Які шкідники нападають на моркву? Фото

Як захистити моркву від шкідників в домашніх умовах


Шкідники моркви

Моркву вирощує кожен дачник, оскільки, посаджена на ділянці, вона виходить набагато соковитіша, солодша і смачніша. Крім цього, в коренеплодах міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, які так необхідні людському організму. Але іноді трапляється так, що морква пошкоджується комахами або різними захворюваннями. Це може призвести не тільки до пошкодження коренеплоду, а й до його загибелі. Якщо ви помітили подібні ознаки атаки, не варто впадати у відчай — все можна ще змінити. Тема цієї статті — шкідники моркви та як з ними боротись. У ній ми розглянемо: які комахи найчастіше нападають на рослину і як від них позбутися?

Шкідники моркви і боротьба з ними

             Морква після атаки шкідника

Шкідники моркви і боротьба з ними

Звичайно, кожен дачник прагне виростити рівну, красиву моркву, але іноді комахи нападають раптово і агресивно. У такому випадку важливо діяти негайно. Фахівці все частіше говорять про те, що основною причиною виникнення шкідників є неправильний догляд за морквою. Багато городників упускають ключові моменти при посадці і догляду, через що коренеплід піддається атаці. Які правила важливо дотримуватися? Можна виділити кілька моментів:

  • Намагайтеся віддавати перевагу тим сортам, які більш стійкі до захворювань. Такі можна придбати в спеціалізованих магазинах.
  • Ніколи не садіть моркву на одному і тому ж місці. Намагайтеся переміщати її по грядках.
  • Поливати коренеплід рекомендується тільки теплою водою. Холодна вода дуже погано позначається на кореневій системі і може стати причиною уповільненого зростання.
  • Не нехтуйте обприскуванням спеціальними препаратами, оскільки від них найчастіше залежить кількість і якість врожаю.
  • Не садіть морква в кислий ґрунт. Якщо на вашій дачній ділянці вона саме така, тоді постарайтеся проводити вапнування золою.
  • Перед посівом у відкритий ґрунт замочіть насіння в слабкому розчині марганцівки, щоб вбити можливі інфекції

 

 

Якщо ви висмикнули моркву з землі і помітили, що її хтось погриз, тоді необхідно робити рішучі дії. Але спочатку було б непогано з’ясувати, хто саме оселився на вашій території.

Читайте також: Коли і як садити моркву весной. Популярні сорти

Давайте розглянемо найпопулярніших шкідників солодкого коренеплоду.

Морквяна муха. Являє собою невелику чорну комаху, яка найчастіше може зустрітись на грядці. Муха проникає в ґрунт і відкладає там личинки. Ті, в свою чергу, відразу після появи на світло починають прогризати ходи в моркви до самої серцевини. В результаті овоч виходить знівеченим, гірким на смак і не солодким.

Морквяна муха, як вид шкідника моркви

                             Морквяна муха

Як позбавиться від морквяної мухи? Перш за все, необхідно регулярно прокопувати ґрунт на зиму, видаляти всі бур’яни, що з’являються і садити моркву на пристойній відстані один від одного. Також допомагає вирощування разом з цибулею. Комаха не переносить цей запах, тому ніколи не наблизиться до рослини. Завжди можна використовувати хімічні препарати, яких сьогодні можна знайти досить багато.

Морквяна листоблішка. Це невелика комаха, яке стрибає і переміщається з одного чагарника на інший. Небезпеку представляє не сама листоблішка, а її личинки, які вона відкладає на молодих саджанцях моркви. Вилупившись, личинки починають висмоктувати сік з рослини, провокуючи деформацію плоду, уповільнення його зростання, твердість і без смаку. У підсумку, вживати в їжу такий коренеплід стає неможливо.

Морквяна листоблішка - шкідник моркви

                  Морквяна листоблішка

Як позбутися від морквяної листоблішки? Комаха зимує тільки на хвойних деревах, тому рекомендується розташовувати моркву подалі від таких дерев і чагарників. Щоб уникнути нападу, необхідно обробити бадилля на початку весни інтавіром або актелликом.

Озима совка. Ця гусениця може привести рослину до загибелі вже через кілька днів після початку атаки. Совка підгризає бадилля моркви, а також порушує сам коренеплід. Найнебезпечніше — це те, що совка швидко розмножується, і незабаром ви зможете виявити цілу зграю гусениць на ваших насадженнях.

Як боротися з озимою совкою

                                 Озима совка

Як боротися з озимою совкою? Перш за все, необхідно вчасно знищувати всі бур’яни. Також можна проводити обприскування відваром з листя лопуха, настоєм деревію або ромашки. Деякі використовують піретроїдні препарати.

шкідники моркви і боротьба

Отже, шкідники моркви і боротьба з ними вимагає злагоджених і своєчасних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зберегти урожай і насолоджуватися солодкою і смачною морквиною до самої весни. Залишайтеся з нашим сайтом, у нас багато цікавого і корисного для Вас!

Відео: Як позбавити моркву від шкідників