Найкращі сорти чорних помідорів та їх особливості вирощування у відкритому грунті

Найпопулярніші сорти чорних помідорів для вирощування у відкритому грунті


Найкращі сорти чорних помідорів з описом та фото для вирощування у відкритому грунті

 

Найкращі сорти чорних помідорів та їх особливості вирощування у відкритому грунті

 

Сорти чорних помідорів почали вирощувати порівняно давно, ще в середині минулого століття, в якості експерименту, шляхом схрещування звичайних червоних томатів і диких. З тих пір вони завоювали своє місце в серцях садівників, так як не перестають дивувати і залучати своїм екзотичним видом.

Переваги чорних помідорів при вирощуванні в Україні

Насправді чорні помідори — це звичайні томати, що відрізняються тільки забарвленням і дуже насиченим смаком. Екзотичний зовнішній вигляд привертає до чорних помідорів інтерес, але деякі садівники, спробувавши один раз чорні помідори, назавжди відмовляються від звичайних червоних. До того ж вони корисніше звичайних червоних сортів, так як мають антиоксидантну дію, покращують роботу мозку, серця, запобігають появі холестеринових бляшок, гальмують окисні процеси в клітинах, сприятливо впливають на стан шкіри. Крім того, чорні помідори:

  • зміцнюють імунітет;
  • знімають набряки;
  • покращують зір;
  • покращують травлення;
  • сприяють схудненню;
  • покращують апетит.

На сьогоднішній день відомі безліч сортів чорних помідорів, тому садівник стоїть перед великим вибором, збираючись висаджувати сорти чорних помідорів на своїй ділянці.

Найпопулярніші сорти чорних помідорів для вирощування на городі

Найпопулярніші сорти темноплодних помідорів:

Сорт чорних томатів «Чорний мавр»

Сорт «Чорний мавр»

Сорт «Чорний мавр»

Сорт середньостиглий. Плоди дозрівають в середньому за 110-115 днів. Дає по 4-6 кг помідорів з кожного куща. Колір шкірки вишнево-коричневий, м’якоть має незвичайний червоно-коричневий відтінок у стиглого плоду. На смак помідор цього сорту, який досяг зрілості, солодкий. Помідори підходять для застосування свіжими, і для заготовок. Вирощується цей сорт в закритому грунті.

Сорт чорних помідорів «Де Барао»

Сорт «Де Барао»

Сорт «Де Барао»

Сорт помідорів «Де Барао» середньостиглий. Висота куща вище півтора метрів, тому потрібна підв’язка до кілків. Плоди дозрівають на 120-125 день. Сорт високоврожайний. Колір фіолетово-коричневий. Помідори смачні, солодкі. Форма у помідорів подовжена. Більше підходять для засолювання. Вирощуються в закритому грунті. Сорт хворобостійкий.

Сорт  томатів «Чорномор»

Сорт «Чорномор»

Сорт «Чорномор»

Сорт середньоранній. Кущ високорослий. Перші помідори збирають через 120 днів після пересадки в грунт. Урожай хороший, до 3,5 кг з куща. Колір коричнево-червоний. Плоди середні, до 100 г, солодкі, смачні. Дуже гарні в салатах. Вирощуються в закритому грунті.

Сорт «Негреня»

Сорт «Негреня»

Один кущ часто дає до 4 кг врожаю

Незвичайний сорт, з чорною шкіркою і соковитою червоною однорідної м’якоттю. Дуже незвично виглядає. Середньостиглий сорт. Плоди збирають на 110-115 день. Кущі високорослі. Урожай 3,5-4 кг. Колір томатів чорний. Помідори солодкі, їх вага 100-150 г. Ідеально підходять для салату.

Сорт помідор «Цукор Коричневий»

Сорт «Цукор Коричневий»

Сорт «Цукор Коричневий»

Середньоранній сорт. Помідори дозрівають на 115-120 день. Колір томатів чорний, на смак солодкі, м’ясисті. Вага помідорів 120-150 м це сорт салатний. Вирощують ці томати в закритому грунті.

Сорт томатів «Кавуновий»

Сорт «Кавуновий»

Сорт «Кавуновий»

Середньоранній сорт. Кущі високорослі, тому рослину в міру зростання необхідно підв’язувати до колів. Томати збирають на 105-110 день. Колір помідорів червоно-коричневий. Плоди солодкі та мають кавуновий аромат, за що сорт і названий «кавуновий». Вага зрілих томатів приблизно 100 г. Вирощують на грядках і в теплицях.

 

 

Сорт томатів «Чорний принц»

Сорт «Чорний принц»

Сорт «Чорний принц»

Високорослий і середньостиглий сорт. Потрібно підв’язувати до колів. Помідори збирають на 110-115 день. Колір томатів чорний. Самі помідори великі, до 400 г. Шкірка у них тоненька, тому їх краще вживати свіжими і в салатах. Зберігати довго не можна. Сорт хворобостійкий. Вирощують цей сорт в закритому грунті.

Сорт «Чорний слон»

Сорт помідор «Чорний слон» не підходить для засолювання

Сорт помідор «Чорний слон» не підходить для засолювання

Сорт середньодозріваючий і низькорослий. Томати дозрівають на 110 день. Сорт урожайний, дає до 3 кг з кожного куща. Колір помідорів чорний. Важать стиглі плоди до 200 г, смачні, солодкі та м’ясисті. Використовують свіжими і для салатів. Для солінь не годяться через тонку шкірку. Ростуть на грядках і в теплицях.

Сорт «Бедуїн»

Сорт «Бедуїн»

Середньорослий і середньостиглий сорт. Помідори дозрівають на 100-110 день. Колір томатів буро-коричневий. Плоди дрібні 25-35 грамів. Урожай 5-7- кг з куща. Смак помідорів солодкий. Можна їсти свіжими і консервувати. Ростуть в парниках і в теплицях.

Сорт томатів «Чорна груша»

Сорт «Чорна груша»

Сорт «Чорна груша»

Томати середньоранні. Кущі високорослі. Зрілі плоди збирають на 110-115 день, урожай хороший. Колір томатів буро-коричневий. Помідори дрібні 80-150 м Підходить для вживання свіжими і для засолювання. Ростуть в парниках і на грядках.

Сорт чорних помідорів «Зефір в шоколаді»

Сорт «Зефір в шоколаді»

Сорт «Зефір в шоколаді»

Сорт високорослий. Помідори зріють на 110-115 день. Колір томатів червоно-коричневий, смугастий. Маса плодів 120-150 г. Помідор смачний, соковитий, солодкий. Застосовується в свіжому вигляді і для салатів. Зростає сорт в закритому грунті.

Гібрид томатів «Іван-да-Мар’я»

Гібрид «Іван-да-Мар'я»

Гібрид «Іван-да-Мар’я»

Дуже росла рослина, вище 180 см. Листя мало, обрізка не потрібна. Дуже ранній гібрид. Помідори червоніють вже на 85-100 добу. Колір червоно-коричневий, вага приблизно 200 г, м’ясисті і солодкі. Урожай до 5 кг. Їдять свіжими, і консервують. Зростає в парниках і на грядках.

Сорт томатів «Кримський чорний»

Сорт «Кримський чорний»

Сорт «Кримський чорний»

Сорт середньостиглий і середньорослий. Перший урожай знімають зазвичай через 110 днів. Колір томатів лілово-коричневий, вага до 600 г., смачні, солодкі, м’ясисті. Використовують в основному для салатів. Зростає в парниках і на грядках.

Сорт «Озірис»

Сорт «Озіріс» можна консервувати

Сорт «Озіріс» можна консервувати

Наливний помідор, ніби просвічується на сонці, сорт помідорів «Озіріс», має надзвичайно гарне чорно-червоне забарвлення. Кущ вище 150 см. По мірі дозрівання є середньоранніми, перші плоди дозрівають через 116-120 днів. Помідори цього сорту можна консервувати. Зростає в закритому грунті.

Сорт помідор Поль Робсон»

Сорт «Поль Робсон»

Сорт «Поль Робсон»

Кущ високий, має чимало листя, потрібна обрізка. Помідори зріють на 115-120 день, вага до 400 г. Колір коричнево-шоколадний, солодкі, м’ясисті. Використовують в свіжому вигляді і для салатів. Ростуть в теплицях.

Сорт чорних томатів «Шоколадна Сливка»

Сорт «Шоколадна Сливка»

Сорт «Шоколадна Сливка»

Кущі високі і ранньодозріваючі. Збирають через 90-95 днів. Помідори червоно-коричневі, дрібні, 30-50 г, солодкі. Форма у них слівоподібна. Вживаються в їжу свіжими і консервованими. Хворобостійкі. Висаджуються в закритий грунт.

Сорт помідорів «Циган»

Сорт помідорів «Циган»

Сорт помідорів «Циган»

Середньорослий сорт, 90-120 см. Помідори зріють через 110-115 днів. Плоди дрібні 100-180 м. Цей сорт не дуже урожайний, але цей недолік він компенсує відмінним смаком: солодким, з невеликою кислинкою. Використовують для салатів. Для заготовок не використовують.

Сорт томатів «Чорномор»

Сорт помідорів «Чорномор»

Сорт помідорів «Чорномор»

Сорт середньорослий і середньоранній. Листя мало. Томати зріють на 110-115 день. Врожайність хороша, 8-9 кг на кв. метр. Вага помідорів 150-250 м Застосовується в основному для салатів. Смакові якості високі. Посухостійкий. Вирощується в закритому грунті.

Сорт «Чорна Лакомка»

Сорт «Чорна Лакомка» вирощується у відкритому грунті

Сорт «Чорна Лакомка» вирощується у відкритому грунті

Гарний і незвичайний помідор цього сорту має ідеальні пропорції. Рослина високоросла, отже, його потрібно підв’язувати до опори. Томати дозрівають через 150 днів після пересадки в грунт. Колір томатів може бути від коричневого до бордово-чорного. Використовуються такі помідори переважно в салати. Цей сорт вирощується в закритому грунті.

Особливості догляду за чорними помідорами

Колір чорноплідних помідорів насправді не чисто чорний. Вони бувають червоно-коричневі, фіолетово-коричневі, шоколадні. Чорні тони надають пігменти червоні і фіолетові. Лікопін і каротиноид надають томату червоний колір, а антоціани — фіолетовий. В результаті змішування цих пігментів у томатів майже чорний колір.

Від кількості антоціанів залежить насиченість кольору томатів. Якщо помідори раптом стали брудно-рожевого кольору, то це означає, що рівень антоциана в грунті різко зменшився. Це може статися в результаті порушення кислотно-лужного балансу в грунті. В такому випадку необхідно вирівняти баланс шляхом внесення підгодівлі. Після цього колір томатів відновиться.

Кислотно-лужний баланс грунту можна підтримувати шляхом висівання рослин з лужною реакцією.

Це горох, гірчиця та інші рослини. Їх скошують і розкидають на грядки. Ще можна підгодовувати грунт пташиним послідом. Якщо йдуть дощі, то сухим, якщо дощів немає, то розводити водою. Залежно від типу грунту слід регулярно вносити кальцій у вигляді золи, крейди. Це необхідно робити щотижня. Якщо помідорні кущі високі, то вносять один тиждень сірникову коробку золи або крейди, у другий тиждень — пташиний послід. Якщо кущики нижче, то відповідно зменшується кількість добрив.

Відео: Як вирощувати чорні помідори на городі

Терпіння і грамотний підхід допоможуть виростити прекрасний урожай красивих, смачних, солодких чорних помідорів. А вони, в свою чергу, не тільки доставлять задоволення своїм смаком, ароматом і зовнішнім виглядом, але і принесуть користь для здоров’я.

 

Найкращі сорти чорних помідорів та їх особливості вирощування у відкритому грунті