Що садити після цибулі та часнику на наступний рік на городі

Які овочі посадити після цибулі та часника на ділянці


Що можна садити після цибулі та часнику

 

Що садити після цибулі та часнику на наступний рік на городі

 

Від спланованих посадок на дачній ділянці залежить врожайність. Сумісність чи несумісність овочевих культур впливає на кількість і на якість врожаю. Це називається сівозміна. Що можна садити після цибулі та часнику на наступний рік? Відповідь на це питання ми розглянемо в даній статті.

Що можна садити після цибулі та часнику на наступний рік

Що правильно садити після цибулі та часнику?

Посадка овочів після цибулі

Лук, як культура, здобув популярність понад 5 тисяч років тому. Виведено безліч сортів цибулі, які відрізняються не тільки смаком (більш-менш гострий), але і кольором цибулин. Лук широко застосовується в кулінарії, входить до складу приготування багатьох страв. Його вживають як в сирому, так і в готовому вигляді. В медицині цибулю застосовують ще з часів Гіппократа. Всі народи визнавали лікувальні властивості цибулі.

Посадка овочів після цибулі

Головним чином, через ці якості, цибуля дуже популярна у городників. Її садять, практично, всі. Внаслідок того, що цибулю, найчастіше удобрюють речовинами, що містять калій і азот, то ґрунт, після збирання цибулі, приймає слаболужний характер.

Читайте також: Як зберігати цибулю в домашніх умовах

Тому, після цибулі можливо посадити:

 1. Полуниця буде відмінно плодоносити, якщо посаджена на місці, де до неї росла цибуля.
 2. Капусті білоголовій подобається ґрунт, після посадки цибулі.
 3. На наступний сезон після цибулі можна висаджувати огірки і вони дадуть хороший урожай. Допускається посадка томатів.
 4. Хороший урожай на грядці після посадки цибулі дають висаджені там перці і баклажани.
 5. Так як цибулю прибирають значно раніше за інші овочі, то в один і той же період, після її збирання, можна висадити зелень (салат, шпинат, кріп), редис і вони встигнуть вирости до настання холодів.
 6. Найкраще після збирання цибулі посадити седерати (гірчицю) для збагачення ґрунту. Але не варто залишати грядку порожньою.

 

 

після цибулі можливо посадити

Якщо на наступний рік, на місці цибулевої грядки планується посадити овочі сімейства хрестоцвіті, то в серпні можна висадити під зиму жито або овес. Добре знезаражують ґрунт від кореневої гнилі рапс і гірчиця. Виробляти посадку цибулі після цибулі не рекомендується. Але якщо немає іншого місця, то можна і посадити, попередньо, збагативши ґрунт компостом. Лук є ідеальним сусідом для моркви. Його навіть можна підсаджувати до неї на грядку. Лук буде відлякувати морквяну муху, а морква — лушпиння. Можна посадити цибулю в міжряддя до буряка, шпинату, огірків.

Посадка овочів після часнику

Часник — популярна у всьому світі овочева культура. Його батьківщина Середня Азія. Овоч відрізняється гострим смаком і характерним запахом, який пов’язаний з наявністю органічних сульфідів. У їжу вживають не тільки головки, а й молоде листя і стрілки. Часник їдять як в сирому вигляді, так і шляхом додавання в готові страви. Завдяки своїй антисептичній дії, часник широко використовується в медицині.

Посадка овочів після часнику

Городники садять часник озимий та ярий. Посадку проводять «зубками». У порівнянні з іншими культурами, часник прибирають рано.

Часник є хорошим попередником для посадки деяких культур:

 1. Особливо добре ростуть після часнику, овочі сімейства бобових, огірки, кабачки і ранні сорти картоплі.
 2. Дуже добре і комфортно відчуває себе полуниця, посаджена на місце часнику. Кущики її будуть більш здоровими і урожай можна зібрати хороший. Полуниця любить часник і як свого сусіда. Особливо добре, якщо посадити його між рядами кущиків.
 3. Непогано висаджувати на грядку після часнику томати, капусту, буряк.
 4. Дуже добре посадити після збирання часнику однорічні пряні трави. До холодів вони встигнуть визріти.
 5. І, звичайно, ідеально — це посадка сидератів (гірчиця, овес).

Читайте також: Як боротися з хворобами часника?

Часник також є хорошим сусідом для кабачків, капусти білокачанної, гарбуза, помідор. Сусідство з часником йде на користь і квітам (айстри, троянди, гладіолуси, гвоздики).

Які овочі посадити після цибулі та часника на ділянці

Він вберігає їх від грибкової мікрофлори. Дуже негативно, багато садівники відносяться до посадки після часнику самого часнику і цибулі.

Відео: Як правильно садити цибулю та часник

Отже, тепер ви знаєте, що можна садити після цибулі та часнику на наступний рік. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір і виростити багатий урожай корисних культур. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Що садити після цибулі та часнику на наступний рік на городі