Поширені хвороби груші та боротьба з ними

Чим хворіє груша: Опис найбільш поширених захворювань і шкідників


Шкідники і хвороби груші: чим лікувати та як боротися з цитоспорозом, борошнистою росою

 

Поширені хвороби груші та боротьба з ними

 

Виявлення ознак хвороби на плодах, листках або корі груші стає справжнім випробуванням для садівника. Адже на зміну радісного передчуття багатого врожаю приходить період копіткої праці, спрямованої на порятунок дерева від паразитуючих мікроорганізмів. Для того щоб лікування мало успіх, необхідно точно його ідентифікувати. Нижче ви знайдете інформацію про те, які існують хвороби груші і боротьба з ними. Фото ми додали для наочності.

Які хвороби вражають грушу: опис і фото

Груші можуть страждати від різних хвороб. Завдання кожного дачника або садівника — навчитися їх розрізняти і правильно лікувати.

Фітопатологія / парша

На початковому етапі з виворітного боку листя дерева з’являються плями з оксамитовим нальотом. Згодом уражаються плоди — вони тверднуть і деформуються, шкірка розтріскується і на ній з’являється безліч темних плям.

Боротьба. Профілактика проти парші — проріджування гілок і розпушування ґрунту. З цією ж метою тричі обприскують дерева бордоською сумішшю. Лікування передбачає більш серйозні заходи: обробка препаратами Денок, нітрофен, Скор.

 На фото парша груші

На фото парша груші

Моніліоз / плодова гниль

Плоди покриваються бурими наростами, м’якоть стає пухкою, смак втрачається. Моніліоз нелегко помітити на початковому етапі, так як великий масштаб хвороби набирає до моменту дозрівання груш. Частина груші засихає на гілках, а частина обсипається, створюючи загрозу зараження в майбутньому сезоні. Всі уражені плоди потрібно зірвати і підібрати, після чого знищити.

Читайте також: Як боротися з шкідниками абрикосів

Боротьба. З метою профілактики потрібно проріджувати крону, знищувати уражені частини груші і проводити обприскування бордоською сумішшю або Хомом. Препарати для обробки груші від плодової гнилі: Байкал, Здоровий сад, Актофіт, Екоберіни. На початку і наприкінці сезону можна обробити груші розчином вапна (1/10).

плодова гниль

Плодова гниль груші

Грибок сажі

Цей гриб проявляє себе як на листках, так і на плодах груші. Гриби утворюють наліт, який нагадує сажу. Він з’являється з другого місяця літа.

 

 

Боротьба. Така хвороба, як грибок сажі, вражає ослаблені дерева, тому слід не забувати про гарний полив і добрива. Він також може виникнути як наслідок атак груші комахами-шкідниками. Зважаючи на це його профілактиці може послужити застосування інсектициду, наприклад Каліпсо. У боротьбі з сажистим грибком доцільно використовувати Фитоверм.

На фото хвороба грибок сажі

На фото хвороба грибок сажі

Борошниста роса груші

Це грибкове захворювання легко виявити на ранньому етапі розвитку. Ще ранньою весною на листках груші з’являється помітний білуватий наліт, який з плином часу буріє. Квіти і листя дерева засихають і опадають, особливо страждають молоді пагони.

Боротьба. Профілактику та лікування хвороби борошнистої роси здійснюють за допомогою сульфітів і фундазолом. Також в цьому випадку часто застосовують розчин кальцинованої соди з господарським милом або розчином марганцівки.

борошниста роса

Борошниста роса

Іржа листя на груші

Прояв хвороби — руді плями на листі, схожі на іржу. Вона може призвести до повного знищення дерева.

Боротьба. Проти іржі дієва обробка бордоською сумішшю ранньою весною. При сильному ураженні застосовують розчин карбаміду і Байлетон. Останній слід використовувати п’ять разів в сезоні.

На фото - іржа листя

На фото — іржа листя

Чорний рак груші

Це своєрідні рани на дереві, які здатні знизити його імунітет і врожайність. Боротьба. Необхідно обрізати уражену кору і обробити рану мідним купоросом. Тріщину потрібно замазати глиною, перемішану з коров’яком.

На фото: чорний рак груші

На фото: чорний рак груші

Цитоспороз / стовбурова гниль груші

Місце ураження кори знаходить червоний відтінок і засихає. Причиною цієї грибкової хвороби часто є сонячний опік або обмороження.

Боротьба. Лікувати грушу потрібно так само, як і при чорному раку. Після видалення хворих тканин потрібно замазати тріщину глини. Профілактика є видалення уражених ділянок і білення кори восени.

Цитоспороз / стовбурова гниль груші

Цитоспороз / стовбурова гниль груші

Бактеріальний опік на дереві груші

Цю хворобу груші викликає не гриб, а бактерія. Їх переносниками вважаються комахи, вітер і опади. Це дуже небезпечне захворювання. На першій стадії його можна виявити за такою ознакою, як швидке в’янення та придбання коричневого відтінку кольорів. Листя поступово чорніють і скручуються, кора і пагони відмирають.

Читайте також: Як захистити чорну смородину від шкідників та хвороб

Боротьба. Уражену кору або пагони видаляють відразу ж після виявлення, а рану обробляють розчином антибіотику. У битві з бактеріальним опіком ефективна бордоская суміш. Але обробку слід проводити не рідше 8-9 раз в сезоні.

Бактеріальний опік на дереві груші

Бактеріальний опік на дереві груші

Хвороби груші і боротьба з ними, фото — цією інформацією повинен володіти кожен садівник. Дотримання наведених рекомендацій допоможе швидко повернути дереву колишню врожайність.

Відео: Хвороби груші, профілактика і лікування

Отже, хвороби груші і боротьба з ними — завдання непросте, що вимагає знань і деякого досвіду. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вчасно виявляти захворювання та швидко їх усувати. Радимо переглянути наші незмінні рубрики садівництво та хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато цікавої інформації. Успіхів і гарного врожаю, шановні читачі.

 

Поширені хвороби груші та боротьба з ними