Снігоприбирач з бензопили своїми руками

Снігоприбиральна машина своїми руками з бензопили


Як зробити саморобний снігоприбирач з бензопили своїми руками: схеми та креслення з фото

 

Снігоприбирач з бензопили своїми руками

 

У зимовий час стає дуже актуальною тема снігоприбирача, так як сніг все сипле і сипле, а нам з вами потрібно підніматися і йти вперед … на роботу, по господарству, в магазини. Прогрес не стоїть на місці, і сучасні умільці поставилися творчо до створення своїми руками снігоприбиральних машин, здатних розчищати снігові замети, прочищати проходи. З чого тільки не придумують ці агрегати: з мотоблоків, з бензопил.

Дана стаття постарається прояснити для Вас процес створення невеликого снігоприбирача зі звичайної бензопили. Така снігоприбиральна техніка легка, нею легко управляти і не дуже складно зробити, а для того, щоб Ви всі побачили і представили, пропонуємо вашій увазі креслення снігоприбирачів.

Читайте також: Як утеплити балкон своїми руками

Бензопила потужністю від 5 к.с. і вище ідеально підійде для даного снігоприбирального агрегату. Розглянемо процес створення снігоприбирача на основі бензопили «Урал 2Т». Інерційна муфта зчеплення, що є у мотора даної бензопили, грає важливу роль запобіжника і при попаданні инородного предмета в ротор відразу ж реагує, відключаємо трансмісію, тим Самим оберігаючи агрегат від вкрай небажаних поломок. Також мотор «Уралу 2Т» забезпечений понижуючий редуктором 1: 2.

Для зручності виготовлення не будемо використовувати велику кількість точених деталей і дорогі матеріали, наше завдання, як можна більше полегшити складання даної конструкції для дачі. Цей снігоприбиральник тим і хороший, що деталі і матеріали доступні і легко виготовляються.

Снігоприбиральник з бензопили, креслення:

Як зробити саморобний снігоприбирач з бензопили

Отже, перед нами креслення снігоприбиральної техніки на основі мотора від бензопили:

Снігоприбиральник з бензопили, креслення:

Як Ви помітили, мотор від бензопили щоб уникнути усіляких перекосів під час роботи (нерівномірно захоплення снігу ковшем, або вилянием з боку в бік самої снігоприбиральної машини) розміщується на поздовжньої осі.

Щоб повністю використовувати деталі бензопили «Урал 2Т», приєднаємо до агрегату бензобак «Уралу», закріпивши його двома болтами на рульовій опорі. Управляти дросельною заслінкою нам допоможе звичайна ручка газу, що є у мотоцикла.

Рама для снігоприбирача зварюється з металевих труб з квадратним перетином 20х20х1,7 мм. і являє собою ківш, два важелі та рульову поперечину. До речі, верхня частина ковша виконана з квадратної труби меншого перетину, а саме 10х10х1,7 мм. Для обтягування ковша застосовується оцинкована жерсть, що має товщину не менше 0,5 мм. Прикріпити ж листи жести до рами допоможуть звичайні заклепки з алюмінію, діаметром 5 мм.

А для того, щоб ківш агрегату з легкістю ковзав по поверхні снігу, слід приварити до нижньої частини ковша металеву пластинку з габаритами 600х40х4 мм, і вже до цієї пластині приклепати такого ж розміру смужку з поліетилену.

 

 

А тепер звернемо свою увагу на головний робочий орган снігоприбирача із бензопили.

Снігоприбиральник з бензопили

Ним є вал, з наваренними на нього шнеками:

Снігоприбираx з бензопили

Отже, шнековий ротор складається з:

 • Валу, виготовленого зі звичайної труби 1/2 «;
 • Веденої зірочки, закріпленої на валу (z = 33);
 • Двох опорних підшипників, закріплених в самому корпусі;
 • Спеціальної металевої пластини, що іменується «крилом» ротора, з габаритами 30х4 мм;
 • Двох роторних лопастєй;
 • Восьми шнекових лопастєй;
 • Чотирьох крил для лопастєй шнека;
 • Двох опорних куточків.

На робочому валі розміщуються ротор і два зустрічно спрямованих один до одного шнека. Для виготовлення робочого вала, приготуйте звичайну водопровідну трубу 22х2 мм і відріжте від неї відрізок, довжиною 568 мм.

Вал повинен закінчуватися підшипниками, для того, щоб це стало можливим, Вам потрібно приварити на двох кінцях труби (вала) цапфи зі сталі (наконечники), які і будуть кріпитися до підшипників.

Тепер поговоримо про підшипники. Для нашого агрегату знадобляться два закритих кулькових підшипника 40х16х16 мм. Щоб закріпити сталевий корпус підшипників на рамі, потрібно вирізати два металевих куточка розміром 25х25х4 мм і за допомогою двох болтів М8х40 мм прикрутити до рами.

На самому валу, в самому його центрі, слід закріпити ще одну зірочку, яка транслює за допомогою ланцюгової передачі крутний момент від мотора до валу. Ця важлива зірочка повинна мати 33 зуба з кроком 12,7, а кріпитися вона буде до фланця за допомогою чотирьох болтів М6х30мм. Ланцюг для передачі можна взяти від мотоцикла. Для зручності і щоб уникнути поломок найкраще ланцюгову передачу заховати в сам корпус снігоприбирача.

Читайте також: Снігоприбиральна машина з мотоблока

Тепер потрібно приварити лопасті до робочого валу, за допомогою яких буде захоплюватися сніг. Беремо 12 смужок зі сталі (по 6 з кожного боку) і приварюють їх, до них будуть кріпитися лопасті шнека.

Щоб виготовити самі лопасті шнека, потрібно приготувати легкий дюралюмінієвий лист товщиною 4 мм і за допомогою інструменту вирізати такі собі підкови. Завдяки тому, що лопасті не є цілісними, їх буде легше кріпити і демонтувати в процесі поломки.

Щоб ваш снігоприбирач міг впоратися із влежаним щільно снігом, слід на лопастях шнека нарізати зубчики. Після цього за допомогою болтів закріплюємо полулопасті на крилах шнека болтами Мб. Всі виступаючі частини вкручених болтів щоб уникнути розкручування в процесі роботи слід обрізати і гарненько заклепати.

Снігоприбиральна техніка своїми руками

Перед вами показана рама снігоприбиральника (шасі) для бензопили:

 • Бензобак від бензопили;
 • мотор;
 • Колесо снігоприбиральника;
 • Вал карданний;
 • Вузол з підшипниками;
 • Провідна зірочка снігоприбирача.

електричний снігоприбирач своїми руками

Ротор снігоприбирача має дві лопасті, які можна виготовити як з Дюран, так і зі сталі, товщиною в 2 мм, якщо Ви поставите лопасті з нержавійки, буде взагалі чудово.

ручний снігоприбирач

Щоб при обертанні вала лопасті не вдаряти, слід прикрутити їх. Відміряти однакову відстань по обидві сторони валу. Дотримуючись при установці лопастей ротора і шнека симетрію, ми, тим самим, врівноважуємо конструкцію. При установці ротора на підшипниках також слід врівноважити конструкцію, збалансувати її.

Міняємо в двигуні провідну зірочку редуктора на карданну передачу, завдяки чому редуктор двигуна з’єднується з ведучою зірочкою ланцюгової передачі, яка має 17 зубців і крок 12,7 мм. Цю зірочку потрібно встановити на карданном валу, в самому кінці другого коліна. У корпусі агрегату встановлені два кулькових підшипника закритого типу, габаритами 40х16х17 мм, на них якраз і спирається карданний вал.

Читайте також: Конусний дровокол своїми руками

Сталевий корпус за допомогою куточків розміром 40х40х4 мм і мають довжину 120 мм болтами кріпиться до рами. Зі звичайної водопровідної труби довжиною 550 мм і діаметром 26 мм виготовляємо вісь, на кінцях якої приварюються дві цапфи з зовнішнім діаметром 20 мм, а потім на них встановлюються колеса з уже вбудованими підшипниками, взяті від звичайних двоколісних візків. Закріпити колеса можна за допомогою болтів М10х30 мм.

Для того, щоб відкинути захоплений шнеками сніг в потрібному напрямку, потрібно на ковші закріпити спеціальний рукав, однак при щільному снігу рукав може забиватися, це потрібно враховувати і передбачити.

Відео: Бензиновий снігоприбирач своїми руками з бензопили

Ознайомившись з кресленнями снігоприбирача, зробленого своїми руками на основі бензопили, Ви можете власноруч з підручного матеріалу виготовити дане чудо техніки, яке, між іншим, буде важити всього 35 кг, буде маневреним і економним.

На цьому все, наша стаття  «Як зробити саморобний снігоприбирач з бензопили своїми руками» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Садова техніка» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Схожі записи:

 

Снігоприбирач з бензопили своїми руками