Види, різновиди і сорти гарбуза для вирощування у відкритому грунті

Найкращі сорти гарбузів (ранньостиглі, скоростиглі, середньостиглі, пізньостиглі)


Види, різновиди і сорти гарбуза

 

Види, різновиди і сорти гарбуза для вирощування у відкритому грунті

 

Яких тільки гарбузів не буває в природі! І круглі, і плоскі, і витягнуті, яскраво помаранчеві, блідо-жовті, сірі в цяточку, а то й зелені у смужечку. Види і сорти гарбуза вражають своїм різноманіттям. Тим важче зробити вибір городникові.

У полях, на фермах і городах усього світу зустрічаються три різновиди гарбуза: твердошкірий, великоплідний і мускатний. Серед них бувають сорти гарбуза з великими плодами, кущові і плетисті, з великою кількістю насіння або дуже солодкою м’якоттю, кормові (йдуть на корм тваринам), столові (саме їх ми і вживаємо в їжу) або декоративні. Готові познайомимося ближче з особливостями найпопулярніших сортів?

Твердошкірий гарбуз

Твердошкірі гарбузи отримали свою назву за дуже товсту задерев’янілу шкірку в дозрілому вигляді. Пам’ятаєте, як важко почистити великий кабачок, що всю зиму зберігався за диваном? А тому що і кабачки, і патисони теж відносяться до твердошкірих гарбузів, але зараз мова не про них. Твердошкірий гарбуз гарний тим, що рано дозріває (наприкінці серпня — початок вересня), має невеликі плоди, але найсмачніше насіннячко.

Серед цього різновиду гарбузів зустрічаються кущові сорти, що дуже зручно в плані економії місця. Плодоніжка у твердошкірих гарбузів рубчаста з вираженими борозенками, стебло волосисте та колюче, а листя п’ятикутне. Насіння кремове із яскраво вираженими обідками.

Великоплідні гарбузи

Великоплідні гарбузи мають не малий розмір. Також вони і найсолодші, цукристість деяких сортів досягає 15%, що набагато більше, ніж у самому солодкому кавуні. Плодоніжка великоплідних сортів циліндрична, округла. Стебло теж округле і без борозен, а листя ниркоподібне або близьке до п’ятикутного. Насіння великоплідних гарбузів бувають молочно-білого, матового або коричневого кольору. До того ж великоплідні гарбузи краще інших переносять знижені температури і дуже довго зберігаються у звичайній квартирі.

Мускатні гарбузи для вирощування

Мускатні гарбузи мають п’ятигранні плодоніжки з яскраво вираженим розширенням до основи. Насіння мускатного гарбуза бруднувато-жовте або коричневого забарвлення. Мускатні сорти вважаються найсмачнішими та вітамінними, але у них є один недолік: вони всі теплолюбні і пізньостиглі, тобто частенько не встигають визріти за наше коротке літо. Тому найчастіше їх рекомендують вирощувати тільки у південних районах. Але не поспішайте засмучуватися. Виростити мускатні гарбузи в середній смузі можна. По-перше, такий гарбуз вирощують через розсаду. Наприкінці квітня висівають насіння, а в першій половині червня висаджують рослини в грунт. А по-друге, мускатні сорти гарбуза можна зривати недозрілими і залишати на дозрівання в будинку. Великоплідні, і мускатні гарбузи прибирають з грядки до перших заморозків.

Який же гарбуз краще посадити? Все, як завжди, залежить від ваших уподобань і цілей. Якщо Ви хочете влітку поласувати смаженим, вареним або тушкованим гарбузом, а на зиму заготовити тільки насіння, садіть більше літніх твердошкірих сортів. Якщо Ви любите гарбузовий сік, запечений гарбуз і бажаєте зберегти плоди до весни, то вибирайте великоплідні або мускатні сорти. Якщо Ви віддаєте перевагу гарбузу у свіжому вигляді в салатах, вам найкраще підійдуть сорти з солодкою м’якоттю. Вибір, як мовиться, за Вами.

Гарбуз: фото та опис сортів для вирощування

Гарбуз Росіянка крупноплідний, універсальний, ранньостиглий, плетистий, батоги середньої довжини (1,5 метра). Плід нагадує дзигу яскраво-оранжевого кольору, середня маса гарбузів — 2-4 кг. М’якоть жовтогаряча, ніжна і солодка з нотками дині. Сорт холодостійкий, високоврожайний, багато м’якоті і мало насіння.

Гарбуз сорту Росіянка

Твердошкірий гарбуз

Гарбуз Акорн твердошкірний, скоростиглий. Бувають кущові і плетисті різновиди. Невеликий плід схожий на жолудь, як правило, зеленого кольору (Тейбл Кінг і Тейба Квін), буває чорним (Ебоні), жовтим (Золотий Акорн, Фордхук) або білим (Білий Акорн). М’якоть світло-жовта, майже біла, малосолодка. Інша назва сорту «Жолудева», в кулінарії цей сорт використовують для запікання і фарширування, бо в свіжому вигляді смак нагадує кабачок.

Гарбуз сорту Акорн

Великоплідні гарбузи

Гарбуз Спагетті твердошкірий, ранньостиглий, кущовий. За зовнішнім виглядом плід нагадує диню, витягнуту, в стиглості бідно-жовтий. М’якоть жовта, солодкувата з нотками горіха і лимона. При приготуванні м’якоть цього гарбуза розпадається на волокна, що нагадують спагетті, звідси й назва.

Твердошкірий гарбуз Спагетті 

Великоплідні гарбузи

 

 

Гарбуз Мармуровий великоплідний, пізньостиглий. Круглі горбкуваті сегментовані плоди темно-зеленого забарвлення, середня маса — 3,5-4,5 кг. М’якоть насиченого оранжевого кольору, дуже солодка, хрустка, щільна. Високоврожайний сорт, багатий каротином, можна вживати у свіжому вигляді.

Великоплідний Мармуровий гарбуз

Мускатні гарбузи

Гарбуз Веснянка твердошкірий, ранньостиглий, кущовий, батоги не довгі, листя не велике. Круглі невеликі плоди (1-3 кг.), зелені сітчасті. М’якоть жовта або помаранчева, не дуже солодка (цукристість 6,5%). Насіння дрібне, сорт підходить для вирощування при дефіциті площ.

Твердошкірий гарбуз Веснянка

Гарбуз фото та опис сортів

Гарбуз Цукерка великоплідний, ранньостиглий, плетистий, батоги середньої довжини (1,5 метра). Плід сегментований, округлий, червоно-оранжевого кольору, середня маса гарбузів — 1,2-2 кг. М’якоть темно-помаранчева, соковита, щільна, солодка (цукристість — 4,5-6,5%). Сорт холодостійкий, високоврожайний, дуже солодкий, багатий вітаміном С.

Ранньостиглий гарбуз сорту Цукерка

фото гарбуза

Гарбуз Грибовська кущова твердошкірий, ранньостиглий, кущовий, росте, як кабачок. Стиглі гарбузи жовтого кольору з темно-зеленими смужками, не надто великі (2,5-5 кг.), Яйцевидної форми. Темно-жовта м’якоть, звичайного гарбузового смаку. Цінується за те, що не розповзається по городу і займає мало місця.

Ранньостиглий гарбуз сорту Грибовська кущова

Сорти гарбуза

Мигдальний Гарбуз твердошкірий, середньостиглий, плетистий, батоги довгі плоди масою 4-5 кг., круглі, оранжевого кольору. М’якоть оранжево-жовта, дуже солодка, хрустка і соковита. Відмінно підходить для приготування соків і дитячого харчування. Добре і довго зберігаються.

Середньостиглий Мигдальний гарбуз

Мигдальний Гарбуз

Гарбуз Волзька сіра великоплідний, середньостиглий, плетистий, батоги гіллясті, довгі (до 8 м.). Плід круглої форми трохи сплюснутий світло-сірого кольору, середня маса гарбузів — 7-9 кг. Колір м’якоті буває від блідо-жовтого до яскраво-оранжевого, щільність і солодкість середня (цукристість 6-8%). Сорт посухостійкий, транспортабельний, добре і довго зберігається.

Великоплідний Гарбуз Волзька сіра

Гарбуз Волзька сіра

Алтайський Гарбуз твердошкірий, ранньостиглий, плетистий, батоги середньої довжини. Плоди круглі, ребристі, помаранчеві з жовтими плямами, масою 2,5-5 кг. М’якоть жовта, волокниста, не дуже солодка, цукристість 5-6%. Цей сорт гарбуза холодостійкий, урожайний і лежкий.

Ранньостиглий гарбуз сорту Алтайський

Алтайський Гарбуз

Кущовий помаранчевий Гарбуз скоростиглий, кущовий. Плоди оранжевого кольору, круглі, великі — 4-7 кг. М’якоть жовта, соковита і солодка. Компактні рослини, сорт підходить для маленьких ділянок.

Скоростиглий кущовий помаранчевий Гарбуз

Кущовий помаранчевий

Мозолевський Гарбуз твердошкірий, середньоранній, плетистий. Плоди яйцевидні, жовті з темно-зеленими і жовтими смугами, середня вага — 4-5 кг. М’якоть блідо-оранжева, щільна, досить солодка, цукристість 6-7%. Сорт транспортабельний і лежкий.

Середньоранній Мозолевський Гарбуз

Мозолевський Гарбуз

Гарбуз зимовий солодкий великоплідний, пізньостиглий. Батоги до 5-6 метрів у довжину. Плоди овальні, горбкуваті, злегка сегментовані темно-сірого кольору, середня вага — 4,5-6,5 кг. М’якоть жовтогаряча або яскраво-жовта, щільна, дуже солодка. Цей сорт теплолюбний і стійкий до посухи. Рекомендується для виробництва соків та дитячого харчування.

Гарбуз зимовий солодкий

Гарбуз зимовий солодкий

Гарбуз столовий зимовий великоплідний, пізньостиглий, плетистий. Плоди плескатої форми, сегментовані, світло-сірі, можуть бути рожеві або зелені смуги. М’якоть жовтогаряча, дуже солодка і щільна. Транспортабельний і лежкий сорт.

Великоплідний Гарбуз столовий зимовий

як обрати гарбуз

Гарбуз посмішка великоплідний, скоростиглий, плетистий. Плоди округлі, яскраво-оранжеві з білявими смужками, невеликі — 2-3 кг. М’якоть жовтогаряча, хрустка, дуже солодка з ніжним динним ароматом. Холодостійкий сорт, добре зберігається до січня при кімнатній температурі.

Скоростиглий сорт гарбуза Посмішка

який сорт гарбуза кращий

Гарбуз херсонський великоплідний, середньопізній, плетистий, батоги середньої довжини. Плоди плоскі, гладкі, сірого кольору з сірими плямами і смужками. Вага плодів 3-6 кг. М’якоть жовтогаряча, хрустка, дуже соковита і солодка. Теплолюбний посухостійкий сорт, добре зберігається.

Гарбуз херсонський

Гарбуз херсонський

Гарбуз крошка великоплідний, середньостиглий, плетистий. Плоди плоскі, світло-сірі, майже білі, масою 1-3 кг. М’якоть яскраво-жовта, щільна, ламка, малосочна і солодка.

Середньостиглий гарбуз Крошка

фото гарбузів

Лікувальний Гарбуз великоплідний, ранньостиглий, батоги середньої довжини. Плоди світло-сірого кольору, сітчасті. М’якоть жовтогаряча, соковита і солодка. Витримує літні перепади температур.

Лікувальний Гарбуз ранньостиглий

Лікувальний Гарбуз

Відео: Найкращі сорти гарбуза для вирощування в Україні

На цьому все, наша стаття «Найпоширеніші сорти гарбузів» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших гарбузів. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Види, різновиди і сорти гарбуза для вирощування у відкритому грунті