення називається невеликий відрізок однорічного пагона з 2-3-ма добре розвиненими пагонами. Для щеплення з дерева потрібного сорту зрізують однорічний пагін. Але на пагоні його зрізають тільки під час самої процедури.

 

 

Коли нарізати пагони

Пагони для щеплення заготовляють з пізньої осені (листопад), щоб виключити можливість підмерзання бруньок. Пагони для щеплень краще зрізати зі здорових, сортових і врожайних дерев.

Як зберігати пагони

Основні вимоги при зберіганні пагонів: пучки не повинні проростати до дня щеплення, а самі пагони не повинні висихати. Можна зберігати зрізані пагони в пакеті у вологій тканині при температурі не вище + З⁰С.

Що на що прищеплювати

Гарне зрощення прищепи з підщепою відбувається, якщо рослини є близькими родичами. Тому частіше прищеплюють яблуню живцями яблуні, а сливу живцями сливи і т. д. Однак є деяка несумісність і всередині однієї породи. Наприклад, з білим наливом погано зростається сорт Бабусине.

Читайте також: Щеплення плодових дерев

Гілка (пагон) дерева в поперечному розрізі має наступну будову. Зовні вона покрита тонкою плівкою кутикулою. Далі йде шар клітин кори, потім деревина і всередині серцевина. Між корою і деревиною знаходиться шар камбію. Клітини камбію постійно діляться, чим забезпечується зростання гілок в товщину. При діленні клітин камбій відкладає назовні клітини кори, а всередину — деревини. Щеплення засноване на здатності камбіальних клітин міцно зростатися. Для цього садівник повинен при щепленні камбіальні шари прищепи з камбіальними шарами підщепи.

Способи щеплення дерев весною

Способи щеплення до початку руху соку (квітень):

  • копуліровка,
  • в розщіп,
  • в бічній заріз.
  • щеплення під час сокоруху (травень) — за кору.

Час початку руху соку визначається за складністю відділення кори від деревини. На гілці надрізають кору і пробують відокремити її від деревини. Якщо кора відділяється легко, то можна прищеплювати. Кожне щеплення має свої особливості і хитрощі.

Рекомендуємо переглянути відео: Щеплення весняних дерев якісно


Якщо Ви хочете стати справжнім садовим хірургом, то взимку — вивчайте теорію, а навесні проводьте практику! На цьому наша стаття  підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді за вашими деревами. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику статей про садівництво де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад, дерева та догляд за ним.

 

Щеплення дерев - Як самому прищепити дерево в домашніх умовах