Сонячні батареї для дому: вартість комплекту, установка та характеристика

Особливості установки Сонячних батарей (сонячних панелей)


Сонячні батареї для дому

 

Сонячні батареї для дому: вартість комплекту, установка та характеристика

 

Зміст !

Альтернативна електроенергетика досягає з кожним роком все більших масштабів. Підвищений інтерес до цього напрямку викликаний двома перевагами: зниження витрат в перспективі і збереження первозданності навколишнього середовища. Сьогодні прогресивні методики видобутку електрики дісталися до будівель, що знаходяться в приватних володіннях, це питання ми сьогодні і розглянемо на xpert.com.ua.

Для постачання приватних володінь постійним електричним струмом, на будівлях встановлюють сонячні батареї. Вчені добилися великих успіхів, більше 200 років працюючи над удосконаленням систем по перетворенню світлових хвиль в електричний струм. Розглянемо переваги і характеристики різних типів сонячних батарей, середньоринкову вартість комплекту, особливості монтажу та експлуатації автономних електростанцій в приватному будинку або дачі.

Принцип роботи сонячних батарей фото

Принцип роботи сонячних батарей для дому

У основі роботи пристрою лежить закон фотоефекту. Під дією видається сонцем електромагнітного випромінювання — видимого світла — перетворювач з кремнію або альтернативного матеріалу випускає електрони. Таким чином фотоелектрична система, встановлена на даху приватного будинку, стає джерелом безперебійного електропостачання для його жителів. Розгляд питання про вартість сонячних батарей для дому правильно починати зі знайомства з існуючими різновидів фотоелектричних установок. Сьогодні цей ринок досить добре сформований, так що споживач має можливість вибрати систему, що задовольняє індивідуальні потреби сім’ї.

Комплект сонячних батарей фото

Комплект сонячних батарей забезпечить безперебійну подачу електрики в будинку

Який комплект фотоелектричної установки купити для приватного будинку

Розвиток інженерної думки привів до створення трьох основних категорій фотоелектричних систем. Кожна з них має конструктивні і технологічні особливості, відрізняється деякими нюансами функціонування.

Сонячні батареї I категорії — автономні

Головна відмінність систем цієї групи — відсутність підключення до централізованої мережі електропостачання. Устаткування, підключене до установки, отримує пряме харчування. Автономні системи забезпечені акумуляторними батареями, що дозволяє мати безперебійне електропостачання в період нестачі сонячного світла.

Сонячні батареї II категорії

Сонячні батареї II категорії — відкриті

Дане обладнання підключається до системи централізованого електропостачання через інвертор. Акумулятор не входить в комплект. Коли рівень споживаної потужності стає вище вироблюваної, фотоелектрична система відключається, переводячи прилади на харчування від основної електромережі. У протилежній ситуації блокується центральна електромережа. Це найбільш економний і надійний варіант. Однак при повній відсутності централізованого електроживлення робота системи неможлива.

Сонячні батареї III категорії — комбіновані

Особливістю установки є надходження надмірно виробленої електроенергії в основну мережу. Сонячні батареї з такою комплектацією найбільш дорогі.

Порада! На випадок одночасного відключення основного каналу електропостачання та дефіциту сонячного світла слід придбати невеликий за обсягом електрогенератор. Цей крок захистить від несподіваних перебоїв в електропостачанні будинку.

Вартість сонячної електростанції для приватних володінь

Зважившись переходити на економний режим постачання будинку електрикою, важливо враховувати ціни не тільки на комплект, але також на його установку і обслуговування. Конкретну вартість сонячних батарей назвати досить важко, так як на її формування впливає більше, ніж один фактор.

 

 

сонячні електростанції для приватних володінь

На ціну комплекту впливає:

 • категорія системи;
 • потужність;
 • якість;
 • виробник.

Дізнатися приблизну вартість комплекту автономної електростанції для будинку, допоможе розрахунок на підставі доступних даних. Відомо, що для вироблення 1 Вт потужності потрібно затратити близько 25 грн. Неважко підрахувати витрати на придбання комплекту, який виробляє 100-200 Вт потужності (достатньої для невеликого будинку) — 3000 — 6000 грн. Варто врахувати, що цей розрахунок охоплює увагою фотоелектричне обладнання найнижчої якості.

Сонячні батареї I категорії - автономні фото

За комплект I категорії, що характеризується номінальною потужністю 2 кВт доведеться заплатити щонайменше 40 — 50 тис. грн.

При виборі комплекту сонячних батарей для приватного будинку важливо також враховувати гарантію безперебійного забезпечення електроенергією. Це особливо важливо для підтримки стабільної роботи встановлених в будинку систем опалення, зовнішнього та внутрішнього спостереження, пожежної сигналізації та комп’ютерного забезпечення.

Ціна неповного комплекту фотоелектричної системи

Щоб зрозуміти, наскільки доцільно в конкретному випадку придбання комплекту сонячних батарей для дому, потрібно зробити наступне: співвіднести вартість одиниці потужності, виробленої централізованою електромережею з ціною на такий же обсяг потужності, перетворюється з сонячного світла. Проведення порівняння нинішніх цін, показує, що таке співвідношення становить 8-9 разів на користь фотоелектричного обладнання.

Вихідна напруга сонячних батарей -12 В, 24 В і більше. Характеристики елементів комплекту дозволяють застосовувати їх окремо, без підключення всього комплекту. Нагадаємо, для отримання 1 Вт необхідно затратити близько 60 рублів на фотоелектричне обладнання.

Комплект сонячної електростанції

Для отримання 1 Вт з сонячної енергії необхідно витратити близько 20-30 тис. грн

Перейдемо до конкретики локального використання. Наприклад, якщо для освітлення маленької площі вам необхідна лампочка на 25 Вт, розрахована на напругу 12 В, для цієї мети можна придбати сонячну батарею з відповідними параметрами, яка обійдеться приблизно в 2000 рублів. До необ’ємної фотоелектричної системи можна підключити маленький колодязний насос з параметрами — 200 Вт і 24 В. Заснована на ньому система поливу буде служити більше 10 років і обійдеться близько 40 — 50 тис. грн.

Комплект сонячних батарей на дачу

Плануючи використання фотоелектричної системи на дачі, важливо врахувати кілька нюансів:

 • стабільність централізованої подачі електрики в районі;
 • ризик виникнення крадіжки в період відсутності на дачі;
 • необхідна потужність електрифікації.

Найчастіше на дачі встановлюють комплект сонячних батарей I категорії, тобто автономного типу. Автономне електропостачання для будинку з малим енергоспоживанням фінансово вигідно. У деяких випадках використовують мобільний комплект.

Комплект сонячних батарей на дачу фото

Цікаво! За даними, отриманим шляхом аналізу, виявлено, що вигідним є використання фотоелектричних установок для дачного будинку з площею до 300 м2.

Cистема сонячного автономного опалення для будинку

На сонячній енергії побудована робота не тільки фотоелектричних систем, але і колекторів для опалення та підігріву води. При використанні якісної установки можна заощадити понад 30% коштів, що йдуть на ці потреби.

Сонячний колектор являє собою панель товщиною 10 см з площею 1 × 2 м. Різновиди в межах зазначених габаритів різняться між собою коефіцієнтом втрати тепла, який відображає кількість теплової енергії, що передається рідкому теплоносія. Для однієї сучасної панелі сонячного колектора ця величина складає 1,2-5 Вт / м2 × К.

Cистема сонячного автономного опалення

Вартість опалювальної системи на сонячній енергії

Важливо розуміти, що коли мова йде про ціну сонячної теплостанції для будинку, зазвичай мається на увазі придбання повного комплекту. У нього входить насос, бак, акумулятор та інші складові. За такий набір в середньому потрібно віддати від 40 до 85 тис. грн.

Вартість опалювальної системи

Якщо розглянути вартість окремо взятої панелі сонячного колектора, то за 1 м2 при коефіцієнті втрати тепла 2,7 доведеться віддати 7-10 тис. грн. Вітчизняний аналог обійдеться в середньому на 15% дешевше, китайський — на 40%.

Важливо! Вартість гарячої води можна скоротити більш ніж в половину, якщо поєднати системи колекторів і батарей, що працюють на випромінюванні денного світила.

Ціна однієї панелі сонячної батареї і цілого комплекту від різних виробників

Альтернативна енергетика, спрямована на перетворення сонячного випромінювання в постійний струм, стрімкими кроками рухається вперед. Кількість компаній, які виготовляють подібні системи, збільшується з кожним роком. Лідируюче місце в виробництві сонячних пристроїв для отримання електрики і тепла займає Китай.

Середня вартість панелі (200 Вт) / комплекту (2 000 Вт) сонячних батарей від різних виробників (в гривнях):


 • Китай — Helios Haus, Suntech і ін. — 5 000/80 000
 • Росія — ТСМ і Hevel Solar — 6 000/80 000
 • Європа — Viessmann Group, Solarworld і ін. — 7 000/110 000
 • Азія — Motech, Kyocera, Sanyo і ін. — 6 000/8 000
 • США — First Solar — 12 000/18 000

Якщо взяти для прикладу більш потужний комплект — 5 000 Вт — від китайського виробника, то він обійдеться приблизно в три рази дорожче.

Ціна однієї панелі сонячної батареї

Залежність вартості комплектів сонячних батарей від якості обслуговування

Перш ніж зважиться на покупку, необхідно поцікавитися не тільки вартістю комплекту сонячних батарей і надійністю фірми-виробника, а й якістю надаваних послуг фірми-постачальника.

Привабливо низька вартість комплекту для енергопостачання будинку може пояснюватися наступними обмеженнями послуги:

 • не проводиться попередній розрахунок;
 • не проводиться проектування;
 • доступні не всі комплектуючі;
 • комплект доставляється, але не монтується;
 • не проводиться логістика;
 • не проводиться сервісне обслуговування.

Батареї і колектори, що працюють на природному освітленні

Дуже важливо знайти продавця, який надає допомогу в установці сонячних систем, починаючи з проектування, надає всі комплектуючі і включає гарантійне обслуговування в період експлуатації. Співпраця з надійною фірмою-продавцем, що працює з якісною продукцією і з настроєм на задоволення потреб покупця — запорука гарного настрою і спокою.

Перспективи у розвитку сонячної енергетики

Батареї і колектори, що працюють на природному освітленні стають доступними все більшій частині населення способом видобутку електрики і тепла. Зростає ефективність подібних пристроїв і зручність в експлуатації. У майбутньому, з розвитком цієї галузі електроенергетики, на автономне забезпечення перейде величезна кількість сімей. Це принесе з собою безпеку з екологічної точки зору.

Сонячні панелі для дому фото

Сучасне обладнання, що перетворює сонячне світло в енергію і тепло, надійно і в перспективі прослужить багато років. Фотоелектричні системи і сонячні колектори для приватних будинків — впевнений крок у майбутнє. Це якість, надійність і безпеку.

Дивіться відео: Сонячні панелі для дому

 

Сонячні батареї для дому: вартість комплекту, установка та характеристика