Скільки всього яєць несе курка в день: як можна підвищити несучість

Як підвищити і покращити несучість курей в домашніх умовах


Скільки всього яєць несе курка в день: як можна підвищити несучість

 

Скільки всього яєць несе курка в день: як можна підвищити несучість

 

Кури невибагливі і широко поширені на особистому подвір’ї. Їх утримують переважно заради яєць. З нетерпінням дочекавшись, поки в гнізді з’явиться перше яєчко, мимоволі замислюєшся над нагальними питаннями. Наприклад, в якому віці молодички починають нестися, як збільшити і стабілізувати її продуктивність, скільки яєць в день несе курка, як довго несучка буде радувати яйцекладки.

Дуже багато власників особистих господарств розводять на ділянках курей. Ці птахи вважаються універсальними і продуктивними. Багато їх містять у себе на присадибних ділянках. Останнім часом все частіше задають питання — чому кури клюють яйця, що робити? Відповімо на це поширене питання в даній статті і розберемо основні причини даного явища. Більше ви можете знайти у нашій статті.

Коли починають нестися кури — в якому віці

У птахівництві три основних напрямки. Породи або кроси, що відносяться до одного з них, мають строго певний термін дозрівання. Незначні відхилення можливі, але не суттєві. Природжені несучки дозрівають рано. Нестися вони починають з 4,5-5,5 місяців. Це стосується як курей чистих порід, так і яєчних гібридів (кросів), хоча останні цілком можуть порадувати яєчком вже в 4 місяці.

Кури м’ясо-яєчного напрямку дозрівають довше. Нестися універсальні молодички поступово починають в 5,5-6,5 місяців. М’ясні кури будуть стабільно нестися найпізніше — з 7-8 місяці. Важковаговики спочатку нарощують масу і тільки потім піклуються про потомство.

Як не дивно, на термін очікування першого яєчка величезний вплив має те, де ви роздобули своїх курочок. Адже в племінному господарстві або на птахофабриці вам точно скажуть, яка порода або крос незабаром влаштується на подвір’ї, чого і найголовніше, коли від них чекати.

Коли починають нестися кури

На ринку, при покупці з рук або при щедрому подарунку у вигляді десятка курчат від сусідки, ніяких гарантій немає. Кури будуть, швидше за все, помісні, а це значить, що термінів вони дотримувати не стануть, добре, якщо взагалі нестися почнуть.

Скільки яєць може знести курка в день, тиждень, місяць і рік 

При існуванні абсолютно різних напрямків у вирощуванні домашньої птиці стає абсолютно логічним, що показник, який характеризує, скільки яєць несе курка в рік, залежить від того, до якого з них вона відноситься.

 

 

Яєчні кури є рекордсменами в несучості. Невеликі і дуже рухливі, вони самовіддані трудівниці. Їх продуктивність знаходиться в межах 200 — 240 яєць. У яєчних гібридів вище: 280-320 шт. Влітку такі курочки несуться часто, майже щодня. Взимку — рідше. В середньому виходить від одного яйця в день до одного в два дня, в залежності від пори року. При цьому за місяць від яєчних курей можна отримати від 17 до 26 яєць, в тиждень — 4-6 шт.

М’ясо-яєчні кури несуться менше 160-180 днів на рік. Стабільно — раз в дві доби. В місяць універсальна курка несеться досить добре: 13-15 шт., А в тиждень — 3-4 шт.

Скільки яєць може знести курочка

М’ясні несуться найгірше, але при їх виведенні стояли інші пріоритети. Продуктивність однієї такої курочки знаходиться в межах 120-160 на рік. Яйця у важкоатлетів крупніші, ніж ті, які несе курка несучка. В середньому виходить, що 1 яйце з’являється раз в три дні. В місяць можна очікувати 10-13 шт., В тиждень — 2-3 шт.

Потрібно враховувати, що у курей є періоди линьки, коли вони беруть паузу в яйцекладки. Це ж відбувається при прояві інстинкту насиджування. У несучок він втрачений, особливо у кросів, а м’ясні та м’ясо-яєчні періодично намагаються вивести потомство.

Як підвищити несучість курей

На продуктивність курей впливає безліч факторів, не тільки походження. В першу чергу — збалансоване харчування з достатньою кількістю поживних речовин, мінералів, вітамінів і амінокислот. Величезний вплив має наявність в кормі джерела тваринних протеїнів. Хороший, різноманітний, повноцінний раціон — запорука високого імунітету несучки, а значить і гарантія великої кількості яєць.

Важливо знати міру. Більше корми — не означає краще. При його надлишку кури воліють «жирувати», їм уже не до яєць.

Щоб стимулювати збільшення кількості яєць, курей необхідно підтримувати спеціальними добавками для несучок, — преміксами, або годувати якісним промисловим комбікормом. Крім корму, потрібно дбати про освітлення, температуру і умови утримання.

Як підвищити несучість курей

При клітинному розміщенні контроль мікроклімату в курнику виходить на перший план: вони цілий рік містяться в однакових умовах, які виключають стрес від перепадів і змін режиму. При підлоговому утриманні необхідно забезпечити суху і чисту підстилку. У антисанітарії і при підвищеній вологості спостерігається високий ризик ураження курей різними захворюваннями і ослаблення імунітету.

Є кури, які продовжують нестися взимку навіть в неопалюваному курнику, однак падіння температури нижче нуля загрожує припиненням яйцекладки. Тому рекомендується підтримувати в приміщенні тепло.

На кількість яєць впливає і рівень освітлення. Світловий день для несучки повинен становити близько 12-14 годин. Взимку, коли природна тривалість скорочується, обов’язково включають в курнику додаткове джерело світла.

Скільки років несуться кури

Продуктивність курей, яка залежить від породи та умов утримання, на жаль, має обмеження за часом. Пік по інтенсивності і кількості яєць доводиться на 1-2 рік життя. Потім кури несуться все гірше, щорічно зменшуючи свої показники на 10-20%.

Скільки років несуться кури

Кроси яєчних курей на птахофабриках відбраковують через рік нещадної експлуатації. У домашніх умовах до несучкам відносяться більш гуманно. Нерідко тут вони доживають і до 3-х років. Тримати довше не має сенсу. Витрати кормів будуть колишніми, а м’ясо стане непридатним до використання (стане гумовим).

Навіть цінні, залишені на породу кури, рідко живуть довше п’яти років. До цього часу кількість яєць стає мінімальним, а за якістю вони вже не придатні для інкубації. Тому вважається, що оптимальний термін життя курки, коли вона виправдовує корми яйцями і ще може порадувати наваристим бульйоном — не більше 3-х років.

Скільки років будуть жити ваші кури, залежить тільки від вас. Але прецеденти, коли заслужених трудівниць не списував з рахунків, а дають можливість закінчити земний шлях природним чином, є. На знак подяки за смачні і корисні яйця. Домашні кури для багатьох стають майже членами сім’ї.

Відео: Скільки яєць в день зносить одна курка

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваших курей ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua.

 

Скільки всього яєць несе курка в день: як можна підвищити несучість