Томати черрі — вирощування з насіння, посадка і догляд у відкритому грунті

Як виростити помідори черрі з насіння на городі, балконі і в будинку


Томати черрі - сорти, фото та відгуки городників

 

Томати черрі - вирощування з насіння, посадка і догляд у відкритому грунті

 

Хтось любить томати гігантські, великоплідні, комусь подавай плоди стандартного середнього розміру, а хтось із захватом вирощує міні-помідори, які іменуються черрі (від англ. Cherry — «вишня»), ідеальні як для вживання в свіжому вигляді , так і для цільноплідного консервування та декорування всіляких страв.

Вважається, що такі різновиди томатів з невеликими плодами почали щільно культивуватися лише з початку 1800-х років, а прийшли вони в наші північні широти з далекої Південної Америки.

Агротехніка вирощування черрі і звичайних томатів майже не відрізняється. Ростити їх можна як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. А в зв’язку з популярністю черрі у багатьох дачників, на сьогоднішній день виведено безліч сортів цих помідорів з самими різними характеристиками — від кольору, форми і розміру плодів до термінів дозрівання, спеціалізації використання і вимогливості до ґрунтів і догляду. Тобто, кожен може вибрати подібний міні-томат саме на свій смак.

Томат черрі Віра F1

Томат черрі Віра F1 - фото.

Суперранній гібрид томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів близько 90 днів) Рекомендований для тепличного вирощування. Рослина швидкоростуча, високоросла (до 2 м), індетермінантного типу, потужна, але компактна, потребує формування куща. Плодові кисті прості, з 15-20 плодами.

Гібрид стійкий до вертіціллезу, фузаріозу, галловим нематодам.

Урожайність — 10-15 кг з 1 кв.м.

Плоди масою близько 30 г, яйцевидної форми з дрібним «носиком», яскраво-червоного кольору без плями біля плодоніжки. М’якоть ароматна, середньої щільності, солодкого смаку. Призначені для універсального використання.

Томат черрі Фарби F1

Томат черрі Фарби F1 - фото.

Ранній гібрид томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів близько 95 днів) . Рекомендований для тепличного вирощування. Рослина швидкоростуча, індетермінантного типу, компактна, потребує формування куща. Плодові кисті прості або складні з 20-25 плодами.

Гібрид стійкий до вірусу томатної мозаїки, фузаріозу, кладоспоріозу, вертіціллезу.

Урожайність — 10-12 кг з 1 кв.м.

Плоди масою близько 20-25 г, округлої форми, насичено-жовтого кольору без плями біля плодоніжки. М’якоть ароматна, середньої рівномірної щільності, дуже солодкого смаку. Призначені для універсального використання. Плоди відмінної лежкості і транспортабельності.

Томат черрі Блосем F1 (Блоссом)

Томат черрі Блосем F1 (Блоссом) - фото.

 

 

Середньоранній гібрид томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів 95-100 днів)  Рекомендований для вирощування у відкритому і закритому ґрунті. Рослина середнього темпу зростання, средньоросла (близько 1 м), детермінантного типу, потужна, потребує підв’язування і пасинкування куща (центральне стебло часто надмірно тонке). Плодові кисті довгі, складні, з 15-20 плодами.

Гібрид стійкий до посухи і перепадів температур, до захворювань (вертіціллезу, фузаріозу, вірусу тютюнової мозаїки).

Урожайність — до 7 кг з 1 кв.м.

Плоди масою 20-30 г, округлої форми, яскраво-червоного кольору з невеликою зеленою плямою біля плодоніжки. Шкірочка глянцева, тонка, м’якоть ароматна, щільна, дуже солодкого смаку. Призначені для універсального використання.

Томат черрі Полуничний F1

Томат черрі Полуничний F1 - фото.

Ранній гібрид томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів 93-98 днів). Рекомендований для вирощування у відкритому і закритому ґрунті. Рослина середнього темпу зростання, среднеросла (1-1,5 м), напівдетермінантного типу, потребує пасинкування і формування куща. Плодові кисті з 25-30 плодами.

Гібрид стійкий до фузаріозу, до змін погодних умов.

Урожайність — до 8 кг з 1 кв.м.

Сорти чорних помідорів почали вирощувати порівняно давно, ще в середині минулого століття, в якості експерименту, шляхом схрещування звичайних червоних томатів і диких. З тих пір вони завоювали своє місце в серцях садівників, так як не перестають дивувати і залучати своїм екзотичним видом. Більше ви можете в нашій статті.

Плоди масою 25-35 г, округло-серцеподібної форми, яскраво-червоного кольору майже без плями біля плодоніжки. Шкірочка дуже щільна, м’якоть ароматна, щільна, солодкого смаку. Призначені для універсального використання. Плоди відмінної лежкості і транспортабельності.

Томат черрі Вишня Беррі (Божевільні вишні Баррі, Barry’s crazy cherry)

Томат черрі Вишня Беррі (Божевільні вишні Баррі, Barry's crazy cherry) - фото.

Середньоранній сорт томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів близько 100-110 днів) американської селекції. Рекомендований для вирощування у відкритому і закритому ґрунті. Рослина швидкоростуча, високоросла (до 2 м), індетермінантного типу, струнка, компактна, потребує формування куща й підв’язки. Плодові кисті веєроподібної форми, з 25-50 плодами.

Сорт не капризний у вирощуванні, стійкий до основних захворювань.

Урожайність — до 12 кг з 1 кв.м.

Плоди масою 10-15 г, слівовидної форми з помітним «носиком», прозоро-жовтого кольору без плями біля плодоніжки. Шкірочка тонка, м’якоть соковита, хрустка, солодкого смаку з помітними пряними фруктовими нотками. Призначені для універсального використання. Плоди відмінної лежкості і транспортабельності.

Томат черрі Іра F1

Томат черрі Іра F1 - фото.

Ранній гібрид томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів близько 90-95 днів). Рекомендований для вирощування у відкритому і закритому ґрунті. Рослина середнього темпу зростання, среднеросла (близько 1 м.), індетермінантного типу, потребує підв’язування і формуванні куща. Плодові кисті прості, з 6-15 плодами.

Гібрид стійкий до змін погодних умов, до фузаріозу, різних гнилей, вірусу тютюнової мозаїки.

Урожайність — до 12 кг з 1 кв.м.

Плоди масою до 35 г, округло-витягнутої форми, червоно-бордового кольору без плями біля плодоніжки. Шкірочка гладенька, міцна, м’якоть ароматна, помірно соковита, середньої щільності, солодкого смаку. Призначені для універсального використання. Плоди відмінної лежкості і транспортабельності.

Томат черрі Афро F1

Томат черрі Афро F1 - фото.

Ранній гібрид томатів черрі (від появи сходів до першого збору плодів близько 90-95 днів).  Рекомендований для вирощування у відкритому і закритому ґрунті. Рослина середнього темпу зростання, високоросла (близько 2 м), індетермінантного типу, потребує пасинкування і формування куща. Плодові кисті прості, з 5-12 плодами.

Гібрид средньостійкий до основних захворювань, добре витримує затінення.

Урожайність — до 10 кг з 1 кв.м.

Сорти помідорів черрі для посадки на балконі - фото.

Плоди масою 35-45 г, округло-овальної форми, темного червоно-бурого кольору з малою світлою плямою біля плодоніжки. Шкірочка гладенька, товста, міцна, м’якоть ароматна, помірно соковита, середньої щільності, збалансованого смаку. Призначені для універсального використання. Плоди відмінної лежкості і транспортабельності.

Крім перерахованих вище сортів і гібридів черрі ви можете висадити на своїй ділянці (і навіть вдома на підвіконні!) Добре зарекомендували себе міні-томати Ваше Благородіє, Чіо-Чіо-сан, Медова крапля, Балконне диво, Гераніум кісс, Червона шапочка, Золоті пальчики, Мексиканський мед, Шоколадна куля, Біла смородина, Чарівний каскад, Китайська груша, Солодка обліпиха та інші …

Відео: Як виростити помідори черрі з насіння в домашніх умовах

Ще більше цікавої та корисної інформації про вирощування помідорів ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Томати черрі - вирощування з насіння, посадка і догляд у відкритому грунті