Найкращі сорти моркви для зберігання взимку в домашніх умовах в Україні

Як обрати найкращий сорт моркви для зберігання на зиму


Кращі сорти моркви на 2021 рік для зберігання взимку

 

Найкращі сорти моркви для зберігання взимку в домашніх умовах в Україні

 

Зберегти моркву протягом зими не так просто. Величезну роль в цьому відіграє вибір насіння. Які сорти моркви краще зберігаються взимку? Пізні і середньостиглі. Скоростиглі не призначені для цього, так як містять мало клітковини і цукрів. Сьогодні поговоримо про кращі сорти моркви для зимового зберігання.

Кращі пізні сорти моркви для зберігання на зиму

Найкращою лежкістю володіють пізньостиглі сорти моркви, вирощування яких займає понад чотири місяці. Але тільки за умови, що погода дозволить коренеплодам повністю дозріти. Добре зберігається морква з великою кількістю клітковини і цукрів.

 • Флакорро. Голландський сорт, що відрізняється високою врожайністю і гарною лежкістю. Його можна зберігати до наступного врожаю. Коренеплоди яскраво-помаранчеві, довжиною до 30 см, з досить ніжною м’якоттю.
 • Карлена. Пізній сорт моркви з високою врожайністю. Рослина не вимагає особливого догляду. Плоди містять багато цукру і можуть зберігатися всю зиму до весни.

Кращі пізні сорти моркви для зберігання

 

 • Королева осені. Один з найбільш лежких сортів селекції в 2021 році – може зберігатися до червня. Плоди великі (довжина до 30 см, вага 200 г), соковиті і смачні.
 • Віта Лонга. Пізній сорт моркви з дуже довгим періодом вегетації — 140 днів. Коренеплоди відрізняються великими розмірами: до 30 см в довжину, до 300 г ваги.

Найкращі сорти моркви для зберігання взимку

 

 

Кращі середньостиглі сорти моркви для зберігання

В регіонах, де весна зазвичай затяжна, а осінь настає дуже рано, краще садити для довгого зберігання середньостиглі сорти моркви. На їх дозрівання йде не більше чотирьох місяців, тому їх можуть виростити навіть жителі холодних регіонів.

 • Нииох-336. Дуже смачний сорт моркви з надзвичайно високим вмістом каротину. Підходить для вирощування в зонах ризикованого землеробства. Коренеплоди виростають до 18 см в довжину і зберігаються без змін смаку до весни.
 • Самсон. Невибагливий сорт моркви, здатний рости в землі будь-якої якості і за будь-яких погодних умов. Плоди мають чудовий смак і важать близько 200 г. Не можна не відзначити високий вміст в коренеплоді вітамінів і мінералів. Зберігати моркву можна до літа.

Радимо прочитати: Найкращі сорти моркви з фото та описом

Кращі середньостиглі сорти моркви для зберігання

 

 • Вітамінна. Цей сорт дає дуже корисні, смачні і соковиті плоди до 17 см в довжину. Тривале зберігання – це основна перевага виведення цього сорту.
 • Шантане. Висока врожайність і відмінний смак — ось що говорять городники про цю моркву. Маса до 250 г. Плоди не схильні до розтріскування при перезріванні.

Кращі ранні сорти моркви для зберігання

Кращі ранні сорти моркви для зберігання зимою

Ранньостиглі сорти моркви не призначені для зберігання, так як вони містять мало клітковини і цукрів. Але деякі з них можна зберегти без змін до 4 місяців. До наступного врожаю неможливо зберегти жодного раннього сорту моркви.

 • Лагуна. Голландський сорт з коренеплодами товарного вигляду і з хорошим смаком. Для швидкого вживання, урожай можна прибирати через 2 місяці після посадки, а для зберігання — через 85 днів.
 • Бангор. Ця морква відрізняється високим вмістом цукрів і клітковини, тому спокійно може пролежати майже всю зиму. Висока врожайність — ще один плюс цього гібрида.
 • Оленка. Популярний ранній сорт моркви, який можна успішно зберігати 3-4 місяці. Потребує родючого грунту і хорошого догляду.

Корисні поради щодо того, як зберігати моркву

Які сорти моркви краще зберігаються взимку? Ідеальний варіант — пізньостиглі. Сорти із середнім терміном дозрівання підходять для вирощування в прохолодних регіонах. Ранні сорти моркви зазвичай не закладають на зберігання, але деякі різновиди все ж можуть пролежати близько 4 місяців. І ще важливо пам’ятати: успіх в зберіганні моркви залежить не тільки від сорту, але і від створених для цього умов.

Відео: Корисні поради щодо того, як зберігати моркву на зиму

Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Найкращі сорти моркви для зберігання взимку в домашніх умовах в Україні