Сприятливі дні для посадки цибулі в 2022 році за місячним календарем

Календар посадки цибулі в 2022 році за місячним календарем


Сприятливі дні для посадки цибулі в 2022 році за місячним календарем садівника

 

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2022 році за місячним календарем

 

Щоб отримати багатий урожай якісної і смачної цибулі, необхідно дотримуватися загальноприйнятих правил її посадки і слідувати місячному календарю. З давніх часів і в наші дні люди, що працюють з землею, орієнтуються на фази небесного світила, яке впливає на ріст рослин. Посівний календар сприятливих і несприятливих днів буде відрізнятися з року в рік, оскільки він залежить від руху Місяця. Тому перш ніж виконувати посів цибулі в 2022 році, слід звіритися з актуальних місячним календарем і використовувати найбільш сприятливі періоди для цієї культури.

Цибуля-порей і ріпчаста цибуля більше за інші види поширені в Україні. Хороші результати у вигляді повноцінного врожаю можна отримати, тільки якщо дотримуватися термінів посадки залежно від регіону проживання та сприятливих дат Місячного календаря. Порей вирощують через розсаду, а ріпчасту цибулю зазвичай садять севком — це маленька цибулина, яка дозволяє отримати врожай вже в перший сезон. У статті розповімо, коли садити цибулю за Місячним календарем 2022 і залежно від регіону.

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2021

Посадка цибулі в 2022 році за місячним календарем

Астрологи рекомендують висаджувати цибулю навесні або восени за місячним календарем. За місяць — Місяць проходить 4 фази: молодик, що росте Місяць, повний місяць, спадаючий Місяць. Для кожної з них характерні свої особливості. Садити цибулю у відкритий грунт рекомендується на зростаючий Місяць. В цей час він швидше вкорінюється, проростає, адаптується до нових умов (озимі сорти).

Посадка цибулі в 2022 році за місячним календарем - фото.

Місячний календар посадки цибулі севка на 2022 рік відображено у таблиці:

Місяць / Стан МісяцяСприятливі дні (зростаючий Місяць) Ідеальні дні (зростаючий Місяць у Тельці, Раку, Козерозі)
Березень1-8, 25-311, 4-6, 28
Квітень1-7, 25-301-2, 28-29
Травень1-6, 23-3125-26
Червень1-4, 22-3021-23
Липень (на зелень)1-4, 21-314
Серпень (на зелень)1-2, 20-311-2, 28-30
Вересень (на зелень)1, 18-3024-26
Жовтень1, 17-3021-23
Листопад16-2919, 27-29

Цибулю сівок можна садити з весни до пізньої осені. При цьому потрібно чітко розрізняти цілі вирощування. У березні, як правило, садять холодостійку цибулю в південних регіонах. З квітня по червень сівок садять, щоб отримати великі головки, які можна вживати як в свіжому вигляді, так і закладати на зберігання.

З липня по жовтень цибулю теж підсаджують на грядки. Великі головки в цьому випадку виростити не вдасться, але можна отримати відмінну зелень. В кінці жовтня і в листопаді можна вже садити озиму цибулю. Такий сівок буде лежати в землі всю зиму, а навесні піде в зростання. Цей спосіб посадки дозволяє отримати дуже ранній урожай і зібрати цибулини не в вересні, а вже в липні.

Коли не варто садити цибулю за місячним календарем - фото.

Підзимова посадка цибулі дозволяє виростити за сезон 2 врожаю. На початку липня ще можна посадити сівок на вивільнену грядку і виростити повноцінні головки.

Ідеальними для посадки вважаються дати, коли Місяць не тільки знаходиться в фазі росту, але і заходить в сприятливому знаку (Телець, Рак, Козеріг). При визначенні терміну проведення осінньої посівної потрібно враховувати і погодні умови, прогноз погоди на найближчі кілька тижнів.

В кінці листопада цибулю садити ще можна, але при відсутності морозів в найближчі 2-3 тижні. Якщо така загроза є, можна посадити лише частина сівки, а частину залишити на весну. Коли морози вдарили вже в листопаді, а цибуля не посаджена, варто відкласти захід до весни.

Коли не варто садити цибулю за місячним календарем

В деякі періоди небажана або навіть заборонена посадка цибулі. Найневдалішими датами з точки зору астрологів вважається повний місяць і молодик. У такі дні краще не виконувати ніякі роботи в городі. Це актуально і для закладення севка. На спадний Місяць садити цибулю не бажано. В цей час проростання сповільнюється.

 

 

Несприятливі, а також заборонені дні для посадки цибулі на 2022 рік відображені в таблиці:

Фаза Місяця / Місяць БерезеньКвітеньТравеньЧервеньЛипеньСерпеньВересеньЖовтеньЛистопад
Старий місяць10-237-228-216-196-194-183-163-151-15
Повний місяць9875532230
Молодик242322202019171615

Астрологи рекомендують особливо уважно ставитися до заборонених і невдалим днях при подзимней посадці цибулі. У цьому випадку важливо розрахувати термін максимально точно. Помилка може привести до вимерзання посадкового матеріалу. При посадці сівка  зелень в літній період, місячний календар не так важливий. Зелене пір’я відросте в будь-якому випадку, якщо догляд буде правильним.

Вирощування цибулі за місячним календарем

Грядку під цибулю-сівок готують заздалегідь. При посадці навесні підготовчі роботи виконують ще восени. Якщо заплановано вирощування озимих сортів, ділянку готують не пізніше, ніж за 1,5 місяці. Спочатку територію розчищають від бур’янів, прибирають сміття. Потім місце під грядку перекопують на глибину багнета лопати. Одночасно вносять компост або перегній.

Для зменшення кислотності використовують деревну золу або доломітове борошно. З настанням весни внесення добрив повторюють. Тільки тепер використовують мінеральні комплекси, а не органіку. Добре діє Нітроаммофоска, розчин який готують за інструкцією.

Перед посадкою дрібні головки цибулі перебирають. Всі м’які, пошкоджені або ті, що мають підозрілі плями викидають. Посадковий матеріал, що лишився сортують за розміром. Потім головки вимочують протягом 20 хвилин в міцному розчині перманганату калію, щоб знизити ймовірність розвитку інфекції. Додатково перед посадкою головки обприскують будь-яким стимулятором росту.

Вирощування цибулі за місячним календарем - фото

Першими висаджують найдрібніші цибулинки. Посадку найбільших відкладають на 1-2 тижні. Інакше вони дають стрілку при холодній погоді. Поверхню грядки розрівнюють і роблять борозни глибиною 5-7 см. Між ними залишають інтервал 20 см.

Борозни добре зволожують. Коли вода вбереться, висаджують цибулини денцем вниз. Інтервал між сусідніми головками вибирають в залежності від їх розміру і кущистості сорту. Чим більше цибулина і пишніше кущ, тим більше повинно бути вільного простору між сусідніми екземплярами. Мінімально залишають між цибулинами 7 см. Потім грядки засипають сухим ґрунтом на висоту 2 см.

При вирощуванні овочу під час активного росту грядки поливають двічі на тиждень. Не можна допускати пересихання грунту. З середини липня, коли починається активне дозрівання врожаю, кількість поливів зменшують до одного разу на 10-15 днів. За 3 тижні до збору цибулин зрошення зводять нанівець.

На наступний день після поливу цибулинну грядку розпушують. Ця процедура покращує доступ повітря до коріння. При розпушуванні намагаються не заглиблюватися надто сильно, щоб не пошкодити коріння. Одночасно виконують прополку бур’янів.

Для збільшення врожайності під час вирощування цибулі — її регулярно удобрюють. Першу підгодівлю проводять через 3 тижні після посадки. Розчин роблять на основі курячого посліду, змішуючи його з водою в співвідношенні 1:15. Повторно вносять добрива через 3 тижні. Цього разу вносять по 15 г аміачної селітри і сульфату калію на 1 м2. Після розподілу добрив грядку рясно поливають.

Посадка цибулі в 2021 році: коли садити

Потім добрива вносять за потребою. Якщо цибулинки обсохнули, використовують препарати з вмістом фосфору. При появі сіруватих плям на листках застосовують підгодівлю калієм. Якщо пір’я погано росте, використовують азотні сполуки.

Вирощування кращіх сортів цибулі за місячним календарем

Ріпчаста цибуля дуже чутлива до тривалості світлового дня, тому для посадки потрібно вибирати тільки районовані сорти або досягнення місцевої селекції. Сорти, виведені в північних регіонах, на півдні при короткому світловому дні можуть зовсім не сформувати цибулину. Створюючи на городі свою колекцію фаворитів, включайте в неї представників з різних груп. Гострі сорти відрізняються високою лежкістю і врожайністю, півострів і солодкі мають хороші смакові якості.

Гарантований урожай можна отримати, саджаючи старі місцеві сорти. У різних регіонах народну славу отримали Стригуновський,  Бессоновський, Спаський, Мстерский, Погарський, Тимирязевський. Вони районовані досить широко і відомі у городників по всій Середній смузі України і за її межами.

З широко районованих гострих сортів і гібридів варто відзначити Золотистий Семко, Центуріон і Штутгартер ризен.

Цибуля сорту Золотистий Семко

Золотистий Семко

Ранньостиглий з великою округлою золотистої цибулиною, яка формується за один сезон відразу з насіння; дає високу врожайність; обробляється в усіх регіонах України.

Цибуля сорту Центуріон

Центуріон

Зі середньораннім терміном дозрівання; цибулини золотисті, середнього розміру, злегка витягнуті; стійкий до хвороб.

Цибуля сорту Штутгартер ризен

Штутгартер ризен

Середньостиглий з великими, злегка приплющеними цибулинами.

Напівгострі сорти цибулі для Середньої смуги України:

  • Золотнічок,
  • Одінцовец,
  • Супутник,
  • Мячковський 300,
  • Ред барон.

Цибуля сорту Золотнічок

Штутгартер ризен

Середньоранній з золотистими округлими цибулинами.

Цибуля сорту Мячковський 300

Мячковському 300

Ранній високоврожайний з приплющеними жовтими цибулинами середнього розміру; підходить для вирощування ріпки відразу з насіння.

Цибуля сорту Ред Барон

Ред Барон

Ранній термін дозрівання; цибулини темно-фіолетового кольору, округлі, масою до 150 г.

Хороші сорти і гібриди солодкого лука:

Цибуля сорту Ексібішен

Ексібішен

Середнього терміну дозрівання з великими овальними цибулинами жовтого кольору; підходить для вирощування в однорічній культурі з насіння; має високу врожайність, але низьку лежкість.

  • Ритмо
  • Комета.

Цибуля сорту Комета

Комета

Пізнього строку дозрівання з білими великими цибулинами; стійкий до хвороб і придатний для тривалого зберігання.

Початківцям городникам буває важко визначитися, який лук садити на головку. Адже тут важливі не лише смакові якості та врожайність, але і лежкість і стійкість до хвороб. Більш того, один і той же сорт в різних ґрунтово-кліматичних умовах може показати різний результат.

Відео: Ідеальні терміни посадки цибулі севок за місячним календарем

Надіємось вам сподобалась наша стаття. Ще більше про город ви можете прочитати на нашому сайті.

 

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2022 році за місячним календарем