Стрічка для щеплення дерев — переваги і основні характеристики використання

Застосування стрічки для щеплення плодових дерев


Стрічка для щеплення дерев - переваги і основні характеристики

 

Стрічка для щеплення дерев - переваги і основні характеристики використання

 

Стрічка для щеплення дерев є новинкою для садівників. З її допомогою можна легко прищеплювати дерева і чагарники. Характеристики і склад виробу дозволяють працювати з культурою швидко і продуктивно.

Стрічка для щеплення дерев — що це таке і навіщо вона потрібна

При щепленні плодових дерев не обійтися без правильного матеріалу. Щеплення є вельми серйозною процедурою, адже від неї залежить подальше плодоношення дерева. Вона необхідна для приживлення на одному стовбурі культури інших живців . Це дозволяє таким способом оновити дерево, яке вже не плодоносить. Іноді досвідчені садівники використовують подібну процедуру для  розвитку на одному дереві декількох сортів. Щеплення — це вегетативний спосіб розмноження багатьох культур, який активно застосовують в садівництві. Кращий час для щеплення — серпень — вересень.

Для щеплення дерев необхідно використовувати спеціальну стрічку, за допомогою якої можна зафіксувати щеплення. Стрічку можна застосовувати для чагарників, дерев, як плодових, так і декоративних, а також виноградної лози. Від її якості багато в чому залежить наскільки успішно пройде процес приживлення.

Стрічка для щеплення дерев - що це таке

Характеристика стрічки для щеплення дерев та її склад

Багато садівників по-старому використовують скотч, або ізоляційну стрічку. Однак сьогодні в спеціалізованих магазинах можна придбати саморуйнівну стрічку для щеплення.

Вона крім основної функції має ряд додаткових, не менш важливих:

  • надійно фіксує держак;
  • захищає від надмірного висихання;
  • прискорює процес приживлення;
  • економічна, оскільки рулону вистачає більше ніж на 1000 щеплень;
  • запобігає розвитку бактерій, комах-шкідників, грибкової інфекції.

 

 

Виріб здатний самостійно розкладатися під впливом сонячних променів протягом декількох місяців. Крім того, стрічка дуже еластична — вона розтягується по мірі розвитку і потовщення щепленого держака. Таким чином, ніяких перетяжок на стовбурі не утворюється, і всі необхідні поживні речовини продовжують правильно циркулювати. Ще один дуже важливий момент для всіх садівників — плівка повністю прозора. Це дозволить спостерігати за тим, наскільки ефективно приживається культура.

Характеристики стрічки для щеплення дерев

До складу прищеплювальної стрічки входить віск і поліолефін, що робить її водонепроникною, при цьому повітря в місцях зрізу проходить вільно. Стрічка має хороші клейкі властивості, які утворюються в процесі розтяжки. Не містить ніяких шкідливих компонентів, які могли б негативно відбитися на культурі і її подальшому розвитку.

Щеплення можна використовувати для поліпшення морозостійкості культур. Для цього прищеплюють стійку до морозів культуру до менш стійкої.

Методи використання стрічки для щеплення дерев

Читайте більше: Колоновидні плодові дерева мають незвичайну компактну форму. Це дозволяє організувати сад навіть на дуже обмеженій площі, і використовувати феномен при організації ландшафтного дизайну. Більше ви можете знайти в нашій статті.

Плівку для окулірування потрібно використовувати правильно. Обмотку слід починати знизу вгору до місця з’єднання. Обмотуючи місце щеплення, стрічку потрібно злегка розтягувати. Її еластичні характеристики дозволяють максимально щільно притискати стрічку до області зрізу. При обмотці виріб необхідно розтягувати ще і з тієї причини, що таким чином можна захистити щеплення від зневоднення. Як правило, достатньо 1-2 шарів. При накладенні наступних, бруньки можуть почати проростати набагато пізніше.

Методи використання стрічки для щеплення дерев

Стрічка для обв’язки дерев користується популярністю через простоту використання. З процедурою щеплення легко впорається одна людина.

Стрічку слід розтягнути двома руками, щільно притиснути до місця щеплення. Обмотати  одним шаром, особливо важливо простежити, щоб брунька не була надто закрита.

Огляд інших матеріалів для щеплення дерев

З появою саморуйнівної стрічки, питання — чим обв’язати дерева більше не стоїть так гостро. Альтернативи виробу є, але чи настільки вони якісні і ефективні?

Плівка «Держак» досить міцна і еластична. Чи не рветься під час роботи і руйнується під сонцем. Однак в тіні або під впливом деяких речовин, руйнування може не відбутися. В такому випадку брунька не зможе прорости.

Щільну парникову плівку спочатку нарізають смужками потрібного розміру, потім обв’язують ними щеплення. При цьому потрібно стежити, щоб по мірі розвитку культури, вона не дуже перетягувала ствол.

Огляд інших матеріалів для щеплення дерев

Тканинна ізоляційна стрічка часто травмує ствол, якщо з ним контактує липкий шар. Але працювати з нею важко — вона практично не тягнеться. Таким чином, матеріалів для щеплення більш ніж достатньо, але не всі з них ефективно справляються зі своєю роботою.

Відео: Використання прищеплювальної стрічки Buddy Tape

Ще більше цікавої та корисної інформації про догляд за вашим садом ви можете знайти на нашому сайті  xpert.com.ua

 

Стрічка для щеплення дерев - переваги і основні характеристики використання