Чому скручується листя у помідорів і як з цим боротися

Що робити, якщо крутиться листя на помідорах


Чому скручується листя у помідорів, що робити і як цього уникнути

 

Чому скручується листя у помідорів і як з цим боротися

 

У помідорів скручуються листя що робити, ми вам розповімо сьогодні. Адже літо гаряча пора для городників, і причин поганого стану помідор багато, можливо це недолік елементів живлення у томатів, або хвороби, шкідники, причин маса, тому важливо розрізняти всі симптоми і правильно боротися з їх причинами. Така проблема як скручення листя у помідор загрожують Вам втратою врожаю, адже вони вже не так інтенсивно і в повній мірі вбирають сонячні промені, що негативно позначається на їх зростанні і продуктивності куща. Тому якщо Вам доріг ваш урожай, постарайтеся не зволікати і не відкладати рішення проблем у довгий ящик, а ми вам допоможемо у всьому розібратися.

Причини скручування листя у помідор:

Перш за все ми розділимо всі основні причини, на дві великі категорії: спровоковані інфекцією, не інфекційні. Давайте тепер розберемося з цим.

Якщо причина в інфекції, значить збудник бактерія помідор, як розпізнати такий вид проблеми?

Симптоми:

Спочатку хвороба себе бурхливо проявляє, все листя томатів скручується назовні, після чого у міру прогресування хвороби, листочки на верхівці стають болючими і слабкими, колір теж стає дрібним, що не зав’язується.

Методи боротьби і профілактика від скручування листя у помідорів:

Передається ця недуга в слідстві зараження насіння, ще на стадії збору його, також може бути перенесеним такими збудниками як: білокрилка, совка, тля та іншими шкідниками. На жаль пошкоджені рослини не піддаються лікуванню, найкращим рішенням буде прибрати заражені томати, а город обробити такою речовиною як «Фармайод», на осінь на зараженому місці, засійте седирати, наприклад гірчицю.

Методи боротьби і профілактика від скручування листя у помідорів:

На жаль коли у помідорів скручується листя з інфекційних причин, краще, що ми можемо зробити це подбати про те, щоб інфекція не перекинулася на інші рослини, а врятувати заражений кущ практично не реально.

Читайте також: Боротьба з фітофторою на помідорах

Далі розглянемо інші, вже не інфекційні причини того чому скручується і сохне листя у помідорів.

 

 

Скручування листя томатів через нестачу вологи

По народному цей стан називають — кучеряве бадилля, основна причина його виникнення це звичайно ж посуха. Принцип дії простий, з — за нестачі вологи рослина намагається зменшити площу своїх листів, щоб дорогоцінна рідина не випаровувалася.

Методи боротьби:

Думаємо, Ви вже зрозуміли як боротися з цією недугою, просто організуйте повноцінний полив томатів. Головне поливати великою кількістю води, не потрібно часто, можна раз в тиждень — або двічі, внести відро води під кущ, для того, щоб томати відчували себе добре, і не страждали цією проблемою.

Скручування листя томатів через нестачу вологи

На помідорах скручується листя за зайвої вологи:

Листочки починають скручуватися назовні вгору, причиною цього може бути надлишок вологи, та й таке буває. Якщо літо видалося дощовим, або Ви занадто старанно поливаєте свій город, готуйтеся побачити таку картину.

Методи боротьби:

Якщо проблема в поливі, просто скоротіть кількість поливів, і все прийде в норму, якщо ж справа в дощах, тоді можете зробити накриття за допомогою плівки. Або добре розпушити землю, щоб поліпшити дренаж, вода не буде застоюватися і це значно полегшить життя помідорам.

Листя у помідор скручується через спеку, що робити:

Якщо у Вас помідори ростуть в теплиці, спека в них може досягати позначки +34 С і вище, звичайно ж при такому порядку речей листя також починають скручуватися, що примітно, вночі коли температура опускається, листочки набувають свій початковий вигляд.

Методи боротьби:

Зробіть провітрювання теплиць регулярним заняттям, потрібно зробити якомога більше протягів, також корисним буде мульчування грунту органікою, також слід захистити посіви від прямих променів сонця. Увечері, листя можна обробляти сечовиною.

Листя у помідор скручується через спеку, що робити:

Листочки томатів скрутилися від надмірності азотних добрив:

Якщо листя закручуються в кільце, знайте причиною може послужити ваше надмірне бажання удобрити урожай, інші симптоми передозування потовщення стебла, листя стає ламким і соковитими.

Методи боротьби:

Насамперед перестати в такій кількості вносити азотні добрива на ділянку, і постарайтеся відновити баланс поживних речовин, вносячи комплексне добриво (одну чайну ложку монофосфата калію на десять л. води).

У період збору врожаю, вносьте лише калійно-фосфорні добрива.

Листя у помідор скручується через шкідників, що робити

Недолік мікроелементів може привести до скручування листя помідорів:

  • Найчастіше калій і фосфор стають причинами такої проблеми, хоча правильніше сказати їх недолік.
  • Симптоматика нестачі фосфорних елементів проявляється загорнутими листям, також вони змінюють свій відтінок, стають темно зеленого кольору.
  • Симптоми нестачі калію проявляють себе тим, що листочки закручуються вгору починаючи від краю і пробираючись до середини.

Методи боротьби:

Впоратися з цією проблемою допоможе підгодівля, причому правильна і регулярна. Вам допоможе звичайна зола, або ж якщо Ви любите добрива, можете скористатися суперфосфатом.

Листя у помідор скручується через шкідників, що робити:

Безумовно шкідники теж можуть стати причиною проблем з листям, вони як правило живуть на зворотному боці листочка і їх легко помітити. Вони висмоктують життєво необхідні елементи, і таким чином вбивають рослини. Симптомами є пожовтіння листя, утворення плям і підсихання країв.

Методи боротьби:

Тут досить просто, необхідно обробити засобами від шкідників, таким як наприклад — «Фітоверм».

Відео: Чому у помідор листя скручуються вгору, і всередину

Сподіваємося ми дали відповідь на питання — чому у помідорів скручується листя що робити. Головне правильно розпізнати симптоми і не зволікати, тоді Вам вдасться врятувати свій урожай або мінімізувати шкоду, на цьому будемо прощатися з вами, до нових зустрічей і гарного Вам врожаю!

 

Чому скручується листя у помідорів і як з цим боротися