Слива розчепірена червонолиста — витончена прикраса саду

Слива розчепірена Нігра (Prunus cerasifera Nigra)


Слива розчепірена червонолиста - витончена прикраса саду

 

Слива розчепірена червонолиста - витончена прикраса саду

 

Облагороджування заміських ділянок декоративними культурами набирає популярності. Для цієї мети ідеально підходить слива розчепірена (алича) з темно-червоним листям, корою і плодами. Витончене деревце з пурпуровою кроною вносить особливий колорит в садовий простір і стає акцентом в ландшафтному дизайні.

Всі пурпурні сорти аличі легко переносять обрізку, тому крону можна сформувати під будь-яку ідею ландшафтного дизайну. Прекрасно виглядає окремо зростаюча червонолиста слива, вигідно виділяючись на тлі навколишньої зелені. Інтенсивне насадження створює оригінальний живопліт, додатковою перевагою якого стає висота.

Після масивної обрізки декоративна слива перестає плодоносити.

Слива червонолиста (Prunus cerasifera Nigra) — опис та характеристика

Слива червонолиста - опис

Алича з пурпуровою кроною має безліч сортів з незначними відмінностями. Серед них: висота дерева, потужність розгалуження, швидкість росту, обрис і відтінок листя, форма і смак плодів. Якщо від сливи розчепіреної очікується не тільки декоративна функція, але і отримання врожаю, то цьому приділяють першорядну увагу при виборі.

Для досягнення найкращого естетичного ефекту сорт декоративної червонолистої сливи підбирається з урахуванням інтенсивності посадки. При високій щільності насаджень потрібні дерева з невеликим об’ємом крони.

Загальний опис сливи червонолистої:

 • Середня висота — 6 м.
 • Добре піддається обрізці.
 • Плоди дрібні, не соковиті, без вираженого смаку.
 • Цвітіння починається в квітні.
 • Урожай дозріває пізно — перед осінніми заморозками.
 • Добре протистоїть посухі та морозам.
 • Не хворіє, але піддається нападу попелиці.
 • Середня тривалість життя — 50 років.
 • Має два варіанти вирощування: в формі багатостовбурного куща і штамбового дерева.

У ландшафтному дизайні декоративну сливу з червоним листям використовують для врівноваження облаштування саду, створення фокусного елемента. Одиночним деревом затінюється зона відпочинку , а груповими насадженнями створюється висока огорожа.

 

 

Слива розчепірена — популярні декоративні сорти

Слива розчепірена - популярні декоративні сорти фото

Великою популярністю користується слива розчепірена Нигра. Загальну любов сорт здобув за дивовижне поєднання декоративних і смакових характеристик. Солодкі й соковиті сливи — прекрасний бонус до пишної пурпурової крони. Нигра добре приживається в умовах будь-якого клімату.

Сорт Цистит зростає красивим пірамідальним чагарником, який відрізняється швидким ростом. Плоди не мають особливо приємного смаку.

Піссарда — ще один популярний сорт декоративної сливи з червоним листям. Дерево володіє густою кроною. Листя відрізняються не тільки насиченим бордовим кольором, але і незвичайною формою, урожай не несе харчової цінності.

Хесс відноситься до повільно зростаючого сорту. Листя з початку до кінця вегетації змінюють забарвлення з зеленого на пурпурний з кремовою окантовкою. За якістю плодів Хесс не можна прирівняти до сливи розчепіреної Нигра, але їх смак досить приємний.

Посадка полуниці в серпні- захід відповідальний, що вимагає певних навичок і знань агротехніки. Правильна висадка ягідної культури в серпні дозволяє рослинам зміцніти до зимівлі і сформувати гідну врожайність в наступному році. Більше про це читайте в нашій статті.

Посадка і догляд за декоративною сливою червонолистою

Посадка і догляд за декоративною червонолистою сливою

Для висадки на ділянку підходить саджанець віком від 1 до 5 років. Дворічна рослина має досягти 1,5-метрової висоти і мати в середньому чотири основних кореня по 30 см. На основному стеблі має бути як мінімум три бічних пагони.

Після висадки 5-річний саджанець не обов’язково пережене в розвитку 2 або 3-річний. Пошкодження масивних коренів здатне надовго зупинити розвиток крони.

Для розчепіреної сливи підходить місце з такими характеристиками:

 • відсутність вітрів;
 • хороший дренаж ґрунту;
 • висока освітленість.

Посадка червонолистої аличі відбувається в кілька етапів:

Особливості розмноження сливи розчепіреної кісточками 

 • Підготовка ґрунту. За кілька місяців до посадки обрану ділянку очищають, проводять глибоку культивацію та знезараження ґрунту. Вносять суміш піску, гною і суперфосфату. За тиждень до посадки викопується яма 60 см глибини і 1 м ширини. Викопана земля змішується з компостом і деревною золою, засипається назад і рясно поливається. У центрі поглиблюється кілочок.
 • Підготовка саджанця. За дві години до посадки коріння сливи розчепіреної занурюються в розчин фунгіциду.
 • Посадка аличі. Коріння розміщуються в лунці таким чином, щоб в результаті коренева шийка саджанця перебувала на відстані 2 см від землі. Землю слід ущільнити і рясно полити, сливу підв’язати до кілка.

Після посадки сливи декоративної червонолистої важливо подбати про правильний догляд. У нього включається полив три рази на місяць, який кожен раз повинен закінчуватися мульчуванням ґрунту. Підживлення вводиться на третьому році. Відповідні періоди для внесення добрив: до набрякання бруньок, формування плоду, через тиждень після збору врожаю.

Посадка червонолистої аличі

Досвідчені садівники рекомендують щорічно чергувати мінеральні добрива з органічними. Обрізку червонолистої сливи з метою формування крони проводять навесні через рік після перенесення у відкритий ґрунт. Важливо пам’ятати про необхідність регулярної санітарної обрізки , що включає видалення криво зростаючих пагонів.

Кількість шанувальників сливи розчепіреної з червоним листям постійно зростає, адже вона дарує високу естетичну насолоду натомість — простий догляд. Витончена рослина здатна облагородити найпростішу в оформленні заміську ділянку.

Відео: Особливості розмноження сливи розчепіреної кісточками 

Ще більше читайте про посадку різних дерев читайте на нашому сайті xpert.com.ua

 

Слива розчепірена червонолиста - витончена прикраса саду