Снігоприбиральна машина — опис, особливості, характеристика та принцип роботи снігоприбиральної машини

Як правильно обрати снігоприбиральну машину для дому та дачі


Снігоприбиральна машина

 

Снігоприбиральна машина - опис, особливості, характеристика та принцип роботи снігоприбиральної машини

 

Кожна снігоприбиральна машина має електричний або бензиновий двигун. Основна перевага електричного двигуна полягає в тому, що як тільки пристрій включають в мережу, то він одразу ж готовий працювати. Однак є один недолік — постійно потрібно мати джерело харчування. Є варіант з генератором, однак це також може викликати складнощі в роботі. Кабель, який буде тягнутися за снігоочисником, створює певні незручності,   хоча є можливість скористатися подовжувачем.

Особливості бензинового і електричного снігоприбирачів

Так, електричний двигун має невеликий розмір і вагу. Для того, щоб управляти електричним снігоочисником, не потрібно проявляти особливих навичок. Так як техніка невелика, то і місця для її зберігання потрібно небагато. Якщо говорити про ефективність електричного мотора, то він значною мірою поступається бензиновому двигуну, який сильніший в кілька разів. У той же час електродвигун не потрібно обслуговувати так часто, як бензиновий мотор. Немає необхідності постійно заливати масло і бензин. Для того, щоб прибрати пухкий сніг на дачі, використовується електричний снігоприбирач.

Особливості бензинового і електричного снігоприбирачів

Зате снігоприбиральна техніка на бензиновому двигуні дозволяє прибирати сніг, який випав кілька днів назад або утрамбований. Особливої уваги оператора для бензинових двигунів не потрібно. Єдине умова — це заправка та своєчасна заміна масла.

Обираємо снігоприбиральну техніку для дому

При виборі снігоприбиральної машини завжди потрібно звертати увагу на її потужність. Якщо в електричних двигунах потужність вимірюється в ватах, то в бензинових двигунах — в кінських силах. Споживач також зобов’язаний поцікавитися моторесурсом техніки, адже завжди важливо, як має експлуатуватися техніка. Зрозуміло, чим більше потужність пристрою, тим більше доведеться витрачати більше коштів на її заправку та масло. Чим потужніше снігоприбирач, тим більше шуму він видає.

Обираємо снігоприбиральну машину

Визначаємо потужність нашого снігоприбирача

В першу чергу, визначаємо потужність, якої вистачить для виконання поставлених завдань. Для того, щоб прибрати невелику територію, досить буде використовувати снігоприбирач, який має потужність до 5 кінських сил. Така техніка буде проста в експлуатації і зберіганні. В основному малопотужні снігоприбиральні машини є несамохідними. Потужність двигуна йде тільки на роботу збиральних механізмів. Для прибирання ділянки в п’ять соток, досить буде мати пристрій на 6,5 кінських сил. Тут конструкція буде куди складніше, ніж в попередньому варіанті. Снігоприбиральна машина, яка оснащується чотиритактним двигуном, має самохідну систему.

Визначаємо потужність нашого снігоприбирача

Дальність відкидання снігу становить приблизно 8 метрів. Для того, щоб прибрати велику територію, доречно використовувати потужні снігоприбиральні машини, де потужність досягає 11 кінських сил. З огляду на   те, що ця техніка викидає далеко сніг, має великий моторесурс, значить вона витрачає палива багато.

Читайте також: Снігоприбиральна машина з мотоблока: пристосування і насадки

 

 

Як обрати шнек для снігоочисника

Основний пристрій, який допомагає прибирати сніг — це шнек снігоприбирача. Він встановлений в ковші. Пристрій шнека нагадує гвинт, який забирає сніг, пропускає його через машину, подрібнює і викидає в сторону. Вентилятор служить для того, щоб відкидати сніг. Є кілька конструкцій снігоприбирачів. Наприклад, зустрічаються машини, де сніг одразу після прибирання відкидається в сторону. Він не подрібнюється, за рахунок чого дальність кидка незначна. Якщо ви забираєте сніг на плитці у дворі, то можна не турбуватися про те, що покриття зіпсується дією шнека. На його краях встановлені гумові ущільнювачі.

Подібна техніка використовується для прибирання снігу в невеликому дворі.

Як обрати шнек для снігоочисника

Варто відзначити, що двоступеневі агрегати мають велику продуктивність. Тут сніг спочатку збирається в ківш, а потім перемелюється. В такому вигляді його легше відкидати на велику відстань. Але є і триступінчаті снігоприбиральними. Така снігоприбиральна машина використовуються на великих територіях. Найчастіше всього подібна техніка зустрічається на озброєнні комунальників.

У таких машинах є два шнека, які збирають сніг, та перемелюють його на дрібні частинки. Потім потужний вентилятор відкидає утворену масу на велику відстань.

Самохідна і несамохідна снігоприбиральна машина

Створені снігоприбиральні машини мають самохідні установки, або ж працюють без них. Конструкція досить проста: створений привід, який надає руху снігоприбирачу, який забирає певну потужність у двигуна.

Для того, щоб самохідна техніка пересувалася, оператору все ж потрібно штовхати машину, але при цьому прикладаються мізерні зусилля. Власники заміських ділянок віддають перевагу подібним снігоприбиральним машинам у використанні, так як вони мають невелику вагу і достатню потужність для прибирання ділянки. Все, що потрібно робити — це завести двигун і катати машинку по ділянці, задаючи напрямок руху.

Самохідна і несамохідна снігоприбиральна машина

Самохідна машина має трансмісію, тобто кілька швидкостей. Чим більше передач, тим краще для оператора. Все залежить від того, наскільки щільний сніг, яка ділянка і так далі.

Самохідні пристрої мають значну вагу. Завдяки задньому приводу, техніка стає маневреною. Застосовувати великі самохідні снігоприбирачі краще всього на великих територіях. Потужність цього двигуна така, що працювати пристрій може тривалий час без зупинок. Найчастіше всього цей вид техніки використовується комунальними службами міст.

Відео: Як обрати снігоприбиральник — основні ознаки та характеристики

Переваги та недоліки гусеничних та колісних шасі снігоприбиральників

У продажу зустрічаються колісні та гусеничні снігоприбиральні машини. Очевидно, що гусенична техніка на снігу буде краще працювати, ніж колісний апарат. Особливо корисною снігоприбиральна машина буде там, де ділянки покриті льодом, де є бордюри або виступи. Гусеничний снігоприбиральна машина дозволяє прибирати будь-який сніг на всіх ділянках. Недоліком подібної техніки є те, що неможливо швидко поміняти напрямок руху і знизити швидкість. Для того, щоб повернути техніку, потрібно відключити одну гусеницю. Це займає час. У такому випадку колісний снігоприбирач має переваги.

Переваги та недоліки гусеничних та колісних шасі снігоприбиральників

Колісні снігоприбирачі  мають велику вагу, але хорошу маневреність. Є такі варіанти моделей, коли на кермі є гідропідсилювач. На твердих поверхнях колісна снігоприбиральна машина відмінно експлуатується, але варто тільки їй виїхати на пухкий сніг, як починається пробуксовка, зупинки.

Яка буває ширина ковша снігоприбиральної машини

Ще один важливий параметр при виборі техніки — це ширина ковша. Чим більше вона, тим більше можна прибрати снігу за мінімальну кількість проходів. Ті пристрої, які не мають самохідних установок, дозволяють прибирати сніг шириною смуги до 55 сантиметрів. Зате ширина збиральної смуги для самохідних снігоприбирачів становить до 90 сантиметрів. Якщо вам потрібно прибрати невелику ділянку, то ширини ковша в 55 сантиметрів буде цілком досить. Є й такі снігоприбирачі, які здатні прибирати сніг на ширині смуги до 115 сантиметрів. І це вже професійна техніка, яка оснащена двигуном на 15 кінських сил.

Чим більше ширина, тим краще продуктивність — це очевидно. Але разом з тим втрачається і маневреність пристрою. Тому на невеликих ділянках краще використовувати снігоприбирач з маленьким ковшем — буде місце нормально розвернутися.

Яка буває ширина ковша снігоприбиральної машини

Ще один параметр — це висота забору снігу. Деякі моделі оснащені лижами, які регулюють цю висоту. Наприклад, якщо поверхня має нерівності, то ківш потрібно підняти, щоб шнеки не пошкодили покриття. Тоді на ківш кріпляться лижі.

Радимо прочитати: Снігоприбирач з бензопили

Як правильно запустити снігоприбирач самостійно

Запуск снігоприбиральної техніки на бензиновому двигуні здійснюється за рахунок стартера. Для того, щоб запустити техніку, потрібно тільки натиснути на кнопку. Перевага стартера полягає в тому, що двигун буде запущений навіть тоді, коли техніка стояла на морозі. В такому випадку навряд чи вдасться вручну повернути маховик — масло густіє.

Живлення стартера здійснюється за рахунок акумулятора, який іноді потрібно заряджати від звичайної розетки. Є й прості конструкції, де запуск двигуна проводиться вручну. Не зважаючи на те, що цей варіант є застарілим, зате він актуальний тоді, коли акумулятор розрядиться.

Відео: Як обрати снігоприбиральну машину для дачі

Є пристрої, які дозволяють збагачувати суміш, відкриваючи й закриваючи дросельну заслінку. додатковим пристроєм на снігоочисник є фара. Можна обійтися і без неї, але набагато комфортніше працювати при освітленні, з огляду на те, що взимку день короткий, а прибирати сніг іноді доводиться ввечері або рано вранці. Крім того, таким чином забезпечується безпека оточуючих людей. Найсучасніші і дорогі моделі мають навіть функцію підігріву ручок дачної техніки. Це потрібно для того, щоб оператор відчував себе максимально комфортно при роботі.

На цьому все, наша стаття  «Снігоприбиральна машина з мотоблока: пристосування і насадки» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Садова техніка»,  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Снігоприбиральна машина - опис, особливості, характеристика та принцип роботи снігоприбиральної машини