Що робити коли жовтіє листя огірків

Жовтіє листя огірків, як боротися


Що робити коли жовтіє листя огірків

 

Що робити коли жовтіє листя огірків

 

Що потрібно робити, щоб уникнути пожовтіння листя огірка. Поради та рекомендації.

Огірок досить примхлива культура, проте жоден городник не відмовиться від його вирощування. Соління, маринади, салати, консервація не обходяться без огірків.

Сьогоднішній асортимент цього овоча вражає. І, тим не менш, щорічно ринок поповнюється новими, більш продуктивними сортами. Висаджуючи рослини в парники або грунт, ми сподіваємося отримати відмінний урожай, але дуже часто розчаровуємося, спостерігаючи, як жовтіє листя огірка.

Тому перш ніж почати займатися вирощуванням цієї культури, потрібно завчасно дізнатися, що робити коли жовтіє листя огірків?

Листя розсади огірків жовтіє що робити?

Овочівники давно вирощують огіркову розсаду у себе вдома і часто стикаються зі зміною пігментації рослини у фазі другого листка.

Причиною цього є не використовуваний для розсади грунт, а гостра нестача в мікро- і макроелементах.

Якщо жовтіють нижні листочки — розсаді огірка необхідна підгодівля фосфором, магнієм, калієм. Пожовклі верхні листочки свідчать про нестачу заліза, бору, марганцю, цинку.

Жовтизна може з’явитися внаслідок зміни співвідношення мікроелементів у ґрунті, наприклад — солей калію і амонію. Перегодовані азотними добривами огірки отримують аміачне отруєння. «Витягнувшись» розсада говорить про нестачу калію.

Щоб організувати правильну підгодівлю рослини найкраще користуватися готовими, збалансованими по мікроелементному складу добривами.

Пожовтіння листя огірка,поради та рекомендації.Не менш важливою проблемою є правильне формування кореневої системи огірка, що можливо тільки в просторих горщиках. Не пропустіть момент пікіровки, інакше вирощувана вами розсада буде ослабленою. При необхідності переставте огірки в освітлюване сонцем місце або скористайтеся штучним освітленням.

 

 

Найбільш часта помилка — неправильний полив. Не можна тримати огірки в сухому або вологому грунті. Це шкідливо для кореневої системи!

Культура огірка чутлива до температурних перепадів. Часто пожовкле і сухе листя — відповідна реакція на холодні ночі.

Ви здивуєтеся, що причиною чому жовтіє листя огірка є пінопластові плити, на які ставлять розсаду. Хімічні сполуки проникаючи в грунт, викликають отруєння рослин, тому використовуючи пінопласт краще обернути його поліетиленовою плівкою.

Знаючи всі можливі причини зміни забарвлення, Ви зможете самостійно вирішити питання, що робити коли жовтіє листя огірків.

Чому жовтіє листя у огірків

Пожовтіння листя можна спостерігати не лише у розсади. Можливо, плодоносні рослини потрапили під заморозки. Часто причина криється в недостатньому поливі рослин або пошкодженні кореневої системи шкідниками.

Частий полив рослин невеликими порціями не дає можливість воді проникати глибоко в грунт. Проводити зрідка рясний полив також марно. Волога залишається у верхніх шарах ґрунту або швидко просочується в глибину, не затримуючись у ґрунті. Це призводить до пересихання коренів і пожовтіння листя.

Достатньо, якщо Ви станете поливати огірки двічі на тиждень теплою водою. Уникайте потрапляння крапельок води на рослини, так як вони можуть стати причиною сонячного опіку листя і зміни їх пігментації.

Огірок страждає від високих температур, особливо в теплицях. Рослина швидко старіє і в’яне. Щоб уникнути цього, необхідно організувати регулярне провітрювання для припливу свіжого повітря.

Досить часто огірки уражуються борошнистою росою. Батоги рослин покриваються жовтуватим нальотом і перестають рости. Обробіть їх препаратами «Байлетон» або «Каратаєв» і надалі застосовуйте тільки стійкі до ураження грибками сорти.

Чому жовтіє листя у огірків

Якщо Ви спостерігаєте в’янення рослини або відмирання її коренів, значить воно вражене фузаріозом, який розвивається через значних коливань температури повітря протягом доби.

Коріння рослини можуть зараджатися грибковим паразитом — пітіозом, що викликає гниття кореневої системи і жовтизну листя. Для профілактики обробляйте огірки «Превікуром».

З липня активізується помилкова борошниста роса. В результаті листя огірків скручуються і жовтіють. Такі рослини обробляють бордоською сумішшю, «Купроксат», препаратом «Акробат» і «Браво».

Запорука високого врожаю — правильна сивозміна. Буде раціонально вирощувати огірки на одній грядці раз на чотири роки. У теплицях не обійтися без повної заміни ґрунту або його дезінфекції препаратами «Ем-1», «Байкал», настоянкою гумусу.

Сучасний біологічний захист огірків передбачає застосування біофунгіцидів, які пригнічують ріст патогенних грибів. Важливо працюючи на грядках, оберігати огірки від механічних пошкоджень. Всілякі травми збільшують можливість зараження або поширення грибкових захворювань.

Оглядаючи листя огірка, варто звернути увагу на появу баштанної попелиці або павутинного кліща. Вирощуючи рослини в теплиці, будьте готові дати відсіч білокрилкам.

Не забувайте, чому жовтіє листя огірка: при дефіциті азоту, кальцію, магнію, міді, заліза і цинку в ґрунті. Краще не допускати їх пожовтіння і відразу забезпечити рослини необхідними поживними елементами.

Відео: Огірки розсада жовтіє листя


Отримавши наші рекомендації та поради, Ви з легкістю зможете усунути причини зміни пігментації, відповівши на питання, що робити коли жовтіє листя огірків?

На цьому все, наша стаття  «Що потрібно робити, щоб уникнути пожовтіння листя огірка. Поради та рекомендації.» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших огірочків. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Схожі записи:

 

Що робити коли жовтіє листя огірків