Снігоприбиральна машина з мотоблока: пристосування і насадки

Як зробити снігоприбиральну машину з мотоблока своїми руками


Снігоприбиральна машина з мотоблока: пристосування і насадки

 

 

Сьогодні Ви зможете дізнатися, як можна вдосконалити мотоблоки для очищення снігу.

Міні-трактори вважаються найціннішими помічниками для власників власної земельної ділянки або дачі. Ця агротехніка змінила важку ручну працю, це значно вплинуло на якісну обробку ґрунту, і дозволяє значно економити час на роботу.

У зимовий період міні-трактори можна експлуатувати для прибирання сніжної маси. Найпростіший варіант, це зробити снігоприбиральну машину з міні-трактора самостійно, для цього Вам знадобитися спеціальна снігоприбиральна насадка, яка збирається на заводі. Але, деякі майстри воліють не витрачати зайві кошти на заводські насадки, і збирають їх самостійно з підручних матеріалів, в роботі він такий же, як і заводський.

Снігоочисні насадки на міні-трактор: різновиди та їх використання

Виготовлювачі підвісного оснащення пропонують вашій увазі кілька варіантів снігочисних насадок до міні-трактора, які відрізняються типом прибирання снігу. Нещодавно випавша сніжна маса добре вимітається з землі обертовими щітками. Подібні снігоприбиральні машини просто необхідні, якщо у Вас декоративні доріжки. Щітка закріплюється під навісом на вал, що крутиться.

 

зробити снігоприбиральну машину з міні-трактора самостійно

 

За одне проходження міні-трактор, який оснащений подібною щіткою, здатний очистити майданчик в радіусі метра.

Ви можете налаштувати кути охоплення за кількома напрямками: ліво, право і перед собою. Також можна відрегулювати і висоту зачистки, це значно спростить експлуатацію підвісного оснащення.

Снігоочисні насадки на міні-трактор: різновиди та їх використання

Як зробити з мотоблока міні-бульдозер

З вологим і вже давно випавшим снігом Ви не впораєтеся крутящимися щітками. Для цього необхідно використовувати навісну лопату — саморобний відвал. Міні — трактор з подібними насадками схожий на невеликий трактор, який може розчистити шар снігу. Нижня частина лопати обладнана стрічкою з гуми, це необхідно для того, щоб захистити доріжку і сам апарат від поломки. Кріпиться підвісна сніжна лопата до тягової установки, в цьому допоможе передня частина багатофункціонального зчеплення. Подібний бульдозер здатний очистити метр площі в ширину. Коригувати сніговал можна свічкою і в трьох напрямках. Швидкість міні-трактора, який оснащений такою лопаткою, в момент збирання може становити понад 5 км \ год.

Як зробити з мотоблока міні-бульдозер

 

 

Снігоприбиральну лопатку — саморобний відвал прикріплюють до міні-трактора тоді, коли необхідно прибрати площу від давно випавших опадів.

Читайте також: Як зробити Саморобний міні-трактор своїми руками

З значними обсягами випавших опадів найкраще впорається снігоприбиральна машина шнекороторного типу. Під час використання цього підвісного снігоприбирача для міні-трактора, який до того ж володіє найбільшим виробленням з усіх вище перерахованих різновидів, може збирати опади до 25 сантиметрів у глибину. Основним складовим будови цієї насадки є звичайний транспортер, у поєднанні з лопатевими колесами. Транспортер що крутиться збирає сніг, який за допомогою лопатевих коліс пересувається вгору. Снігова маса, коли проходить через спеціалізоване розширення з силою виштовхується на велику відстань від очищеной площі. Дивитися за роботою дуже захоплююче.

Підвісний снігоприбирач для міні-трактора шнекороторного типу призначений в основному для великих площ.

Як зробити снігоприбиральну машину з мотоблока

Важливо знати! У будові багатофункціональних міні-тракторів немає систем, які здатні захищати шнекоротор від проникнення всередину гальки і льоду. Така функція повинна обов’язково бути присутньою у зимовій техніці. Важливо не забувати це, і під час керування міні-трактором, бути особливо пильним. Інакше, доведеться ремонтувати снігоприбиральну машину.

Кілька рекомендацій з використання міні-трактора взимку

Якщо брати до уваги те, що міні-трактори призначені для експлуатації в теплу пору року, то при використанні в зимовий період, дачна техніка повинна міститися в теплі. Це дозволить Вам приступати до роботи відразу, не втрачаючи часу на підігрів.

Дуже добре, якщо Ви заміните тип масла для регулятора. Під впливом холоду масло може загуснути. Саме тому ми Вам рекомендуємо перейти на водянисту марку або обзавестися синтетичним маслом, яке виготовляють спеціально для незвичайних умов.

Як зробити снігоприбиральну машину з мотоблока

Як зробити снігоприбиральну машину з мотоблока своїми руками

Для того щоб прибирати випавші опади не обов’язково використовувати сам міні-трактор, достатньо лише мотора.

Щоб виготовити корпус транспортера снігоприбиральної машини можна використовувати дахове залізо. Для виготовлення бічних частин використовують фанеру товщиною 1 см. Раму можна зварити з залізного кута. Трубу в півдюйма використовують як ручки, а з труби ¾ можна зробити вал транспортера. Нещільний пропил, який зроблений посередині труби, використовують для закріплення залізної пластинки, величиною 12 на 27 см. Металеві пластини потрібні для того, щоб кручення вала могло відкидати випавші опади.

Як виготовляють снігоприбиральні машини

Сніг до лопати повинен посувати двох заходний транспортер, для його виготовлення потрібна бічна частина покришки або шнекова стрічка товщиною 1 см. З 1, 5 метра транспортерної стрічки можна зробити 4 колечка.

Для виготовлення снігоприбиральної машини своїми руками, Вам знадобитися наступне:

  • Покрівельний метал;
  • Шнекова стрічка;
  • Фанера;
  • Залізні кути;
  • Підшипник;
  • Труби.

Для закріплення плити знімного мотора, який Ви візьмете у міні-трактора, до трубки вертикально приварюється куточок з металу. Щоб вал безперешкодно входив в замкнуті підп’ятники потрібно на його кінцях зробити кілька спилів. Після цього вал зменшитися в діаметрі. Для прокладки у формі зірки з одного краю потрібно зробити отвір.

Запам’ятайте! Підп’ятник повинен бути закритим, тому що не можна допустити щоб туди потрапив сніг. Транспортер рухається за рахунок ременів або ланцюгів, у випадку, якщо на моторі від міні-трактора вмонтовано колесо. Всі потрібні матеріали Ви можете придбати в будь-якому авто-магазині.

Будову рекомендується ставити на лижі, тому як колеса можуть провалюватися в сніг. Лижі можна спорудити з брусів, на цю підставу можна закріпити накладку, щоб домогтися більшого ковзання. Замість звичних накладок Ви можете використовувати коробки, які застосовують під час прокладання проводки.

Снігоприбиральна машина на лижах краще ковзає, тому Вам доведеться докладати менше сили. Розворотне поглиблення, необхідно для того, щоб відкидати сніг в правильному напрямку, можна виготовити з пластикової труби, найголовніше, щоб вона була великого діаметру. Закріплюється воно на подібній трубі, тільки меншій в діаметрі, яка приєднана до основі транспортера. До розворотного поглиблення закріплюється каналізаційна труба, яка потрібна для того, щоб направляти викид сніжної маси. У діаметрі жолоб повинен бути більше, ніж ширина лопатки транспортера, щоб не відбувалося затримування снігу.

Запам’ятайте! Розворотне поглиблення можна відрегулювати не тільки на напрямок, але і на дистанцію. Довгота поглиблення має вплив на дальність, на яку може «полетіти» сніг.

Полегшити працю бажає кожен. Прочитавши цю статтю, Ви тепер знаєте, як зробити снігоприбиральну машину з мотора міні-трактора або мотоблока та інших матеріалів, багато хто не захоче робити це самостійно, і приймуть рішення придбати готову техніку. Купити насадку для прибирання снігу набагато простіше, це обійдеться Вам дешевше в кілька разів. А для того, щоб зібрати це самостійно, Вам необхідно тільки витратитися на деякі запчастини, ну і витратити трохи свого часу. У тому чи іншому випадку, Ви назавжди забудете про проблему прибирання сніжної маси з вашою площі.

Саморобна снігоприбиральна машина з мотоблоку

На цьому все, наша стаття  «Снігоприбиральна машина з мотоблока: пристосування і насадки» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Садова техніка» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Схожі записи:

 

Снігоприбиральна машина з мотоблока: пристосування і насадки