Найкращі сорти томатів на 2022 рік для вирощування України

Найкращі сорти томатів для посадки у 2022 році


Найкращі сорти помідорів на 2022 рік для України

 

Найкращі сорти томатів на 2022 рік для вирощування України

 

Вибираючи кращі сорти помідор на 2022 рік для вирощування в Україні для своєї ділянки, городники, в першу чергу, спираються на сортові або гібридні характеристики. Продуктивність — найголовніший критерій, від якого залежить кількість і якість врожаю. Іноді буває складно підібрати підходящий варіант з багатого різноманіття помідорів для відкритого грунту і теплиць. Тоді вибирають сорти в залежності від регіону вирощування, терміну дозрівання, ступеня стійкості до захворювань та інших факторів.

Радимо також прочитати нашу статтю на тему : 5 способів прискорити дозрівання помідорів перед холодами.

Кращі сорти томатів для вирощування у теплиці

Сорти для тепличного вирощування

Маючи в своєму розпорядженні хорошу теплицю, можна отримувати до столу свіжі помідори круглий рік. Тепличні різновиди придатні для приготування салатів або консервації. Відмінні салатні томати можна отримати з наступних сортів:

 • Гейша;
 • Подарунок феї;
 • Андромеда;
 • Орлиний дзьоб;
 • Рожевий ангел;
 • Рожева перлина;
 • Фаталіст;

Сорти томатів для тепличного вирощування

 • Алая каравела;
 • Амана оранж.

Кращі сорти томатів для консервації:

 • Аурія;
 • Бананові ноги;
 • Рожевий родзинки;
 • Раджа;
 • Ромова баба;
 • Олександр Великий.

Черрі — солодкі, маленькі помідори, які добре ростуть як на вулиці, так і в теплиці, але на захищених грядках дрібноплідні овочі бувають більш високопродуктивними. Чарівна арфа F1 і Карамель жовта F1 — гібриди, вага плодів яких не більше 25 м.

Вибираючи овоч для теплиці, багато хто справедливо віддає перевагу високорослим і високоврожайним сортам. Але для укриттів з полікарбонату в усіх регіонах України відмінно підходять і низькорослі рослини, зазвичай мають ранній термін визрівання, а також середньостиглі помідори.

Сорти томатів для вирощування у відкритому грунті

Сорти помідорів для відкритого грунту

Томати, призначені для вирощування у відкритому грунті повинні відповідати певним вимогам: добре переносити стресові умови вирощування, мати стебло, здатне протистояти вітру, механічній обробці, бути стійким до хвороб і шкідників. Саме тому майже всі сорти, виведені для вирощування без захисту, призначені для товарного виробництва. Найбільш врожайні томати для відкритого грунту:

 • Сибірська трійка — ранній сорт вітчизняних селекціонерів, призначений для відкритого грунту в умовах вирощування Сибіру і північних районів. Має низьке (60 см) стебло штамбового типу. Не має потреби в підв’язування і пасинкуванні. Плоди до 300г універсального призначення з хорошими смаковими якостями, перцевидної форми. Добре переносять стресові зміни погоди, стійкі до захворювань.
 • Кібіц — продукт польських селекціонерів універсального призначення. З нами в 2006 році, але значно пізніше з’явився на дачних ділянках. Опис сорту: ультраранній, високоврожайний сорт томатів з багаторазовим збором врожаю. Плід — сливка 60-80 г з відмінними смаковими якостями, гарною транспортабельністю, середнього розміру.

Від початку висадки розсади до дозрівання плодів 70 днів. Рекомендований для степової зони, але добре зарекомендував себе і в більш високих регіонах. Не утворює пасинків, стійкий до фітофторозу.

 • Беллі F1 — високорослий гібрид голландських селекціонерів раннього терміну дозрівання. Плоди красивої напівсферичної форми, вагою 200 г і більше, щільні, з відмінними смаковими якостями. Добре переносять перевезення. Мають тривалий термін зберігання. Підходить для вирощування в теплицях, захищеному і відкритому грунті.

Добре переносить тінь, значні перепади температур, стійкий до в’янення, вірусної мозаїці.

 • Бобкат F1 — високоврожайний гібрид детермінантного типу, виробництва компанії Singenta. Середньоранніх (60-65 днів) дозрівання яскраво-червоних плодів красивою круглої форми з глянцевим блиском. Середня маса — 250-300 г, має ідеальні смакові якості, яскравий аромат, соковиту, структуровану м’якоть. Не розтріскується при перепадах вологості грунту. Має хорошу транспортабельність і лежкість. Призначений для використання в свіжому вигляді і приготування соків.
 • Рожевий фламінго — скоростиглий сорт, який потребує опори. Плоди великі, рожевого забарвлення, овальної форми з носиком. Плоди нерівномірні: перші зав’язі — 300 г; наступні — 150-200 г. Не розтріскується, добре транспортується і лежить до 2 місяців. Плід рожевого кольору, має хороші смакові якості, призначений для салатів і засолювання. Недолік — схильність вершинної гнилизни плодів.

Найврожайні сорти томатів у 2022 році

Врожайні сорти томатів 2022 року

У відкритий грунт найчастіше йдуть на посадку сорти, які є штамбовими з максимально короткими термінами дозрівання. Серед них виділяються такі:

 • Червоне ікло має витягнуті помідори вагою до 60 г, але з куща вдасться зібрати близько 3 кг врожаю;
 • Джина, яка дасть плоди вагою близько 200 г, причому кожен кущик має врожайність у 4 кг;
 • Лоджейн обіцяє трохи більші помідори, та й врожайність його побільше (8 кг), при цьому він відрізняється підвищеною стійкістю до посухи.

На великій частині території України помідори вирощують тільки в теплицях. Тому потрібно знати ще й такі нові сорти томатів на 2022 рік. Городники можуть звернути увагу на такі назви ранніх помідорів:

 

 

 • Торнадо F при належному догляді здатний порадувати городників урожаєм в 8 кг;
 • Імперія F дасть невеликі плоди вагою до 140 грамів в формі сливки;
 • Самурай відрізняється рожевим кольором помідор з масою 200 г дасть урожай близько 4 кг;
 • Де Барао характеризуються, як помідори з плодами вагою в 100 г, які дають урожай з куща в 4 кг;
 • Верлиока + F характеризується як стійкий до захворювань;
 • Якиманка F плодоносить помідорами вагою близько 230 г.

Врожайні сорти помідорів 2022 року

Рекомендовані селекціонерами нові сорти томатів

 1. Акварель. Сорт, який дасть урожай вже через 100 днів. Томати мають овальну форму, їх маса від 80 до 120 м Тому вони відмінно підходять для маринування. Безсумнівним плюсом цих помідорів вважається їх хороша траспортабельность і тривалий час зберігання.
 2. Алсу. Є універсальним для зростання томатом, оскільки може рости як у відкритому грунті, так і в теплиці. У першому випадку він виросте на 80 см від землі, а в закритому парнику витягнеться до 1 м 20 см.Помідори у нього виростають масою від 600 г до 1 кг. Гарна врожайність томатів дозволить вдосталь наїстися свіжими салатами. В силу ж свого розміру для консервування не підійдуть.
 3. Безрозмірний. Назва говорить сама за себе: його плоди мають масу від 1 кг. Його допускається вирощувати на відкритих грядках і в теплицях. Гідність помідор — здатність довго лежати. Тим більше плоди не тріскаються при дозріванні.

Високорослі сорти томатів для відкритого грунту

Високорослі помідори

 • Де Барао — сорти та гібриди з кущами до 4 м, характеризуються високою стійкістю до зниження температури. Вимагає спеціальних опор для підв’язування. Підходить для вирощування в теплицях і відкритому грунті. Плоди середньопізнього терміну дозрівання з різним забарвленням: чорним, жовтим, рожевим, червоним. Мають гладку шкірку, відмінні смакові якості, вага від 50 до 80 м.

Полюбився в садово-городніх господарствах за легкість в догляді, високу врожайність, універсальне використання продукту, стійкість до захворювань.

 • Червоні свічки — високорослий, що вимагає постійного видалення пасинків. Плоди зав’язуються повністю по кисті і ярусу, оперізуючи стебло гірляндами з довгих тонких циліндрів з носиком, масою 100-120 г. Забарвлення помідора рожеве, м’якоть солодка, щільна. Плоди універсального використання з відмінним смаком.

Сорти високорослих добре реагують на зрошення, підгодівлю.

Середньорослі сорти томатів для відкритого грунту

Середньорослі помідори

Серед середньостиглих сортів хочеться відзначити старовинні. Добрим представником минулого століття, одним з сім’ї Волгоградський сортів, є:

 • Волгоградський 5/95 — продукт селекції СРСР, але дуже популярний до наших днів. Дуже добре підходить для початківців городників, як саме невибаглива рослина з прекрасними смаковими якостями плодів.

Томати мають пласку форму з легко. ребристістю, вага — 90-150 г, яскравий червоний окрас, хороша транспортабельність.

Кущі стійкі до всіх хвороб помідорів, добре себе почувають як у відкритому грунті, так і при вирощуванні в теплиці.

Низькорослі і карликові помідори

Низькорослі і карликові помідори

Низькорослі і карликові гібриди мають ряд переваг, їх добре використовувати для вирощування на підвіконнях і балконних грядках — рослини дуже декоративні. Більшість з них скоростиглі з тривалим періодом плодоношення. За розміром нагадують помідори черрі, подобаються дітям, красиво виглядають в банку.

 • Амурський штамб — в Державному реєстрі представлений як овочева рослина для відкритого грунту. Сорт раннього терміну дозрівання, низькорослий (до 50 см), детермінантного типу розвитку. Плоди плоскі, ребристі, середня маса 80 г, хороші смакові якості. Рослина невибаглива, легко переносить перепади температури, стійка до вертіціллезу.
 • Балконне диво — карликовий сорт для занять з дітьми. Створений для кімнатного вирощування, дуже декоративний, невибагливий при вирощуванні.

Кращі гібриди томатів 2022 року

Кращі гібриди томатів 2022 року

Томат Скарб інків F1

Підходить для вирощування в теплицях і у відкритому грунті. Рослина індетермінантного типу. Кущ потужний, досягає висоти в 1,8-2 м, добре облиственний (листя звичайного типу, зелені). Потребує пасинкування і підв’язки до опори, формувати краще в одне стебло.

Томат Скарб інків F1
Гібрид стійкий до основних шкідників і хвороб томатів (особливо до вірусу томатної мозаїки, вертіціллезу, фітофторозу та фузаріозу), добре переносить спеку, швидко зростаючий. Урожайність стабільно висока.

Плоди дуже великого розміру (300-600 г), ростуть в кистях по 4-6 ягід, яскраво-помаранчеві з червоно-жовтої тонкою смужкою в стані зрілості, округло-серцеподібні, з витягнутим кінчиком, з глянсовою шкіркою і помаранчевої в розлученнях щільною м’ясистою дрібнонасіннєва м’якоттю. Чи не схильні до осипання та розтріскування навіть при переращіваніі. Смак відмінний солодкий, аромат слабкий.

Томат довго зберігається, володіє відмінною транспортабельністю. Призначення — універсальне.

Томат Бобкат F1

Підходить для вирощування в теплицях і у відкритому грунті. Рослина детермінантного типу. Кущ потужний, висотою близько 0,7 м, добре облиственний (листя прості, великі, темно-зелені). Потребує пасинкування і підв’язки до опори, формувати краще в одне стебло.

Томат Бобкат F1
Гібрид стійкий до основних шкідників і хвороб томатів (особливо до вертіціллезу і фузаріозу), добре переносить спеку, не любить переливу, чуйний до підживлення. Урожайність стабільно висока.

Плоди великого розміру (150-300 г), яскраво-червоні в стані зрілості, плоско, трохи ребристі біля плодоніжки, з глянсовою шкіркою і м’ясистою м’якоттю. Не схильні до розтріскування, однорідні. Смак хороший, салатний, з помітною кислинкою, аромат слабкий.

Томат довго зберігається, володіє відмінною транспортабельністю. Призначення — універсальне.

Томат Чорна грона F1

Середньостиглий гібрид російської селекції. Рекомендований для вирощування в теплицях, може вирощуватися і у відкритому грунті.

Томат Чорна грона F1
Рослина індетермінантного типу. Кущ потужний, висотою до 1,8 м,  (листя зморшкуваті, ромбовидні, темно-зелені). Потребує пасинкування і підв’язки до опори, формувати краще в два стебла. Гібрид стійкий до основних шкідників і хвороб томатів, чуйний до підживлення. Урожайність стабільно хороша, плодоношення тривале.

Плоди-чері дрібного розміру (40-70 г), практично чорного кольору в стані зрілості (з червоніючім бочком в тіні), округлі, з глянсовою шкіркою і червоною ніжною м’якоттю, дружно дозрівають в багатоягідних кистях. Смак відмінний, солодкий з легким фруктовим (сливовим) присмаком, аромат слабкий.

Томат довго зберігається, володіє відмінною транспортабельністю. Призначення — універсальне (але при консервуванні втрачають яскравість кольору).

Томат Смарагдовий мандарин F1

Середньоранній гібрид російської селекції. Підходить для вирощування в теплицях і у відкритому грунті.

Томат Смарагдовий мандарин F1
Рослина індетермінантного типу. Кущ середньої сили, висотою до 1,5 м, добре облистяний. Потребує пасинкування і підв’язки до опори, формувати краще в 1-3 стебла.

Гібрид стійкий до основних шкідників і хвороб томатів, дуже любить сонце, чуйний до підживлення. Урожайність стабільно хороша.

Плоди коктейльні, дрібного розміру (30-40 г), зеленого кольору з медовим відтінком в стані зрілості, округлі, з глянсовою шкіркою і м’ясистою м’якоттю. Смак відмінний, солодкий з легким фруктовим (цитрусовим) післясмаком, аромат слабкий.

Томат довго зберігається, володіє відмінною транспортабельністю. Призначення — універсальне.

Томат Лазурний гігант F1

Середньостиглий гібрид російської селекції. Підходить для вирощування в теплицях і у відкритому грунті.

Томат Лазурний гігант F1
Рослина індетермінантного типу. Кущ потужний, висотою близько 1 м (листя прості, великі, зелені). Потребує пасинкування і підв’язки до опори, формувати краще в одне стебло. Гібрид стійкий до основних шкідників і хвороб томатів, дуже любить сонце. Урожайність стабільно хороша.

Плоди середнього та великого розміру (200-300 г), насиченого шоколадно-фіолетового кольору в стані зрілості, плоско, трохи ребристі біля плодоніжки, з щільною глянсовою шкіркою і рожевою соковитою м’якоттю. Дозрівають в кистях по 4-6 ягід. Смак відмінний, солодкий з кислинкою, аромат слабкий.

Томат довго зберігається, володіє відмінною транспортабельністю. Призначення — універсальне.

Томат Тамань F1

Ранньостиглий гібрид російської селекції. Підходить для вирощування в теплицях і у відкритому грунті.

Томат Тамань F1

Рослина детермінантного типу. Кущ потужний, висотою близько 0,8 м (листя звичайного типу, зелені). Потребує пасинкування і підв’язки до опори.

Гібрид стійкий до вірусу томатної мозаїки, вертіціллезу, фузаріозу, вершинної і кореневої гнилі, бактеріальної плямистості. Жаростійкий, стрессоустойчивий. Урожайність стабільно висока.

Плоди середнього розміру (близько 150 г), оранжево-червоні в стані зрілості, округлі із загостреною вершинкою, з глянсовою щільною шкіркою і м’ясистою багатокамерною м’якоттю. Дозрівають в кистях по 5-7 ягід. Не схильні до розтріскування, однорідні. Смак відмінний з ледь помітною кислинкою, аромат слабкий.

Томат довго зберігається, володіє відмінною транспортабельністю. Призначення — універсальне.

Відео: Кращі сорти і гібриди томатів на 2022 рік для посадки

Надіємось вам сподобалась наша стаття. Ще більше про вирощування помідорів ви можете прочитати на нашому сайті.

 

Найкращі сорти томатів на 2022 рік для вирощування України