СІП — Панелі для будівництва будинків

SIP панелі - універсальний будівельний матеріал


СІП - Панелі для будівництва будинків

 

СІП - Панелі для будівництва будинків

 

Останнім часом великої популярності набули сучасні матеріали, які дозволяють зводити навіть найбільші будівлі в стислі терміни. В основному подібні споруди зводяться з СІП — панелей. Тому сьогодні на xpert.com.ua ми з’ясуємо, що таке СІП — панелі для будівництва будинку.

Для чого потрібні СІП — Панелі, і що це таке

СІП — панель — це універсальний будівельний матеріал, який використовують для зведення різних каркасних будинків. СІП панель (SIP — Структурна Ізольована панель) що складається з трьох шарів. Головним шаром вважається шар-утеплювач. Цей шар розташовується в середині, з обох сторін він покритий листами ОСП. Всі шари SIP — панелі з’єднані поліуретановим клеєм. Технологія з’єднання відбувається під спеціальним пресом і тиском в 18 тонн.

Кожна СІП панель має 3 шари. Про це вже говорилося вище. Потрібно розповісти про кожного з них. Отже, орієнтовна стружкова плита (ОСП) виготовляється з декількох шарів деревної стружки. Всі шари деревної стружки з’єднуються при цьому між собою за допомогою смол. Цей матеріал володіє хорошою міцністю і певною еластичністю. Тому з кожним днем ​​орієнтовно стружкові плити стають дедалі популярнішими. Для утеплювача СІП панелі використовується спінений пластик. Пінополістирол легкий в виробництві. Крім того, цей матеріал відмінно утримує тепло.

Варто зауважити, що будівництво споруд із СІП — панелей прийшло в нашу країну з Канади. Тому житлові будинки, які були зведені з цього матеріалу сьогодні називаються «канадськими». Незважаючи на те що цей метод будівництва давно використовується в багатьох країнах, наші жителі до такого будівництва будинків ставляться з великою недовірою. В основному люди вибирають більш надійні матеріали. Тому будівельний матеріал — цегла, сьогодні як і раніше в авторитеті.

Переваги СІП-панелей

СІП - Панелі

Кожен матеріал для будівництва має ряд переваг і недоліків. Однак будівництво будинку з SIP панелей стане розумним рішенням для кожного. І дивуватися цьому не потрібно. Адже такий будівельний матеріал володіє наступними перевагами.

 

 

 1. Подібний матеріал володіє хорошою теплоізоляцією. «Канадські» будинки в зимовий час добре зберігають тепло і дозволяють економити гроші на обігріві приміщень.
 2. Будівельний матеріал такого виду забезпечує будь-яке житло відмінною шумоізоляцією. Дійсно, СІП-панелі невеликої товщини не дають шуму і звукам проникати у житлові кімнати.
 3. SIP-панелі володіють невеликою вагою. Вага однієї такої панелі може становити від 15-20 кілограм. Тому для «канадського» будинку не знадобиться зводити потужний і дорогий фундамент. Для подібного матеріалу буде достатньо мілкозаглубленного стрічкового фундаменту.
 4. Найкоротші терміни будівництва. Отже, з СІП-панелей споруда або будинок можна побудувати навіть протягом місяця.
 5. Будівництво будинків з SIP панелей завдяки їх особливій конструкції можна здійснити в абсолютно будь-який час року. У цьому випадку немає ні яких обмежень.
 6. SIP панелі допомагають економити грошові кошти на їх перевезення та транспортуванні. І все це завдяки їх невеликій вазі.
 7. СІП панелі не бояться зовнішніх впливів. Крім цього, вони стійкі до впливу цвілі і грибка.
 8. Такий будівельний матеріал має доступну ціну. Тому цей пункт можна також віднести до переваг СІП-панелей.
 9. SIP — панелі відрізняються простотою в установці. Тому для їх установки потрібні самі панелі, саморізи і деякі знання.
 10. SIP панелі не виділяють шкідливі та алергічні речовини в повітря. Тому цей будівельний матеріал можна вважати екологічно чистим матеріалом для будівництва будинків.
 11. Це міцний будівельний матеріал. Тому вони чудово витримують абсолютно будь-які навантаження.

Недоліки СІП — панелей

Як бачите, цей будівельний матеріал володіє значною кількістю переваг. Тому фірми з будівництва будинків з Сіп панелей використовують цей матеріал для того, щоб побудувати будинки абсолютно будь-якого розміру. Однак незважаючи на це, всі види Сіп панелей мають певні недоліки.

Отже, СІП — Панелі мають наступні мінуси:

 • Подібний матеріал володіє горючістю. Дійсно, під час пожежі будинки з СІП-панелей згоряють повністю і дуже швидко.
 • Будівельний матеріал такого виду позбавлений доброго екологічного показника. У деяких випадках SIP виділяють в повітря шкідливі речовини, які можуть бути небезпечні для його жителів.
 • СИП-Панелі, на жаль, позбавлені стійкості до гризунів. Тому миші можуть зіпсувати цей матеріал.

SIP панелі - універсальний будівельний матеріал

Практично всіх людей турбують недоліки цього будівельного матеріалу. У першу чергу людей хвилює вогнестійкість SIP панелей. Варто зауважити, що хвилюватися сильно на потрібно. Адже на виробництві кожну СІП панель обробляють спеціальним розчином, який підвищує вогнестійкість цього матеріалу.

Кілька слів потрібно сказати про екологічність матеріалу. Звичайно ж, деякі склеювальні компоненти виділяють в атмосферу в невеликій кількості шкідливі речовини. Але вони не здатні завдати шкоду людині і її здоров’ю.

Читайте також: Які є будівельні матеріали

Тепер настав час розглянути проблему з гризунами, які можуть завдати шкоди практично будь-якому будівельному матеріалу. Миші, щури та інші гризуни потрапляють в будинок різними шляхами. Але деякі люди вважають, що СІП панелі вважаються ідеальним середовищем для проникнення цих тварин.

Варто зауважити, що це думка помилкова. Адже утеплювач закритий з обох сторін плитами ОСП. Стружка, яка просякнута смолою є серйозною перешкодою для гризунів. А сам утеплювач не викликає інтересу у таких тварин з причини того, що він є неїстівним.

Різновиди утеплювачів СІП-панелей

Як утеплювач і ущільнювача може бути використана:

 • мінеральна вата,
 • пінополістирол,
 • скловолокно,
 • пінополіуретан,

Пінополістирол

Проте з цих матеріалів найпопулярнішим матеріалом вважається — пінополістирол.

Такий матеріал володіє комірчастою структурою. Крім того, він має деякі переваги. Отже, пінополістирол стійкий до вологи, грибків і іншим паразитам. Такий матеріал не є комфортним середовищем для проживання гризунів. Крім цього, цей матеріал володіє тривалим терміном служби.

Що стосується інших матеріалів для утеплювача, то вони теж мають своїми плюсами і мінусами.

Мінеральна вата

Приміром, мінеральна вата забезпечує приміщення хорошою тепло — і звукоізоляцією.

До недоліків цього утеплювача можна віднести неприємні відчуття, які можуть з’явитися на шкірі після необережного використання мінеральної вати.

Пінополіуретан

Наступний утеплювач пінополіуретан підходить для будівництва в місцевості з вологим кліматом.

Скловолокно

А ось скловолокно застосовується як утеплювач дуже рідко. І тому має один недолік, коли цей матеріал під впливом температури + 40 С починає деформуватися.

Відео: Будинок із СІП Панелей

 

СІП - Панелі для будівництва будинків