Улюблена з дитинства яблуня Слава Переможцям: посадка і догляд за плодовим деревцем

Якісні саджанці літнього сорту яблуні Слава переможцям


Улюблена з дитинства яблуня Слава Переможцям: посадка і догляд за плодовим деревцем

 

 

Яблуня Слава Переможцям, посадка і догляд за якої не відрізняється складністю, була виведена в далекому 1928 році на садівничої станції ім. Симиренка. У 1975 році була прийнята Держреєстру, який рекомендував її для вирощування практично на всій території СРСР. Сорт швидко завоював популярність і любов садівників за свою невибагливість, хорошу врожайність, приголомшливий смак плодів.

Сорт яблуні китайка золота — незвичайний вид культури, плоди якого в народі називають «райськими яблучками». Саме дерево також має високодекоративні якості, тому широко використовується в ландшафтному дизайні. Більше ви можете знайти в нашій статті.

Яблуня домашня Слава Переможцям (пізня) — опис сорту

Опис сорту - Яблуня домашня Слава Переможцям (пізня)

Слава Переможцям — це середньостиглий сорт, плодоношення якого багато в чому залежить від регіону вирощування. У південних регіонах визріває як річний, в середній смузі як ранній осінній сорт. Деревце виростає сильнорослим до 6 м у висоту і 5 м в діаметрі. Крона на початку широкопірамідна, але з роками змінює свою форму, стає овальної або округлої через те, що гілки починають розростатися в сторони. Нижні гілочки розташовуються до стовбура під кутом 65°-75°, а верхні 40°-50° .

Пагони на початку росту мають червонувате забарвлення і приємну глянцевитість. Виростаючи, стають коричневими. Листові пластинки злегка опущені, приємного блідо-фісташкового забарвлення, іноді трохи жовтуваті. За формою бувають округлими або трохи довгастими з невеликим вигином по центральній жилці.

Цвіте яблуня рясно рожевими, округлими квітами. Бутони і тичинки біля основи приємного червоного забарвлення. У садах і розсадниках під час цвітіння можна насолоджуватися ефектним виглядом яблунь, що нагадують пишні і неймовірно ароматні рожеві хмари.

Урожайність сорту яблуні Слава Переможцям

Урожайність сорту Слава Переможцям

Дерево приносить стабільний урожай. Плоди відрізняються великими розмірами і округло-довгастою формою, гладенькі з ледь відчутними ребрами. Середня маса одного яблука становить 125-180 г. Колір плодів світло-зелений, вони покриті рожевим рум’янцем, який плавно розтікається по всьому яблучку. Зрілі яблука виглядають дуже красиво. Вони рум’яні, рожево-зелені з невеликим восковим нальотом. Дуже ароматні, з великою кількістю соку, з ніжною білястої або трохи кремовою м’якоттю. На смак кисло-солодкі, десертні.

Говорячи про опис сорти яблуні Слава Переможцям, слід згадати, що її плоди після повного дозрівання погано утримуються на дереві. Вони падають, розбиваються і стають непридатними для зберігання. Важливо вчасно збирати врожай, так як перезрілі яблука стають позбавленими смаку, з пухкою «ватною» м’якоттю. Зазвичай плоди вживають свіжими, готують з них сік, переробляють, так як вони досить швидко псуються.

 

 

Сорт Слава Переможцям потребує запиленні іншими яблучними сортами. Без присутності поруч в радіусі 40 м потенційних запилювачів вона дасть не більше 4% можливого врожаю.

Садівникам необхідно садити поруч або стежити, щоб на сусідніх ділянках росли яблуні зі схожим періодом цвітіння.

Найбільш придатними обпилювачами для сорту Слава Переможцям є :

  • Боровинка;
  • Звичайна Антонівка;
  • Вадімовка;
  • Делічія;
  • Мелба.

Яблуня починає плодоносити в середній смузі на 6-8 рік. У південних районах процес починається на 4-5 рік. Чим північніше території, де вирощують Славу Переможцям, тим пізніше вона починає плодоносити.

Яблуня Слава Переможцям: посадка і догляд

Яблуня Слава Переможцям: посадка і догляд

Купувати саджанці для посадки краще в перевірених розплідниках. Вони повинні бути з міцною кореневою системою, без сухих або загнилих корінців, зі здоровою корою без пошкоджень. Кращими для посадки є однорічні або дворічні яблуньки висотою 150 см. Висаджують їх восени під час листопаду або навесні після розмерзання ґрунту. Але у саджанця при цьому пагони повинні ще спати. Якщо посадка проводиться восени, з саджанця видаляють все листя.

Садять молоді яблуні на ділянці із заляганням грунтових вод не ближче, ніж 3 м до поверхні грунту. Місце має бути добре освітлене. Деревам потрібно багато сонячного світла. Крона у яблунь сорту Слава Переможцям розростається широко і раскидисто, тому між деревами залишають відстань більше 4,5 м. Це необхідно для повноцінного зростання самої яблуні і формування, дозрівання плодів.

правильна посадка яблунь Слава Переможцям

Посадку проводять в теплий, ясний день. Краще, щоб сонце було не дуже активним. За тиждень до планованої посадки викопують ямку 50-60 см в діаметрі і глибиною 1м. На 1/3 заповнюють її сумішшю з деревної золи, перегною, дерну і мінеральних добрив.

Під час посадки в ямку вкопують кілочок, щоб він виступав на 50 см над нею. Саджанець встановлюють посередині, обережно розправляють корінці і заповнюють яму ґрунтом. Після заповнення ями грунт злегка притоптують і виливають під кожну яблуньку 10 л теплої води. Мульчують соломою, торфом, ялиновим гіллям. Підв’язують деревце до опори.

Подальший догляд за яблунею сорту Слава Переможцям

Подальший догляд за яблунею сорту Слава Переможцям - фото

Як і всім плодовим деревам —  яблуні Слава Переможцям потріббен після посадки і догляд, що полягає в поливі, формуванні крони, підгодівлі, захисту від хвороб.

У сорті яблуні Слава Переможцям погана посухостійкість. При нестачі води молодий саджанець гине, доросле дерево хворіє, скидає зав’язі і плоди, що вже зав’язалися .

У жарку пору яблуні поливають щотижня по 30 л на кожен саджанець. При не спекотній погоді поливають деревця, орієнтуючись на підсихання верхнього шару грунту.

Догляд за яблунею Слава переможцям

Крона, яка пишна і швидко розростається закриває доступ сонця до плодів і землі, тому Слава Переможцям потребує регулярної обрізки. Це необхідно не тільки для краси, а й для запобігання розвитку захворювань, опадання яблук.

Обрізку проводять на початку другого після посадки яблуні сезону. Якщо цього не робити вона буде давати невеликі врожаї дрібних яблук. Під час першої обрізки вершину вкорочують на 10 см. Роблять це навесні протягом наступних 3 років. Потім тільки підтримують крону, проріджуючи її і прибираючи зайві, а також хворі гілки восени і навесні.

Внесення підгодівлі та обрізка яблуні сорту Слава Переможцям 

Внесення підгодівлі, обрізка яблуні сорту Слава Переможцям

Після посадки яблуні Слава Переможцям необхідний і догляд у вигляді підгодівлі, хоча б 2 рази за сезон. Навесні вносять азотовмісні підгодівлі. В кінці літа підгодовують фосфорно-калійними добривами, азотисті повністю виключають. Калій з фосфором допомагають дереву добре пережити зиму за рахунок визрівання деревини. Це значно вплине на формування майбутніх плодів.

Сорт схильний до багатьох захворювань. Це плодова гниль, цитоспороз, борошниста роса, парша, молочний блиск. Для захисту від парші деревця обробляють фунгіцидами (наприклад, препаратом Топаз). Від інших хвороб обробляють саджанці бордоською рідиною, мідним купоросом, засобом Хом.

Щоб яблуня давала хороші врожаї в наступні роки, її ретельно готують до зимівлі. Для цього видаляють хворі, засохлі гілки, грунт під деревами перекопують, прикореневу зону мульчують товстим шаром органіки.

Побілка стовбура дерева яблуні сорту Слава Переможцям

Кору білять вапном з фунгіцидами для запобігання їх пошкодження зайцями. Нижню частину стовбура обв’язують лапником, огороджують деревця металевою сіткою метрової висоти. Цих маніпуляцій досить для благополучної зимівлі яблунь.

Слава Переможцям — сорт яблунь, виведений ще в СРСР, але до сих пір користується популярністю у садівників. У селекції він використовується як донор для створення яблук з прекрасним товарним виглядом.

Відео: Осіння яблуня Слава Переможцям (посадка і догляд)

Ще більше цікавої та корисної інформації про садівництво ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua.

 

Улюблена з дитинства яблуня Слава Переможцям: посадка і догляд за плодовим деревцем