Які шкідники нападають на моркву та як з ними боротися в домашніх умовах

Як захистити моркву від шкідників в домашніх умовах


Шкідники моркви

 

Які шкідники нападають на моркву та як з ними боротися в домашніх умовах

 

Моркву вирощує кожен дачник, оскільки, посаджена на ділянці, вона виходить набагато соковитіша, солодша і смачніша. Крім цього, в коренеплодах міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, які так необхідні людському організму. Але іноді трапляється так, що морква пошкоджується комахами або різними захворюваннями. Це може призвести не тільки до пошкодження коренеплоду, а й до його загибелі. Якщо ви помітили подібні ознаки атаки, не варто впадати у відчай — все можна ще змінити. Тема цієї статті — шкідники моркви та як з ними боротись. У ній ми розглянемо: які комахи найчастіше нападають на рослину і як від них позбутися?

Шкідники моркви і боротьба з ними

             Морква після атаки шкідника

Шкідники моркви і боротьба з ними

Звичайно, кожен дачник прагне виростити рівну, красиву моркву, але іноді комахи нападають раптово і агресивно. У такому випадку важливо діяти негайно. Фахівці все частіше говорять про те, що основною причиною виникнення шкідників є неправильний догляд за морквою. Багато городників упускають ключові моменти при посадці і догляду, через що коренеплід піддається атаці. Які правила важливо дотримуватися? Можна виділити кілька моментів:

  • Намагайтеся віддавати перевагу тим сортам, які більш стійкі до захворювань. Такі можна придбати в спеціалізованих магазинах.
  • Ніколи не садіть моркву на одному і тому ж місці. Намагайтеся переміщати її по грядках.
  • Поливати коренеплід рекомендується тільки теплою водою. Холодна вода дуже погано позначається на кореневій системі і може стати причиною уповільненого зростання.
  • Не нехтуйте обприскуванням спеціальними препаратами, оскільки від них найчастіше залежить кількість і якість врожаю.
  • Не садіть морква в кислий ґрунт. Якщо на вашій дачній ділянці вона саме така, тоді постарайтеся проводити вапнування золою.
  • Перед посівом у відкритий ґрунт замочіть насіння в слабкому розчині марганцівки, щоб вбити можливі інфекції

 

 

Якщо ви висмикнули моркву з землі і помітили, що її хтось погриз, тоді необхідно робити рішучі дії. Але спочатку було б непогано з’ясувати, хто саме оселився на вашій території.

Читайте також: Коли і як садити моркву весной. Популярні сорти

Давайте розглянемо найпопулярніших шкідників солодкого коренеплоду.

Морквяна муха — як знищити шкідника

Морквяна муха. Являє собою невелику чорну комаху, яка найчастіше може зустрітись на грядці. Муха проникає в ґрунт і відкладає там личинки. Ті, в свою чергу, відразу після появи на світло починають прогризати ходи в моркви до самої серцевини. В результаті овоч виходить знівеченим, гірким на смак і не солодким.

Морквяна муха, як вид шкідника моркви

                             Морквяна муха

Як позбавиться від морквяної мухи? Перш за все, необхідно регулярно прокопувати ґрунт на зиму, видаляти всі бур’яни, що з’являються і садити моркву на пристойній відстані один від одного. Також допомагає вирощування разом з цибулею. Комаха не переносить цей запах, тому ніколи не наблизиться до рослини. Завжди можна використовувати хімічні препарати, яких сьогодні можна знайти досить багато.

Морквяна листоблішка — як позбавитися

Морквяна листоблішка. Це невелика комаха, яке стрибає і переміщається з одного чагарника на інший. Небезпеку представляє не сама листоблішка, а її личинки, які вона відкладає на молодих саджанцях моркви. Вилупившись, личинки починають висмоктувати сік з рослини, провокуючи деформацію плоду, уповільнення його зростання, твердість і без смаку. У підсумку, вживати в їжу такий коренеплід стає неможливо.

Морквяна листоблішка - шкідник моркви

                  Морквяна листоблішка

Як позбутися від морквяної листоблішки? Комаха зимує тільки на хвойних деревах, тому рекомендується розташовувати моркву подалі від таких дерев і чагарників. Щоб уникнути нападу, необхідно обробити бадилля на початку весни інтавіром або актелликом.

Як боротися з озимою совкою на моркві

Озима совка. Ця гусениця може привести рослину до загибелі вже через кілька днів після початку атаки. Совка підгризає бадилля моркви, а також порушує сам коренеплід. Найнебезпечніше — це те, що совка швидко розмножується, і незабаром ви зможете виявити цілу зграю гусениць на ваших насадженнях.

Як боротися з озимою совкою

                                 Озима совка

Як боротися з озимою совкою? Перш за все, необхідно вчасно знищувати всі бур’яни. Також можна проводити обприскування відваром з листя лопуха, настоєм деревію або ромашки. Деякі використовують піретроїдні препарати.

шкідники моркви і боротьба

Отже, шкідники моркви і боротьба з ними вимагає злагоджених і своєчасних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зберегти урожай і насолоджуватися солодкою і смачною морквиною до самої весни. Залишайтеся з нашим сайтом, у нас багато цікавого і корисного для Вас!

Відео: Як позбавити моркву від шкідників 

 

Які шкідники нападають на моркву та як з ними боротися в домашніх умовах