Сорт томату Хурма: опис, характеристика та відгуки з фото

Як вирощувати жовтий помідор сорту Хурма у відкритому грунті


Сорт томату Хурма: опис та характеристика при вирощуванні у грунті

 

Сорт томату Хурма: опис, характеристика та відгуки з фото

 

Шукаєте щось новеньке для своєї земельної ділянки? Як вам ідея посадити жовтий томат Хурма? Характеристики та опис сорту, що містяться в цій статті нашого сайту про городництво, покликані допомогти Вам з рішенням. За досить короткий час сорт помідорів Хурма придбав загальну популярність, а значить, йому було чим звернути на себе увагу?

Помідори сорту Хурма — коротка характеристика сорту

Опис кущів. Томат Хурма відрізняється потужним стеблом і високою, завдяки чому досягається хороша стійкість в період літньої спеки. У плівковому укритті (де, зокрема, і рекомендують вирощувати ці помідори) кущі досягають висоти 1, 5 м, в городі — 80 см. Період дозрівання плодів середній, врожайність — 3-4 кг з куща.

Кущ томата сорту Хурма

Кущ томата сорту Хурма

Характеристика плодів. Цей нюанс особливо цікавить дачників і фермерів. Так ось, на радість тих і інших сорт томату Хурмаволодієпрекрасними якостями салатних помідорів:

• щільна шкірка — не розтріскуються, добре переносять тривале зберігання і перевезення;
• мала кількість насіння всередині плоду;
• соковита і м’ясиста м’якоть;
• приємний смак;
• велика кількість каротину в складі і не багато органічних кислот — можна використовувати в дієтичному харчуванні;
• яскраво-оранжевий колір — відмінна прикраса столу.

 

 

М'ясистий помідор сорту Хурма

Плоди томата Хурма недостатньо малі, щоб їх можна було солити або консервувати цілком, проте вони смачні, коли їх переробляють в подрібненому вигляді. Варто відзначити один важливий нюанс — при перезріванні помідори сорту Хурма стають кислими.

Особливості вирощування жовтого томату Хурма

Вирощування розсади. Для посадки насіння на розсаду слід взяти спеціальний грунт для помідорної розсади або змішати городню землю з торфом. Для усунення кислот в грунт варто додати трохи золи. При посадці насіння томата Хурма потрібно враховувати, що зійдуть з них приблизно 90%. Для швидкої появи паростків ємкість з посіяним насінням слід накрити плівкою і поставити в тепле місце. Коли на кожному сіянці утворюється по два листочка, їх можна пікірувати в окремі горщики.

Читайте також: Кращі сорти помідор в Україні для дачі на 2020 рік

Загартування і пересадка. За один-два тижні до висадки на постійне місце розсаду слід загартувати. Для цього її ненадовго виносять на вулицю, поступово збільшуючи ці тимчасові інтервали. Важливо знати, що не варто виносити на вулицю горщики з мокрим субстратом — слід дочекатися підсихання верхнього шару грунту. На підготовлену ділянку землі томати Сорти Хурма висаджують у віці 55-60 днів.

Кущі помідорів сорту Хурма вимагають підв'язки

Тонкощі догляду за жовтим томатом. М’ясисті плоди будуть пригинати кущ до землі, тому в описі догляду за цим сортом томатів ви завжди будете читати про необхідність підв’язки. На одному квадратному метрі землі допускається посадки не більше 4 одиночних кущів. На помідорах Хурма утворюється занадто багато пагонів і щоб рослина не витрачала на них сил, які йому потрібні для розвитку смачних і корисних плодів, частину з них слід видаляти. Забувати про поливи і підгодівлі томата неприпустимо. Для кореневої системи важливий доступ кисню, тому потрібно часто рихлити ґрунт на грядках. Томат Хурма проявляє чималу чутливість до зниження температури, саме тому йому підходить більше теплиця, а не город.

Читайте також: Голландські сорти томатів

Отже, Ви вже вирішили посадити жовтий, смачний і корисний томат Хурма? Характеристика і опис сорту, наведені в цій статті, повинні були Вас переконати в тому, що цей помідор гідний рости на ваших грядках. Не позбавляйте себе радості з’їсти смачний і поживний плід веселого забарвлення!

Відео: Вирощування жовтого томату Хурма

Рекомендуємо переглянути рубрику вирощування помідорів де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашими томатами. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Сорт томату Хурма: опис, характеристика та відгуки з фото