Шкідники помідор: Методи боротьби в домашніх умовах

Як боротися з шкідниками помідор (томатів) в домашніх умовах


Шкідники помідор (томатів):Капустянка,Дротяники,Білокрилка,Баштанна (бавовняна) тля,Нематода,Колорадський картопляний жук,попелиця. Шкідники помідор (томатів):Капустянка,Дротяники,Білокрилка,Баштанна (бавовняна) тля,Нематода,Колорадський картопляний жук,попелиця.

 

 

Шкідники помідорів (томатів)

Капустянка на помідорах

Капустянка шкідники помідор

Капустянка відноситься до всеїдних, може бути забарвлена в бурий або коричневий колір, має добре виражені копальні лапи та укорочені надкрили.

Зустрічають її частіше всього у місцях з підвищеною вологістю, поблизу водойм, на місцях, що добре піддобрено перегноєм. Капустянка розмножується, відкладаючи яйця (250-400 штук за раз) у гніздах, які створює на глибині 15-20 сантиметрів. Так як капустянка є всеїдною, то і вражає вона практично всі рослини на городі: від томатів, до буряків, моркви та картоплі.

Як боротися: ефективно себе зарекомендував засіб «Грім». А з народних методів – настоянка перцю (на відро води 200 грам меленого перцю), та оцтовий розчин ( дві – три склянки на відро води), вливають у нірки капустянки (по пів літра на одну нірку)

Методи боротьби з дротяником на помідорах

Дротяники - шкідники помідор

Це гусениці, забарвлені у жовтий колір, мають довжину тіла до двох сантиметрів та щільну будову. Вражають коріння рослин та стебла (можуть пошкоджувати стебла з середини)

Як боротися з дротяниками: Перед посадкою томатів на ділянках, призначених для цього закопують шматочки картоплі (закопувати потрібно на глибині десять – п’ятнадцять сантиметрів, картопля або буряк має бути нанизаною на палички). Через три – чотири дні за допомогою паличок відриваємо закопані овочі і спалюємо їх, разом з дротяниками, що накопичились там

Також можна боротися з дротяниками за допомогою засобу «Базудин», його треба змішати з піском або тирсою, та прикопати в грунт біля рослин.

Підгризаючі совки

Підгризаючі совки - шкідники помідор

Пошкоджують стебла листки та черешки. Гусениця має довжину 3-4 сантиметра різного забарвлення: землисто-сірі, чорні, бархатисті. Пошкоджують всі овочеві рослини, найбільш вражаються томати, огірки, капуста.

Як боротися: знищувати бур’яни, глибоке перекопування ґрунту, збирання совок вручну, обприскування томатів розчином «Стріла» (на відро води п’ятдесят грам преперату). Обприскування рослин цим засобом забезпечує додаткове позакореневе підживлення томатів.

Білокрилка на помідорах — як боротися

Білокрилка

Завдає шкоди в частіше всього в теплицях, але на півдні і у відкритому ґрунті. Це маленька комаха завдовжки 1-1,5 мм з жовтуватим тілом і двома парами борошнисто-білих крил. Личинки плоскі, овальні, блідо-зеленого кольору. Вони присмоктуються до листків і таким чином харчуються.

При масовому розповсюдженні білокрилка суцільно покриває листя рослин. Крім того, білокрилку завжди супроводжують сажисті грибки. Листя покриваються чорним нальотом, як сажею, сохнуть, і рослина гине.

 

 

Заходи боротьби: відмінні результати дає кращий вітчизняний препарат фосбецид. Він надійно працює як у відкритому ґрунті, так і теплицях. Для обробки розводять 10 мл препарату в 10 л води і обприскують рослини в ранкові або вечірні години. За сезон рекомендується провести 2 обробки з інтервалом в 15-20 днів.

Баштанна (бавовняна) тля на томатах — як боротися

rak-pomidor - шкідники помідор

Поширена повсюдно. Пошкоджує огірок, кабачок, квасолю, баклажан, гарбуз, селеру, петрушку, томат, перець — всього більше 330 видів рослин з 25 сімейств.

Нематода — існуючи методи боротьби

Нематода - шкідники помідор

У захищеному ґрунті пошкоджують овочеві культури, особливо огірок, томат і салат, а також багато видів декоративних рослин. У теплиці потрапляють з вкоріненим посадковим матеріалом декоративних і овочевих культур.

Клопи-щитники на томатах

Клопи-щитники - шкідники помідор

Під час харчування на зелених плодах томатів клоп-щитник проколює шкірку плоду і виділяє фермент, який перешкоджає утворенню нормального забарвлення при дозріванні плоду.

Колорадський картопляний жук

Шкідники помідор (томатів):Капустянка,Дротяники,Білокрилка,Баштанна (бавовняна) тля,Нематода,Колорадський картопляний жук,попелиця.

Найбільш сильно він шкодить картоплі — основній кормовій рослині в Євразії; на півдні — баклажану; томат і особливо перець пошкоджує меншою мірою.

Звичайна картопляна попелиця на томатах

Звичайна картопляна попелиця

Пошкоджує томат, перець, баклажан, салат, картоплю, квітково-декоративні рослини.

Звичайний павутинний кліщ — як боротися

Звичайний павутинний кліщ

При харчуванні механічно пошкоджуються клітини мезофіла листа. При сильному заселенні проявляються некрози, що охоплюють з часом всю поверхню листа; листя обплутуються павутиною. Угнітається дихання і фотосинтез рослини, різко знижується врожайність.

Пасльоновий мінер — існуючі методи боротьби

Пасльоновий мінер

Відроджені личинки мінують лист, проробляючи не розгалуджені покручені ходи. Якщо ходи лежать один біля одного, то утворюється широка міна.

Іржавий кліщ томатів

Іржавий кліщ томатів

У захищеному ґрунті розмножується цілий рік. На томатах самки розміщують яйця як на нижню, так і на верхню сторону листя в поглибленнях складок.

Трипс на томатах

Трипс

Харчування трипсів на листках викликає появу жовтих некротичних плям, які при сильному пошкодженні займають більше половини площі листа. Пошкоджена тканина листа підсихає і викрашується, утворюються отвори неправильної форми: листя в’януть і обпадають. Верхівки стебел викривляються.

Бавовняна совка — як боротися із шкідником на томатах

Бавовняна совка

На томаті гусениці виїдають округлі отвори в плодах, частково споживаючи їх вміст.

Ось такі шкідники можуть нападати на Ваш урожай. Але при гарній підготовці ґрунту, правильному мікрокліматі ці шкідники та хвороби можуть не відвідувати Вас довгий час, а тому немає сенсу застосовувати всі зазначені вище препарати, а вирощувати чисту продукцію.

Відео: Боротьба з хворобами та шкідники томатів (помідор)

На цьому все, наша стаття «Шкідники помідор (томатів)» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших овочів. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Шкідники помідор: Методи боротьби в домашніх умовах