Кращі сорти часнику: фото з назвами і описом

Який сорт часнику обрати для посадки ярий чи озимий?


Сорти часнику

 

Кращі сорти часнику: фото з назвами і описом

 

Часник відомий людству ще з біблійних часів і застосовується в їжу як в сирому вигляді, так і додається в різні страви. У сучасній медицині приймати часник рекомендують як противірусний і антибактеріальний засіб, а також як глистогінний. Кардіологи призначають по одному зубку в сирому вигляді щодня для зниження рівня холестерину. Причина такого позитивного впливу на організм людини полягає в великій кількості біологічно активних компонентів, вітамінів і мікроелементів, які містить м’якоть. Щоб отримати щедрий урожай, потрібно приділити належну увагу вибору сорту часнику, з фото і описом зробити це набагато легше.

Сорти часнику: фото і опис

Ярі сорти часнику для посадки

Абрек — середньостиглий і нестрілкуючий сорт, виростає у висоту до 50 см. Листя має темно-зелений колір. Головки часнику дозрівають приблизно через 3 місяці. Цибулина важить 25-35 гр, і містить близько 15 щільних зубків з білою м’якоттю, яка має гострий смак і сильний аромат. Урожай відмінно зберігається протягом тривалого часу.

Алейский сорт часнику — рослина, яка не дає стрілки. Від посадки до збору врожаю проходить близько 120 днів. Цибулина велика, має округлу форму, а середня вага — близько 30 гр. В одній цибулині утворюється до 20 зубків різного розміру, щільно притиснуті один до одного. Вони мають характерний гострий смак і сильний аромат. Урожай без особливих проблем зберігається до наступної весни, і не втрачає своїх цінних властивостей.

Сорт часнику Алейський

Сорт часнику Алейський

Вікторіо – нестрілкуючий, середнього терміну дозрівання сорт ярого часнику. Цибулина стисла з боків, розміри зубків досить великі. На смак овоч напівгострий, але вельми ароматний. З 1 кв. метра городу можна отримати до 1 кг, який відмінно зберігається протягом всієї зими.

Московський — середньостиглий, урожайний сорт, не випускає стрілку. Цибулина важить близько 20 гр і має до 15 щільно розташованих зубчиків, які відрізняються ніжним ароматом і приємним смаком. У міру зростання рослини можна вживати в їжу навіть листя.

 

 

Сочинський сорт часнику

Сочинський сорт часнику

Сочинський — один з найбільш врожайних і дуже популярних сортів ярого часнику. В одній округлій цибулині формується не менше 30 зубків, а середня вага однієї головки — 55-60 гр. З 1 кв. метра городу вдається зібрати як мінімум 1 кг плодів. За відгуками овочівників відмінно зберігається протягом 1-1,5 року, характеризується середньою гостротою.

Читайте також: Способи зберігання часнику в домашніх умовах

Озимі сорти часнику для посадки

Алькор — стрілкуючий, середньої стиглості, стабільно дає багатий урожай. Як видно на фото, головка бузкового кольору містить близько 5 великих зубків і важить близько 30-40 гр. Рослина виростає потужною, листя має темно-зеленого забарвлення, стійка до різних захворювань. На смак — напівгострий, аромат — сильний. Алькор набув широкого поширення і популярності, так як не вимогливий до ґрунту і щорічно добре родить. З 1 кв. метра городу фермер отримає приблизно 3,5 кг овочів, який добре збережеться до наступного сезону.

Назус — стрілкуючий, зимостійкий сорт, рекомендується для вирощування в північних регіонах нашої країни. Велика головка важить близько 50-60 гр. З 1 кв. метра городу гарантовано можна зібрати 1 кг врожаю овочів середньої гостроти.

Сорт часнику Софіївський

Сорт часнику Софіївський

Софіївський — озимий сорт, що характеризується відмінним ніжним смаком, зимостійкістю і високою врожайністю. Головки містять близько 5-7 зубців з білою м’якоттю, дуже великі. Сорт прийнято вважати високоврожайним. За відгуками фермерів часник відмінно зберігається і легко переносить транспортування на далекі відстані.

Читайте також: Коли садити часник на зиму в Україні

Добриня — пізньостиглий і стрілкуючий сорт, для повного дозрівання головки потрібно трохи більше 3 місяців. Зелене і широке листя рясно вкрите восковим нальотом. Велика головка має вагу близько 60-65 гр і в ній сформовано в середньому 10-12 зубків. За описом овочівників, м’якоть світло-кремового кольору, щільна, на смак середньої гостроти. З 1 кв. метра городу, як правило, збирають 2,5-3 кг врожаю часнику. Не відрізняється тривалістю зберігання, але протягом 6 місяців відмінно зберігається.

Сорт часнику Добриня

Сорт часнику Добриня

Лосівський — середньостиглий, сорт, що не стрілкується, дозріває за 100-110 днів. Кожна головка містить близько 5-7 великих зубчиків. Смак відрізняється вираженою гостротою і сильним характерним ароматом. Урожай зазвичай рясний, але недоліком сорту вважається короткочасний термін зберігання. Плоди рідко зберігаються довше півроку.

Відео: Кращі сорти часнику, ярого і озимого для посадки

Обираєте найкращі і врожайні сорти часнику з фото і описом для своєї земельної ділянки? Ця овочева культура популярна в нашій країні, тим паче, що отримати щедрий урожай не проблематично. Багато сортів рослини не вибагливі до ґрунту, умов зростання. Більш того, часник відмінно лежить до наступної весни або навіть довше.

На цьому наша стаття «Кращі сорти часнику для посадки» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному вирощуванні цього овоча. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику город — кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про город та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Кращі сорти часнику: фото з назвами і описом