Посадка овочів після капусти на наступний рік — які вибрати?

Сівозміна капусти - що після неї садити


Що садити після капусти

 

Посадка овочів після капусти на наступний рік - які вибрати?

 

Будь-який садівник або городник, навіть початківець, має уявлення про те, що садити культури потрібно грамотно. Приємно, коли щоденна виснажлива праця по вирощуванню овочів і фруктів приносить в кінці сезону результат, у вигляді врожаю, яким можна пишатися. Але буває і так, що городник вчасно посадив якусь культуру, поливав, зібрав — а урожай не вражає. У чому тут може бути справа? Що можна садити після капусти на наступний рік?

Що можна садити після капусти

Що можна садити після капусти — вибираємо «правильні» овочі

Поширена помилка початківців городників полягає в нехтуванні правилами сівозміни. Тут мається на увазі те, що не можна висаджувати одну і ту ж рослина щороку, не змінюючи місце висадки. Чому не можна так робити? Тому що, розвиваючись і зростаючи, коріння рослин віддають ґрунту певні речовини, а дещо беруть з самого ґрунту. А значить, наприклад, морква щосезону в одному і тому ж місці, виснажить ґрунт на предмет певного елемента і перенасичує її власними речовинами.

Посадка овочів після капусти на наступний рік

Досвідчений городник завжди пам’ятає про те, скільки часу і який сезон та чи інша культура знаходиться в грунті на конкретному місці. Якщо висаджувати рослини правильно і організовано, то можна досягти вражаючих результатів:

  • знизити кількість шкідників, які живуть в ґрунті;
  • зменшити ймовірність заразити рослину хворобами;
  • поліпшити і збільшити вміст в ґрунті поживних речовин;
  • зменшити негативний вплив добрив на вирощувані рослини і ґрунт.

 

 

Варто звернути увагу на капусту, культуру, яку вирощують практично на кожній дачі і кожному городі. Вона легка у вирощуванні і догляді, добре розвивається і майже завжди дає відмінний урожай. Після будь-яких культур, в тому числі і після капусти найкращим варіантом буде посадити так звані рослини — сидерати (рослини, які оздоровлюють ґрунт і вносять в ґрунт мінеральні добрива). Подібні рослини знищують мікроби в ґрунті, є джерелом білків і крохмалю, містять в собі магній, фосфор і інші корисні елементи.

Після капусти на ділянку слід висадити

Капуста належить саме до таких рослин. Після неї не потрібно прибирати бадилля, а перекопувати ґрунт потрібно разом із залишками рослини, завдяки чому ґрунт удобрюється додатковими речовинами. З висадкою капусти є одна тонкість, її можна висаджувати на одному місці два роки поспіль, але на третій сезон вже потрібно задуматися і підійти до питання заміни культури.

Після капусти на ділянку слід висадити:

  • найкраще після капусти висаджувати картоплю, баклажани, томати, моркву, буряк;
  • оптимальним варіантом висадки після капуста — буде цибуля і часник;
  • багато рекомендацій можна знайти з висаджуванням після капусти огірків.

Читайте також: 7 різновидів капусти. Фото

Які овочі не слід висаджувати після капусти:

  1. краще не садити після капусти такі культури, як бруква, редька (в останні роки, їх рідко висаджують на городах, але, тим не менш, до цієї заборони варто поставитися з увагою). Справа в тому, що капуста також як і перераховані вище овочі відноситься до сімейства хрестоцвітих, а значить, вони мають спільних шкідників і хвороби, будуть віддавати і забирати з ґрунту однакові речовини.
  2. природно, не варто садити після капусти саму капусту. Потрібно почекати хоча б два, а краще три роки. За цей час ґрунт відпочине і набереться необхідних для капусти мінеральних речовин.

Слід врахувати, той факт, що капуста в значній мірі виснажує ґрунт. А значить, після неї є необхідність в підгодівлі ґрунту добривами як мінеральними, так і органічними (компостом, золою, соломою). Потрібно відзначити, що саму капусту можна висадити після редьки, перцю, буряка, бажано, щоб по сусідству з нею були квасоля, селера, кріп.

Які овочі не слід висаджувати після капусти

Що стосується, білокачанної капусти, як відомо, вона є пізньостиглою, не кожен городник встигає перекопати ґрунт після неї, вся підготовка землі відбувається навесні. Тому після такої капусти слід висаджувати ті культури, які потрібно сіяти, наприклад, кукурудзу, квасолю і огірки.

Досвідчені городники змінюють місце для висадки тих чи інших овочів кожні два роки. Наукою доведено, що такий підхід допомагає зберегти в ґрунті необхідні для росту культур речовини і виростити по-справжньому багатий урожай.

Дивіться також цікаве відео: Як правильно садити капусту

Отже, тепер ви знаєте, що можна садити після капусти на наступний рік. Сподіваємося, що наші поради виявляться вам корисними, і ви зможете виростити багатий урожай на своїй дачній ділянці.. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Посадка овочів після капусти на наступний рік - які вибрати?