Що можна зробити з дерев’яних спилів своїми руками для інтер’єру

Спили дерева для інтер'єру, зроблені своїми руками


Що можна зробити з дерев'яних спилів своїми руками

 

Що можна зробити з дерев'яних спилів своїми руками для інтер'єру

 

Дерев’яні спили — матеріал, який можна використовувати і на дачі, і в міській квартирі. Ми зібрали абсолютно не схожі один на одного ідеї, серед яких кожен, ми впевнені, знайде собі щось до душі.

Дерев’яні спили застосовують для декору приміщень, для будівництва доріжок, для створення меблів, світильників — одним словом, скрізь і всюди вони будуть до місця.

Садова доріжка із дерев’яних спилів своїми руками

Дуже органічно дерев’яні спилі виглядають на ділянці. Тут найбільш часто цей натуральний матеріал використовують для створення доріжок. Зроблені з дерев’яних деталей садові доріжки можуть бути найрізноманітнішими, однак принцип виготовлення у всіх однаковий.

Розпиляйте дерево на кругляки товщиною 5-10 см. Всі деталі обробіть спеціальним розщином, який захистить матеріал від розтріскування і гниття і таким чином збільшить термін його служби. Розрівняйте майданчик. Покладіть на нього просушені дерев’яні спилі. Ретельно утрамбуйте їх. Найпростіша — однорядна — доріжка готова.

Весь вільний простір заповніть будь-яким мульчируючим матеріалом: корою, тирсою, галькою і т.д. В отвори між кругляками також засипають землю.

Садова доріжка із дерев'яних спилів

При створенні більш складної — в кілька рядів — доріжки спочатку завжди укладайте найбільші кругляки. Коли вони займуть свої місця, починайте заповнювати простір між ними спилами меншого діаметра. І в кінці проміжки які залишилися засипте мульчею.

Садову доріжку, зроблену з дерев’яних спилів, деякі обрамляють бордюром. Як бордюр можна використовувати готові бетонні огорожі, а можна зробити його своїми руками з дощок або каменів. Любителі квітів висаджують уздовж доріжки низькорослі квіти — виходить живий і яскравий бордюр.

Огорожа з дерев’яних спилів своїми руками

Ще один спосіб застосувати дерев’яні спилі на дачі — зробити з них паркани. Варіантів тут безліч. Деталі можна запхати або наклеїти на сумовитий штахетник.

Можна в одному паркані з’єднати дерев’яні спилі різного діаметру і штучний камінь. Огорожа виглядає не тільки переконливо, але і досить незвично.

Огорожа з дерев'яних спилів

Для заповнення габіонів найчастіше використовують камені. Однак нерідко в простір між сіткою укладають і інші матеріали, наприклад дерев’яні спилі. Як і при створенні будь-яких дерев’яних споруд, розташованих поза домом, їх перед використанням потрібно обробити захисним просоченням.

Всі колоди розпиляти на кругляки однакової товщини. Для створення габиона можна застосовувати будь-які спилі, розмір яких перевищує розмір осередків. Заповнюйте сітку знизу вгору, в проміжках між великими елементами відразу укладаючи більш дрібні.

Стіна з дерев’яних спилів своїми руками

Стіна з дерев'яних спилов фото

Дерев’яні спилі використовують не лише зовні, а й усередині будинку. Декор стін дерев’яними спилами — один з найпоширеніших способів створення інтер’єру в екостилі. Кругляки наклеюють на поверхню стіни і покривають лаком. Якщо ви хочете змінити колір деревини і зробити її більш благородного відтінку, спочатку просочити спилі, наприклад морилкою або іншим барвниковим розчином.

Панно з дерев’яних спилів — як зробити своїми руками

Панно з дерев'яних спилів - фото

Картини та панно, створені із застосуванням дерев’яних спилів, стануть прекрасним декором приміщення, оформленого в стилях прованс, рустик, кантрі і т.п. Виконувати подібні композиції можна як з одних кругляків, так і з додаванням інших природних матеріалів: шишок, гілок, засушених трав і т.д.

 

 

Стіл з дерев’яних спилів — як зробити власноруч

Стіл з дерев'яних спилів

Використовують дерев’яні спилі і для створення меблів, найчастіше столів і стільців. Масивний дерев’яний стіл, зроблений з величезного старого дерева, впишеться, звичайно, не в будь-яку обстановку. Однак в правильному оточенні він стане, безумовно, домінантним інтер’єром.

Нерідко в якості стільниці використовують гартоване скло. Воно додасть легкості, і стіл, незважаючи на підніжжя з дерев’яних спилів, не здаватиметься таким потужним.

Маленькі чайні столики — найпростіший варіант застосування кругляків. Для такого столу з дерев’яних спилів необхідні тільки металеві ніжки і просочення для дерева.

Такі столи можна використовувати також в якості приліжкових столиків або як підставки для квітів.

Стільці з дерев’яних спилів ручної роботи своїми руками

Стільці з дерев'яних спилів

Табурет, зроблений з дерев’яних спилів, залитих епоксидною смолою, з похмурого предмета меблів відразу перетворюється в яскраву і оригінальну деталь інтер’єру.

Шезлонг з дерев’яних спилов

Шезлонг з дерев'яних спилов

Складно повірити, але з дерев’яних спилів можна зробити власноруч навіть шезлонг. Для його виготовлення розпиляти дерево на кругляки. Вигнуту форму спинки шезлонга намалюйте на підлозі Починаючи від середини, розставляйте кругляки по накресленій лінії. Кожен елемент з’єднати з іншим за допомогою шурупів. Коли шезлонг буде готовий, додатково підсильте з’єднання сталевими кронштейнами, які кріпляться з нижньої сторони.

Підставки з дерев’яних спилів

Підставки з дерев'яних спилів

Захистити поверхню меблів від подряпин, потьоків і т.п. допоможуть зроблені з дерев’яних спилів підставки. Їх можна зробити двома способами:

  1. Наріжте дерево на кругляки однакової товщини і склейте їх один з одним.
  2.  Візьміть будь-який матеріал (тканину, шкіру, тонку фанеру і т.д.) і наклейте на нього, починаючи від центру, дерев’яні спилі.

Підставки під гаряче — як зробити своїми рукамии

Процес створення квадратних підставок під гаряче з дерев’яних спилів складається з наступних етапів:

Підставки під гаряче

  1. Візьміть стовбур будь-якого деревця діаметром від 1 до 3,5 см. Розпиляєте його на кругляки товщиною близько 1,5 см.
  2. На лист фанери, починаючи від краю, починайте приклеювати спиляти будь-яким клеєм для дерева. В процесі роботи використовуйте і великі, і маленькі деталі.
  3. Заповніть фанеру на потрібну вам ширину. Після повного висихання розпиляйте її на смужки потрібного розміру.
  4. Ретельно відшліфуйте заготовки. Вони повинні бути абсолютно плоскими. Після цього розпиляєте смужки на квадрати.
  5. Просочіть підставки маслом для деревини.
  6. При бажанні, щоб оберегти стіл, можна наклеїти на нижню частину силіконові ніжки. Ваші підставки готові.

Підставки можуть одночасно служити і дошкою для нарізання продуктів. Для економії місця їх можна зробити двоярусними.

Дерев’яний піднос своїми руками

Дерев'яний піднос своїми руками - фото.

Дерев’яний спіл можна використовувати також і для створення підношення. Для цього потрібно прикрутити до нього ручки і, при бажанні, задекорувати поверхню будь-яким способом (розписати, задекупажити і т.п.).

Світильник з дерева зроблений власноруч 

Світильник

Світильники з дерев’яних спилів? А чому б і ні! Це теж можливо. Розпиляєте на неширокі кругляки колоду і зробіть в центрі отвір. З’єднайте всі елементи за допомогою бруса, як нанизують деталі в дитячій пірамідці. На нього також закріпіть світлодіодну стрічку — абсолютно унікальний предмет інтер’єру готовий.

Декор приміщення дерев’яними спилами

Дерев’яні спилі часто використовують і для створення елементів декору.

Щоб робота на присадибній ділянці була тільки в радість, треба обзавестися зручними і практичними помічниками — інструментами. Так ось, кущорізи для дачі — одні з них. Залишилося тільки визначитися з вибором, адже їх ціна і функції мають досить великий асортимент. Наведемо в статті деякий огляд популярних на ринку моделей. Сподіваємося, що така інформація допоможемо вам остаточно визначитися з вибором.

Годинники з дерева 

Годинники з дерева власноруч

Розберіть на деталі традиційні і нічим не примітні годинник. Звідти вам знадобляться годинниковий механізм і стрілки. У центрі дерев’яного спила зробіть отвір, рівне розміру годинникового механізму. На зовнішній стороні годинника за допомогою трафарету намалюйте цифри. Приєднайте стрілки і вставте батарейку. Погодьтеся, виглядають дерев’яні годинники набагато цікавіше пластмасових.

Рамка для дзеркала з дерева своїми руками

Рамка для дзеркала

За допомогою дерев’яних спилів також можна обробити раму для дзеркала. Виріжте з фанери коло. Прикладіть до нього дзеркало і обведіть його контури простим олівцем. Білою акриловою фарбою пофарбуйте ту частину фанери, яка буде закрита дерев’яними спилами. Коли фарба висохне, приклейте кругляки на фанеру, не заходячи за лінію. Намагайтеся, не спиляти, які йдуть по зовнішній стороні. Обробіть раму лаком і закріпіть на фанері дзеркало.

Віночок на двері з дерева

Віночок на двері з дерева своїми руками

З дерев’яних спилів можна також зробити своїми руками і інтер’єрний вінок. Розпиляйте дерево на тонкі, до 1 см, кругляши. Знайдіть круглу основу, наприклад миску відповідного діаметру і розкладіть навколо неї заготовки. Обережно, намагаючись не зрушити кружечки приберіть основу. Візьміть новий кругляш і нанесіть на обидва його краї гарячий клей. Приклейте цей спил таким чином, щоб один його край опинився на одному кругляк, а другий — на іншому. Так повторіть до кінця. Верхній ряд з’єднає між собою всі елементи нижнього. Вам залишиться тільки задекорувати віночок.

Відео: Що можна зробити з спилів дерева своїми руками (15 ідей)

Сподіваємося, після нашої підбірки в вашому інтер’єрі теж з’явиться кілька речей, зроблених з дерев’яних спилів.

Ще більше цікавої та корисної інформації для вашої дачі та дому ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Що можна зробити з дерев'яних спилів своїми руками для інтер'єру