Які лікувальні властивості має Шипшина лікарська

Лікарські властивості шипшини


Шипшина лікарська рослина

 

Які лікувальні властивості має Шипшина лікарська

 

Гарний імунітет сприяє збільшенню опірності організму до хвороботворних мікроорганізмів і інфекцій. Тому, наскільки сильний імунітет, залежить здоров’я людини. Тому слід додатково самостійно його зміцнювати.

Способів зміцнення імунітету величезна кількість. Основним з них є загартовування організму. Також важливо для цього використовувати в своєму раціоні продукти харчування та вітаміни, що сприяють зміцненню імунітету. До таких якраз і відносяться плоди шипшини.

Читайте також: Іван чай корисні властивості

Шипшина є одним з найвідоміших і дуже популярних імуномодуляторів. Шипшина — низькоросла, багаторічна, дикоросла рослина, в народі названа дикою трояндою. Виростає практично по всьому світу, крім найхолодніших регіонів. Плоди ягодоподібні виростають до двох сантиметрів завдовжки. Зовні вони червоно-оранжевого кольору, з великою кількістю волосистого насіння, дозрівають у вересні-жовтні. Збирати плоди шипшини потрібно до заморозків, щоб не втратити лікарські властивості даної ягоди.

Як сушити лікарську шипшину

Сушать плоди шипшини в сушарці або духовій шафі зі злегка відчиненими дверцятами при температурі дев’яносто — сто градусів. Відповідно до правил, висушені плоди повинні бути жовтого або буро-червоного кольору. Якщо зберігати їх в закритих банках або мішках, то плоди можна зберегти до двох років.

 

 

Як сушити в духовці шипшину відео

Шипшина лікарська рослина

Зрілі плоди шипшини збагачені вітамінами, містять велику кількість мінералів, різних кислот та інших корисних речовин. У шипшині міститься вітаміну С в кілька разів більше, ніж у смородині і лимоні. Завдяки такому багатому скупченню корисних речовин шипшину використовують не тільки як засіб для зміцнення імунітету, але і як загальнозміцнюючий, тонізуючий, і просто як вітамінний засіб. Також шипшина сприяє активізації обмінних процесів в організмі, захищає від застуди та грипу, покращує пам’ять, і навіть здатна зняти головний біль.

Шипшина лікувальні властивості

У лікувальних цілях шипшину можна використовувати по-різному. Наприклад, можна подрібнити дві столові ложки сушених плодів, залити їх 1,5 літрами води, прокип’ятити протягом п’ятнадцяти хвилин на повільному вогні, потім укутати і настояти ніч, процідити. Далі підсолодити медом і протягом усього дня використовувати як чай або замість води. Або використовувати просто сік з шипшини.

Шипшина фото

Плоди шипшини

Шипшина лікарська рослина

Шипшина фото

Ось такі має властивості шипшина, жодна рослина не може похвалитися такою кількістю корисних якостей. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво і будьте в курсі нових корисних порад.

 

Які лікувальні властивості має Шипшина лікарська