Строки посадки картоплі у 2022 році — коли садити картоплю в Україні

Оптимальні строки посадки картоплі за місячним календарем


Оптимальні строки посадки картоплі

 

Строки посадки картоплі у 2022 році - коли садити картоплю в Україні

 

Оптимальні строки посадки картоплі

Картопля являється культурою ранньої посадки, і краще садити її якомога раніше. Рання посадка дозволить краще використовувати запаси вологи, наявні в ґрунті, а це важливо для неполивних ділянок. За спостереженнями, при посадці на початку травня сходи з’являються після 20 числа, а при посадці в двадцятих числах, навіть незважаючи те, що погода потепліла тільки в середині червня.

Чи страждають при ранній посадці бульби картоплі і бадилля від заморозків?

Поки бульби знаходяться в ґрунті, вони не страждають від низької температури в приземному повітряному шарі навіть при -5⁰С. Подібний захист насіннєвого матеріалу відбувається за рахунок відсутності вологи в шарі ґрунту товщиною до 5 см вже в 1-й декаді травня, тому що сухий грунт промерзає набагато менше, ніж вологий. Сходи бульб заморозки пошкоджують вкрай рідко. Причому висота перших стебел становить всього 2-3 см.

 

 

Через кілька діб після пошкодження вони знову з’являються на поверхні ґрунту за рахунок підтримки своєї підземної частини. Стебла, які сильно замерзли можуть бути заміщені новими зростаючими стеблами з пучок бульби. Тобто, картопля має чудову здатність відновлювати свої сходи, що дає можливість залишитися з урожаєм при будь-яких умовах. Взагалі, немає сенсу відмовлятися від ранніх строків посадки картоплі, що більш вигідними, тільки через імовірність їх пошкодження весняними заморозками. Імовірність цього дуже низька.

Стор посадки картоплі у 2021 році

Пізно садити картоплю, після 25 травня, іноді доводиться багатьом селянам в селах, де городи розорюють одночасно на всіх ділянках. Правда, завдяки хорошому насіннєвому матеріалу, урожай може вийти досить вдалим, але це вже з інших причин.

Читайте також: Посадка картоплі мотоблоком

Пророщену картоплю садити в кінці травня зовсім неправильно. Варто спробувати посадити її, для порівняння, 15-20 травня, щоб переконатися в кращих результатах. Посадка картоплі на колективній ріллі повинна бути проведена якомога раніше, краще відразу ж після проведеної оранки. Чим раніше буде посаджена картопля, тим більше шансів зібрати великий та вдалий урожай.

Оптимально вигідні строки посадки картоплі слід визначати конкретно для кожної ділянки, враховуючи рівень підготовки насіннєвого матеріалу і терміни настання останніх заморозків. Сходи не повинні пошкоджуватися через заморозки. Чим краще насінні бульби пророщені, тим пізніше їх можна садити. Загалом, картоплю можна садити в південних районах починаючи з кінця квітня, а в північних-1-15 травня.

Посадка картоплі вручну на городі

На цьому все, наша стаття «Оптимальні строки посадки картоплі» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у посадці картоплі. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Строки посадки картоплі у 2022 році - коли садити картоплю в Україні