5 способів прискорити дозрівання помідорів перед холодами

Способи прискорення дозрівання помідорів


5 способів прискорити дозрівання помідорів перед холодами

 

5 способів прискорити дозрівання помідорів перед холодами

 

Літо закінчується, а помідори на дачних ділянках «відмовляються» дозрівати. Але існує кілька способів прискорити отримання врожаю, щоб встигнути зняти його до настання холодів.

Не кожен може похвалитися наявністю дачної ділянки або городу, але це зовсім не привід опускати руки. Є чудова альтернатива відкритого грунту — підвіконня. Сьогодні практикується вирощування різних овочів, зелені і фруктів, деякі з яких не завжди виростають на дачі. У цій статті ми поговоримо про помідори на вікні, вирощування яких не вимагає особливих зусиль, багато часу і турбот. З цим зможе справитися навіть початківець дачник.

Обрізка нижніх листків помідорів

Обрізати нижні листки томатів

До середини серпня томатні кущі масивні і розрослися, але навіть з добре розвиненою кореневою системою вони не встигають постачати живильними речовинами листя і плоди. Крім того, всі частини, які стосуються грунту, схильні до грибкових захворювань.

Приберіть все листя з нижньої частини батоги до першої кисті. Ні в якому разі не обривати проти зростання, щоб не пошкодити основне стебло. За допомогою секатора вкоротіть велике листя, проріджуючи кущ, і видаліть пасинки. За одну процедуру полегшите культуру не більше ніж на 1/3.

Намагайтеся залишати біля основи пеньки близько одного сантиметра. А над суцвіттями, де вже утворилися плоди, — 2-3 листків для харчування.

Обприскування томатів розчином з води і йоду

Обприскати розчином з води і йоду

Для прискорення дозрівання великих плодів досвідчені городники рекомендують обприскування по зеленому листу слабким йодним розчином.

 

 

Для цього на один літр води додайте три краплі йоду. Перемішайте, щоб рідина стала одного кольору, залийте в пульверизатор. Струмінь налаштуйте так, щоб при розпилюванні над кущем утворювалося хмара туману. Обробку проводьте у вечірні години. Подібна процедура ще й захистить від грибкових захворювань.

Обмотати навколо стебла томатів мідний дріт

Обмотати навколо стебла мідний дріт

Щоб скоротити приплив поживних речовин, стимулює зростання стебел і листя, обмотайте навколо основної батоги мідний дріт.

Зробити це потрібно на висоті 4-5 см від ґрунту. Не варто затягувати кільця дроту, щоб не пошкодити стебло. Досить зробити 3-4 обороту. Така «дієта» дасть сигнал плодам, що пора переходити в фазу дозрівання.

Застосувавши цей метод, ви отримаєте урожай на два тижні раніше. Однак рослині може не вистачити сил на «вирощування», тому краще зняти великі бурі і білі плоди і відправити їх на дозарювання в сховище.

Приберіть зайві кисті на кущах томатів

Прибрати зайві кисті у томатів

Варто обмежити кількість зав’язей, інакше до перших заморозків томати НЕ достигнуть. Залиште 6-7 кистей, на яких плоди досягли необхідного розміру.

Бажано, щоб вони розташовувалися нижче основи стебла, тоді поліпшується постачання живильними речовинами.

Прищепіть або обріжте точку росту і видаліть всі інші кисті. В опалюваних теплицях можна залишити до 10-12 суцвіть. У відкритому грунті зав’язь розміром з горошину або горіх не вистачить часу дозріти до настання холодних ночей (при температурі нижче 8 градусів зростання і розвиток томатів припиняються).

У період з середини серпня і до повного збору врожаю відмовтеся від кореневих підгодівель, а поливи скоротіть, щоб плоди не потріскалися.

Використовувати дозарювання

Дозарювання — це процес, при якому зібрану недозрілою продукцію в певних умовах доводять до біологічної стиглості. Це може бути природний процес, коли овочі та фрукти самі дозрівають, або професійний — із застосуванням стимулятора етилену. Дозарювання дозволяє зберегти і доставити покупцю продукцію у привабливому вигляді і отримати за неї хороший дохід.

Використовувати дозарювання

Використовуйте приміщення, де температура повітря від 20 до 25 градусів, а вологість близько 80%. Ємності для зберігання повинні «дихати»: підійдуть перфоровані контейнери або звичайні дерев’яні ящики.

Розкладіть томати так, щоб вони не торкалися одне одного, між шарами помістіть суху солому або тирсу. Ярусів має бути не більше трьох. Періодично відбирайте дозрілі томати, вибраковуючи зіпсовані.

Якщо покласти в контейнер з незрілим помідорами банан або навіть його оболонку, це прискорить дозрівання овочів. Тропічний фрукт виділяє етилен, який необхідний для почервоніння томатів. Подібна дія надасть і один стиглий томат в компанії зелених «братів».

Досвідчені дачники дозарюють помідори плетучи. Для цього потрібно викопати кущ, обтрусити землю, підвісити вгору корінням в теплому приміщенні.

При використанні будь-якого з вищеописаних способів дозарювання важливо, щоб помідори не постраждали від перших заморозків, інакше всі зусилля будуть марними.

Відео: Як прискорити дозрівання помідорів у вересні

Ще більше цікавих та корисних рецептів ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua.

 

5 способів прискорити дозрівання помідорів перед холодами