Шкідники капусти — методи боротьби і способи захисту капусти

Як боротися з шкідниками капусти народними засобами


Шкідники капусти боротьба з попелицею,совкою Шкідники капусти боротьба з попелицею,совкою

 

Шкідники капусти - методи боротьби і способи захисту капусти

 

Шкідники капусти боротьба — як боротися в домашніх умовах

Капуста, всупереч уявленню багатьох новачків, рослина не клопітка. Їй потрібен тільки рясний полив і своєчасне підгортання. Ну й підгодівля по необхідності — як усім іншим овочам. У капусти навіть ворогів небагато, але от «якість» цих овочевих ворогів — на рівні. Боротися з ними доводиться всерйоз. Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, які є шкідники капусти і як з ними боротися, щоб овоч ріс чистеньким і неушкодженим.

Попелиця на капусті боротьба з шкідником

Малюсінькі світло зелені ніжні тільця попелиці настільки мініатюрні, що складно уявити собі масштаби шкоди, які попелиця може заподіяти вашому урожаю. Атакуючи ніжні листи молоденької капусти, комахи активно висмоктують соки, залишаючи після себе гинуть рослини. Боротьбу з попелицею потрібно починати негайно, навіть якщо Ви помітили лише поодиноких її представників — ці шкідники розмножуються блискавично, а якщо на ділянці присутні мурахи, із задоволенням культивуючи попелицю, — це тільки додасть клопоту.

З народних засобів багато рекомендують використовувати для обприскування капусти насичений розчин мила, краще — господарського (300 гр. на 10 л.). Мило склеює комах, не дозволяючи їм дихати і пересуватися, а луг руйнує ніжні тільця. Обприскування радимо проводити щотижня.

Шкідники капусти фото

капустяна попелиця

Якщо шкідники виявилися стійкими до даного засобу, спробуйте приготувати іншу, більш агресивну рідину. У відро сильно нагрітої води всипте склянку деревної золи, стільки ж тютюну або тютюнового пилу, суху гірчицю — 20 гр., і 20 гр. стружки будь-якого мила (можна замінити рідким). Все ретельно перемішати і настоювати протягом доби. Процідити і обприскувати місця скупчення комах.

 

 

Допомагають також настої томатної і картопляної гички.

З хімічних препаратів можна застосувати анабазин-сульфат (0,2%). Двох склянок води вистачає для обробки десяти квадратних метрів посадок.

Щоб личинки попелиці не вижили під час зимівлі всі залишки рослин і бур’янів восени знищують, а грунт добре перекопують.

Як позбутися від гусениць білана і капустяної совки

Метелик-капустниця, всім знайомий з дитинства, аж ніяк не так нешкідливий, як виглядає. Пурхаючи над капустяними грядками, білокрилий метелик робить кладку яєць на зворотному боці листя рослини. Через деякий час Ви можете там знайти скопище десятків жовтуватих гусениць з чорними цятками. Вони пожирають капусту з неймовірною швидкістю.

Капустяна совка володіє не такою яскравою зовнішністю і часто її плутають зі звичайним метеликом. Тим часом, соковито-зелені гусениці, що ховаються між капустяного листя, не що інше, як личинки цього крилатого шкідника. Якщо гусениці нападуть на капусту спільно, Ви ризикуєте зовсім не побачити осіннього врожаю.

Врятуватися від навали допоможуть оси. Рясно обприскати капусту будь-яким солодким сиропом, Ви привернете їх до ураженого листя і дасте жалким комахам відмінний корм для потомства. Скоро ваша капуста залишиться абсолютно чистою.

капустяна совка

капустяна совка

Боротьба з шкідниками капусти

Якщо у Вас оси — рідкісні гості, спробуйте інший варіант — десять літрів води перетворіть в розчин з двома склянками деревної золи і 20 грамами мила. Витримавши добу, обприскайте капустяне листя з обох сторін.

Можна спробувати відлякати капусницю, розвісивши навколо рослин яєчну шкаралупу (надіньте її на встановлені в землю палички).

Добре справляється з гусеницями настій лушпиння цибулі. Її потрібно залити гарячою водою у співвідношенні 1: 2 і витримати в темному місці 48 годин. Потім лушпиння прибираємо, додаємо ще два літри води і рідке мило (столову ложку). Рясно обприскуємо наші рослини.

Дуже негативно гусениці сприймають звичайну столову соду. Якщо опудрить нею капусту, від шкідників і сліду не залишиться

Практично від усіх комах, що роблять замах на культурні рослини, застосовують спеціальний розчин, приготовлений на основі часнику 250 грам зубчиків часнику, не очищаючи, подрібніть будь-яким зручним Вам способом, занурте їх у 5 літрів окропу і поставте потихеньку кипіти на слабкому вогні. Через три години процідіть і вилийте ще п’ять літрів води. Цим настоєм можна як поливати, так і обприскувати городні рослини.

Для профілактики заселення в капусту будь-яких її ворогів добре допомагає висаджування поруч рослин і квітів з яскраво вираженим запахом — чорнобривці, календула, настурція, базилік, кріп, м’ята, шавлій не тільки відлякають шкідників, а й привернуть їх ворогів — сонечок, златоглазок та інших.

Шкідники капусти і міри боротьби з ними відео

Серед порад про те, як вести боротьбу з шкідниками капусти, переважають народні методи, але існують і промислові препарати, що мають хімічне походження (інтавір, децис, зета, біорін та інші). Використовувати їх чи ні, кожен городник вирішує сам, виходячи з переконань і можливої шкоди та користі для рослин. Залишайтеся разом з сайтом «Сільське господарство та Садівництво» і ніякі шкідники саду та городу Вам будуть не страшні.

Читайте також:

 

Шкідники капусти - методи боротьби і способи захисту капусти