Стелаж для фіалок: робимо за всіма правилами своїми руками

Як зробити полиці для фіалок своїми руками


Як зробити стелаж для фіалок своїми руками: фото інструкція

 

 

Фіалка — це невелика багаторічна рослина, яку не так давно люди зуміли приручити, і тепер з успіхом вирощують її в домашніх умовах. Вона трохи вибаглива у догляді, але натомість радує око своїми незвичайними і барвистими квітками.

Справжні поціновувачі фіалок дуже трепетно ставляться до своїх вихованців, дбають про достатню кількість світла і води, «підгодовують» спеціальними вітамінами, і облаштовують цілі квітучі острівці, використовуючи стелажі з підсвічуванням для фіалок. У цій статті ми детально розповімо про те, як правильно і швидко зробити стелаж для фіалок своїми руками.

Стелаж з фіалками, облаштований біля вікна. Цікаве рішення додає природне освітлення і тепло від батареї

Стелаж з фіалками, облаштований біля вікна. Цікаве рішення додає природне освітлення і тепло від батареї.

Види кімнатних фіалок — опис з фото

Не секрет, що ці ніжні квіти зараз представлені десятками видів, і відшукати потрібний вид не складе труднощів. Вони так відрізняються між собою, але від цього не менш радують своєю красою і незвичайністю, як серйозних садівників, так і любителів, які вирощують кілька цих ніжних рослин вдома.

Різні види фіалок, що є сусідами на одному стелажі в будинку

Різні види фіалок, що є сусідами на одному стелажі в будинку.

Але для початку з’ясуємо, чим же можуть різнитися між собою деякі сорти:

  • Розмірами — сама рослина може бути стандартною, гігантом, мініатюрною або мікромініатюрною;
  • Кольором листя — у різних сортів колір може варіюватися від світло-зеленого до насиченого темного зеленого відтінку;
  • Видом пелюсток — зустрічаються звичайні, махрові і напівмахрові;
  • Формою листя — круглі і овальні, з нерівними краями і гладкі;
  • Відтінком кольорів — вони можуть бути однотонні, нерівномірно забарвлені, сині, рожеві, фіолетові і т.д .;
  • Формою квіток — класичні, в формі зірки, химери, звездоподобние, каймисті.

Правильний догляд за фіалками в домашніх умовах

Для того, щоб фіалка росла і радувала своїм цвітінням про неї треба дбати. Інакше вона може захворіти, на листках будуть утворюватися плями, вони будуть скручуватися і в’янути.

Як зробити стелаж для фіалок своїми руками: фото інструкція

Фіалки під стелею — цікаве поєднання приємного з корисним.

Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися деяких правил догляду за цією ніжною квіткою:

Виключити пряме попадання сонячних променів. Фіалки люблять розсіяне світло, але не люблять яскраве сонце. Щоб рослина цвіла, їй необхідно перебувати під світлом не менше 12 годин на день. Якщо світла буде недостатньо — листя будуть тягнутися вгору, при його надлишку — навпаки, опадати через край горщика. Щоб фіалка радувала своїм цвітінням круглий рік потрібно зробити для них стелаж з люмінесцентними лампами, потужністю в 40 Вт.

Важливо! Майте на увазі, що у різних видів фіалок по-різному виражена потреба у світлі. Сортам зі світло-зеленими листками він потрібен в меншій мірі, з темними листям — навпаки.

Підтримуючи такий температурний режим рослина довго і пишно цвіте і росте міцною. Якщо рослина цвіте влітку, в спеку понад 30 градусів, то зазначається, що квіти дрібніше і блідіше, на листках у різних видів фіалок відсутні або слабо виражені характерні цяточки або облямівка. Щоб виправити становище можна скористатися кондиціонером або потоком свіжого повітря з відчиненого вікна. У холодну пору року потрібно остерігатися протягів, якщо рослина замерзне, то загине її коренева система, а при тривалому перебуванні на холодному повітрі на листках виступлять світлі плями, що значно псують зовнішній вигляд фіалки.

 

 

Як зробити полиці для фіалок своїми руками

Стелажі з дерева різної висоти.

Поливати рослину бажано водою без додаткових домішок. Для цих цілей підійде і звичайна водопровідна вода, якій потрібно дати відстоятися протягом декількох днів, щоб позбутися від надлишкової наявності хлору. Далі варто закип’ятити воду, щоб позбавиться від солей і залишити охолоджуватися. Рідина для поливу повинна мати температуру вищу, ніж земля в горщиках і повітря в приміщенні.

Читайте також: Як доглядати за фіалками в домашніх умовах

Примітно, що вода кімнатної температури не підходить для поливу рослин, особливо взимку, коли рослини знаходяться на стелажі мають більш високу температуру ґрунту, ніж вода. Через це сентополіі часто масово гинуть в холодну пору року. Поливати фіалки найкраще зверху, наливаючи воду в піддон. Через 10-20 хв. бажано позбутися надлишків води, так як її надлишок може привести до загнивання коренів. Раз на місяць необхідно промивати листя за допомогою вологої ганчірочки і пульверизатора.

Щоб забезпечити фіалці нормальний ріст, показник вологості в приміщенні повинен становити не менше 50%. В опалювальний сезон в домашніх умовах з цим правилом слідувати нелегко. Як варіант — біля рослин можна розставити відкриту тару з водою або скористатися зволожувачем повітря. Тим не менш, не потрібно дуже старатися, адже при рівні вологості більше 70% рослини будуть активно атакуватися грибковими захворюваннями.

Металевий стелаж з окремою підсвіткою для кожної полиці

Металевий стелаж з окремою підсвіткою для кожної полиці.

Ґрунт і добрива. Ґрунт повинен добре зберігати вологу і поживні речовини, для цього можна додатково додавати перліт або вермикуліт — це природні мінерали. Фіалкам необхідний дренаж, для цих цілей можна скористатися пінопласвовою крихтою. Не останнє значення має кислотність ґрунту, для фіалок підходить нейтральний або слабокислий. Під час енергійного зростання рослина потребує фосфор і калій, завдяки цим добавкам фіалка буяє пишним квітом. Раз в 3-4 тижні слід додавати ці речовини в ґрунт.

Горщик для фіалки підійде пластиковий, він більш простий в догляді. При кожній пересадці рослини діаметр горщика слід збільшувати. Вважають, що діаметр рослини має бути в 3 рази більше ніж діаметр горщика. Пересаджуючи рослину не потрібно занадто ущільнювати землю, так як це буде заважати воді просочувати ґрунт, а довго не сохнувший ґрунт призведе до гниття кореневої системи.

Як зробити полиці для фіалок своїми руками

Зробити своїми руками полиці для фіалок не так складно, як здається на перший погляд. До того ж для Вас немає ніяких обмежень при виборі матеріалів і розмірів майбутнього стелажа.

Збірні металеві стелажі

Збірні металеві стелажі.

Можна зробити стандартний стелаж з дерева, для цього потрібно обзавестися дошками ДСП необхідного Вам розміру, при необхідності провести зачистку за допомогою наждачного паперу і приступати безпосередньо до монтажу освітлювальних приладів і кріплень. Плюсом є те, що дошки необхідного розміру знайти найлегше і ціна на такий виріб порівняно невисока.

Стелаж облаштований на вікні.

Як варіант, можна зробити стелажі зі скла. Для нарізки матеріалу слід скористатися послугами майстерні, і варто пам’ятати, що товщина скла повинна бути не менше 1.5 см. Для кріплення скляних полиць користуються алюмінієвими профілями, дюбелями і клейкими прокладками.

Існують так само і пересувні стелажі для фіалок (маються на увазі конструкції на коліщатках). З профілю або бруса збирають раму, до якої прилаштовують отвори для коліс. Після цього встановлюють полки і безпосередньо самі коліщатка. При бажанні стелаж можна пофарбувати в будь-який колір.

Як варіант, можна зробити металеві стелажі для фіалок своїми руками. Для цього потрібно обзавестися прутами, діаметром не менше 10-15 мм, і скориставшись зварювальним апаратом створити з них необхідну конструкцію. Полки вирізаються з дерева і встановлюються на вже готовий каркас. Такий стелаж можна додатково закріпити на стіні за допомогою саморізів.

Найпростіший стелаж з дерев'яних брусків і рейок

Найпростіший стелаж з дерев’яних брусків і рейок.

Якщо Ви ще не визначилися з тим, з чого буде зроблений стелаж для ваших рослин, і як він повинен виглядати, то варто подивитися відео в цій статті, яке допоможе Вам прийняти рішення.

Читайте також: Пересадка і підгодівля кімнатної фіалки

Щоб самостійно виготовити стелажі для фіалок з підсвічуванням нам потрібна буде коротка інструкція і деякий набір інструментів і матеріалів:

  • Дриль;
  • Дерев’яні дошки і брус;
  • Рулетка і рівень;
  • Саморізи і шурупи;
  • Металеві труби;
  • Лампи, кілька штекерів, розподільні коробки, стартери і дроселі.

Порада! Обов’язково підготуйте весь інструмент, так як пізніше на його пошуки може піти набагато більше часу, ніж на будівництво самого стелажа.

Перед тим як почати робити стелаж для фіалок своїми руками, потрібно визначитися з висотою стелажа. Найкраще відразу робити його високим, щоб потім не потрібно було переробляти. Відстань між полицями повинна бути не менше ніж 45 см, а ширина полиць безпосередньо залежить від тієї кількості ламп, яку Ви плануєте встановити.

Стелаж з металевих профілів

Стелаж з металевих профілів.

  1. На стіні робимо мітку на висоті близько 40 см. від підлоги. Над нею робимо ще 4 відмітини на відстані 40-45 см. Ці лінії потрібні, щоб позначити місця, де будуть знаходитися полки.
  2. Нарізаємо планки і поперечини. Металеві елементи потрібно відміряти і розрізати заздалегідь в профільних майстерень.
  3. У місцях перетину планок і стійок робляться отвори і деталі скріплюються між собою.
    Для того, щоб зібрати полки потрібно вирізати 3 стійки і допоміжну підпірку, яку ми надалі приберемо за непотрібністю.
  4. Кріпимо рейки до поперечин і стійки, скріплюємо саморізами. Для додаткової міцності можна змастити деталі клеєм. За таким же принципом закріплюємо всі полки.
  5. Перед тим, як приступити до монтажу стелажа, потрібно заздалегідь просвердлити в задній стінці і полицях отвори для проводів, щоб мати доступ до електромережі. На лицьовій частині полиць має сенс встановити перегородки, щоб лампи не сліпили очі. Далі просвердлюємо отвори для гачків, на яких триматимуться лампи. Одну частину гачка укручуємо в отвір, а іншу — в стандартний отвір в лампі. Майте на увазі, що кожні кілька світильників можна завести в одну вилку, і підключити через трійник.
Кований стелаж для фіалок.

Кований стелаж для фіалок.

На збірку стелажу для фіалок буде витрачено максимум 4-5 годин, але зате ваші рослини будуть повністю забезпечені необхідною кількістю світла, у Вас буде вільний доступ для їх поливу, добрива і пересадки. І що не менш важливо — дану конструкцію Ви зібрали самостійно, з економією коштів і особистого часу.

Відео: Стелаж для фіалок з підсвіткою своїми руками

У разі якщо якісь моменти облаштування або монтажу стелажа зрозумілі не до кінця — Ви можете ознайомитися з достатньою кількістю фото, які з легкістю направлять Вас на вірне рішення задачі. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Стелаж для фіалок: робимо за всіма правилами своїми руками