Як зробити снігоприбирач з бензопили «Дружба»

Снігоприбирач своїми руками з бензопили Дружба: покрокова інструкція з фото


Снігоприбирач з бензопили «Дружба»: покрокова інструкція

 

Як зробити снігоприбирач з бензопили «Дружба»

 

Невеликий снігоприбирач з бензопили дружба допоможе власнику дачі очистити двір і прилеглу територію від снігу. Для виготовлення саморобки не потрібно купувати дорогі запчастини. Раму і корпус снігоочисника можна зварити з завалявшогося у дворі металу. Головне, щоб в наявності був робочий двигун. Чим потужніший мотор, тим продуктивнішим буде саморобний снігоприбирач з бензопили вийде зробити своїми руками.

Як працює снігоприбирач з бензопили та з чого він складається

Конструкція і робота саморобного снігоприбирача нічим не відрізняється від заводських аналогів. Рушійну силу забезпечує мотор, тому бажано, щоб він був потужний. Краще взяти двигун для снігоприбирача з бензопили «Дружба» або «Урал». Мотори цих марок характеризуються витривалістю, потужністю і тривалим терміном експлуатації.

Крім самого двигуна від бензопили, для снігоочисної техніки знадобиться зварити раму. Щоб машина пересувалася сама, її можна оснастити приводом і поставити колісну пару або гусениці. Простіше прикріпити знизу полози. Тоді машину доведеться штовхати, щоб вона їхала як на лижах. Сам корпус снігоочисника вигинають і зварюють з листового металу. Робочим механізмом є шнек. Він загрібає дисковими дожами сніг, перемелює його, а дві обертові лопатки виштовхують пухку масу через відвідний рукав.

Як працює снігоприбирач з бензопили та з чого він складаєтьсям

Вдосконалені саморобні снігоочисники додатково оснащують роторною насадкою. Конструкція нагадує пилосос і складається з крильчатки з навареними лопатями. Ротор снігоприбирача поміщають в круглий корпус, після чого кріплять ззаду до ковша шнекового механізму. Під час обертання вентилятор втягує пухкий сніг, що надходить від шнека. Усередині корпусу сніжна маса додатково перемелюється і сильним повітряним потоком викидається через відвідноий рукав.

Важливо! Напрямок викиду снігу оператор регулює козирком на рукаві. Для зручності користування на снігоприбиральник його краще зробити поворотного типу.

Як виготовити снігоприбирач з бензопили: послідовність виконання робіт

Щоб сконструювати снігоприбирач з бензопили своїми руками, треба підготувати креслення. Складного тут нічого немає. Загальну схему машини можна побачити на фото. Найскладнішим  буде процес створення шнека, але до цього ще треба дійти. Роблячи снігоприбиральну машину з бензопили, габарити ковша і шнека розраховують так, щоб вони виконували захоплення снігового покриву шириною 50 см і висотою 40 см. Якщо потужність мотора з «Дружби» або «Уралу» дозволяє, то розміри конструкції можна збільшити.

 

 

Як виготовити снігоприбирач з бензопили: послідовність виконання робіт

Отже, знайомимося, як зробити снігоприбирач з бензопили, можливо старої, але робочої:

 • Насамперед при виготовленні снігоприбирача з бензопили «Урал» або «Дружба» потрібно перевірити сам мотор на працездатність.Якщо двигун легко заводиться і стабільно працює, його потрібно звільнити від шини, рукоятки і інших механізмів, непотрібних для снігоприбирача.
 • Ківш зварюють з металевого листа.Спочатку згинають півколом смугу шириною 50 см, а потім приварюють бічні полиці.Усередині діаметр ковша повинен бути на 2 см більше габаритів шнека.Оптимальними є розміри: діаметр дискових ножів ротора — 28 см, ковша — 30 см.
 • Зверху по центру ковша прорізають отвір діаметром 150 мм.Сюди приварюють патрубок для викидного рукава.Якщо шнекова конструкція буде вдосконалена вентилятором, то ззаду на корпусі прорізають ще один отвір.Тут буде закріплений кожух ротора з крильчаткою.
 • Вал шнека на снігоприбирач своїми руками можна зробити зі шматка металевої труби круглого перетину діаметром 20 мм.По центру приварюють лопатки.Вони будуть викидати сніг.З обох сторін до труби приварюю цапфи.На них насаджують підшипники №305.З боку приводу цапфу роблять довшою.На неї насаджують зірочку.У комбінованій шнекороторній конструкції замість лопаток ставлять редуктор. Він передає крутний момент від шнека до вентилятора.Щоб уникнути заклинювання підшипників на шнеку, їх треба ставити тільки закритого типу.Заглушки допоможуть запобігти потраплянню піску і бруду.

Механізм створення снігоприбиральної машини

 • Дискові ножі вирізають із сталевого листа.Спочатку випилюють кільця, розрізають збоку в будь-якому місці, після чого розтягують в сторони.Утворені півкільця спіралі наварюють на вал витками у напрямку до лопаток.Кромку ножа простіше залишити, якщо вона рівна, але крижаний наріст такий шнек навряд чи здолає.Тут можна постаратися вирізати зубчасту крайку, яка легко впорається зі злежаним снігом, а також розпиляти тонку крижану кірку.

Радимо прочитати: Снігоприбиральна машина — опис, особливості і характеристика

 • Можна саморобні снігоприбиральні машини оснащувати шнеком з гумовими ножами.Їх часто вирізають лобзиком з автомобільних покришок.Але така конструкція впорається тільки з пухким снігом.
 • Щоб встановити шнек всередину ковша, на бічних полицях болтовим з’єднанням кріплять маточини підшипників.Тут важливо точно визначити центр, інакше барабан буде виляти, а ножі чіплятимуться за корпус ковша.
 • Коли раніше зроблена конструкція ковша буде укомплектована шнеком, настає момент подумати про приєднання до снігоочисника двигуна бензопили.Тут потрібно зварити раму, на якій будуть закріплені всі елементи снігоприбирача.

Моделювання снігоприбирача з бензопили

 • На фото зображена схема найпростішої рами.Її зварюють з металевого куточка. Оптимальний розмір конструкції – 48*70 см. Посередині розташовують перемичку, а до неї кріплять два поздовжніх елемента, підганяючи під кріпильні елементи мотора бензопили.
 • Для руху снігоприбирача підійде будь-яка колісна пара.Її можна з’єднати приводом з мотором від бензопили, щоб вийшла самохідна машина.Недоліком такої конструкції є погана прохідність по глибокому снігу.Простіше замість коліс використовувати дерев’яні полози. Лижі легко їдуть по снігу і не провалюються.
 • Коли збір рами з ходовою частиною буде завершено, на неї кріплять ківш зі шнеком.За ним встановлюють знятий своїми руками з бензопили двигун.Шківи робочого вала двигуна і шнека з’єднують ременем.Якщо ви обрали зірочки, тоді надягніть ланцюг.

Як самостійно зробити снігоприбиральну машину з двигуном від бензопили

Весь зібраний механізм снігоприбирача потрібно провернути рукою. Шнек повинен легко обертатися, а ножі та деталі — не чіплятися за елементи рами і ковша. Після отримання позитивного результату завершують збирати снігоприбирач з бензопили. Залишилося до рами закріпити паливний бак, зробити рукоятки управління, а всі робочі механізми закрити кожухом з оцинковки.

У фіналі настає найбільш хвилюючий момент — запуск двигуна. Якщо не допущено помилок під час складання, то з початком роботи мотора почне обертатися шнек. Оператору залишається надіти на вихід ковша рукав з козирком і можна пробувати чистити сніг.

Відео: Як самостійно зробити снігоприбиральну машину з двигуном від бензопили

Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як зробити снігоприбирач з бензопили «Дружба»