Як боротися з хворобами і шкідниками динь

Які шкідники нападають на диню? Як з ними боротися?


шкідники дині

 

Як боротися з хворобами і шкідниками динь

 

Сьогодні складно знайти тих, хто байдуже ставиться до дині — солодкого, соковитого і ароматного плоду. Смак дині особливий, тому приваблює багатьох дачних любителів, які висаджують її на своїй дачі. Але часто трапляється так, що на рослину нападають різні комахи, завдаючи їй величезної шкоди. Шкідники дині і боротьба з ними — тема цієї статті, в якій ми розглянемо найчастіші захворювання культури і дієві способи по їх усуненню.

Пошкоджена диня

                 Пошкоджена диня

Шкідники дині їх ознаки та боротьба з ними

Звичайно, кожен дачник докладає всіх зусиль, щоб отримати максимальну кількість врожаю, тому дуже засмучується, виявляючи сухі або пошкоджені листя. Фахівці говорять про те, що необхідно робити рішучі профілактичні заходи, щоб захистить рослину від захворювань і навали комах, наприклад:

  • Перед посадкою тримати насіння в слабкому розчині марганцівки. Це знезаразить посадковий матеріал і вбереже його на ранніх етапах дозрівання.
  • Відразу починати обробку паростків, які з’явились народними засобами або спеціальними хімічними препаратами.
  • Знищувати хворі листя, стебла і паростки. Не можна залишати заражену рослину на дачній ділянці, інакше шкідники або інфекція швидко заразять здорові саджанці.
  • Прополювати ґрунт від бур’янів і рихлити.
  • Не заливати водою диню, оскільки велика кількість води негативно позначається на стані кореневої системи.

Шкідники дині - ознаки нападу

Виконуючи ці прості правила, ви зможете захистити диню від хвороб і комах. Але що робити, якщо проблеми все ж виникли і ваш урожай знаходиться під загрозою? Давайте розглянемо найбільш небезпечних шкідників і методи боротьби з ними.

 

 

Баштанна попелиця. Невелика комаха, яке дуже швидко розмножується. Групи попелиці скупчуються внизу листка і висмоктують з листя всі соки, залишаючи після себе чорні плями і пожовклі краї. Квітки дині так і не встигають розкритися, сприяючи загибелі всього врожаю.

Шкідник дині - Баштанна попелиця

                      Баштанна попелиця

Як боротися з баштанною попелицею? Головне, що потрібно робити, щоб не допустити розмноження комахи — знищувати бур’яни і обприскувати грядки мильним розчином або карбофоросом.

Читайте також: Варення з дині рецепт

Проволочник. Комаха, яка завдає великої шкоди саджанцям дині, підгризаючи кореневу систему. Це призводить до загибелі молодої рослини. Проволочник — це жук чорного кольору, якого легко помітити на ділянці. Його личинки зимують в ґрунті, а на початку весни починають харчуватися молодими паростками.

Проволочник - шкідник дині

                             Проволочник (дротяник)

Як боротися з проволочником? Шкідник живе в заростях бур’янів, тому диню потрібно прополювати. Не допускайте близького сусідства з томатами або картоплею, оскільки він любить жити і на цих рослинах. Якщо ви помітите вже уражену рослину, вирвіть його з коренем і викиньте за межі дачі. Також рятує перекопування землі на зиму.

Читайте також: Шкідники малини і боротьба з ними

Совки. Гусениці невеликого розміру, що мешкають в ґрунті або на ньому. Головним чином нападають на листки дині, висмоктуючи з них всі поживні речовини. Личинки гусениць з’являються на молодих паростках рослини, а вже через деякий час з’являється гусінь, яка може всього за пару днів завдати величезної шкоди всьому насадженню.

Совки. - шкідники дині

                                            Совка

Як боротися з совкой? Ніколи не садіть диню на одному і тому ж місці. Чому? Якщо в ґрунті живуть шкідники, вони знову почнуть атакувати полюбившу їм рослину. А якщо ви будете міняти місце посадки, то знищите більшу частину цих комах. Також не забувайте про обприскування препаратами і посипанням попелом.

Які шкідники нападають на диню

Отже, шкідники дині і боротьба з ними — це процес, результат якого залежить від вчасно вжитих заходів. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити на вашій дачній ділянці багатий урожай соковитих і солодких динь.

Відео: Догляд за посадками дині

Радимо переглянути нашу незмінну рубрику хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато корисної інформації.

 

Як боротися з хворобами і шкідниками динь