Як вибрати відповідний сорт сливи для вирощування в саду
Найкращі сорти слив для вашого саду


Слива — садова ягода, яка активно використовується в кулінарії в якості самостійних ласощів, так і складових багатьох видів десертів і випічки. Так само вона відмінно годиться для консервацій. Містить багато вітамінів і мікроелементів. Слива відома своєю біологічно-активною дією на організм людини. Сьогодні можна зустріти найрізноманітніші сорти сливи для вирощування в саду. І для вас ми представимо їх фото з описом та детальною характеристикою.
Найпопулярніші сорти слив з описом
Якщо ви хочете посадити сливу в своєму дворі, тоді вам варто придивитися до тих сортів, які найбільше підходять вашому регіону. Звичайно ж, сортів існує дуже багато і для вас ми представили найкращі сорти слив, а також їх фото.
Топ хіт
Цей сорт пізньостиглий. Плоди великої яйцеподібної форми, важать приблизно 80 грам. Дозріває вже у вересні і має смачну м’якоть з трохи кислуватим смаком.
Президент
Відрізняється високими врожаями. Невибагливий і частково самозапилювальний сорт. Маса ягід досягає 70 грам, вони дуже соковиті і смачні. Підходить для свіжого вживання.
Генеральська слива
Годиться для консервування, має ніжний і м’який смак. Дерева виростають невисокими і морозостійкими. Зацвітають в кінці травня і цвітуть приблизно 3 тижні.
Ранок
Овальні плоди вагою до 26 грам. Шкірка забарвлена в зелений з жовтуватим відтінком колір. М’якоть жовта і соковита, смак з невеликою кислинкою.
Ненька
Швидше за все вам цікаво, які сорти слив існують. І якраз тут ви побачите ту інформацію, яку шукаєте. Дерево цього сорту середньої висоти з широкою пірамідальною кроною, приносить багатий урожай. Важить його ягода 20-22 грам, круглої форми. Морозостійкий сорт, плоди містять багато вітамінів і мікроелементів.
Оленка
Виведений цей сорт в Китаї. Має крону кулястої форми. Плоди відрізняються великими розмірами і , що не відокремлюється від м’якоті. Листя дуже схоже на листя персика.
Ромен (червона слива)
Червоний колір властивий не тільки плодам, а й листю. Ягоди серцеподібної форми з мигдальним присмаком.
Чемальська велика слива
Плодоносити починає вже на 3 — 4 рік після посадки. Відрізняється хорошою морозостійкістю. Любить вологу і не самозапилюється.
Колосоподібна слива Блю Світ
По термінах дозрівання — середньостигла. Компактна крона дає рясні врожаї. Плоди солодкі і соковиті з масою 45-60 грам.
Яєчна
Назва характеризує форму плодів. Забарвлення пурпурного кольору, годиться як для вживання в свіжому вигляді, так і для заготовок. Невибаглива і морозостійка.
Медова біла слива
Відмінний смак, схожий на травневий мед. Дерево виростає до 5 метрів. Цвітіння раннє, а урожай високий. Не самозапильна.
Червона куля
Продовжуємо вам представляти опис сортів слив. Наступний сорт виростає до 2,5 метрів в в висоту. Крона середньої густоти. Плоди великі, масою 44 грам, округлої форми зі шкіркою червоного кольору. А м’якоть світло-жовта, соковита і пухка. Прекрасно переносить транспортування, рекомендується вживати в свіжому вигляді.
Євразія 21
Дерева виростають високими з хаотичною розташованими гілками у кроні. Круглі ягоди досягають 33 грамів ваги. Шкірочка червоно-бордового кольору з восковим нальотом. На смак соковита, з невеликою кислинкою.
Тульська чорна (Брянська пізня)
Урожайний і самозаплідний сорт. По термінах дозрівання — пізня. Володіє відмінною зимостійкістю. Плоди овальні, середніх розмірів. Темно-синього кольору, але м’якоть червонуватого відтінку.
Синій дар
Середньостиглий сорт. Високоврожайний і частково самозапильний сорт. Плоди фіолетово-синього кольору, великі і смачні.
Скороспіла червона
Результат народної селекції. Скоростиглий і самозаплідний сорт. Плоди овальні з фіолетовим забарвленням. М’якоть щільна і червона, трохи з кислинкою. Дозріває в серпні.
Ода
Тут ви зможете побачити сорти слив, які підійдуть для середньої смуги. Але повернемося до опису сортів слив. Ода – це ранньостиглий сорт на невисокому дереві. Невибагливий, росте навіть на суглинках і дає багатий урожай. Потрібно тільки зволожувати грунт і вносити органічні добрива. Плід фіолетовий, м’ясистий, кисло-солодкий.
Кубанська легенда
Середньостиглий сорт з широкою кроною. Яйцеподібні ягоди досягають 30-35 грам ваги. Шкірочка червоно-фіолетова із зеленою м’якоттю.
Віка
Дерево невеликої висоти, зі спадаючою негустою кроною. Плоди овальної форми, масою 24 грама і бордового кольору. Кісточка легко відокремлюється від м’якоті. Підходить як для свіжого вживання, так і для консервування.
Валор
Дерево середньої висоти вважається канадським. Яйцеподібні плоди синього кольору з добре відомим швом важать 50 грам. На поверхні шкірки можна бачити світлі вкраплення. М’якоть з зеленувато-кремовим відтінком і дуже соковита.
Пам’ять Тімірязєва
Дерево середньої висоти з плакучою кроною. За формою ягоди подовжено-овальні, з соковитою жовтуватою м’якоттю і вагою 23 грами. Кісточку легко відокремити від м’якоті.
Слива Угорка
Плоди червоного кольору яйцеподібної або овальної форми. Кісточка легко відокремлюється від м’якоті і ягоди використовують для отримання чорносливу. Має щільну м’якоть із солодким смаком і цукристою консистенцією. Чудово підходить для зберігання і траспортування.
Ренклод
Має щільну, соковиту і солодку м’якоть. Кісточка легко відокремлюється від м’якоті, ягоди довго зберігаються, але не переносять транспортування. Краще збирати ще недозрілими і відразу вживати в їжу, або переробляти.
Мірабель
Ранні сорти сливи неможливо уявити без цього сорту. Він має соковиту і солодку м’якоть з кісточкою, що відмінно відокремлюється від м’якоті. Плоди овальні і маленькі, загострені з обох кінців. Чимось схожі на аличу.
Тернослива
Маленькі деревця з темно-синіми плодами. Плідний, витривалий і невибагливий сорт. Відмінно підійде для консервацій.
Дамасцена
Має плоди і овальної, і круглої форми, а забарвлені вони можуть бути у червоний, чорний, синій, і навіть білий колір.
Слива канадська
Дуже ранній сорт з суцвіттями, які не бояться заморозків. Але дерев потрібно кілька, для перехресного запилення.
Бербанк
Диплоїдний сорт з великими, смачними ягодами. Повна назва Бербанк Гіант. Морозостійкий і протистоїть моноліозу.
Кабардинка
Дозріває до середини серпня. Форма плодів сферична, з масою 30-45 грам і смачною м’якоттю.
Анжеліна
Сорт, подібний до аличі. Володіє широкопірамідальною кроною. Якщо в перші роки після посадки обрізати крону, то це допоможе прискорити плодоношення – і дерево принесе плоди приблизно через 3 роки після посадки.
Машенька
Дерево середньої висоти з масою ягід 30-35 грам. Шкірочка бура, а м’якоть світло-жовта. Дозріває до середини липня і володіє відмінним смаком. Кісточка легко відділяється від м’якоті.
Рекомендуємо переглянути: Що посадити в тіні на городі
Якщо вам подобається слива, то досить складно визначити який сорт краще. І це все тому, що сортів цього фрукта існує вкрай багато. В їх кількості можна і загубитися. Знайте про те, що в будь-якому випадку при правильному догляді за будь-яким із сортів можна отримати відмінний урожай, що радує смаком і приносить користь як дітям, так і дорослим. Слива зміцнює імунітет і сприяє здоровому травленню. Відкриті на Новорічному столі сливові компоти нагадають в морозну ніч приємні літні дні, наповнивши кімнату запашним садовим ароматом. А пироги зі сливовим варенням порадують і гостей, і господарів на будь-якому сімейному святі!
Відео: Найбільш популярні сорти слив для вирощування в саду
На цьому наша стаття про найбільш популярні сорти слив завершилася. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам виростити великий сад і зібрати хороший урожай. Також рекомендуємо відвідати незмінну рубрику нашого сайту — садівництво. Там ви зможете знайти багато порад для вашого саду. Бажаємо успіхів і до нових зустрічей!
