Стартовий комбікорм для курчат бройлерів

Як зробити стартовий корм для курчат бройлерів своїми руками


Стартовий комбікорм для курчат бройлерів своїми руками

 

Стартовий комбікорм для курчат бройлерів

 

Ті, хто тримає у себе в господарстві курчат-бройлерів, знають, що комбікорм — це основний і, мабуть, найкращий варіант годування птиці. Це не тільки дуже просто і легко для самого власника господарства, а й добре для бройлерів. Як правило, спеціально розроблені комбікорми, складені з урахуванням віку та особливостей виду курей, містять в собі всі необхідні речовини і елементи, які необхідні для росту і повноцінного розвитку курчат. Що ж являє собою стартовий вид комбікорму, скільки днів його давати і як робити в домашніх умовах, давайте розберемося більш докладно.

Особливості стартового комбікорму для курчат бройлерів

При вирощуванні бройлерів в домашніх умовах всі комбікорми діляться на кілька груп з урахуванням складу для птиці різного віку. Якщо годувати промисловим готовим кормом, то всі його марки мають певні призначення, наприклад, для годування добових курчат — передстартовий, з першого тижня по 30-у добу — стартовий, для зростаючих курчат — ростовий і на завершальних стадіях — фінішний. Вони відрізняються і складом, і кількістю інгредієнтів, і поживністю, і входять додатковими речовинами, які потрібні для певного віку птиці. Як вже зрозуміло з самої назви, стартовий комбікорм призначається для самого початкового годування пташенят. Як правило, його дають з першого тижня життя.

Читайте також: Кури бройлери вирощування в домашніх умовах

Якщо головна особливість передстартового комбікорму задати темп і правильний розвиток шлунково-кишковій системі добових пташенят, а також привчити їх до споживання сухого корму, то стартовий вже розрахований на сформовану систему шлунково-кишкового тракту. Тому до віку 7 днів не радять фахівці давати саме цей вид комбікорму. Завдання і головна особливість стартового виду — дати максимальний поштовх і резерв для швидкого і повноцінного росту та розвитку пташенят, а також сформувати імунітет. Як відомо, саме цей період є найважливішим для успішного подальшого вирощування бройлерів.

Особливості стартового комбікорму для курчат бройлерів

Починаючи з 7-го дня курчата вже намагаються їсти більші корми, тому гранули стартового комбікорму повинні мати розмір приблизно від 2 до 4 мм. Також в якісному продукті не повинно бути пилоподібних частинок, а всі гранули повинні мати один розмір. 2 мм — це найкращий варіант, так як він добре поїдається пташенятами і добре впливає на травлення.

Стартовим комбікормом годують птахів до 30-ти днів життя. Але не забуваємо, що переводити курчат з одного виду корму на інший потрібно поступово і по маленьким дозам, щоб не порушити систему травлення.

 

 

Склад стартового комбікорму

Отже, стартовий комбікорм має наступний склад (він варіюється відповідно до технології та марки продукту, але в цілому не відрізняється по вхідних компонентах):

 • кукурудза — від 42,5 до 43,5%;
 • пророщений ячмінь — близько 17-20%;
 • шрот соняшнику — 15%;
 • кормові дріжджі — близько 5%;
 • рибна або кісткове борошно — 6%;
 • сухий обрат — 3,5%;
 • трав’яна мука — 2,5%;
 • премікс з крейди, солі і додаткових мінеральних речовин — залишився відсоток, приблизно 5%.

Як правильно давати стартовий комбікорм курчатам?

Як правильно давати стартовий комбікорм курчатам?

У перший тиждень життя курчат прийнято годувати кожні дві години, суху суміш можна підсипати відразу в годівницю. До кінця другого тижня (14 днів) життя кількість годувань скорочується до 6 разів. Важливо визначити, скільки давати корму, який будуть повністю поїдати циплята, але не перевищуючи необхідну норму. Приблизно до 2,5 тижнів курча споживають від 10 до 25 грам корму на добу. Також комбікорм стартовий можна змішувати із зеленню і давати у вигляді мішанки.

Який комбікорм краще давати курчатам-бройлерам?

Ринок комбікормів для курчат сьогодні радує птахівників своєю різноманітністю, проте не всі продукти такі якісні, як хотілося б. Тому багато власників бройлерів і бажаючих їх розводити весь час запитують, яку марку, і який бренд вибрати. Звичайно ж, розглянути всі варіанти нам не вдасться, і до того ж вони всі різняться в різних регіонах країни.

Однак все ж на деякі марки звернемо увагу:

Стартовий корм «Best Mix» — цей комбікорм розрахований на годування з 2 до 3 тижнів з наступним переходом на ростовой варіант. Має вигляд крупи, що дуже добре споживається курчатами. Головна його особливість в низькій кормоконверсіі. До складу входить пшениця, ячмінь, як головні зернові інгредієнти, потім соєвий шрот і макуха, шрот і макуха соняшнику, рибне борошно, кукурудзяний глютен, крейда, черепашка, сода харчова, масло рослинне, монокальцій, ряд амінокислот і комплекс вітамінів і мінералів. Крім того, з додаткових інгредієнтів входить ароматизатор, підкислювач, мультіензіми, що, звичайно ж, у багатьох викликає сумніви. Однак, тижневе годування цим видом не несе ніякого особливого навантаження на шлунково-кишковий тракт пташенят.

Який комбікорм краще давати курчатам-бройлерам?

Гранульований «Бройлер» — підходить для годування курчат з 7 по 30-й день. До складу входить ячмінь, кукурудза, пшениця, як головні зернові компоненти, соняшниковий шрот, кормові дріжджі, борошно рибна, трав’яна, крейда, борошно кісткова, сіль, жир тваринний кормовий і премікс (вітаміни і мінерали).

Добре відгукуються власники бройлерів про серію «Шебекинські корми». Ці продукти сертифіковані, мають ГОСТ, ТУ і ISO 9001: 2008. Комбікорм складається з ідеальних за розміром 2-мм гранул в складі з пшеницею, шротом сої та соняшником, рибним борошном, рослинним маслом, борошном вапняку. Крім того, входить пробіотик і антибіотик кормовий, антиоксиданти і мінерально-вітамінний премікс.

ПК 06-1 від заводу Феоніс або відомий під назвою Розовський. Добре себе зарекомендував на вітчизняному ринку, містить хорошу білкову основу для зростання і розвитку птиці.

Робимо стартовий комбікорм своїми руками

Звичайно, купити готовий комбікорм для бройлерів — це дуже просто. Але не завжди можна знайти якісний і хороший варіант, а також не завжди є матеріальна можливість підібрати підходящий варіант. Тому в якості альтернативи підійде комбікорм, приготований своїми руками в домашніх умовах. Якщо у Вас є спеціальна машина, яка робить гранули, завдання спрощується в кілька разів, однак і якщо її немає, то звичайна суміш також буде хорошим варіантом. Найважливіше тільки правильно підібрати її склад і розрахувати кількість. Усі вхідні компоненти сьогодні можна придбати на ринках і спеціалізованих магазинах, тому проблем з цим не повинно бути.

Робимо стартовий комбікорм своїми руками

Не радимо відразу робити дуже багато корму. Сухі суміші швидко вбирають вологу, тому якщо їх ніде зберігати, то краще кожен раз змішувати заново, постійно забезпечуючи свіжість і якість комбікорму. Скільки зробити продукту на кілька днів, це вже залежить від кількості пташенят.

Рецепт приготування стартового комбікорму своїми руками:

 • кукурудза мелена — 45%;
 • пшениця мелена — близько 10%;
 • ячмінь або макуха — до 15%;
 • соєвий шрот або макуха — 10%

Всі ці компоненти змішуємо і потім в уже готову суху суміш додаємо:

 • дріжджі кормові — 5%;
 • борошно рибне — 7%;
 • кісткове борошно — до 4%;
 • терта крейда — до 1,2%;
 • борошно трав’яне — не більше 2%, але можна обійтися і без нього, якщо в раціоні бройлерів буде зелень і
 • соковиті корми;
 • готовий премікс або суміш ракушки, вітамінів, мінералів, риб’ячого жиру.

Відео: Стартовий корм для бройлерів своїми руками

У цьому відео можна побачити, як легко і просто зробити своїми руками суміш для годування підростаючих бройлерів. Не пропустіть рецепт.

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли, що зробити стартовий комбікорм в домашніх умовах не так вже й складно.  Читайте наш сайт xpert.com.ua і розбирайтеся в птахівництві не гірше професіоналів.

 

Стартовий комбікорм для курчат бройлерів