Шкідники помідор: Методи боротьби в домашніх умовах

Як боротися з шкідниками помідор (томатів) в домашніх умовах


Шкідники помідор (томатів):Капустянка,Дротяники,Білокрилка,Баштанна (бавовняна) тля,Нематода,Колорадський картопляний жук,попелиця. Шкідники помідор (томатів):Капустянка,Дротяники,Білокрилка,Баштанна (бавовняна) тля,Нематода,Колорадський картопляний жук,попелиця.

 

Шкідники помідор: Методи боротьби в домашніх умовах

 

Шкідники помідорів (томатів)

Капустянка

Капустянка шкідники помідор

Капустянка відноситься до всеїдних, може бути забарвлена в бурий або коричневий колір, має добре виражені копальні лапи та укорочені надкрили.

Зустрічають її частіше всього у місцях з підвищеною вологістю, поблизу водойм, на місцях, що добре піддобрено перегноєм. Капустянка розмножується, відкладаючи яйця (250-400 штук за раз) у гніздах, які створює на глибині 15-20 сантиметрів. Так як капустянка є всеїдною, то і вражає вона практично всі рослини на городі: від томатів, до буряків, моркви та картоплі.

Як боротися: ефективно себе зарекомендував засіб «Грім». А з народних методів – настоянка перцю (на відро води 200 грам меленого перцю), та оцтовий розчин ( дві – три склянки на відро води), вливають у нірки капустянки (по пів літра на одну нірку)

Дротяники

Дротяники - шкідники помідор

Це гусениці, забарвлені у жовтий колір, мають довжину тіла до двох сантиметрів та щільну будову. Вражають коріння рослин та стебла (можуть пошкоджувати стебла з середини)

Як боротися з дротяниками: Перед посадкою томатів на ділянках, призначених для цього закопують шматочки картоплі (закопувати потрібно на глибині десять – п’ятнадцять сантиметрів, картопля або буряк має бути нанизаною на палички). Через три – чотири дні за допомогою паличок відриваємо закопані овочі і спалюємо їх, разом з дротяниками, що накопичились там

Також можна боротися з дротяниками за допомогою засобу «Базудин», його треба змішати з піском або тирсою, та прикопати в грунт біля рослин.

Підгризаючі совки

Підгризаючі совки - шкідники помідор

Пошкоджують стебла листки та черешки. Гусениця має довжину 3-4 сантиметра різного забарвлення: землисто-сірі, чорні, бархатисті. Пошкоджують всі овочеві рослини, найбільш вражаються томати, огірки, капуста.

Як боротися: знищувати бур’яни, глибоке перекопування ґрунту, збирання совок вручну, обприскування томатів розчином «Стріла» (на відро води п’ятдесят грам преперату). Обприскування рослин цим засобом забезпечує додаткове позакореневе підживлення томатів.

Білокрилка на помідорах — як боротися

Білокрилка

Завдає шкоди в частіше всього в теплицях, але на півдні і у відкритому ґрунті. Це маленька комаха завдовжки 1-1,5 мм з жовтуватим тілом і двома парами борошнисто-білих крил. Личинки плоскі, овальні, блідо-зеленого кольору. Вони присмоктуються до листків і таким чином харчуються.

При масовому розповсюдженні білокрилка суцільно покриває листя рослин. Крім того, білокрилку завжди супроводжують сажисті грибки. Листя покриваються чорним нальотом, як сажею, сохнуть, і рослина гине.

 

 

Заходи боротьби: відмінні результати дає кращий вітчизняний препарат фосбецид. Він надійно працює як у відкритому ґрунті, так і теплицях. Для обробки розводять 10 мл препарату в 10 л води і обприскують рослини в ранкові або вечірні години. За сезон рекомендується провести 2 обробки з інтервалом в 15-20 днів.

Баштанна (бавовняна) тля на томатах — як боротися

rak-pomidor - шкідники помідор

Поширена повсюдно. Пошкоджує огірок, кабачок, квасолю, баклажан, гарбуз, селеру, петрушку, томат, перець — всього більше 330 видів рослин з 25 сімейств.

Нематода — існуючи методи боротьби

Нематода - шкідники помідор

У захищеному ґрунті пошкоджують овочеві культури, особливо огірок, томат і салат, а також багато видів декоративних рослин. У теплиці потрапляють з вкоріненим посадковим матеріалом декоративних і овочевих культур.

Клопи-щитники на томатах

Клопи-щитники - шкідники помідор

Під час харчування на зелених плодах томатів клоп-щитник проколює шкірку плоду і виділяє фермент, який перешкоджає утворенню нормального забарвлення при дозріванні плоду.

Колорадський картопляний жук

Шкідники помідор (томатів):Капустянка,Дротяники,Білокрилка,Баштанна (бавовняна) тля,Нематода,Колорадський картопляний жук,попелиця.

Найбільш сильно він шкодить картоплі — основній кормовій рослині в Євразії; на півдні — баклажану; томат і особливо перець пошкоджує меншою мірою.

Звичайна картопляна попелиця

Звичайна картопляна попелиця

Пошкоджує томат, перець, баклажан, салат, картоплю, квітково-декоративні рослини.

Звичайний павутинний кліщ

Звичайний павутинний кліщ

При харчуванні механічно пошкоджуються клітини мезофіла листа. При сильному заселенні проявляються некрози, що охоплюють з часом всю поверхню листа; листя обплутуються павутиною. Угнітається дихання і фотосинтез рослини, різко знижується врожайність.

Пасльоновий мінер

Пасльоновий мінер

Відроджені личинки мінують лист, проробляючи не розгалуджені покручені ходи. Якщо ходи лежать один біля одного, то утворюється широка міна.

Іржавий кліщ томатів

Іржавий кліщ томатів

У захищеному ґрунті розмножується цілий рік. На томатах самки розміщують яйця як на нижню, так і на верхню сторону листя в поглибленнях складок.

Трипс

Трипс

Харчування трипсів на листках викликає появу жовтих некротичних плям, які при сильному пошкодженні займають більше половини площі листа. Пошкоджена тканина листа підсихає і викрашується, утворюються отвори неправильної форми: листя в’януть і обпадають. Верхівки стебел викривляються.

Бавовняна совка

Бавовняна совка

На томаті гусениці виїдають округлі отвори в плодах, частково споживаючи їх вміст.

Ось такі шкідники можуть нападати на Ваш урожай. Але при гарній підготовці ґрунту, правильному мікрокліматі ці шкідники та хвороби можуть не відвідувати Вас довгий час, а тому немає сенсу застосовувати всі зазначені вище препарати, а вирощувати чисту продукцію.

Відео: Боротьба з хворобами та шкідники томатів (помідор)

На цьому все, наша стаття «Шкідники помідор (томатів)» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших овочів. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також: